Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 23, 2012 1:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 23, 2012 12:58 pm
Posty: 3
Witam wszystkich, jako amator górskich wypraw podjąłem decyzję, iż trzeba kupić kurtkę i tutaj proszę Was o pomoc. Mianowicie szperając trochę po necie stwierdziłem, że najbardziej odpowiadałaby mi kurtka 3w1. Upatrzyłem sobie 2 modele, konkretnie:

Kurtka męska 3w1 Hadry 5000 Outhorn (http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... thorn.html)
oraz
Kurtka męska 3w1 Miami 2000 Hi-Tec (http://allegro.pl/kurtka-miami-z-polare ... tabsAnchor)

Proszę o opinie na temat tych produktów, ewentualne wady lub godne uwagi zalety. Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę ewentualnie? Chętnie spojrzę także na nowe propozycję.
Generalnie na kurtkę jestem w stanie przeznaczyć ok 300 zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 2:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Obie są ..ujowe. A teraz wypad do odpowiedniego wątku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 7:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 23, 2012 12:58 pm
Posty: 3
Dziękuje za kulturalną i wyczerpującą odpowiedź, zapewne górskiego znawcy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 7:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Proszę bardzo.

Jakbyś nie zrozumiał:

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... e988655eed


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 23, 2012 7:54 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
j/w

siemion90 napisał(a):
Generalnie na kurtkę jestem w stanie przeznaczyć ok 300 zl


z taką walutą możesz od razu iść do Decathlonu i nawet nie przejmować się powyższym wątkiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 8:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
300 PLN na kurtkę? Ja jestem za biedna żeby kupować takie tanie rzeczy, nie stać mnie na odnawianie górskiej garderoby co sezon.

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 9:03 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
A nie lepiej kupić dobrą kurtkę membranową i osobno najtańszy polar?

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 10:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
Krzysiek1980 napisał(a):
A nie lepiej kupić dobrą kurtkę membranową i osobno najtańszy polar?

popieram :wink:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 11:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Cześć Siemoin, fajny nick, witaj na forum!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 24, 2012 11:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
leppy napisał(a):
Cześć Siemoin, fajny nick, witaj na forum!

siemion90 na tego wyżej to uważaj... to się zawsze tak zaczyna... miłe słówko raz, drugi... później poczęstuje cukierkiem... szereg uprzejmości i... za jakiś czas obudzisz się skacowany w pustej tatrzańskiej kolebie z dupskiem wysmarowanym łojem i uczuciem pogardy do samego siebie... :roll:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 24, 2012 12:32 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
PrT napisał(a):
leppy napisał(a):
Cześć Siemoin, fajny nick, witaj na forum!

siemion90 na tego wyżej to uważaj... to się zawsze tak zaczyna... miłe słówko raz, drugi... później poczęstuje cukierkiem... szereg uprzejmości i... za jakiś czas obudzisz się skacowany w pustej tatrzańskiej kolebie z dupskiem wysmarowanym łojem i uczuciem pogardy do samego siebie... :roll:


Hmm, fetyszyk? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 24, 2012 12:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
PrT napisał(a):
leppy napisał(a):
Cześć Siemoin, fajny nick, witaj na forum!

siemion90 na tego wyżej to uważaj... to się zawsze tak zaczyna... miłe słówko raz, drugi... później poczęstuje cukierkiem... szereg uprzejmości i... za jakiś czas obudzisz się skacowany w pustej tatrzańskiej kolebie z dupskiem wysmarowanym łojem i uczuciem pogardy do samego siebie... :roll:
:D :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=EBopdKmyBdg 1:27

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 25, 2012 3:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 23, 2012 12:58 pm
Posty: 3
Gdyby wszyscy tak doradzali jak piszecie o pierdołach, to forum okazałoby się znacznie przydatniejsze

jak napisał:
Spiochu napisał(a):
A teraz wypad do odpowiedniego wątku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 25, 2012 4:18 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
siemion90 napisał(a):
Gdyby wszyscy tak doradzali jak piszecie o pierdołach, to forum okazałoby się znacznie przydatniejsze

Tutaj nie ma całej gromady ekspertów czekających tylko na nowy wątek o kurtkach za 300zł wraz z polarem, więc nie dziw się, że dostajesz takie, a nie inne odpowiedzi. Poza tym gdybyś wykazał odrobinę inwencji własnej, a nie czekał na odpowiedzi tych forumowych "ekspertów", to już dawno byś znał odpowiedzi na swoje pytania. Koło z napisem "kurtki za 300zł z polarem" wynaleziono już dawno temu.

Outhorn http://ngt.pl/forum/outhorn-hadry-polar,7588.html

Poza tym:
Spiochu napisał(a):
Obie są ..ujowe. A teraz wypad do odpowiedniego wątku.

niemniej jednak gdybym miał wybrać pomiędzy gniotem, a drugim gniotem, to wybrałbym Outhorn.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 1:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 1:48 pm
Posty: 1
Ja od dłuższego czasu noszę kurtki arango. Ich kurtki są ciepłe,dobrej jakości i w dobrej cenie. Obsługa do każdego klienta podchodzi indywidualnie co dla mnie jest bardzo ważne. Polecam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 13, 2014 12:34 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
I zalogowałeś się tylko po to, żeby nam to powiedzieć. Wzruszające.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 13, 2014 8:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Tym bardziej, że ja osobiście mam jak najgorsze doświadczenia z tymi kurtkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 25, 2015 1:34 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
Witam !

W marcu po raz pierwszy wybieram się na zimowy wypad w Tatry i Sudety, tak więc trzeba się dozbroić. Co za tym idzie potrzebuje pomocy w wyborze odpowiedniej kurtki i polaru. Potrzebowałbym kupić coś wytrzymałego na dłużej niż jeden sezon, co do właściwości przydała by się niezła oddychalność bo z kondycją u mnie w dalszym ciągu średnio i oddaje sporo wilgoci do atmosfery ^^ Fajnie by było żeby mnie również nie przewiało zwłaszcza że na Śnieżce potrafi zawiać :mrgreen:

Na 8a.pl znalazłem taki gear na fajnej wyprzedaży jakby ktoś mógł wesprzeć dobrym słowem i radą bądź korzystał z tego i może napisać coś więcej będę dozgonnie dźwięczny:

Kurtka http://8a.pl/kurtki/kurtka-berghaus-kangchenjunga-jacket-2

Polar http://8a.pl/polary/kurtka-salewa-bare-rock-jacket#626702

Pozdrawiam :compress:

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 25, 2015 7:39 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Ten "polar" to trochę drogi jak na coś takiego.
Fajne i w dobrej cenie masz stretche krajowych producentów:
http://montano.pl/index.php?id_product= ... &id_lang=1 - kaptur fajna sprawa
http://www.barracuda.info.pl/sklep,prod ... ,k-57.html - fajny materiał i super cena

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 25, 2015 3:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
Też kiedyś byłem fanem rozwiązania 3w1.
Młody do dzisiaj preferuje taki patent, ponieważ dla niego praktycznie na każdy sezon potrzebna jest nowa kurtka, kupuję mu póki co 3w1 Hi-Tec'a (ostatnio z membraną 5000, cokolwiek to znaczy... :oops: ).
Swego czasu zainwestowałem w polary TNF (dwa, cieńszy i grubszy) i kurtkę Wolfgang. Kurtka trochę zaczyna mnie męczyć, bo - fakt, pancerna jest i ma zylion kieszeni - jednak swoje waży...
Przyszłościowo rozważam kurtkę ultralekką p/deszczową i porządny polar ew. softshell.
Dodam jeszcze, że na "rozbieg" i brak lansu odzież z Decathlonu ma przyzwoity stosunek jakości do ceny, moim zdaniem ofkors.
A kiedyś w sklepie specjalistycznym sprzedawca zdradził mi, że i tak dla klientów kupujących kurtki turystyczne najważniejsza jest... cena :lol: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 26, 2015 8:23 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
semow napisał(a):
Ten "polar" to trochę drogi jak na coś takiego.
Fajne i w dobrej cenie masz stretche krajowych producentów:
http://montano.pl/index.php?id_product= ... &id_lang=1 - kaptur fajna sprawa
http://www.barracuda.info.pl/sklep,prod ... ,k-57.html - fajny materiał i super cena


Tak zrobię kupię Cortinę wygląda jakby się miała sprawdzić jako druga warstwa na pierwsza mam UA cold gear z długim rękawem. Co do kurtki to się też jeszcze wstrzymam bo znalazłem fajne już za 1000zł tak więc 300 stówy zostaje w kieszeni :mrgreen:

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2015 10:15 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Tylko kurtka membranowa kolego, lepiej odłożyć i dołożyć kilka razy, a mieć na lata. Kupiłem w 2008 roku Marmota na laminacie Pro, drogi był, ale służy mi do dzisiaj - czyli już od siedmiu lat. Lato, zima, wiosna, jesień - miasto, góry - wszędzie. Tak jak kolega wyżej napisał - jestem zbyt biedny, aby kupić badziewie.

Jak nie masz kasy na laminat Pro to się zastanów nad Paclitem, można kupić już od 1000 do 1400 i dobrze będzie służyła. Dla mnie inne kurtki się w góry nie nadają ;) Do miasta to inna bajka, bo sam używam do pracy polar 4F za 80 zł, ale w góry to bym nigdy tego nie założył. Mam mojego kochanego J.Wolfskina (3-setka) i Arcteryxa (setka) i one w górach idealnie dają radę, ale do ciorania w pracy to aż ich szkoda.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2015 8:45 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
A masz może jakiś konkretny model z laminatem Pro na myśli bo podejrzewam że miałeś do czynienia z takim sprzętem więcej niż ja i masz co nieco obszerniejszą wiedzę niż moja wzięta prosto z czeluści interentÓw. A w myśl " jestem zbyt biedny, aby kupić badziewie" to ja już też wolę wyłożyć to 2.5 K i mieć kurtkę na ładnych parę lat.

Znalazłem taki model z laminatem Pro z firmy Arc'teryx:

https://www.polarsport.pl/kurtka-arc-teryx-alpha-sv-gore-texr-pro.html

oraz Mammuta

https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/kurtki-nieprzemakalne/kurtka-mammut-nordwand-pro-gtx.html

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2015 7:21 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Jeśli nie wspinasz się w lodzie, zimowych wyjść w ścianę to nie potrzebujesz kurtki za 2500zł! Jesteś przewodnikiem górskim, że będziesz używał tej kurtki ponad 200 dni w roku? Spokojnie możesz kupić coś tańszego, sprawdzonego i w zwykłej turystyce nie odczujesz różnicy. Jak bardzo pocisz się to żadna membrana pr0 uLtRa k0$mos nie wyrobi, a lepsze będą wywietrzniki pod pachami.

Moim zdaniem, kup dobry SS na WS, który ma lepszą oddychalność i na mega silny wiatr oraz deszcz jakiegoś paclite. Chyba, że lubisz chodzić cały dzień w deszczu.


PS Laminat Pro od Gore w kwestii oddychalności jest co najwyżej średni. Porównaj testy z eVENT'em DVL lub Neoshell od Polarteca.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2015 11:03 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
Obrazek

Tak zrobię oddalę się w ciszy jeszcze troszkę poczytać, wszak do wyjazdy w Marcu mam jeszcze troszkę czasu.

Pozdrawiam :mrgreen:

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 10:33 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Co do kurtek membranowych tutaj dwa porównania:

New GORE-TEX Pro vs. Old GORE-TEX Pro Shell



Gore-Tex Pro Shell vs. Active Shell, eVENT & NeoShell


_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 11:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Nie sądzę abyś potrzebował takiej kurtki, jak już szukasz dobrej kurtki z laminatem Pro to Ci polecam:

- Arcteryx Alpha AR (w ostatnich latach SV przodował przed nią, ale teraz tendencja się odwróciła i powoli ten model staje się popularniejszy, a kosztuje 1999, sporo mniej)

- Arcteryx Beta LT (dobry laminat za 1799, na promocji za 1500. Na Twoim miejscu w to bym mierzył, bo cenowo przyzwiota, a tysiaczek w kieszeni i można kupić coś lepszego).

A jak szukasz czegoś co da mniej po kieszeni to masz Arcteryx Beta LT Hybrid na Paclite, tez fajna kurtka.

Ahhh Beta LT nie ma wywietrzników pod pachami, ale tym się nie sugeruj - ja np. nie używam, ale to już kwestia gustu. Sam materiał dość dobrze oddycha.

Nie wiem czy jest sens, abyś wydawał na kurtkę prawie trzy kafle, sam musisz sobie odpowiedzieć ;) a jak coś to napisz na PW to pogadamy, mam spore doświadczenie z Gore ;)

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 1:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Vision napisał(a):
Nie wiem czy jest sens, abyś wydawał na kurtkę prawie trzy kafle, sam musisz sobie odpowiedzieć ;) a jak coś to napisz na PW to pogadamy, mam spore doświadczenie z Gore ;)


Nie wiem czy jest sens na wydawania na taką kurtkę 1,5k. Jak ktoś prowadzi akcje górską ponad tydzień i czy pada śnieg, deszcz to musi mieć taka kurtkę. Jeśli ktoś okazyjnie, rekreacyjnie wyjeżdża w góry a jak pada deszcz to siedzi w schronisku, to moim zdaniem, wystarczy dobry precip Marmota lub torrenshell(?) Patagoni za 400zł. Pół dnia deszczu wytrzyma by dotrzeć do schroniska.


PS Ja swojego hardshella przez 95% czasu w górach noszę w plecaku. Jak potrzebowałem było użytkowania to spisał się świetnie, aha i kosztował 500zł :)

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 4:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Widzisz, wszystko jest kwestią tego jak używasz kurtki - ja patrzę ze swojej perspektywy i dla mnie Gore to nie tylko góry i nie tylko na deszcz. Świetnie chroni także przed wiatrem i dzięki temu nie muszę wydawać majątku na bardzo grube polary, tylko mam dwa cienkie + sweterek puchowy. Jak zaczęła się zima w mieście i wiało zimnym wiatrem to zakładałem na to Gore i już było mi ciepło, bo miałem ochronę przed wiatrem. To samo jest w górach.

Ja użytkuję Gore cały rok w górach i od jesieni do wiosny w mieście. Dlatego to bardzo fajna i uniwersalna rzecz.

Jasne, że precip wystarczy - wszystko zależy od oczekiwań i budżetu. Ja bym tego nie kupił, ale to nie oznacza, że to są gorsze produkty. Na rynku jest cała masa modeli, producentów, laminatów - każdy coś dla siebie znajdzie, prawda? prawda ;) dlatego trzeba sobie tylko zadać pytanie czego oczekuje. Kolega myśli o Gore, więć mu podałem ciekawe modele do rozważenia ;) jakby chciał Aquatex to bym się i na ten temat wypowiedział.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL