Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 2:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 29, 2012 8:27 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 29, 2012 8:12 pm
Posty: 6
Witam

Zdaję sobie sprawę, że jest kupa podobnych tematów ale są stare lub nie dały mi konkretnej odpowiedzi. Jednak do rzeczy.

Potrzebuję spodnie w góry, na sezon niezimowy;) W razie co posiadam bieliznę termoaktywną. Spodnie mają być szybkoschnące, oddychające, wiatro/deszczo ochronne i co najważniejsze wytrzymałe. Muszą być dość elastyczne i wąskie(nie obcisłe). Fajnie by było gdyby spodnie miały rozpinane nogawki tak do kolan, ale parcia na to nie mam. Kieszenie koniecznie na zamku.

Póki co przymierzałem spodnie Alpine pro carb kosztowały 299zł. Spodobały mi się, ale wolę zapytać się ludzi którzy się na tym znają:)

Proszę również o wskazówki jakimi powinienem się kierować w wyborze spodni.

Na spodnie zamierzam przeznaczyć max 300zł.

pozdrawiam,

Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 29, 2012 8:48 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
MichalPWr napisał(a):
Spodnie mają być szybkoschnące, oddychające, wiatro/deszczo ochronne i co najważniejsze wytrzymałe.


Nie ma takich, zmień kryteria, albo kup 2 pary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2012 9:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 29, 2012 8:12 pm
Posty: 6
Jak pewnie się domyślasz mam blade pojęcie o sprzęcie górskim.
Mógłbyś mi wytłumaczyć jakie są typy spodni i czym się charakteryzują lub odesłać mnie do jakiegoś artykułu, który by mi to wyjaśnił.

Pomożesz? Już mam dosyć łażenia w jeansach po górach:D

Te spodnie mi odpowiadają czyt. materiał mi odpowiada i dobrze leżą.
link: http://www.tksport.pl/product-pol-16638 ... E-PRO.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2012 10:22 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Zacznijmy od tego, że nie ma spodni idealnych na każde warunki, tak jak butów, kurtek, itd. Spodnie na deszcz, to spodnie na deszcz, jakkolwiek głupio to brzmi, natomiast spodnie na lampę, to spodnie na lampę, tudzież jak nie pada i się nie zanosi lub będzie padało "lekko". Różnce:
- pierwsze mają membranę, drugie nie mają,
- drugie "oddychają", pierwsze nie,
- pierwsze muszą mieć rozpinane nogawki, najlepiej na całej długości, a drugie niekoniecznie, choć dobrą opcją jest, jeśli się rozpinają, albo jeżeli da się z nich zrobić krótkie spodnie do kolan
- drugie dają radę (np. z Milo Extendo) przy silnym wietrze i lekkim deszczu, ale jak wali wiadrami, to się robią mokrą szmatą. Schną również szybciej niż "normalne" spodnie.

Te, które wkleiłeś to jakiś tam kompromis między tym, co by się chciało mieć (coś co "działa" w danych warunkach), a tym, co można aktualnie mieć za 3 stówy, niestety. Latem w lampie się w nich ugotujesz, a jak będzie waliło wiadrami, to też szybko przemokną (formalnie każde przemokną, ale po różnym czasie). Jeżeli koniecznie mają być tym "kompromisem", to poszukaj z rozpinanymi nogawkami do kolan, co najmniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2012 10:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 29, 2012 8:12 pm
Posty: 6
Taki materiał jak ten który mierzyłem bardzo mi odpowiada i szukam czegoś podobnego.
Jak jest gorąco to chodzę w krótkich portkach i jest ok. Jednak chodząc po wyższych partiach gór troszkę wieje. Dlatego właśnie chodzę w jeansach, które są co prawda mocne ale szybko namakają i po przejściu orlej miałem sporą dziurę w kroku(rozdarły się). Dlatego szukam spodni, które wytrzymają mały deszcz, ochronią w stopniu większym niż jeansy od wiatru w wyższych partiach gór i które będą elastyczne.

Przepraszam za kompletny brak podstawowej wiedzy, jednocześnie dziękuje za pomoc:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2012 10:45 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Przemyśl jeszcze takie: http://www.milo.pl/produkty/view/1688/567/NEVADA - krótkie + długie, brak membrany, ale w lekki deszcz dadzą radę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 10:22 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
MichalPWr napisał(a):
szybkoschnące

MichalPWr napisał(a):
deszczo ochronne

To się nieco wyklucza, nie sądzisz? Ogólnie spodnie jakie znam z autopsji i takie które spełniaja większość z podanych przez Ciebie kryteriów to Milo Nito:
MichalPWr napisał(a):
Spodnie mają być szybkoschnące,


MichalPWr napisał(a):
oddychające,


MichalPWr napisał(a):
wiatro/deszczo ochronne

"wiatro" umiarkowanie są. "deszczo" nie są
MichalPWr napisał(a):
i co najważniejsze wytrzymałe.


MichalPWr napisał(a):
Muszą być dość elastyczne i wąskie(nie obcisłe).


MichalPWr napisał(a):
Fajnie by było gdyby spodnie miały rozpinane nogawki tak do kolan, ale parcia na to nie mam.

mają chociaż może tak bardziej do 2/3 łydki
MichalPWr napisał(a):
Kieszenie koniecznie na zamku.

mają

EDIT: Jeżeli bardzo Ci zależy to możesz do kompletu dokupić sobie jakieś spodnie specjalnie na deszcz z Decathlonu, np. http://www.decathlon.com.pl/PL/spodnie- ... NFO-DETAIL
i te dwie pary powinny się zamknąć spokojnie w cenie 300 zł.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 10:35 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 8:24 am
Posty: 5
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Osobiście będe polecał produkty AlpinePro. Posiadam dwie pary spodni tej marki, model CARB: http://www.alpinepro.pl/alpine-pro/carb/18266/ ewentualnie: http://www.alpinepro.pl/alpine-pro/rockvale/18279/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
MichalPWr napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, że jest kupa podobnych tematów ale są stare lub nie dały mi konkretnej odpowiedzi. Jednak do rzeczy.

Można kontynuować w już istniejących.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL