Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 17, 2013 10:42 am 
Nowy

Dołączył(a): So sie 17, 2013 10:11 am
Posty: 5
Cześć wszystkim po raz pierwszy :) ,

za często po górach nie chodzę, ale nastał moment w którym potrzebuję porządnego plecaka i myślę, że użytkownicy właśnie tego forum znają się na rzeczy.

Konkrety, czyli w jakich przypadkach musiał by mnie nie zawieść oraz co mniej więcej powinien mieć:

1. W góry jak jadę to zwykle na 2-3 dni. Góry polskie, nie są to jakieś ekstremalne wyprawy. Muszę wtedy spakować rzeczy potrzebne:) + śpiwór. Stąd te max 40L, bo chyba więcej nie trzeba, szczególnie że ograniczają potrzeby wymienione w następnych punktach.

2. Plecak musiał by się też nadać na jednodniowe wędrówki. Więc jakby nie był cały wypakowany to też powinien dobrze leżeć.

3. Chciałbym go też zabierać za graanicę samolotem w bagażu podręcznym, więc tu jest spore wymaganie by był jak najlżejszy i zajmował mało miejsca, gdy jest pusty. Widziałem, że jest kategoria plecaków ultra-lekkich. Może właśnie coś z takich?

4. Mogło by się też zdarzyć, że służył by sam w sobie jako torba bagażu podręcznego w liniach low-cost (Ryanair: 55x40x20 cm; Wizzair: 42x32x25 cm), więc dobrze by było jakby się w tym mieścił, nie koniecznie też w pełni wypchany, ale fajnie by było jakby sam plecak nie zajmował większej części takiej przestrzeni.

5. Jakiś rozsądny system wentylacji pleców by się przydał. Zawsze marzyło mi się, aby mieć plecak z tym takim lekko odsuniętym tyłem, bo to chyba najlepsza opcja, a nie jakieś magiczne "air" materiały, które i tak przylegają do pleców. Tym bardziej, że pierwsze wykorzystanie plecaka planuję na wędrówki jedniodniowe w temperaturze ok. 30 st :D

6. No i cena. Jestem ledwo po studiach i kokosów na razie nie ma. Pięknie by było jakby się w 400 zł zmieścić. Ale ciut droższe propozycje też mógłbym rozważyć.

Czy istnieje coś takiego na rynku? Sam trochę poszukałem i np. spodobały mi się plecaki Deutera, podobno porządna firma, widziałem ostatnio jakiś ich model ultralekki, sam się nawet w swoją kieszeń dał zwinąć :D Ale ogólnie nazwy firm typowo górskich nic mi nie mówią, szczególnie te takie mało rozreklamowane wśród niegóromaniaków, a dobrze by było mieć produkt dobry jakościowo. Bo np. takie Hi-Tech to już mi się gdzieś o uszy obiło i jeszcze jak nie miałem tak dokładnie sprecyzowanych wymagań to rozważałem ich Arizone 35L. Niby właśnie coś co potrzebuję, ale jak się poczyta opinie a nie tylko oferty, to się okazuje że jakościowo klapa. Z kolei Decathlon ma fajny Forclaz ultra-light 37L :http://www.decathlon.pl/plecak-37-l-forclaz-ultralight-czarno-szary-id_8243267.html, ale chyba brak tam właśnie tej wentylacji, muszę obejrzeć go na żywo. Polecany jest właśnie na forach lotniczych (mieści się w wymiarach) i ogólnie spełnia resztę wymagań. Na razie jest to mój typ, tym bardziej, że cenowo prystępny.

Pomożecie? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 17, 2013 11:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
orsin napisał(a):
5. Jakiś rozsądny system wentylacji pleców by się przydał. Zawsze marzyło mi się, aby mieć plecak z tym takim lekko odsuniętym tyłem, bo to chyba najlepsza opcja, a nie jakieś magiczne "air" materiały, które i tak przylegają do pleców. Tym bardziej, że pierwsze wykorzystanie plecaka planuję na wędrówki jedniodniowe w temperaturze ok. 30 st :D

Niestety, ale to rozwiązania w zasadzie wykluczają się z założeniami z punktów 3 i 4. Wszystkie Twoje wymagania (poza wentylacją pleców) spełnia:
http://8a.pl/plecaki-turystyczne/plecak ... rete-ii-35
btw. Po co zakładasz nowe wątki? W podskokach wydupcaj np. tu:
viewtopic.php?f=6&t=2773&start=1050

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL