Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 9:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 24, 2013 2:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 24, 2013 1:53 pm
Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczów :) mam na imię Marta i jestem zupełnie zielona w temacie sprzętu. W skrócie przedstawię sytuację i zadam pytanie: Od 7 m-c odkryłam w sobie pociąg do górskich wypraw, zaczęło się od wyjazdu ze znajomymi ze studiów, myślałam że będzie męcząco, ale po zdobyciu Wierchomli naprawde poczułam że to świetnie sposób na aktywne spędzanie czasu. Później wybrałam się z chłopakiem na Turbacz, potem była Przechyba lub jak kto woli Prehyba :), W wakacje zaliczyliśmy 3 szlaki w Słowackim Raju (coś pięknego) a w połowie Września wybieramy się w nasze Polskie Tatry :) i Tu dochodzimy do problemu :(. Wiadomo na pierwszy wyjazd pojechałam zupełnie nie przygotowana, później już było lepiej, kupiłam buty i spodnie :). Udało mi się też w ciucholańdzie znaleść kurtkę Bergsona w bardzo dobrym stanie. Pokazałam znajomym i mówili że naprawdę dobry model tyle że starszy. Sprawdziła się świetnie zwłaszcza w deszczu w Słowackim Raju. Jednak kiedy chodzę w ładną pogodę to w kórtce jest mi trochę za gorąco natomiast w samym t-shirt wieje po pleckach :(. Zdecydowałam się że kupię jakiś fajny cienki polar z tzw. Mikrofleece, już byłam zdecydowana kiedy znajomi zaczęli mnie namawiać na bluzo-kurtkę z tzw. soft shellu. Mówią że po pierwsze też jest warstwa wewnętrza jest z mikropolaru, potem membrana no i warstwa wierzchnia w dużej mierze nieprzemakalna. Znajomi mówią że dużo lepiej mi się to sprawdzi niż nowy polar, że owszem przed totalną ulewą mnie nie uchroni ale że zawsze mogę ubrać na tą moją kurteczkę bergsona. Ze można nosić i kurtkę wierzchnią i taki soft shell pod spodem. A jak będzie ciepło to nie będzie mi w nim za gorąco bo oddycha i ochroni mnie przed wiatrem. Zmierzyłam kilka i nawet pod swoją kurtkę mierzyłam ale wydaje mi się że w cieplejsze dni będzie mi w nim poprostu za gorąco i że jest dużo cieplejszy niż zwykły mikropolar. Proszę doradzcie coś. Z włąsnego doświadczenia czy jak ma się w miare dobrą kurtkę to czy jest sens kupwoać w jakimś sensie drugą czy nie lepiej pozostać przy samym polarze. Czekam na wasze rady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 24, 2013 4:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
To są zupełnie odmienne rodzaje bluz. Widzę że różnice mniej więcej dostrzegasz, więc musisz wybrać co Ci potrzebne w pierwszej kolejności. Bo docelowo w górach jak w życiu - warto mieć kilka różnych bluz na różne warunki pogodowe i różne pory roku. Jednej uniwersalnej jeszcze nie wymyślili (choć dobry softshell stanowi spory krok w tym kierunku).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL