Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 02, 2006 4:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 3:28 pm
Posty: 8
Kupiłem buty Meindl Arizona. Co o nich sądzicie? Są one tzw.: klasy AB i tu pojawią się moja mała wątpliwość, mimo iż pan w sklepie bardzo je chwalił. Klasa AB wg ulotki na pudełku oznacza:
Buty do wędrówek na nieutwardzonych terenach i regionach przedgórskich. (po angielsku jest: The introductory models :for wiking and trekking In alpinie-meadow regionas, In low mountain rangers and on well-constructed trails).
Przyznam się szczerz, że brzmi to dla mnie trochę enigmatycznie? Mogą, więc być jakieś problemy chodząc po skalistym podłożu? Paramety :Materiał zewnętrzny: Skóra welurowa + skóra nubuk Wewnętrzna wyściółka: Skóra Wyściółka stopy: Air-Active® Podeszwa: Meindl DUO-DUR-Multigriff® Waga ok. : 580 g.
Cały czas mam wątpliwości ale jest jedna ich zaleta Są bardzo wygodne i pasują do nogi od pierwszego założenia- jakbym chodził w kapciach –no i w środku są całe ze skóry czyli oddychalność dobra. Poradzicie – wymieniać je czy tez zachować? No i jeszcze jedno – nie wiem czy to jest istotne - ale u góry nie przylegają dokładnie do nogi- jest troszkę wolnej przestrzenie, (ale nie są za duże) i zastanawiam się czy tez nie będzie się tamtędy deszcz dostawał? No i podobno po jakimś czasie pod wpływem ciepła mają się same do nogi dokładnie dopasować – ciekawe czy to prawda czy też tylko tak sprzedawca w sklepie opowiadał.

_________________
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 5:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Znam pewnego wodza kartagińczyków, który na Meindlach zjadł zęby, ale ostatnio rzadko tu zagląda (z czego osobiście się bardzo cieszę :D )

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 5:35 pm 
tomek.l napisał(a):
Znam pewnego wodza kartagińczyków, który na Meindlach zjadł zęby, ale ostatnio rzadko tu zagląda (z czego osobiście się bardzo cieszę :D )

A żyje – nogi (głównie stopy) ma całe?


Góra
  
 
PostNapisane: N kwi 02, 2006 6:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Trent9 napisał(a):
Buty do wędrówek na nieutwardzonych terenach i regionach przedgórskich. (po angielsku jest: The introductory models :for wiking and trekking In alpinie-meadow regionas, In low mountain rangers and on well-constructed trails).
Przyznam się szczerz, że brzmi to dla mnie trochę enigmatycznie? Mogą, więc być jakieś problemy chodząc po skalistym podłożu?

Opis wskazuje ze podeszwa jest na miekki grunt lub gladki utwardzony, nie na ostre kamienie. Teraz pytanie czy chodzi o wytrzymalosc materialu czy o to na co maksymalizowana jest jej przyczepnosc. Tego nie moge ci powiedziec bo nie uzywalem ich. Podejrzewam ze to kombinacja obydwu.

Cytuj:
u góry nie przylegają dokładnie do nogi- jest troszkę wolnej przestrzenie, (ale nie są za duże) i zastanawiam się czy tez nie będzie się tamtędy deszcz dostawał? No i podobno po jakimś czasie pod wpływem ciepła mają się same do nogi dokładnie dopasować – ciekawe czy to prawda czy też tylko tak sprzedawca w sklepie opowiadał.

Moga byc obliczone na to ze ktos bedzie gruba welniana skarpete nosil. Nie wyobrazam sobie zeby sie "same dopasowaly" po jakims czasie. Tam za duzo wielowarstwowego materialu zeby sie nagle zbiegl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 7:53 pm 
No cóż mam teraz buty z podeszwą Vibram i powiem szczerze na śliskich kamieniach jest okey ale na lodzie to ślizga się gorzej niż najzwyklejsze buty. W sumie Meindl to podobno porządna firma.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 10:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Na lodzie wszystko się ślizga. Oprócz raków.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 7:06 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 3:28 pm
Posty: 8
Wczoraj troszke pochodziłem w tych butach (Meindl Arizona) i obcierają mnie w piętę. Oznacza to ,że sa za duże? Czy z czasem się wyrobią?

_________________
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 10:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Moim zdaniem prawie każde buty trzeba rozchodzić. Dlatego zaleca się, by po kupnie nowych butów zrobić kilka jednodniowych (np. kilka kilometrów po lesie, czy pagórkach) wycieczek, zanim pojedziemy w góry. Jeśli po kilku użyciach nie powinny już obcierać. A to, czy są za ciasne poczujesz najlepiej na palcach, czy drętwieją, bolą, są bardziej niż w innych butach ściśnięte itp.

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 11:38 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 8:08 am przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 12:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 3:28 pm
Posty: 8
Z tego co wiem jest to w moim modelu (system MFS)? No i z tą klasą AB to sprzedawca w sklepie powiedział mi, że nadają się na wycieczki w Tatry ale dopiero po przejrzeniu informacji w Internecie zacząłem mieć wątpliwości. Czyli co Stan – te buty raczej nie nadają się do wycieczek górskich? To właściwie dla kogo przeznaczona jest klasa AB? Podeszwa wygląda okey- no może jest troszkę miękka. Mam dla porównania buty z Vibramem (niestety już ich czas świetności przeminął) i jest on zdecydowanie twardszy. Jeszcze mogę te buty wymienić na inne dlatego pytam? No i naprawdę uważacie , że podeszwa która jest w tych butach będzie niedobra? Sam już nie wiem bo buty wyglądają na całkiem dobrą niemiecką robotę.

_________________
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 4:04 pm 
Trent9 napisał(a):
buty wyglądają na całkiem dobrą niemiecką robotę.


Ponieważ zdecydowanie jest to porządna niemiecka robota. Problemu w Twoim przypadku nie stanowi jakość wykonania obuwia lecz jego przeznaczenie. Na rajd Camel Trophy Skodą Felicją raczej byś się nie wybrał ? Producent wprowadza podział na klasy od A do D nie bez powodu. Każda z nich przeznaczona jest do innych zastosowań. Inne materiały, inne rozwiązania zostaną użyte w bamboszu do biegania po łagodnych trawiastych pagórkach, a inne w góry wysokie. W/g mnie Arizony będą doskonałe w Beskidach, Bieszczadach. Sprawdzą się również w Tatrach, nie w takich laćkach goście posuwali na szczyty. Tylko pamiętaj o konsekwencjach swojej decyzji. Skóra w tym modelu może być słabsza, cieńsza i ostre krawędzie skał mogą ją uszkodzić. Podobnie z podeszwą, skoro producent nie przewidywał użycia jej w takim terenie. Brak zabezpieczenia noska buta wysokim rantem też dość szybko da znać o sobie. Wszystko to wpłynie na żywotność obuwia i pewnie nie będzie bez znaczenia przy rozpatrywaniu późniejszych reklamacji. Produkt użyty niezgodnie z przeznaczeniem - to już mantra sprzedawców.
I słowo o sprzedawcy. Jeśli przy zakupie nadmieniłeś że skoki będą używane głównie w Tatrach i polecił Ci ten model, to z czystym sumieniem możesz mu nawciskać parę ....... . Jeśli nie wspomniałeś to sam sobie nawciskaj.
Obecie system MFS stosuje Meindl w modelach : Burna, Bornholm, Bergen. Ostersund, Borneo, Engadin, Island i Himalaya


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 4:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 8:09 am przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 4:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 8:10 am przez Stan, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 6:11 pm 
No i właśnie po głębszym zastanowieniu to tak naprawdę więcej chodzę po Beskidach Beskidach i Bieszczadach. Zostawię chyba te buty, bo mają zdecydowanie bardziej uniwersalne zastosowanie niż typowe wysokogórskie modele. W wysokich górach na skalistych szlakach spędze może tydzień w ciągu roku a większość wycieczek jednak będzie właśnie w Beskicha, Bieszczadach. Pieninach itp. małych i średnich górach więc te buty będą okey.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL