Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 2:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Ciekaw jestem czy ktos uzywal ich i jaka jest Wasza o nich opinia. Jest duzo producentow i odmian szkiel fotochromatycznych (zmieniajacych sie wraz ze zmianiajacym sie natezeniem swiatla, jak Transitions czy PhotoGray). Oczywiscie sprobowalbym najpierw ich na nosie czy dobrze pasuja, ale interesuje mnie opinia uzytkownikow o ich skutecznosci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 14, 2006 6:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Ja fotochromów nie próbowałem...
Z doświadczenia znajomej - narzekała że ciemne się robią gdy jeszcze nie trzeba, a na słońcu są ciemne lecz za mało. Są różne szkła - jedne się bardziej przyciemniają, inne mniej. Te co się będą odpowiednio przyciemniały w pełnym stopniu - mogą zbytnio przyciemniać w mniejszym nasłonecznieniu i na odwrót. Ciężko będzie dobrać takie co w każdym oświetleniu będą odpowiadały naszym preferencjom.

Ja używam Brendy z polaroidem i wszystkimi potrzebnymi filtrami i jest ok.

Dla osób które noszą okulary korekcyjne polecam oprawki z nakładkami magnetycznymi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 3:22 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Kaytek napisał(a):
Ja fotochromów nie próbowałem...
Z doświadczenia znajomej - narzekała że ciemne się robią gdy jeszcze nie trzeba, a na słońcu są ciemne lecz za mało. Są różne szkła - jedne się bardziej przyciemniają, inne mniej. Te co się będą odpowiednio przyciemniały w pełnym stopniu - mogą zbytnio przyciemniać w mniejszym nasłonecznieniu i na odwrót.

Tego sie wlasnie obawialem.

Cytuj:
Ja używam Brendy z polaroidem i wszystkimi potrzebnymi filtrami i jest ok.

Za diabla nie moge znalezc nic co naprawde dobrze lezy i dobrze przyciemnia (nie za mocno) i ma spolaryzowane szkla co by nie kosztowalo majatku. :shock: Online nie chce zamawiac, bo chce sprawdzic najpierw na nosie. :wink:

Cytuj:
Dla osób które noszą okulary korekcyjne polecam oprawki z nakładkami magnetycznymi.

Korekcyjne tylko do czytania zakladam (i kompa), wiec to na razie na szczescie jeszcze nie jest moim problemem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 6:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Zanim kupiłem swoje Stockholmy przymierzyłem wszystko, co mieli w sklepie - na jakieś 100-150 par dobrze leżały tylko te jedne więc też on-line raczej nie kupię (chyba, że po przymiarce w realu).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 4:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
hwyhobo napisał(a):
Za diabla nie moge znalezc nic co naprawde dobrze lezy i dobrze przyciemnia (nie za mocno) i ma spolaryzowane szkla co by nie kosztowalo majatku. Online nie chce zamawiac, bo chce sprawdzic najpierw na nosie.

Ja też trochę ich przekopałem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 28, 2006 7:14 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Kaytek napisał(a):
Dla osób które noszą okulary korekcyjne polecam oprawki z nakładkami magnetycznymi.

Nosisz takie?? Jak dla mnie to jest tragedia. Większy cieżar na nosie, niewystarzająca ochrona przed słońcem itd itd..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 28, 2006 7:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Dodam tylko do tego watku ze kupilem okulary firmy M* (nie chce im nawet niechcacy reklamy robic, wiec pomijam pelna nazwe). Super, owijaly oczy, 100% UV, eleganckie. Nikt tylko nie wspomnial ze najwyrazniej nie nalezy ich nosic na sloncu, bo po tygodniu porzadnego slonca (40C+), w dwoch miejscach plastikowe oprawki sie rozlecialy od goraca. :shock: :evil:

Teraz rozumiem ze musze zaznaczac przy kupowaniu ze bede okulary na slonce wynosil, zeby nieporozumien nie bylo.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 28, 2006 8:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
hwyhobo zerknij prosze na moje posta http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=2344 może dowiem się czegoś od Ciebie, a swoja drogą to reklamy firmie M nie robisz :D ustrzeż nas przed tym i napisz co to za firma


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 29, 2006 2:05 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Grzesiek C napisał(a):
hwyhobo zerknij prosze na moje posta http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=2344 może dowiem się czegoś od Ciebie, a swoja drogą to reklamy firmie M nie robisz :D ustrzeż nas przed tym i napisz co to za firma

Poniewaz wyrzucilem metke :evil:, wiec sprawdze w sklepie zeby sie nie przeoczyc o jakas litere lub sylabe i napisze.

Co do drugiego watku, to musze zapytac znajomego ktory nosi podobne okulary. Ja szukam tylko nie-korekcyjnych, wiec to troche inne zwierze. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 6:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Grzesiek C napisał(a):
Nosisz takie?? Jak dla mnie to jest tragedia. Większy cieżar na nosie, niewystarzająca ochrona przed słońcem itd itd..

Od 100 lat, nic nie ważą, mają polaroid, odpowiednie filtry UV i jestem z nich zadowolony. Ponieważ nie jestem do nich na stałe przymocowany, do sportu używam Brendy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 9:13 am 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Mimo wszysto ja jestem przeciwny. Nawet jeśli waga jest znośna w co mi trudno uwierzyć ( no ale waga jest względna) tylko co z ochroną oczu bokami? No i zamiast dwóch soczewek masz 4 a każda daje odbicia światła. Ale to kwestia gustu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 03, 2006 5:28 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 28, 2006 9:08 pm
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
ja zamierzam kupić zwykłe okulary, julbo Tasaman albo colorado, co o nich myślicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 6:29 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 28, 2006 9:08 pm
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
no i kupiłam w koncu julbo tasman i jestem bardzo z nich zadowolona :) słonecznej pogody niestety juz nie ma, a zamierzałam je głównie w lecie testować.... trochę parują od środka, a tak wszystko jest ok. ponoć są jakieś środki, którymi należy pokryć okulary, aby nie parowały :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL