Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 3:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 2:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Witam serdecznie wszystkich. Od razu wspomnę, że przeczytałem wszystko co się dało o sprzęcie, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Stąd pytam :D

Z racji specyficznego rynku zostałem ograniczony do 3 producentów kurtek nieprzemakalnych - Berghaus'a, The Horth Face i Sprayway. Kurteczki mają membrany goretexowe w różnych wariacjach, aczkolwiek nie jestem pewien, który z producentów robi dobry/gorszy sprzęt. Jakieś doświadczenia, sugestie? Mówię np. o takich kurtkach: Sprayway dla żony, TheNorthFace dla mnie i ewentualnie to z berghaus lub to również Bhe.
Zastanawia mnie jeszcze Columbia, taka, ale nie za bardzo znam producenta, nie mówiąc o jego wytworach. Do tej pory żyłem w micie Campusa/Milo/JackWolfskin/Wolfgang, etc. ale tu o tym raczej mogę zapomnieć.

I jeszcze jedno - jak sprawdzi się kurtka np. do lekkiego alpinizmu w mieście - prawdopodobnie nigdy Alp nie zobaczy, ani pewnie nawet Tatr, ale nie raz będzie noszona w niezłym deszczu - czy to na rowerze, czy na spacerze po okolicy. Chodzi mi o to, czy warto dopłacić 10 funtów do membrany G-T Paclite czy XCR, bo tak się ksztaltują różnice w cenie...

Wiem i rozumiem opinie niektórych na temat gore w mieście, ale po prostu dużo łażę po płaskim, czy śmigam na rowerze i potrzebuję nieprzemakalności i oddychalności przez cały rok. Kasa to ca. 800-900pln, i jak widzę nie ma problemu ze znalezieniem czegoś w tej cenie po obniżce.
Wszelkie uwagi mile widziane i oczekiwane :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 3:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Hmm jeśli chodzi o producentów tzw. odzieży outdoorowej to jest tego sporo (Bergson, Campus, Columbia, Fjord Nansen, Himal Sport, Invicta, Jack Wolfskin, Lowe Alpine, Małachowski, Mammut, Mellos, Milo, The North Face, Vaude) więc nie wiem czemu ograniczasz sie tylko do tych 3 producentów.

Jeśli chodzi o kurtkę wielofunkcyjną to oczywiście obecnie standard to kurtka nieprzemakalna, oddychająca. Do tej pory najlepszą membraną używaną do takich kurtek była membrana Gore-Tex. Są też inne membrany, które mają nieco gorsze parametry ale są znacznie tańsze.

Obecnie pojawiła się nowa membrana, która pewnie niedługo ze względu na znacznie lepsze parametry oddychalności zacznie wypierać Gore.
Mam tu na myśli membrane eVent.
Z zaawansowanych kurtek tego typu polecam np Vaude Alpinist Stretch Jacket.

Ale wszystko zależy od tego gdzie i kiedy zamierzasz z niej korzystać bo np na letnie wypady w Tatry nie ma sensu kupowanie kurtki za 2000-3000 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 3:24 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Domyślam się że Nieboraku ogranicza ię do tych producentów ze względu na miejsce zamieszkania, ja polecam Patagonie http://www.patagonia.com/web/us/product ... NS.JACKETS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 3:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
trekker napisał(a):
Hmm jeśli chodzi o producentów tzw. odzieży outdoorowej to jest tego sporo (Bergson, Campus, Columbia, Fjord Nansen, Himal Sport, Invicta, Jack Wolfskin, Lowe Alpine, Małachowski, Mammut, Mellos, Milo, The North Face, Vaude) więc nie wiem czemu ograniczasz sie tylko do tych 3 producentów.


Tak jak kolega napisał - miejsce zamieszkania mnie ogranicza do tychże producentów. Może bym i gdziś znalazł Milo/Lowe ale jest z tym problem w sklepie na półce, a tylko można to znaleźć w necie. A kurteczka niestety musi być złożona na grzbiet. Inaczej nie da rady. Stąd tylko ci trzej (Columbia czwarta) producenci. Ponadto mam wrażenie, że mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości, dlatego jak żywo interesują mnie tylko oni, ewentualnie cokolwiek innego, co znajdę na brytyjskim rynku. Pozdrawiam
Aha, jak pisałem - kwota to powiedzmy 800-1000 pln.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 3:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
pioter napisał(a):
Domyślam się że Nieboraku ogranicza ię do tych producentów ze względu na miejsce zamieszkania, ja polecam Patagonie http://www.patagonia.com/web/us/product ... NS.JACKETS


nic nie mają w GB gdzie przebywam... eh ta wyspa, strasznie ograniczona jest :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 4:06 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
http://www.chevintrek.co.uk/patagonia%20clothing.html
http://shop.themountainfactor.com/secti ... 7d8d403249
http://www.snowandrock.com/brands/Patagonia
tutaj cosik maja z patagoni, a marka lepsza moim zdaniem od 3 podanych przez Ciebie, te kurtki majalepszą membrane od gtx xcr, każdy sprzedawca w profesjonalnym sklepie ci to powie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 4:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
dzięki za linki :D - niestety ceny patagoni przekraczają budżet i to znacznie - szykowałem się na maks 140 funtów ewentaulnie 160 funtów, a to co mają to koszt od 160 w górę :cry: - no i nie mam gdzie tego na grzbiet włożyć niestety... eh, znowu trzeba będzie losowanie zrobić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 4:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
mozesz spokojnie oszczedzic pare pensow w prosty sposob - kupic jakiegos TNF na Hyvencie, pewnie kolo 100 funciakow bez zadnej promocji kosztują.
Jesli nie zamierzasz bawic sie w ekstremy typu dymanie góra dół w deszczu ze śniegiem przez parę godzin, to nie widze powodu, zeby kupowac XCR.
Moze z wyjakiem jednego - lansu :mrgreen: Jesli tak, to polecam Berghausa Sullivan, w ktorym sam zimą zasuwam po miescie, a lud pracujący wodzi oczami :tease:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 10:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Heh, ale jakby to powiedzieć - powinniście mnie zrozumieć - człowiek sobie odkłada na coś kasę i robi przedział. I nie bardzo chce się schodzić poniżej pewnej kwoty, bo... no własnie. Jak mam wydać np. 70-80 funtów na membranę producenta, to mam jakoś dziwną ochotę dołożyć trochę wiecej i wejść w Gore-Tex. W związku z tym mam konkretne propozycje - nie tyle, co marka, ale dany model. Bardzo proszę o odpowiedź, co wybrać i ewentualnie podpowiedzieć, czemu akurat to. Będę na prawdę wdzięczny :oops: No to jadziem:

Berghaus
AlpinePro
Cornice IA

Columbia
Nevado
Stealth

Sprayway
Apache - tę kurtkę upatrzyłem też dla żony - w wersji damskiej kosztuje 100 funtów
Equator
Online
Velocity
Compact

TheNorthFace
Prophecy
All Terain
Lightspeed

No i które z tych są warte uwagi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 10:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
no dobra
to kup żonie tego Equatora - moja lepsza połowa twierdzi, ze ładna
a sobie weź Alpine Pro Berghausa. twierdze ze jak masz brac proteze (bo 2layer gore to proteza), to lepiej wez Paclite. lekki, poręczny, ciorać się po skałach nie zamierzasz, a jest duzo ladniejszy od tnfow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 10:29 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 6:56 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Sosnowiec
No to będzie podpowiedź ....
Jeżeli poszukujesz kurtki do zastosowań miejskich to warto się zastanowić nad tą która będzie najbardziej praktyczna w mieście. W tym wypadku warto zastanowić się na paclite'm ze względu na możliwość spakowania kurtki do naprawdę niewielkich rozmiarów, może to być tym bardziej przydatne jeśli będziesz jej używał m.in. na rowerze. Kolejne szczegóły na które zwróciłbym uwagę to kaptur. Część kurtek może nie mieć odpinanego lub chowanego w stójce, a wg mnie jest to wystarczający powód do dyskwalifikacji kurtki. Równierz wentylacja pod pachami - dla mnie rzecz obowiązkowa w ciuchu który będę nosił cały rok. Oprócz tego zwróciłbym uwagę na kieszenie - ich ilość i rozmieszczenie, ściągacze itp rzeczy. Na końcu bym wybrał to co najbardziej mi się spodobało - z Twoich linków bez zbytniego zagłębiania się chyba TO

_________________
-mrn-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 10:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
O, widzicie - to jest to. Naprawdę wielkie dzięki za pomoc. Każdy konkretny głos się liczy - zwłaszca ładniejszej połowy :lol:.
Jutro jadę do ww sklepu obejżeć kurtki na żywca, założyć na grzbiet, pomacać. I zwrócić uwagę na to, o czym piszecie. A jak już wcześniej pisałem kurtka na pewno nie zobaczy wysokich gór, a swój pierwszy poważny test będzie przechodziła prawdopodobnie w grudniu na WRC w Walii - jak znam Walię będzie lało, więc przyda się coś na grzbiet :). Reszta to rower, zwiedzanie okolicy i faktycznie lekkość i wielkość po złożeniu może być ważna - w końcu w plecaku musi być miesce na kilka przydatnych artykułów :D - jeszcze raz dzięki i dalej namawiam do dyskusji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 11:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
pamietaj o lansie. to jest bardzo ważna kwestia.
TNF z racji notorycznego podrabiania jest aktualnie passe.
Columbia ma brzydki znaczek no i to jest takie poloutdoorowe przedsiebiorstwo, robia mydlo i powidlo.
Za to Berghaus to jest COŚ.
Serio.
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 11:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Ładnie to se jaja ze mnie robić? Jak widzisz na lansie mi nie zależy, stąd nie do końca rozumiem troszkę kolegę :roll: - marki które podałem nie wynikają z chęci lansu, a dostępności ich na rynku i korzystnych cen (wg mnie). Poza tym tutaj na nikim TNF nie robi wrażenia - zimą co druga puchówka jest właśnie z tym znaczkiem - nie wnikając czy to łorginał czy podróba :wink:. Jakby to powiedzieć - tutaj Aston DB9 nie robi takiego wrażenia jak gdzie indziej :twisted:
pozdro i proszęo konstruktywną krytykę :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 14, 2006 12:02 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
nieboraku napisał(a):
tutaj na nikim TNF nie robi wrażenia - zimą co druga puchówka jest właśnie z tym znaczkiem


wlasnie dlatego tnf sie obsunal w rankingu ;)

jak bonie dydy nie robie sobie jaj. spytaj kogokolwiek na forum, zaraz Ci powie, ze w kwestii lansu jestem po pierwsze specem, po drugie zawsze mowie o lansie powaznie.
nigdy nie wiesz, kiedy opadnie Cie ochota na chocby mały lansiczek. a jak dopadnie to co, bedziesz prezentowal dumnie logo tnf wybite wielka bukwą z kazdej mozliwej strony zamiast dyskretnego napisu berghausa?

jesli jednak bedziesz sie upieral, ze marka nie ma znaczenia, mam jeden argument w zanadrzu: jakosc wykonania. dysponuje dosc intensywnie uzywanym sprzetem berghausa sztuk trzy i jestem zachwycony dbaloscia o detale. zadne nitki nie wystawaly i nie wystają, zadnych problemow z pruciem, zero uszkodzen na tle mechanicznym (a okazje byly). coby bylo zabawniej, wszystkie te ciuchy są made in indonesia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 14, 2006 4:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Hmmm, no to w zasadzie po ptakach. Żaden z wymienionych wcześniej modeli nie jest dostępny w sklepie, nie mówiąc o rozmiarówce. Udało mi się co prawda zmierzyć Sprayway w rozmiarze XXL i okazało się, że jest dla mnie za krótka :shock: - mam 193cm wzrostu, więc w sumie nie aż tak dużo, a rękawy kurtki miałem ledwo za przegub ręki - a co dopiero będzie, jak założę polar :roll:. Stąd zdecydowanie musi być kurtka wisząca w sklepie, i na razie dorwałem dwie z Berghaus'a - dlatego Berghaus'a, bo mam sklep z tymi kurtkami u mnie w mieście, i w dodatku mają TNF :D - a nóż widelec coś mi sięspodoba.
Co sądzicie o GTX Trek oraz o Rush. Ewentualnie może którąś z tych: Berghaus Mens Cornice II IA, Berghaus Mens Long Cornice IA,Berghaus Mens Paclite® Trek, Berghaus Mens Paclite Jacket.
Pytam bo już zaginąłem w gąszczu różnych różniastych odmian Gore-Tex'u.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 14, 2006 11:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
gtx trek albo paclite
ale raczej paclite


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 7:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Powiem tak: GoreTex jest bardzo dobrą membraną, choć jak już trekker wspomniał nie najlepszą. W chwili obecnej eVent bije wszystko na głowę w kwestii oddychania. Ja noszę Np Vaude Alpinist Stretch Jacket i jestem z niej bardzo zadowolony. Nawiasem, kupiłem ją na Krupówkach w sklepie HiMounatin za jedyne 900 zł!!! No, ale rozumiem, że w WB nie uświadczysz porządnych kurtek, bo i po co? :wink:
Wracając do mocno ograniczonego wybory cytowanych przez ciebie Marek i typów kurtek to odradzam zdecydowanie wszystko, co pochodzi od Columbii. To ostatni chłam! (Sprawdzone na własnej skórze.) :evil:
Najpierw kilka słów do preferowanego przez ciebie GoreTexu. To tylko membrana półprzepuszczalna. Oddycha i nie przepuszcza wody (wodoszczelna). Jednak zastosowana w kurtce nie tworzy jednej całości tylko musi być szyta i klejona a to właśnie stanowi o nieprzemakalności całości. Niestety wiele kurtek z GTX nie spełnia tego właśnie wymogu. Tak naprawdę to tylko kurtki ze spawanymi/zgrzewanymi szwami dają gwarancję takiej nieprzemakalności.
Jeśli idzie, zatem o kurtki do takiego zastosowania, o jakim piszesz, polecałbym GoreTex 2,5- (PacLight) lub 3- (XCR) –warstwowy obowiązkowo ze spawanymi szwami i, jeśli to się mieści w cenie, z wodoszczelnymi zamkami. PacLight, jak sama nazwa wskazuje jest bardziej praktyczny, bo daje się złożyć w mały pakunek i zajmuje niewiele miejsca w plecaku.
Kurtka The North Face Lightspeed zdaje się spełniać wszystkie wyżej wymienione (dla mnie ważne) wymagania. To mój typ, choć osobiście jej jeszcze nie widziałem. Dobrze by było, gdyby miała ona również wentylatory pod pachami. Zdaje się jednak, że w jej przypadku funkcje wentylatorów spełniają kieszenie w przedniej części z bardzo długimi zamkami. To też może być pod warunkiem, że wnętrza kieszeni wykonane są z dobrze oddychającego materiału, np. siatka.
Nie kupuj kurtek dwuwarstwowych, bo będziesz miał tylko kłopoty z podszewka (obojętnie czy siatka czy inne badziewie).

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 9:57 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
stan-61 napisał(a):
Nie kupuj kurtek dwuwarstwowych



kiedy sie chlopak uparl na okreslony przedzial cenowy, za ktory 3L XCR nie kupi.
Vaude sobie spokojnie nabedzie na Wyspach:
http://store.securehosting.com/stores/s ... findclas=8
ale cena jak widac.
w ogole nie rozumiem dylematu. jesli to ma byc kurtka na miasto/rower, zadnych ekstrem, to po co kupowac cos innego niz paclite? chyba ze ktos ma fantazje czolgac sie po chodniku :mrgreen:

stan-61 napisał(a):
No, ale rozumiem, że w WB nie uświadczysz porządnych kurtek, bo i po co?


hehehe, dobry dowcip ;)

naści tu Lightspeeda:
http://www.gear-zone.co.uk/eshop/The-No ... rance.html

krój jest minimalistyczny, cos a la Sullivan Masa - bajka. Cena - znośna. Wada - doczepiany kaptur. Nie cierpie tego rozwiazania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 11:19 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
tomtom napisał(a):
gtx trek albo paclite
ale raczej paclite


ok. Lezę zaraz do miejscowego sklepu i zobaczę co mają. Wkurza mnie to kupowanie, bo na to "szukanie" kurtki po okolicznych sklepach wydam więcej na paliwo, niż to warte :lol: Mam nadzieję, że coś na sklepie będzie, co będę mógł przymierzyć i potem poszukam w netowch sklepach, tańszego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 11:26 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
tomtom napisał(a):
kiedy sie chlopak uparl na okreslony przedzial cenowy, za ktory 3L XCR nie kupi.


Kupi, kupi - ale z przeceny. A to co pozstało w przecenie, to albo rozmiar XS lub S albo w kolorze oczojebnej pomarańczy - aż tak nie muszę być widoczny.

tomtom napisał(a):
w ogole nie rozumiem dylematu. jesli to ma byc kurtka na miasto/rower, zadnych ekstrem, to po co kupowac cos innego niz paclite? chyba ze ktos ma fantazje czolgac sie po chodniku :mrgreen:


bo jakoś to tak wygląda delikatnie potwornie, no i różne opinie się trafiły o Paclite :roll:

tomtom napisał(a):
stan-61 napisał(a):
No, ale rozumiem, że w WB nie uświadczysz porządnych kurtek, bo i po co?


hehehe, dobry dowcip ;)

naści tu Lightspeeda:
http://www.gear-zone.co.uk/eshop/The-No ... rance.html

krój jest minimalistyczny, cos a la Sullivan Masa - bajka. Cena - znośna. Wada - doczepiany kaptur. Nie cierpie tego rozwiazania.


Jakoś nie kumam dowcipu :oops: - ale nie ważne. A to co podajesz w linku ma rozmiar tylko S - ja potrzebuję XXL :wink:
No nic, czas na prawdziwe zakupy. Pozwolicie, zę was jeszcze pomęczę :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 11:41 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
stan-61 napisał(a):
Wracając do mocno ograniczonego wybory cytowanych przez ciebie Marek i typów kurtek to odradzam zdecydowanie wszystko, co pochodzi od Columbii. To ostatni chłam! (Sprawdzone na własnej skórze.) :evil:


No niestety nie jesteś pierwszy z tą opinią, więc sobie temat odpuszczam.

stan-61 napisał(a):
Niestety wiele kurtek z GTX nie spełnia tego właśnie wymogu. Tak naprawdę to tylko kurtki ze spawanymi/zgrzewanymi szwami dają gwarancję takiej nieprzemakalności.


A ja gdzieś czytałem, że kurtki, na które Gore udostępnia materiały muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymagania. STąd tylko pewni producenci moga zaewnić takie warunki. Co nie zmienia faktu, że wczoraj trafiłem na sklep TOG24, i marka ta jest dla mnie jeszcze mniej znana niż Sprayway.
W każdym bądź razie już dawno powinienem się chyba nauczyć, że normy nie zawsze gwarantują najlepszą jakość, i w zależności od firmy może się okazać, że można coś spieprzyć.

stan-61 napisał(a):
Jeśli idzie, zatem o kurtki do takiego zastosowania, o jakim piszesz, polecałbym GoreTex 2,5- (PacLight) lub 3- (XCR) –warstwowy obowiązkowo ze spawanymi szwami i, jeśli to się mieści w cenie, z wodoszczelnymi zamkami.


W tej cenie zmieści się tylko Paclite, ale z tego co mnie życie nauczyło jeden model idealnego produceta może być mniej/bardziej udany od innego, uszytego z tego samego materiału. Stąd pytam o konkretne modele. Oczywiście mając większe doświadczenie ode mnie na podstawie "wypasu" kurtki lepiej mi podpowiecie, co dobre, a co złe :)

stan-61 napisał(a):
Kurtka The North Face Lightspeed zdaje się spełniać wszystkie wyżej wymienione (dla mnie ważne) wymagania. To mój typ, choć osobiście jej jeszcze nie widziałem.


Heh, ktoś już mnie tutaj zniechęcał do TNF :lol: i spróbuję zostać przy Berghaus - chyba, zę na TNF dostanę dobrąąąą cenę :)

stan-61 napisał(a):
Nie kupuj kurtek dwuwarstwowych, bo będziesz miał tylko kłopoty z podszewka (obojętnie czy siatka czy inne badziewie).


Problem w tym, że w tej cenie 2L to norma, a 3L znowu gorzej oddycha... Zostaje Paclite, ale to będę musiał mocno poszukać po sklepach internetowych i ich wyprzedażach - może coś się trafi.[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 1:21 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Radze nie brać paclite, lepiej dopłacic do xcr i mieć coś wytrzymalszego :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 1:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
pioter napisał(a):
Radze nie brać paclite, lepiej dopłacic do xcr i mieć coś wytrzymalszego :wink:
Z pewnością masz rację… w górach, ale do spacerów po mieście? Bez ciężkiego plecaka? Niekoniecznie…

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 1:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Jak tam już Nieboraku chce, ale ja bym się bał poprostu cos takiego założyć nia siebie :wink: zacienkie to to jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 4:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
pioter napisał(a):
Jak tam już Nieboraku chce, ale ja bym się bał poprostu cos takiego założyć nia siebie :wink: zacienkie to to jest


Kurde, żeby to było jak ja chcę :( - to jest tak, jak mam kasę, a nie jak chcę. XCR to koszt blisko 200 funtów, a to nijak ma się do mojej granicy 100-140 funtów. No nic, muszę szukać dalej. Ewentualnie możecie mi powiedzieć, kiedy są wyprzedaże? Po wakacjach tylko, czy ewentualnie można się czegoś jeszcze spodziewać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 4:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
To ja tak przy okazji: poszukuje jakiejś kurtki (głównie z myślą o Tatrach) z membraną event ale zdecydowanie tańszą od Vaude Alpinist Stretch Jacket. Ktoś widział coś ciekawego ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 4:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Nieboraku, a czy masz taka mozliwosć żebyś cos przymierzył w uk, a kupił na wyprzedazy w polsze i żeby ktos ci to posłał na wyspy ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 5:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
pioter napisał(a):
Nieboraku, a czy masz taka mozliwosć żebyś cos przymierzył w uk, a kupił na wyprzedazy w polsze i żeby ktos ci to posłał na wyspy ??


Żeby ktoś przywiózł, przysłał - tak. Przymierzyć mogę tylko to, co jest na ólce w sklepie - a sklepy nie rozpieszczają w okolicy - Berghaus, Sprayway, TNF, i kilka innych nie mówiących mi nic marek :(. Oczywiście można pojeździć i poszukać, ale w ten sposób szybko wydam na paliwo 30-40 funtów i zamiast wydać to na kurtkę, po prostu puszczę w powietrze.

W sumie obejrzałem już trochę tych kurtek, przymierzyłem kilka Berghausów. Faktycznie Paclite wygląda średnio i chyba sobie odpuszczę - wygląda potwornie delikatnie. Jeszcze może jutro i w poniedziałek pojeżdżę trochę i poszukam. Ehh, jak ja nienawidzę czegokolwiek kupować :evil:

Najtańsze XCR z normalnego sklepu netowego jest tutaj. Ale z drugiej strony czy naprawdę do tego, co ja potrzebuję potrzebne XCR???? Chyba poszukam najtańszego 2L gore-texu, bo ocipieję :roll:, a resztę wydam na piwo. Muszę tylko się z tym wszystkim przespać, bo zarówno 2L i Paclite można mieć za 100 funtów... chyba swoją babę wezmę na zakupy i zapytam, co jej się podoba :twisted:


Ostatnio edytowano Pt wrz 15, 2006 5:53 pm przez nieboraku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 5:45 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
A te nic nie mówiące tobie marki to co na przykład ?? z tych godnych polecenia marek ja znam millet, arc'teryx, rab, mountain equipment, mountain hardwear, marmot, haglofs, patagonia + jeszcze pare o germańsko brzmiących nazwach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL