Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 08, 2021 2:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 08, 2021 2:17 pm
Posty: 2
Cześć!

Mam problem z butami Meindl Vakuum GTX. Kupiłem je w październiku zeszłego roku, a więc kilka miesięcy temu. Od razu pojechałem w beskidy na 5-dniowy wypad, gdzie kosmicznie obtarłem sobie pięty. Jako że to moje pierwsze tak twarde buty, to uznałem, że to wina nierozchodzenia.

Od tamtego czasu, byłem na dwóch krótkich wypadach w góry, chodzę w nich też na spacery po lesie po to, żeby się rozeszły. I niby jest lepiej, ale nadal obcierają mi pięty.

Używam skarpet trekkingowych Meindla i Smartwoola, takich w jakich przymieżałem buty przed kupnem. Moim zdaniem mam dobrze dobrany rozmiar, tzn. stopa nie ma luzu, palce mają idealną ilość miejsca, ale pięta minimalnie ma luz.

Do pielęgnacji używam rekomendowanych specyfików producenta. Nie stosowałem żadnych dziwnych domowych metod na ich rozchodzenie.

Piszę, bo mam już dość tego, że tak drogie buty obcierają mnie nawet po 2h spacerze po płaskim. Najgorzej jest przy podchodzeniu, przy schodzeniu nic nie obciera.

Moje pytanie jest takie, czy wie ktoś może czy mogę coś z tym fantem zrobić?

Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę!

Pozdro,
Karol :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 09, 2021 12:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Wkładaj dwie pary skarpet; grubsze na cienkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 09, 2021 7:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nie wiem na ile to są sztywne buty ale wydaje mi się, że w sztywnych butach pięta zawsze będzie się trochę ruszać przy chodzeniu. Przynajmniej w moich się rusza.
Masz dwie opcje. Albo się dopasują albo te buty nie są na twoją stopę. Możesz kombinować z grubszymi skarpetami, czy wkładkami podnoszącymi piętę do góry. Mocniejszym sznurowaniem itp. Ale jest też opcja, że but, choć drogi nie jest pod twoje kopyto.
Przy podchodzeniu stopa idzie do tyłu a przy schodzeniu do przodu.
Na twoim miejscu pomęczyłbym się jeszcze trochę a jak nadal nic to nie da sprzedałbym je.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2021 3:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 08, 2021 2:17 pm
Posty: 2
Dzięki za rady!
Próbowałem już różnych grubości skarpet, dwóch par etc. Tak samo kombinowałem z różnymi wariantami sznurowania i też nie było to specjalnie pomocne.

Chciałem uniknąć sprzedaży, bo sprzedać takie buty to raczej trudna sprawa, tym bardziej w dużym rozmiarze.

Pozdro!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2021 10:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
A może spróbuj zmienić wkładki na grubsze. Zdarzyło mi się z dobrym skutkiem regulować miejsce w bucie w ten sposób.
Dobre wkładki do dobrych butów kosztują nieco. Ale możesz zrobić próbę zakupując najtańsze wkładki filcowe za marne złote i podłożyć je pod obecne. Jak uznasz, że jest to sensowne, zakupisz lepszej jakości docelowe.
Zrobiłbym też próbę z wypełnieniem czubka by odepchnąć stopę do tyłu. Pozytywny efekt wskazywałby na źle dobrany rozmiar albo wogóle na nieodpowiedni model.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 14, 2021 6:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Jest jeszcze coś co się nazywa "zapiętki"
https://www.google.com/search?source=un ... 76&bih=631

aczkolwiek pewnie ciężko będzie dobrać coś co wytrzyma przy dłuższych trasach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL