Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Za duże buty
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 7:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 26, 2013 6:38 pm
Posty: 2
Witam, niedawno kupiłem swoje pierwsze buty trekkingowe red rock 10303 marrone dakar trekking i gdy przymierzałem je w sklepie wydawały się ok , ale gdy trochę w nich pochodziłem są zbyt luźne .Luz między piętą a tyłem butów wynosi około 1.5cm (mierzyłem palcem , na stopę założyłem średnio grubą skarpetę a palce przesunąłem do przodu by stykały się z czubkiem butów ). Czy da się zniwelować choć trochę luz jakimiś wkładkami czy innym ustrojstwem ? Dodam, że dostałem bólu śródstopia w obu nogach przy schodzeniu z góry odkąd noszę te buty ( może to wina tego , że za mocno je wiąże ? nie wiem :| ) Bardzo proszę o pomoc .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 7:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Kup sobie wkładkę, np żelową, zmniejszy Ci ona zdecydowanie luz w bucie. Wkładaj 2 pary skarpet (jak radzą starzt wędrowcy...ale i ...piechota morska US mimo dostepnych dla nich technologii kosmicznych radzi...) najpierw cienką, na nią grubszą. Uchroni Cię to przed obtarciami i zmniejszy luz w bucie. Ale...zebyś nie miał "fioletowych" paznokci trochę luzu musisz mieć (zalecany 1 cm). Jak za mocno wiążesz buciska to będzie Cie bolała stopa. Od tego masz w butach dwustrefowe sznurowanie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 8:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 26, 2013 6:38 pm
Posty: 2
Przechodziłem w nich na razie tylko 12 km ( na razie obeszło się bez obtarć ) . Znalazłem taką wkładkę http://www.skalnik.pl/buty/akcesoria/wk ... s4695.html jak myślicie , czy będzie to dobry wybór ? Też mam dylemat , ponieważ nie wiem czy wziąć numer większe od obecnie noszonych ( roz.45 dł. wkładki to 30 cm , w normalnym obuwiu np. roboczym to 29 cm ) by wkładka wyścieliła się po bokach czy może wziąć takie jak oryginał .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 30, 2013 10:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
tarheel napisał(a):
.Luz między piętą a tyłem butów wynosi około 1.5cm (mierzyłem palcem ,

wiążesz mocno bo ci spadają, czy tez przesuwają się w czasie chodzenia i powodują obcieranie? Też tak mialem -butyza duże w stosunku do tego jakei powiny być (trochę większe): wiązałem mocno i w czasie chodzenia bolało podbicie.

- 2 skarpetki
- przyklejaj plastry na stopy (takie z opatrunkiem) to zmniejszy luz a przede wszystkim unikniesz otarć pięt.
- poszukaj (np na allegro) zapiętek, np żelowych (są też skórzane czy skóropodobne - cieńsze). To się nazywa zapiętki i wkleja się we wnetruz buta na pięcie. Problem z butami górskimi/trekingowymi czy szerzej sportowymi może byc taki, że to wklejenie nie będzie się trzymało i po dniu chodzenia wypadnie.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 01, 2013 9:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Wolf_II napisał(a):
To się nazywa zapiętki i wkleja się we wnetruz buta na pięcie. Problem z butami górskimi/trekingowymi czy szerzej sportowymi może byc taki, że to wklejenie nie będzie się trzymało i po dniu chodzenia wypadnie.

Może szewc zrobi to lepiej
1,5 cm to dużo, to za dużo -allegro i sprzedać. Kupic dobre.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 10:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Wilczyco, z ust mi to wyjęłaś. Żadne tam kombinacje z wkładkami czy "zapiętkami". To są tylko doraźne półśrodki! Na dłuższą metę będziesz miał i tak problemy. Sprzedać i kupić pasowne.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL