Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 5:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 08, 2006 1:18 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
Cześć,witajcie

Zarejestrowałam się bo mam do Was takie pytanie.Na wstępie powiem,że po górach chodzę od wielu lat - Tatry wysokie zwłaszcza,uprawiam też trochę nielegalną wspinaczkę skałkową,t.j. praktykuję i strasznie lubię podchodzić do właściwego szlaku nieoznaczonymi wytyczonymi przez siebie trasami etc. Ponieważ kocham wspinać się co za tym idzie lubię mieć dobre wyczucie w stopie - każda szczelinka,krawądka etc. robię to zawsze w mięciutkich i lekkich adidaskach,których podeszwę grubości 4-6 mm można zgiąć prawie że w pół.Mam bardzo dobrą kondycję i wyruszam zawsze na dosyć długie trasy.
Planuję teraz wypad w góry koniec października ewentualnie pierwsza połowa listopada.Z racji tego,że posiadam ograniczone fundusze a o tej porze roku pomykać po skałach w butach,w których robię to wiosną i latem nie będę - mokro,deszcz,jakie buty polecacie mi kupić.Decyduję się na buty za kostkę,w miarę nieprzemakalne.Najtańsze w sklepie - trekkingowe widziałam za 139 zł,na oko mnie spokojnie takie by wystarczyły,ale chciałabym aby były to takie buty,w których jeśli dałoby się to tak samo mogłabym wyczuwać szczeliny,krawędzie,ryski.
Nie stać mnie na buty za więcej niż 200 zł.Podeszwa nie musi być super gruba,nie przeszkadzają mi kamienie i inne a wręcz przeciwnie czuję się bezpieczniej wiedząc po jakim podłożu idę.

A może z jakiś nie typowo wysokogórskich,nietrekkingowych,takich na jesień na miasto i potem zaimpregnować je.Co sądzicie..

W lipcu chodziłam po Orlej w super mięciutkich butkach od Baty.


Będę wdzięczna za każdą poważna odpowiedź i za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 08, 2006 4:00 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Ja nie spotkałem się z butami za 140 zł do chodzenia po górach zimą . Wydaje mi się ze będzie ci ciężko znaleść coś nie przemakalnego za te pieniądze .

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 08, 2006 5:06 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
flz napisał(a):
o tej porze roku pomykać po skałach w butach,w których robię to wiosną i latem nie będę - mokro,deszcz,


Na zime jak kolega napisal: nie znajdziesz nic do tej kwoty. Zima to zupelnie inna historia. A na przelomie pazdziernika i listopada w tatrach jesli bedzie padac to nie deszcz tylko snieg. W zasadzie o tej porze roku wychodzi sie tylko jesli jest sucho. Na takie warunki powinny wystarczyc zwykle trekkingowe buty z decathlona lub tzw. "trepy". Miejskich bym nie polecal - nie ma juz zartow bo zbocza o wystawie polnocnej pokryte sa zazwyczaj szronem i "szklanka".

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 08, 2006 5:12 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Kovik napisał(a):
nie ma juz zartow bo zbocza o wystawie polnocnej pokryte sa zazwyczaj szronem i "szklanka".


Dokładnie :!:

Październik, listopad to trudny okres do łażenia-czesto jest "szklanka"
Piomic, Tomek, KWAQ, Danio, Łukasz, kc-19 mogą Ci opowiedzieć jak się pięknie fruwa na szlaku w takich warunkach. Rok temu w listopadzie ktoś poleciałz Koscielca :?
Nie pomaga vibram, raki, nic !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 08, 2006 7:43 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
10 lat temu o tej porze roku chodziłam w takich skórzanych butach za kostkę,impregnowanych jedynie jakąś tam zwykłą bezbarwną pastą.Była spora mżawa i właśnie taka szklanka o jakiej piszecie.Ale wybierałam głównie znakowane szlaki i byłam bardzo porządnym górskim turystą.Potem upodobania trochę zmieniły mi się w związku z czym zaczęłam kupować inne buty,bardzo mięciutkie i lekkie.Teraz robię to natrętnie i na dziko,wyczynowo bardziej bo pociąga mnie wszystko co ekstremalne.Mam zacięcie więc nie obędzie się bez wycieczki.

Może więc takie sobie znów sprawię,w śniegu nie brodziłam jeszcze dlatego pytam,poza tym zjechałam dwa razy w tym roku w lipcu z Honoratki - padało i nagle zrobiło się jak na lodowisku i dlatego czasem włączają mi się takie 'bojki'.Bynajmniej nie była to wina moich adidasków.

A takie mam jeszcze pytanie,czym impregnujecie buty,gdybym kupiła właśnie takie skórzane,nie byle jakie tylko takie lepsze.Skóra jest świetna w ogóle - kiedyś tylko w takich się chodziło,oddycha,stopa w takim bucie nie poci się,skarpetek używam zawsze po dwie pary - pierwsze bawełniane,te na wierzch wełniane - owcze.To znaczy wtedy kiedy jest chłodniej.Przeglądałam oferty sklepów internetowych,nie stać mnie po prostu na buty za 600 - 700 zł.
No nic,pojadę jutro do centrum,rozejrzę się,może znajdę jakieś lekkie trekkingowe w promocji.A takie czym dobrze byłoby zaimpregnować?


Bardzo fajne jest w ogóle to forum,dlaczego wcześniej na nie nie trafiłam.Pozdrawiam Wszystkich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 08, 2006 8:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Powiem szczerze, że nie znam takich butów za 200 zł
Ale to nie mają być buty na śnieg?

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 08, 2006 8:24 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
Dobrze byłoby gdyby chroniły przed śniegiem = wilgocią,będę ostrożna ale chciałabym mimo wszystko mieć suche skarpetki.Ochraniacze mam,co radzicie,kupić takie tańsze trekkingowe czy skórzane jak dawniej i porządnie je zaimpregnować..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 08, 2006 9:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Kiedys mialem skorzane buty polskiej produkcji za ok. 150zl. Troche twardawe na poczatku, ale potem sie rozchodzily. Byly nie do zdarcia - po prostu PANCERNE! :) Impregnacja - zalezy od materialu. Skora nubukowa i wszelkie cordury, zwlaszcza jesli zastosowana jest membrana: specjalne impregnaty najczesciej w sprayu. Polecam firme TOKO, a zdecydowanie odradzam wszelkie nikwaxy. Cena: ok 40zl, ale starcza na dlugo. Skora licowana: wystarczy zwykla pasta, tluszcz lub wosk.

Aha, co do butow: moze cos ciekawego byloby we wszelkiej masci skladnicach harcerskich. Po gorcach nieraz chodzilem w wojskowych "desantowkach". Porzadnie zapastowane sa nie do przemoczenia, a przeszly najciezsza obok sniegowej brei probe: wysoka trawe po ulewie :wink: Minusy: podeszwa z malo "lepkiej" gumy, i bez protektora duzego. Stosunkowo malo wygodne :?

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 4:26 am 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
Przespałam się z tym jak się to mówi i raczej rozejrzę się za dobrymi skórzanymi.Potem zaimpregnuję je.Wszelkie harcerskie i wojskowe nie pociągają mnie czyli odpadają,w końcu jestem dziewczynką :)

Bo to tylko na teraz,na taką pogodę jak teraz.W górach uprawiam co uprawiam ale chciałam powiedzieć w ogóle,że podziwiam ludzi którzy cały rok chodzą w takich typowo górskich bądź trekkingowych butach,ja przymierzałam takie,nie mogłabym.Po założeniu takiego odnoszę wrażenie,że noga zgina mi się tylko w kolanie,zresztą nie doszłabym w takich nigdzie tam gdzie byłam.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 4:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
W Uk w sobote znalazłem promocje karrimora.

But za kostkę-zamsz(bez vibramu, bez membrany-20 funtów-nie pamietam nazwy) oraz ksb 300(z vibramem, z membraną,ze skóry) tylko 40 funtów.

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 4:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
oprocz tego, ze karrimor w butach jest beznadziejny, to wszystko gra ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 6:24 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
Zrobiłam wstępny obchód po sklepach i znalazłam bardzo ciekawe butki i wcale nie w sklepie typowo sportowym a w zwykłym salonie obówniczym,Hu-manic bodajże.Wyglądają na zajebiście specjalistyczne.Poza tym są solidne,przymierzałam - sięgają mniej więcej do połowy łydki,podeszwa gumowa,wygląda na trwałą,całkowicie nieprzemakalne,gore - tex,zapinane na rzepy,wewnątrz ocieplane prawdziwą owczą wełną,kolory czarny z pomarańczowym.Język nie oddzielny tylko taki jakby wysuwany,bardzo kobiece i zgrabne,no bomba buty.219 zł .Trekkingowe też przymierzałam ale nie chcę takich,w skórzanych jeszcze muszę się rozpatrzeć.

W sumie to patrząc na te buty przyszła mi do głowy zmiana planów z jesiennych na zimowe.Pomyślę jeszcze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Tajemnicza z Ciebie dziewczynka :) Chodzisz po Rysach Zaruskiego :wink:
Powiem Ci tak. Z tego co wiem to nie ma butów uniwersalnych. Jedne są na lato, nie za grube, raczej wysokie by dobrze usztywniać kostkę, z podeszwą dobrze trzymającą się skał, nie sztywną, uginającą się.
Inne na zimę. Ciepłe, ze sztywniejszą podeszwą a do raków automatycznych ze sztywną podeszwą, nie przemakające.
Buty typowo wspinaczkowe tzw. baletki czyli wiadomo, obcisłe, podeszwa, czubek i piętą z gumy.
No i może buty do dochodzenia pod ściany. Przeważnie niskie. Często można w nich jakieś łatwiejsze drogi wspinaczkowe robić.

Oczywiście w tych letnich też można się na jakiś łatwiejszych drogach powspinać a w zimowych z natury rzeczy wspinać się zimą, nawet po skałach.

Niestety dobre buty kosztują. Mam takie wrażenie, że Ty szukasz takiego uniwersalnego buta. A takiego trudno Ci będzie znaleźć. No i masz jeszcze limit cenowy.
Nie wiem co bym na Twoim miejscu wybrał. Ale może jakieś porządne skórzane, bo typowo trekkingowe za taka cenę nie będą zbyt dobrej jakości

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 8:04 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
Kupię albo te,które widziałam dziś i przymierzałam albo jakieś ze skóry + impregnant bo one i tak mają służyć mi tylko na teraz.Wiosną kiedy śnieg już zniknie powrócę znów do swoich mięciutkich adidasków - beletek :) jak wychodzę w góry zakładam je od razu bo tak jak wcześniej wspomniałam ,lubię czuć po czym idę i dobrze się zresztą w takich czuję.Drugą parę mam czasem w plecaku na przebrani na wypadek gdyby coś tam...

Rysa Zaruskiego,no właśnie nie mogę z nią...,ale ja nie lubię dawać za wygraną :)


Aaaaaaa,tajemnicza? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 8:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
flz napisał(a):
Rysa Zaruskiego,no właśnie nie mogę z nią...,ale ja nie lubię dawać za wygraną :)


Aaaaaaa,tajemnicza? :)
Chodzisz sama na takie drogi?
No właśnie jakaś taka tajemnicza :D

A skoro nie możesz wydać więcej to kup takie buty w których Ci będzie najwygodniej.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 8:32 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
Wszędzie chodzę sama,jeżdżę sama i chodzę sama.Pasjunuje mnie wspinaczka i wyszukiwanie takich trudniejszych tras a potem wcielanie moich pomysłów w życie.Z różnym skutkiem ale praktykuję tak.A sama dlatego też bo nie zniosłabym jakby ktoś ślęczał mi za przeproszeniem za plecami: no co Ty,pogięło Cię etc. Ja jestem bardzo otwarta,lubię próbować nowego,krew by mnie zalała gdyby mi ktoś tak powiedział :) Idę dotąd dopóty mogę i daję radę,nie mam za wiele sprzętu ale jestem wyćwiczona więc pogimnastykować się ze skałą uwielbiam.


A jaka wiedza byłaby Ci tomku.l na mój temat do szczęscia potrzebna ;) ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 8:38 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
To ciekawe nie tylko dla tomka.l ;)

1.Zdjecie
2.Skrocone CV :LOL:
3.Zapraszam na OT do pogaduszek: ogolnie cos o sobie:)

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 8:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Wiesz pytam, bo zespoły wspinaczkowe to dwie osoby. A w jakiś trudniejszy teren bez asekuracji to tak nie bardzo.

Wiedza potrzebna do szczęścia? :) Nie wiem.
Czy tak przypadkiem Cię nie znam? :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 9:52 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
Do Kovik:
1.Zdjęcia swojego nie umieszczę bo nie mam,naprawdę,a zresztą to nie w moim stylu,nie uznaję avatarów,z całym szacunkiem dla pozostałych :)
2.CV...jakaś oferta z Twojej strony,dodatkowe zatrudnienie? ,przydałoby się 8)
3. ..

Do tomek.l
Bardzo musiałabym ufać temu komuś i przyjaźnić się abym tak miała pójść w góry z tym kimś.Wiem,że czasem w pojedynkę nie bardzo,jest dokładnie tak jak mówisz ale ja jeżdżę w góry głównie po to aby oderwać się od tego wszystkiego co tutaj,pobyć sama ze sobą,pomierzyć ; jestem trochę samotnikiem z natury,'dotleniam' się tam,i jak zaplanuję sobie coś i uda mi się zrobić w danym dniu całą trasę mam takie wewnętrzne poczucie spełnienia.
Może gdzieś na trasie mineliśmy się,nie wykluczam.



CV...no dobrze,kilka słów.Mam 26 lat,jestem zodiakalnym strzelcem i pochodzę z Polski centralnej - Łódź.Tyle na razie,dobrej nocy Wszystkim :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 10:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Z tym samotnym chodzeniem to akurat jestem w stanie Cię zrozumieć. Mam trochę podobnie, ale są takie miejsca gdzie bezpieczeństwo jest ważniejsze i nie poszedłbym tam sam. A temu na drugim końcu liny to z założenia ufa się już bezgranicznie. Inaczej to nie miałoby sensu.

Dobrze kończę ten off topic :)
Kup sobie jakieś fajne buty :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 10, 2006 2:42 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Hmmm... Niestety nie mam zadnych miejsc pracy :( A co do CV to po prostu fajnie byloby wiedziec skad jestes, czym sie zajmujesz, itp :) Dzieki temu tu sie taka "rodzinna" atmosfera robi ;)

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 11, 2006 4:22 am 
Swój

Dołączył(a): N paź 08, 2006 12:58 pm
Posty: 36
Lokalizacja: miasto Łódź
:)

Gdyby ktoś miał ochotę pogadać kiedyś,moje gg: 6698114,zawsze na niewidocznym,chmurka bardzo sporadycznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 11, 2006 3:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
pogadać? a o czym? :wink:
moje GG w podpisie :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 13, 2006 3:59 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 4:20 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
co za zaproszenia :) rozumiem ze Panowie zapraszaja do rozmów o górach i sprzęcie, a forum to za mało?
:flower:

_________________
" każdy ma swój Everest "


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL