Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N kwi 28, 2024 2:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 16, 2006 2:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 16, 2006 2:43 pm
Posty: 2
Zastanawiam się nad kuppnem polara alviki. Zastanawiam się który bardziej mi się przyda Pamir thermal pro czy palmir 300. Czy któś ma opinie który bardziej się przydaje, chodzi mi również o chodzenie w górach na wiosne i jesien.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 16, 2006 4:05 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Polar o gramaturze 300 generalnie jest za gruby do chodzenia po górach - zwłaszcza jesienią czy wiosną. Zajmuje też wiele miejsca w plecaku. Przydaje się tylko w zimie i raczej dla zmarzlaków. Przy dużym wysiłku szybko sie przegrzejesz. Polar thermal pro ma porównywalne własności termiczne jak 300, a przy tym jest znacznie cieńszy, przez co nie zajmuje az tyle miejsca. Ja osobiście używam polaru thermal pro firmy Ultrek - model Traper. Ma wzmocnienia na barkach i łokciach, 3 kieszenie, zamki YKK - zatem wszystko co rasowy polar miec powinien. Kupowałem go w siedzibie firmy w Łomnicy Zdroju, wiec cena była atrakcyjna (220 zł). W Krakowie kosztuje ok. 300 zł. Myślę, że warto wziąć ta opcje pod uwagę. Thermal pro do tego cienki polar z polartecu micro 100, albo tecnopile 100 i mozna śmigać po górkach zimą. Na chłodniejsze latnie dni polecam natomiast koszulkę termoaktywna (np. power dry) + polar 100. A wracając do Alviki to pamir jest raczej kurtka niz bluza. Jak na mój gust, to ten plar bardziej nadaje sie na miasto niż w góry. Mozesz tez pomyślec o polarze z polartecu 200 classic. Byłby on całkiem uniwersalny.

http://www.ultrek.com.pl/

Niestety nie ma cennika na stronie, ale mozna do nich napisac, albo zadzwonić i popytać. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 16, 2006 4:56 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Dla mnie najlepszym rozwiążaniem jest windstopper szczegulnie jesienią i na wiosne gdy często mocno wieje i pada . Co prawda nie ma takiej termiki jak polartec ale mi to nie przeszkadza. Pozatym mało miejsca zajmuje i nie zawsze trzeba używać kurtki czasami tylko jakiei przeciwdeszczówki . Niestety nie jest tani trzeba za średniego windstoppera dac około 500zł . JA jestem szczęśliwym posiadaczem i spisuje się doskonale.

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL