Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 6:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 20, 2006 11:11 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lis 13, 2006 7:33 pm
Posty: 72
Przymierzam sie do kupna spodni i nie wiem jakie wybrac te ocieplone czy tez nie i pod nia jakas bielizna bo w sumie nie ocieplone sa uniwersalniejsze ale nie mialem nigdy na sobie ich zima wiec nie wiem jak sie sprawuja, chodzi mi o jazde na nartach.

Co byscie wybrali

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 20, 2006 11:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=2937

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 5:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Skoro kurtki nie mają ocieplenia to czemu spodnie miały by mieć....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 6:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Ponieważ zimna trzyma mocno, więc odświeżam 8)

Dzisiaj oglądałam sobie różne wynalazki firmy Milo na zimę, ale z tych membranowych to wszystkie jakieś jak worek wyglądają :lol: i pasują na mnie tylko Milo Lahore z extendo ST :?
Miał ktoś ? Nada się toto na zimę? Może jakieś inne ktoś zaproponować? Cena max 350zł.

http://8a.pl/page,produkt,id,5639,lahore-pant-lady.html

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 7:21 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Lukka Pro i kalesraki pod spod a jak za cieplo to spodnie mozesz z boku rozpiac.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 9:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 4:24 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Lukki są dobre ale jest to model męski. Moja dziewczyna ma takie http://8a.pl/page,wyszukaj.html ,też Milo no i choć typowo damskie to faktycznie trochę workowate. Na nartach i zimowym chodzeniu do -10 zdały egzamin tylko z getrami brubeck thermal ale na większe mrozy chyba coś trzeba będzie podłożyć

_________________
Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 9:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Ale ja właśnie prawie wszsytkie modele Milo z Aqatexu mierzyłam i sa do niczego. Może cuś inszego? :wink:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 9:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kasia86 napisał(a):
Ponieważ zimna trzyma mocno, więc odświeżam 8)

Dzisiaj oglądałam sobie różne wynalazki firmy Milo na zimę, ale z tych membranowych to wszystkie jakieś jak worek wyglądają


Milo to w ogóle mają takie rozmiary że albo wąskie i krótkie albo długie i szerokie.

Ostatnio kolega bardzo polecał takie galoty:

http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... produkt=50

Podobnież ma je już 2 lata i sprawują się nieźle, a kupić je można również w Polsce za cenę poniżej 300 zł.
Ale sama nie używałam.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 9:44 pm 
Swój

Dołączył(a): So sty 16, 2010 1:02 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
Ja polecam na polską zimę spodnie z jakiegoś windstoppera (czy windshielda), a pod to bielizna (moga byc zwykle kalesony). Przykladowo Hi Mountain sevier albo nuptse. Daja rade przy -15, a bez bielizny mozna spokojnie chodzic w jesien i wiosne. Wydaje mi sie, ze nie ma sensu kupowac ocieplanych spodni na polskie warunki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 9:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
milo lahore nie ma damnskich ? mi sie wydawalo wlasnie ze jak ogldalem dla siebie ten model w sklepie niedawno to oczywiscie na poczatku zle wybralem (ze sniezynka) i facet sam mowi ze to damskie... anyway sam chce kupic ten lahore ale jak na zlosc nie bylo rozmiaru (a jeszcze jakis czas temu mierzylem m-ki i byly idealne, moze dol nogaawki ciutke za szeroki, ale sam kroj i 'wypchane' kolano powodowaly ze swietnie mi to lezalo, a do marki mam zaufanie, mam ich jakies inne dziady)

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 10:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Są damskie Lahore :)
I chyba póki co wygrywają... ofc pod spód kalesonki jakies :wink:
A ja z Milo mam sporo rzeczy, i póki co sobie chwalę ;P

edit

szkoda tylko ,zę nie mają rozpinanych nogawek na całej długości :?

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 11:13 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
a mi z milo nic nie pasowało...

nie ma co patrzeć na firmę, wygodnie ma być...
chodzić, przymierzać - innej rady nie ma;

osobiście zaczynam od peweksów (jak się szuka to się znajdzie), potem makro - spodnie kupione 2 lata temu za 50 zł jeszcze są w jednym kawałku;

ale to pewnie dlatego, że szkoda mi wydać 3 stówy na galoty :geek:

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 11:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
O własnie , w Makro nei byłam ;P

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 9:05 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
dziewczyny to co ubieracie na mróz w góry...powiedzmy,ze na -10 stopni...zwykłe jesienne spodnie górskie i pod to jakieś getry,grubsze rajstopy?....czy termoaktywne getry?widziałam w sklepie takie i są bardzo cienkie...ciepło Wam w tym?Pytam się dziewczyn,bo facetom to zawsze gorąco :lol: :lol:
Niewiele chodziłam w zimie po górach,a jak byłam to blisko w mały mróz.Jestem zmarzluch,ale przy -4 stopniach wystarczyły mi zwykłe spodnie membranowe(cienkie)i rajstopy(dosć ciepłe,bawełniane...w stylu lady wola).Wybieram sie w nast.weekend na babią i totalnie nie wiem co ubrać.
A kurtka?Zwykła jesienna(+więcej warstw) czy narciarska ocieplana?Chyba narciarska będzie lepsza,bo cieplejsza..a mnie zawsze zimnoo :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 9:12 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
A co to są rajstopy? Czy to to co wkładam, gdy ubieram się po "kobiecemu"? Bielizna termoaktywna plus spodnie, ostatnio noszę ss. Na to o ile pada mokry śnieg spodnie ochraniacze. Gdy jest plucha, deszcz ze śniegiem spodnie z membraną i pod to o ile jest naprawdę bardzo zimno (porywisty wiatr) to zakładam leginsy berghausa. W nogi raczej nie marznie się, nie mówię o stopach.
No właśnie, skoro mowa o spodniach. Ktoś kiedyś wspominał o taśmie, którą można "połatać" rozcięcią na spodniach. Bawiłam się rakami i mam małe problemy.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 9:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
ale czy takie legginsy termoaktywne są ciepłe,bo te co dotykałam to cienizna.....a może są wersje cieplejsze..mnie to zawsze zimno...pewnie w nich bym zamarzła...nawet po domu łażę w grubym swetrze przy 20 stopniach :lol: :lol:

a rajstopy ubierałam dotąd zwykłe,bawełniane grube(albo getry takie bawełniane do ćwiczeń) a na to jeansy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 9:37 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
agii26 napisał(a):
ale czy takie legginsy termoaktywne są ciepłe,bo te co dotykałam to cienizna.....a może są wersje cieplejsze..mnie to zawsze zimno...pewnie w nich bym zamarzła...nawet po domu łażę w grubym swetrze przy 20 stopniach :lol: :lol:

a rajstopy ubierałam dotąd zwykłe,bawełniane grube(albo getry takie bawełniane do ćwiczeń) a na to jeansy...

Nie, nie są. Nie zapominaj, że ta odzież oddycha. Gdy wędrujesz, jesteś aktywna to czujesz się w niej komfortowo ale na przystankach marzniesz. Mam spodnie dwuwarstwowe, polar plus jakaś tkanina zewnętrzna. Przy -28 założyłam je na długi spacer po lesie (wąwozy, trochę wysiłku) wróciłam mokra. Coś za coś, jeżeli jesteś zmarźluchem jeszcze większym niż ja to kup sobie leginsy z dodatkiem wełny z marynosów. To nie tylko grubość tkaniny ale m.in. jej struktura, z czego jest zrobiona decyduje o termice, tym czy Ci w niej jest zimno czy nie. Po co masz wkładać bachrany skoro możesz kupić sobie dobre cieniutkie leginsy czy ciepłą nowoczesną bieliznę?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 10:36 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Lucyna dzięki....popatrzę za tymi cieplejszymi legginsami,pooglądam jak są w jakimś sklepie...a może ubrać 2 pary tych termoaktywnych jedna na drugą? :lol: :lol:

powoli się wdrażam w ten nowoczesny sprzet i ubiór :lol: :lol: a rodzinka patrzy na mnie ze zdziwieniem co to wymyślam....bo za czasów moich rodziców ubierało się zwykłą bawełnę,skórzane buty i tyle...w sumie 30-letnie pionierki mojej mamy nadal mi się podobają..porządna skóra..tylko mogłyby być lżejsze...jak pokazałam ojcu moje pierwsze buty w góry i ile za nie dałam,to :shock: ...jeszcze bardziej cena go powaliła(wtedy 300 zł)....mówił...po co to...na rynku są fajniejsze buty za 50 zł :lol: :lol: i też nadają się w góry :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 10:39 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
cienkie (powiedzmy wiosenno-jesienne) spodnie + bielizna termo czyli kalesony, GRUBE, koniecznie grube!!! (też kupione w makro - chyba hi-tec'a) - to mój zestaw, który sprawdza się gdy temp. jest minusowa. Towarzyszyły mi w zeszłym roku na babiej gdzie było ok -20 stopni;
nie ukrywam, że zmarzłam wtedy jak nigdy (nie dość, że było potwornie zimno to jeszcze wiało jak cholera - aż mi zmarszczki zamarzły- hehe) i spodnie mogłyby być cieplejsze ale jak to mówią: z upływem czasu wspomnienia pięknieją :lol:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/GQH ... directlink

dodam, że spodnie mają wywietrzniki co naprawdę się przydaje

gdy temp jest plusowa - to kalesony cienkie i spodnie te same!

dlatego jak jadę w góry i nie bardzo wiem jak się ubrać to zabieram 2 pary kalesonów i tyle
:wink:

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Ostatnio edytowano Cz sty 28, 2010 10:56 am przez aankaa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 10:48 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
aankaa napisał(a):
to mój zestaw

Zapomniałaś o czerwonych gaciach :mrgreen:
aankaa napisał(a):
nie ukrywam, że zmarłam

spałam z zombie :shock:

Kalesony rządzą od środka polarek z wierzchu takie śliskie do tego spodnie z membraną, odpowiednia wyhodowana tkanka izolacyjna w miejscach strategicznych i jest ok :)

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 10:51 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
agii26 napisał(a):
jeszcze bardziej cena go powaliła(wtedy 300 zł)....mówił...po co to...na rynku są fajniejsze buty za 50 zł :lol: :lol: i też nadają się w góry :lol: :lol:

:lol:
Skąd ja to znam? U mnie jest jeszcze gorzej. Raz, że mam Brata (u nas rodzinne jest wpadanie na genialne pomysły), który bardzo lubi robić mi prezenty, a dwa Kolegów. Mój Braciszek właśnie kupił mi spodnie z podszewką polarową plus kilka par świetnych spodni tylko, że w moim starym rozmiarze 38 :lol: A Koledzy no cóż, nie doceniają moich zainteresowań sprzętem. Czekan? A po co ci czekan, raki, a po co ci raki. Ile dałaś za czołówkę? Ponad 200 zł, ja mam za 20 kupioną na bazarze i moja jest lepsza :lol:

Tak przeglądam te spodnie. Firma arnica, nie opowiem wyglądają na niezłe. Obaczym co dalej.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Cz sty 28, 2010 11:14 am przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 10:55 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
Sofia napisał(a):
aankaa napisał(a):
napisał:
nie ukrywam, że zmarłam


spałam z zombie :shock:


:rofl_an: mówi mi: zombianka

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL