Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 8:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 7:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
awake napisał(a):


hmmm... wszystkie????? :shock: :shock:

;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 10:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
skoro wszystkie polecane :)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 10:29 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 2:17 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Częstochowa
Witam. Czy posiada ktoś śpiwór firmy Milo. Model Gobi, Nazca bądź inny.. interesuje mnie jego wielkość po spakowaniu w pokrowiec. Jeżeli ktoś posiada i mógłby wyrazić opinie, będę wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 1:56 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 3:58 pm
Posty: 62
Lokalizacja: czestochowa
czy możecie mi polecić jakiś niedrogi do 250-300zł śpiwór na lato-jesień pod namiot , najlepiej nie za ciężki bo na rower.

co myślicie o namiotach marki fjord nansen?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 2:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Właśnie sam jestem ciekaw.

Czy coś takiego jest warte swojej ceny?
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 8&prod=475

Oczywiście chodzi mi o spanie jesienią pod gołym niebem w Tatrach.

Podoba mi się w nim waga :) i, że jest ciepły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 2:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
tomba ja mam pśiwór Mini Tourist od Małacha i jak nie mam do niego żadnych zastrzerzeń. Jednakże śpiąc końcem września w deskowym szkielecie pod szumną nazwą stodoła zmarzłam - w nocy był mocny przymrozek.
Kosztuje ok. 180 zł.

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 2:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
tomba napisał(a):
co myślicie o namiotach marki fjord nansen?


Mam namiot Fjord-Nansen Baffin II-III od prawie 4 lat, używam wraz z rodziną bardzo dużo (ok. 30-40 dni w roku jest rozbity) i jestem z niego bardzo zadowolona.
Wytrzymał prawie huraganowe wiatry i nic się mu nie stało.
Był też wiele razy rozbijany na śniegu, ma fartuchy śnieżne.

Mieszczą się luźno 2 osoby, ale sypiałam w nim również we trójkę (plecaki były wtedy w przedsionku)
Waży 4,2 kg

Pozdrowienia

Basia

P.S. Ale to jest temat o śpiworach, może by to przenieść


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 2:43 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 3:58 pm
Posty: 62
Lokalizacja: czestochowa
szukam w necie i mam kilka typów, może kogoś zaintersuje

może używacie któregoś (zaznaczam że szukam czegoś pod namiot lub do schroniska i przede wszystkim na rower) no i cena rozsądna

http://www.pajaksport.pl/%C5%9Apiw%C3%B ... d-103.html

http://www.pajaksport.pl/%C5%9Apiw%C3%B ... d-104.html

i troszke droższe ale pozytywne opinie w testach

http://sp.com.pl/Sklep.php?q=%3DTPK3AE2B

http://sp.com.pl/Sklep.php?q=%3DTPK3AD8A

i oferta Małachowski

http://malachowski.pl/index.php?str=asortyment&gr=9

co sądzicie o tych śpiworach, który ma najlepszą termikę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 5:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
tomba napisał(a):
czy możecie mi polecić jakiś niedrogi do 250-300zł śpiwór na lato-jesień pod namiot

Jak pod namiot, w góry i na jesień to możesz się spodziewać temperatur nawet ok. 5 st. Więc powinien mieć komfort w takiej temperaturze, a nawet niższej. Nie zawsze też to co podaje producent pokrywa się z rzeczywistością. Przejrzyj sobie recenzje śpiworów i może coś znajdziesz.
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?p=348929

Co do puchówki to wziąłbym tylko wtedy kiedy miałbym spać w miarę suchym miejscu. Czyli pod gołym niebem nie bardzo. Chyba, że w minusowych temperaturach, bo wtedy nie ma dużo wilgoci.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 6:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
tomek.l napisał(a):
Co do puchówki to wziąłbym tylko wtedy kiedy miałbym spać w miarę suchym miejscu. Czyli pod gołym niebem nie bardzo. Chyba, że w minusowych temperaturach, bo wtedy nie ma dużo wilgoci.

Sorki, że się wtrącę, o co chodzi z tą wilgocią ?

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 8:28 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 3:58 pm
Posty: 62
Lokalizacja: czestochowa
gdzie w Krakowie można obejrzeć śpiwory Małachowskiego i Pająka??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 9:25 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Jędruś napisał(a):
Sorki, że się wtrącę, o co chodzi z tą wilgocią ?


Śpiwory z wypełnieniem puchowym są bardziej podatne na wchłanianie wilgoci, a nasiąknięte stają się nieznośnie ciężkie i długo schną. Niektórzy producenci nawet piszą, by pod żadnym pozorem nie prać ich śpiworów w kąpieli wodnej.

Ale z drugiej strony wiele zależy też od materiału zewnętrznego.
Spałem na początku maja w puchowym Alpinusie DownPro 400 w 3 osoby w 2-osobowym namiocie na śniegu. Przez dwa dni w nocy padał deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Wilgoci było tyle, że zdjęte wieczorem mokre buty, rano były jeszcze bardziej mokre :lol: , a po wewnętrznych sciankach namiotu spływały strugi wody.
W tych warunkach przez 3 noce śpiwór prawie wcale nie wchłonął wody.
Spało się komfortowo

Dlatego trudno mi sobie wyobrazić, żeby w bezdeszczową noc pod gołym niebem śpiwór miał mocno nasiąknąć.

Zaznaczam, że moje doświadczenia z puchówkami ograniczają sie do tych trzech nocy, a i psiwór psiworowi nierówny :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 8:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
awake napisał(a):
Dlatego trudno mi sobie wyobrazić, żeby w bezdeszczową noc pod gołym niebem śpiwór miał mocno nasiąknąć.

Mnie też. W domu pałęta razem z sześć różnych śpiworów z przestrzeni ostatnich 30 lat. Dwie puchówki typu sakorkofag czy mumia (jakoś tak to sie wtedy nazywało) zakupiłem ze 20 lat temu. Solidne, cięzkie, ponoć na 20st mrozu - wiem że przegięcie, ale takie akurat były a to nie te czasy, że się przebierało jak w ulęgałkach. Nie żałuję. Wyszlajałem się w nich gdzie badź, na pożyczkach też były, góry, mazury.... Są jak nowe. W ubiegłym roku synek dostał jeden na obóz, sypiali w namiotach na 1100-1300, pogoda była różna (druga poł. sierpnia) inni marznęli a on sie śmiał. W 20 letnim śpiworze :lol:
Z tą wilgocią to wcale nie wiem o co chodzi a tez bywało różnie. Śpiwory namakały od potu w niskich temperaturach, jak się zadekować w płachcie - zwykłe ortalionowe były, żadne mambrany. Rano wysychały błyskawicznie w pierwszych promieniach słońca. Pewnie, że są takie dni, kiedy wypłukany podkoszulek schnie kilka dni, ale wtedy generalnie nic nie schnie.
Te wiskozy i fizeliny... ehhhh... do tego wszystko chińskie. Grząski grunt, nie wiadomo w co się wdepnie. Pokaż mi taki śpiwór, do tego współczesny co po 20 latach nadawałby się jeszcze do czegoś. ;) Puch to puch, co tu dużo gadać.

Tak to widzę, dlatego zapytałem co chodzi. Dalej nie wiem :scratch:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 8:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
kilerus napisał(a):
Czy coś takiego jest warte swojej ceny?
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 8&prod=475
Oczywiście chodzi mi o spanie jesienią pod gołym niebem w Tatrach.
Podoba mi się w nim waga :) i, że jest ciepły.

Też jestem na etapie poszukiwania psiwora.
Przy 300 g puchu raczej rewelacji cieplnej nie będzie, ale dla niezmarźlucha powinien chyba dać radę.
Muszę go sobie oblukać, pójdę do Horyzontu:
http://www.e-horyzont.pl/fjord-nansen_2m/spiwor-puchowy-exped-300-039-09_33367t.html,
Jako alternatywę można wskazać np. w podobnej cenie Robert's Skaut:
http://www.roberts.pl/Cat2_00.html
który ma 400 g puchu też kaczego. A firma jest generalnie doceniana, jeżeli chodzi o psiwory puchowe.
Cena jest taka jak przyzwoitych syntetyków.
Sam też się zastanawiam nad puchem. Kusi mnie waga i niezła kompresowalność puchówek. Ale jak namoknie może być niezła kiszka. Z drugiej strony w syntetyku też nie jest sympatycznie. Nabyłem sobie dlatego płachtę biwakową.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 9:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
No to ma orzecha ;)

Dzięks za rady!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 11:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
kilerus napisał(a):
Dzięks za rady!

Rzuciłem okiem na ten link od ciebie. Trochę na serio, trochę z jajem ;)

"Bardzo ciepły, a zarazem lekki" - normalnie... ja nie wiem... no... rewelka :shock:

"Zewnętrzna powłoka wykonana z impregnowanego puchoszczelnego materiału" :shock: :shock:

"Wnętrze z puchoszczelnego, przyjemnego w dotyku materiału wykonanego w nanotechnologii" :shock: :shock: :shock:

"Wypełnienie - najwyższej jakości puch kaczy" - Jak świat światem tylko gęsi. Jedyną zaletą kaczego jest to, że tani. Dalej tak pójdzie to z kurzego tez się będzie dało. Robi się z kurzego poduszki. Zbijają się na kamień, i oto chodzi.

"Zakres temperatur (min./przejściowa / komfort/max): -17 / 0 / 6 / 21... waga: 900 g" - Mój 2,4 kg po całości a ponoć tylko do -20 jest, zastanawiam się teraz co ja tak na prawdę tyle lat dźwigałem. No i mam orzecha :scratch:
To mój:ObrazekPokaż swojego ?? :lol: ;)

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 11:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
:shock: ooops... :oops: no to ja już tylko orzeszek...

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 4:18 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Czesc
Spiwor puchowy ma zalety i wady. Jak z reszta wszystko. Zalet raczej ma wiecej, ale jedna z wad, oprocz ceny, jest wlasnie ta wieksza wrazliwosc na wilgoc. Ta wada objawia sie przy mocnym zawilgoceniu. Lekkie zawilgocenie niekoniecznie musi puchowce zaszkodzic. Jesli zlapie lekka wilgoc i bedzie potem wysuszony to mu to raczej nie zaszkodzi. A wilgoc puchu szkodzi obnizeniem termiki.
Wiadomo, ze przy mrozach wilgoc jest mniejsza czy nawet niewielka. Czyli minusowe temperatury sa idealne dla puchowych spiworow. I na takie warunki nadaja sie one najlepiej. Nadaja sie takze na spanie w miejscach z suchym klimatem.
Jesli nie ma temperatur ponizej zera czy tylko przymrozki sa niewielkie to z powodzeniem moim zaniem wystarczy syntetyk. A jesli mamy spac w miejscach narazonych na wilgoc i nie ma mrozow czy tez beda problemy z ewentualnym wysuszeniem spiwora to tez jak dla mnie lepszy bedzie syntetyk.
Spanie w gorach pod chmurka latem czy jesienia wiaze sie z ryzykiem wiekszej wilgoci. Poza tym nikt nie zagwarantuje, ze noc bedzie bezdeszczowa :) A pamietam zwykle noce na taborze, kiedy nie padalo a na zewnatrz rano wszystko bylo mocno wilgotne. Jak puchowka namoknie to bedzie problem. Z syntetykiem ten problem bedzie mniejszy :)
W zasadzie wyznaje zasade, ze odpowiedni spiwor puchowy na niskie temperatury: zima w Tatrach, Alpy czy gory wyzsze. Od wiosny do jesieni w Polsce wystarcza mi dobry syntetyk. Termika puchowki nie jest mi wtedy potrzebna.
Ale podejsc do tematu jest wiele. Niektorzy uzywaja puchowki przez caly rok i nie narzekaja specjalnie. Albo niektorzy maja tylko jeden spiwor i musza wtedy wybierac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 6:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
jigsaw napisał(a):
Ta wada objawia sie przy mocnym zawilgoceniu. Lekkie zawilgocenie niekoniecznie musi puchowce zaszkodzic.

Musiało by go całkiem przelać. To sytuacje awaryjne. Robi sie wszystko tak, żeby te nie miały miejsca, mi sie to w każdym bądź razie nigdy nie zdarzyło.
Jedyną wadą jak dla mnie było to, że nie bardzo dało się w tym spać w budynkach. Tylko czy to wada ? Jakaś weranda, balkonik, albo krzaki - zero chrapania i wąchania cudzych pierdów. Jak już wąchać to swoje :lol: :wink:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 7:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Hej, Jędruś!
Generalnie chodzi o to, że puchowy worek jak zamoknie to robi się mokra szmata, czyli dramat. A zmoknięty syntetyk jeszcze trochę ,,grzeje", trzyma ciepło, znaczy się. No i pamiętajmy, że człowiek podczas snu traci z oddechem i potem ok. pół litra wody. Z oddechu skrapla się na wewnętrznych ściankach namiotu i może zmoczyć śpiworek... A z potu para wodna migruje, aż się skropli i zmoczy śpiworek od wewnątrz... Dla tego tak ważne jest, aby rano wysuszyć, czy choćby wywietrzyć śpiwór.
Nie wiem, nie byłem, ale słyszałem, że np. w klimacie Szkockim nie sprawdzają się ubrania i śpiwory puchowe. Niby jadą na syntetykach.
Miłych snów.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 7:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Jędruś napisał(a):
"Wypełnienie - najwyższej jakości puch kaczy" - Jak świat światem tylko gęsi. Jedyną zaletą kaczego jest to, że tani. Dalej tak pójdzie to z kurzego tez się będzie dało. Robi się z kurzego poduszki. Zbijają się na kamień, i oto chodzi.


Zła opinia na temat puchu kaczego jest przereklamowana.
Według wielu kiedyś główny problem polegał na odstraszającym zapachu puchu kaczego, który w psiworach pojawiał się po zawilgoceniu.
Dziś technologia obróbki puchu poszła tak mocno do przodu, że ja nic nie czuję w swoim kaczym psiworku, a już bywał zawilgocony.
Pompuje się też rewelacyjnie i nic się nie zbija.
Może po prostu dobrze trafiłem.
Z tego co czytałem znacząco rośnie liczba producentów wkładających do śpiworów puch kaczy.
Oczywiście też chciałbym mieć śpiwór z puchem z gęsi syberyjskich o sprężystości 850 CUI, ale na to mnie zwyczajnie nie stać.
Taki zapewnia świetną termikę przy niewielkiej masie i rozmiarach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 8:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 9:37 am
Posty: 5
moj spiwor jest ok kupiony w warszawie nie daleko war. zach. nie wiem jak sie tan sklep nazywa ale wszystko bylo tam francuskiej firmy quechua. spiwor super wazy tylko 0,5 kg zajmuje malo miejsca w plecaku . dosyc duzo kosztowal bo az 180 zl.ale warto polecam

jak ktos zna ten sklep niech napisze :D :D :D
pozdrawiam :) :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 8:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Czy coś takiego jest warte swojej ceny?
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 8&prod=475

Oczywiście chodzi mi o spanie jesienią pod gołym niebem w Tatrach.



Cena śpiwora jest dość niska ale na tym zalety się kończą. Szczerze mówiąc nie bardzo widzę spanie jesienią w Tatrach. Wtedy potrzebny jest komfort ok. -5 -10 a ten śpiwór ma góra +5. W lipcu może by jeszcze dał radę ale jesienią konieczny będzie zestaw ciuchów docieplających bo o spaniu nie będzie mowy.

Ja mam taką jesienną puchówkę o wadze 900g (dokładnie 907g z pokrowcem) ale w moim śpiworze jest 550g puchu 97/3 870CUI (czyli w przeliczeniu na ten kaczy ok. 800g) i to są według mnie optymalne parametry na wiosnę/jesień w Tatrach. Niestety taki śpiwór jest ponad dwa razy droższy niż ten w linku. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na większy wydatek mógłbyś rozważyć zakup cięższego syntetyka lub noszenie dodatkowych ciuchów do spania. Warto również przejrzeć ofertę firm: Robert's, Go Extreme, Cumulus, Yeti i wybrać śpiwór z min. 500g puchu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 8:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Spiochu napisał(a):
Cena śpiwora jest dość niska ale na tym zalety się kończą. ...ten śpiwór ma góra +5.

Też odniosłem wrażenie, że ta oferta jest trochę mało poważna ;)

hjk napisał(a):
wszystko bylo tam francuskiej firmy quechua. ...jak ktoś zna ten sklep niech napisze :D :D :D

Decathlon

Dzięki za rozjaśnienie :)

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 9:30 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 9:37 am
Posty: 5
Jędruś napisał(a):
hjk napisał:
wszystko bylo tam francuskiej firmy quechua. ...jak ktoś zna ten sklep niech napisze Very Happy Very Happy Very Happy

Decathlon

Dzięki za rozjaśnienie Smile


wlasnie ten sklep nazywa sie decathlon dzieki :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 3:46 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 3:58 pm
Posty: 62
Lokalizacja: czestochowa
a jaki model z fjorda nansena możecie śmiało polecić na wiosna-jesień?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 3:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
No to można kupić Exped 500, z obecną zniżką w Horyzontach 15%.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 12:04 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 3:58 pm
Posty: 62
Lokalizacja: czestochowa
zastanawiam sie nad promocją w skalniku: do bergausa verden 65 dokladają spiwór volven superlight taki oto

http://www.skalnik.pl//?p=produkt&id=1593 i tutaj moje pytanie czy ten spiwór jest coś wart czy ta marka nie zawyża temteratur, użytkowałe tej marki ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 1:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
tomba napisał(a):
tutaj moje pytanie czy ten spiwór jest coś wart czy ta marka nie zawyża temteratur

Nie mam. Na oko, to chyba trochę zawyża. Syntetyk niskobudżetowy o wadze <1kg na pewno nie będzie rewelacyjny. Ale ponoć volven robi nienajgorsze śpiwory. Pamiętaj przy tym, że odczuwanie temperatur jest bardzo subiektywne.
Opis
Cytuj:
Idealnie sprawdzi się zarówno podczas wakacyjnych noclegów namiotem jak i w schroniskach
jest chyba trafiony. Schron i latem namiot. Spanie letnie bez namiotu, zwłaszcza trochę wyżej - może być różnie.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL