Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 8:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 9:11 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Urządzenia pompowane niestety zawsze niosą ryzyko złapania dziury. Z łataniem może być różnie.
Dla mnie dobrym kompromisem jest mata 3/4 2,5 cm + karimata. Wygodnie, mieści się powiedzmy w 500 g (np. karrimor xlite z multimatem adventure), w razie niełatalnego kapcia nie zostaję z ręką w nocniku a jest wygodnie wystarczająco.
Na dłuższą metę na samej karimacie również nie jestem w stanie się wyspać porządnie.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 10:04 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Jak gdzieś lecę i można na miejscu nabyć jakąś podłą tanią karimatę, którą po akcji górskiej bez żalu wywalę do śmieci to oczywiście zaopatruję się w coś takiego na wszelki wypadek.
Znam jednak sporo użytkowników Thermaresta Prolite Plus i jak dotąd nie słyszałem żeby ktoś miał z nią problem choć oczywiście jakieś minimalne ryzyko zawsze istnieje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 10:18 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Fizyki nie oszukasz, przecięta mata będzie kapciem - czy to thermarest czy shit z jyska. Gdzieś kojarzę też jakieś wpadki z rozklejającymi się matami TaRa.
Z wypadkiem jest tak, że go nie ma póki się nie zdarzy :mrgreen: a jak się zdarzy to zostajesz praktycznie bez izolacji.
Tym niemniej prolite plus to sensowna mata, o ile uda się wyrwać w sensownej cenie...

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 10:24 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Zostać bez izolacji wysoko w górach to średnia przyjemność. Ponieważ wybieram się w lipcu w Pamir, a zauważyłem że byłeś w Tadżykistanie to może orientujesz się jakie są możliwości nabycia w Duszanbe taniej karimaty?

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 10:30 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Pewnie dlatego w wysokich górach tak czy inaczej nosi się ridgeresty. Choć na zdjęciach z GI widziałem bodajże u Bieleckiego packlona lego :mrgreen:

Będziesz pewnie korzystał z agencji miejscowej - powinni mieć możliwość załatwienia podstawowego sprzętu. Przynajmniej jeśli chodzi o gaz wszelkie źródła do nich odsyłały. Mogę podesłać namiar na agencję z którą się kontaktowałem w tej sprawie.
Koniec końców nie korzystałem jednak.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 11:25 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Wyprawy w Himalaje to inna historia. Tam zabierasz nawet ponad 100kg na osobę więc podejrzewam, że mają kilka mat na jedną wyprawę, podobnie jest z namiotami, które czasem wiatr i śnieg niszczą. A zimowa wyprawa to już jest kosmos. Nasi zdobywcy GI zużyli np. 1000 litrów ropy :)

My z agencji w Tadżykistanie bierzemy tylko helikopter do bazy na lodowcu Moskvina bo za wszystko sobie tak dużo liczą, że przy obecnych kursach walut wypad na K&K stał się bardzo kosztowną imprezą.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 11:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Abstrahując od objętości, solidna mata piankowa to nie jest specjalny problem w transporcie, waży stosunkowo mało.

Grunt, że masz czas jechać, pieniądze to tylko pieniądze ;)

Na czym chcecie gotować? Weź pod uwagę, że kuchenki na ichniejszej etylinie mogą działać dziwinie.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 12:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Mam złe doświadczenia z transportem maty samolotem bo kiedyś zrobili sporą dziurę i to przez 2 warstwy. Ale może nie będą robić problemu żeby zabrać ją jako element bagażu podręcznego?
Właśnie walczę z czasem bo muszę dowieść prace u klienta do końca. Mam nadzieję, że się wyrobię do 25 lipca bo wtedy mam wylot.
Mamy w zespole na pewno jeden palnik na benzynę i tego będziemy używać raczej w BC. Ja przymierzam się właśnie do kupna Jetboila bo mam zwykły mały palnik MSR, a z różnych opinii wiem, że Jetboil jest bardziej oszczędny.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2012 1:04 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 12:24 am
Posty: 2
Witam,

Jadę w lipcu i sierpniu ze znajomymi do Norwegii. Planujemy dotrzeć nie dalej niż 200-300 km na północ od Trondheim . Chcemy nocować w namiocie. I tutaj dochodzimy do mojego pytania:

Jaki śpiwór nadaje się do takiej eskapady?

Wydaje mi się, że temp. komfortu powinna oscylować w granicach od 0 do 5 st. C .

Co myślicie o tym śpiworze?
http://allegro.pl/spiwor-fjord-nansen-hamar-kurier-0zl-i2355992223.html
Nie ukrywam, że chciałbym aby cenowo zmieścić się w 200 zł.

Czy będzie nam potrzebna jakaś specjalna mata, żeby nie przymarznąć do ziemi? ;)

Pozdrawiam, Dżast


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2012 1:50 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Dżast napisał(a):
Witam,

Co myślicie o tym śpiworze?
http://allegro.pl/spiwor-fjord-nansen-hamar-kurier-0zl-i2355992223.html
Nie ukrywam, że chciałbym aby cenowo zmieścić się w 200 zł.

Czy będzie nam potrzebna jakaś specjalna mata, żeby nie przymarznąć do ziemi? ;)


Jak nie chcesz inwestować i możesz dźwigać taki ciężki i duży gabarytowo śpiwór to pewnie się sprawdzi w temperaturach, o których piszesz. Ale jeśli myślisz przyszłościowo to ja bym się zastanowił nad wydaniem trochę większej gotówki i kupnie czegoś puchowego. Śpiwór o identycznym komforcie spania będzie wtedy 1kg lżejszy i będzie zajmował ok. 30% objętości w plecaku w porównaniu do modelu o którym piszesz. Tyle, że będzie 2,5-3 razy droższy...

A co do maty to jeśli nie przewidujesz temperatur poniżej 0 i spania na lodowcu to pewnie każda będzie dobra, tyle że komfort będzie różny w zależności od grubości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2012 6:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 1:10 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Szczecin
Znalazłem taki śpiwór:
http://allegro.pl/markowy-spiwor-campus ... 54972.html
używany będzie tylko w schroniskach w Tatrach - głównie latem i jesienią oraz wiosną. Myślę, że się nada, tylko czy nie będzie w nim zbyt ciepło latem? Nie wiem jak odczytywać ten zakres temperatur :roll: Jeśli dobrze rozumiem to do 18C jeszcze jakoś w nim wytrzymam, później może być za gorąco?

_________________
marchew napisał(a):
Nie od dziś wiadomo, źe aby chronić Tatry, należy je odciąć od górali.
Góry tak - górale nie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2012 7:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
1. Przede wszystkim przemyśl rozmiar. Czy potrzebny Ci XL. On ma 230 cm. L ma 215 cm.
2. Nie wiadomo tak naprawdę jakie trzyma ten śpiwór parametry termicznie. Przekonasz się dopiero jak w nim pośpisz.
3. Jak jest za ciepło zawsze można rozpiąć śpiwór
4. Warto mieć worek kompresyjny do śpiwora. Zwłaszcza jak chcesz go nosić w plecaku. Po ściśnięciu w worku śpiwór zabierze w plecaku mniej miejsca.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2012 8:01 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 1:10 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Szczecin
Dziękuję.
Faktycznie, aż tak duży nie jestem i ten może być zbyt duży. Z tego, co wyczytałem worek jest w zestawie.

_________________
marchew napisał(a):
Nie od dziś wiadomo, źe aby chronić Tatry, należy je odciąć od górali.
Góry tak - górale nie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2012 8:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Worek jest ale nie wiadomo czy kompresyjny. Ten na zdjęciu z allegro na taki nie wygląda. Worek kompresyjny powinien mieć taśmy którymi się wszystko ściąga i kompresuje.
Tak wygląda worek kompresyjny
Obrazek

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2012 8:26 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 1:10 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Szczecin
Hmmm takie kwiatki ...
Znalazłem jakieś uniwersalne worki z takimi taśmami. Jak nie znajdę w zestawie to najwyżej poskładam.

_________________
marchew napisał(a):
Nie od dziś wiadomo, źe aby chronić Tatry, należy je odciąć od górali.
Góry tak - górale nie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 14, 2012 2:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
maluch napisał(a):
używany będzie tylko w schroniskach w Tatrach

Daj se spokój. On waży 1,2kg. Do schroniska i na lato mam śpiwór 580gr. Zresztą w schronisku komfort cieplny możesz pominąć.
Już lepiej S15 z Decathonu.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 9:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 8:50 pm
Posty: 1
Witam,
szukam lekkiego śpiwora w przystępnej cenie do schronisk na lato. Rozważam właśnie S15 z Decthatlonu (jest wciąż dostępny?) albo takie cudo, króre znalazłem na allegro ale nie mam pojęcia co o nim myśleć. Jeśli rzeczywiście jest taki jak w opisie to jak dla mnie idealny, ale czy jest? Miał może ktoś z was doświadczenia z ową firmą (Fox Outdoor)? Zastanawia mnie jakość wykonania (szczególnie suwaki). Gdyby okazało się że śpiwór jest ok to ma lepsze (wg. producenta) parametry niż S15.
A o tym produkcie mowa: http://allegro.pl/spiwor-ultralight-dur ... 65940.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 2:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 12:24 am
Posty: 2
snail napisał(a):
Dżast napisał(a):
Witam,

Co myślicie o tym śpiworze?
http://allegro.pl/spiwor-fjord-nansen-hamar-kurier-0zl-i2355992223.html
Nie ukrywam, że chciałbym aby cenowo zmieścić się w 200 zł.

Czy będzie nam potrzebna jakaś specjalna mata, żeby nie przymarznąć do ziemi? ;)


Jak nie chcesz inwestować i możesz dźwigać taki ciężki i duży gabarytowo śpiwór to pewnie się sprawdzi w temperaturach, o których piszesz. Ale jeśli myślisz przyszłościowo to ja bym się zastanowił nad wydaniem trochę większej gotówki i kupnie czegoś puchowego. Śpiwór o identycznym komforcie spania będzie wtedy 1kg lżejszy i będzie zajmował ok. 30% objętości w plecaku w porównaniu do modelu o którym piszesz. Tyle, że będzie 2,5-3 razy droższy...

A co do maty to jeśli nie przewidujesz temperatur poniżej 0 i spania na lodowcu to pewnie każda będzie dobra, tyle że komfort będzie różny w zależności od grubości.


Dzięki wielkie za odpowiedź. Faktycznie ta waga i rozmiar zaczęły mnie teraz martwić. Myślicie, że dałoby się zejść do jednego kg wydając 50 zł więcej?

Co myślicie o tych śpiworach? :

http://allegro.pl/spiwor-alpinus-ultralite-800-kurier-0-gratis-i2388524933.html

http://allegro.pl/spiwor-alpinus-ultralite-1000-gratis-okulary-i2404888651.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2012 8:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
szukam opinii na temat śpiworów Rock Empire. Z tego co widzę to mają dobry stosunek ceny do parametrów. Szukam śpiwora na letnie wyprawy w Alpy typu Monte Rosa. Kasy nie mam za dużo więc chcę kupić jakiś tańszy a dobry :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2012 8:26 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Może w ten sposób: http://www.e-moko.pl/test-spiworow
te Wave'y są całkiem ok ponoć

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2012 8:45 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
całkiem przypadkiem kupiłem kiedyś na wyprzedaży Lafumę yellowstone light -10/4/9 czyli o zbliżonych parametrach do tego Alpinusa za 265zeta tyle że bazowo kosztował ok 200 a po obniżce ok130-140 i waży 1.1 kg.
Może warto poszukać jeśli cena jest istotna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 11:13 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 27, 2012 11:06 am
Posty: 1
Witam!
Wybieram sie do Afganistanu na okres zimowy i poszukuje zamiennika wojskowego spiwora, ktory jest duzy (ok 45cmx40cm) i ciezki (3,6kg).

Bede spal w pomieszczeniu klimatyzowanym (prawdopodobnie ;) ).
Spiwor chce kupic przyszlosciowo, ale pod golym niebem nie planuje biwakowac. Czasem pewnie zdarzy sie jeszcze zimowy poligon pod namiotem, a tam z ogrzewaniem bywa roznie, chociaz jest coraz lepiej.

Interesuje mnie aby spiwor zajmowal malo miejsca w worku, byl lekki oraz aby nie byl tylko z przeznaczeniem na samo lato.

W sieci wyszperalem takie modele:
Alpinus Ultralite 1000
Recon 3
Hi-tec SPAWN
WILD NATURE DURALIGHT 150.

Chcialbym sie zmiescic do ok 200zl (Recon jest troche drozszy, ale moge go kupic).

Z gory dzieki za porady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2012 3:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2012 7:09 am
Posty: 2
Lokalizacja: Rzeszów
Siema.
Potrzebuje śpiwora na chłodniejsze dni (warunki zimowe) ok -10 stopni i w przystępnej cenie oczywiście. Wstępny wybór: High Peak Action 250 lub Hi-Tec Spawn. Miał ktoś coś wspólnego z tymi śpiworami i mógłby doradzić który z nich wybrać? Chyba że macie inne propozycje, chętnie wysłucham.

http://allegro.pl/markowy-spiwor-high-p ... 08471.html

http://allegro.pl/spiwor-mumia-spawn-20 ... 11072.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2012 3:35 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 6:17 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Lublin
veniceee napisał(a):
Siema.
Potrzebuje śpiwora na chłodniejsze dni (warunki zimowe) ok -10 stopni i w przystępnej cenie oczywiście. Wstępny wybór: High Peak Action 250 lub Hi-Tec Spawn. Miał ktoś coś wspólnego z tymi śpiworami i mógłby doradzić który z nich wybrać? Chyba że macie inne propozycje, chętnie wysłucham.

http://allegro.pl/markowy-spiwor-high-p ... 08471.html

http://allegro.pl/spiwor-mumia-spawn-20 ... 11072.html

To są śpiwory typowo letnie z komfortem ok 10 stopni wogóle nie nadają się na zimę,niestety za tą cenę nie kupi się śpiwora na minusowe temperatury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2012 7:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 02, 2012 7:04 pm
Posty: 2
semow napisał(a):
Może w ten sposób: http://www.e-moko.pl/test-spiworow
te Wave'y są całkiem ok ponoć


Nawet nie ponoć. Od kilku lat posiadam i jest w idealnym stanie a na prawdę dużo już przeszedł w różnych warunkach. Do tego zaleta jest to że jest stosunkowo lekki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 11:20 am 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
szukam, lekkiego, taniego śpiwora

nie zamierzam w nim spać gdzieś pod chmurka chyba, że w lato a na chwile obecna potrzebny na tygodniowy wypad w tatry z noclegiem w schroniskach

zauważyłem w promocji http://8a.pl/syntetyczne/spiwor-milo-tanami-800

warto ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 1:03 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
może się ktoś wypowiedzieć na temat tych śpiworów?

jak dla mnie to są lekkie, posiadają worek kompresyjny dzięki czemu ich rozmiar też będzie mniejszy a zakres temperatur do spania w schroniskach odpowiedni

http://allegro.pl/ultralekki-spiwor-fjo ... 88146.html

http://allegro.pl/lekki-spiwor-campus-e ... 82136.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 1:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
krzynio mam tego fiorda właśnie do celów schroniskowych itp. W ciepłe letnie noce daje też radę w namiocie jak śpisz w ubraniu - sprawdzałem kilka razy. Generalnie mogę polecić ten śpiworek - mały lekki, a wypełnienie nie jest dla picu tylko faktycznie grzeje. Do jakości wykonania również nie mam zastrzeżeń. No i cena atrakcyjna - jak dobrze poszukasz możesz wyrwać za niewiele ponad 100.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 6:26 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr kwi 27, 2011 9:55 am
Posty: 106
Użytkuje ktoś taką wkładkę lub podobną i może podzielić się wrażeniami?

http://8a.pl/wkladki/wkladka-sea-to-sum ... or-extreme

Właśnie zakupiłam, wyciągnęłam z opakowania, pomacałam i mam wątpliwości. Jeszcze jest czas na zwrot.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 7:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
W sklepie mówili że działa więc testuj bo też chce taką kupić :)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL