Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 3:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 13, 2006 1:21 pm
Posty: 94
Lokalizacja: Poznań
Mój 8-latek we wrześniu zalicza swój pierwszy wypad w Tatry.
Nie mogę patrzeć na te dzieciaczki, które próbuja na szlaku nadążać za rodzicem ciągniete za rączkę. Ledwo idą czasami, bo wędrują w sandałkach lub chińskich plastikowych adidaskach. Dlaczego nikt nie myśli o bezpieczeństwie tych dzieci??
Planuję zakupić jakieś w miarę porządne buty dla syna, który maluszkiem juz nie jest i myślę, że trochę po górach pochodzi, nie tylko po dolinkach...
Jakiejś powalającej sumy wydać nie mogę, bo noga mu rośnie w zastraszającym tempie i buty za moment będą przymałe...
350zł to max.
Ciężko też z solidnymi butami w rozmiarze 35 :(

Może ktoś coś doradzi?
Może jakiś rodzic wędrującego malucha? :)

Znalazłam w tej cenie Chiruca Urbasa, nada się to to?

_________________
"Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz sie odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 4:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
salma75 napisał(a):
Chiruca Urbasa, nada się to to?

Chiruca, to moim zdanie bardzo dobra firma produkująca pożądne buty. Mój ojciec ma buty : Chiruca Gredos Supra i naprawde jest bardzo zadowolony. Po całym dniu w pożądnym deszczu nie przemokły, tak więc polecam.Aha chciał kupić sobie Campusy namówiłem go do przymierzenia Chiruci i stwierdził , że są o niebo wygodniejsze i bierze te :D Jedno co mu się nie podoba to brak zabezpieczeń czubka buta, co powoduje ździeranie :? O ile mnie pamięć nie myli to Urbasy mają Gore-tex co jest też ich dużym +.
Ps. To chyba wiesz ale na wszelki wypadek , weź buty rozmiar większe :wink:

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 5:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Na dzieci to głównie Olang robi - firma niby kiepska, ale zanim wyrośnie się nie rozsypią, a kasy nie szkoda...
Ja kupowałem przy krupówkach w takiej budzie po prawej jak idziesz pod górę, wysoko tam gdzie zaczynają się już samochody.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 5:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 13, 2006 1:21 pm
Posty: 94
Lokalizacja: Poznań
piomic napisał(a):
Na dzieci to głównie Olang robi - firma niby kiepska, ale zanim wyrośnie się nie rozsypią, a kasy nie szkoda...
Ja kupowałem przy krupówkach w takiej budzie po prawej jak idziesz pod górę, wysoko tam gdzie zaczynają się już samochody.


Wiesz, tylko to chyba nie musza być buty typowo dla dzieci. On stopę ma dużą, właśnie zaczął z numeracją załapywać się na buty dla dorosłych mimo, że to 8-latek...To nawet lepiej bo i wybór chyba wiekszy będę miała, może coś porządniejszego niż Olang kupię. Chociaż póki co rozmiar 35 w przystępnej cenie to tylko te Chiruca Urbasa znalazłam...Hmmm......A te Olang to dla córy pewnie będę musiał nabyć, bo w rozmiarze 28-30 to nic lepszego jak mniemam nie znajdę...:(

_________________
"Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz sie odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 6:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
http://www.campus.com.pl/index.php/125/1921/33000 zobacz to i to http://www.campus.com.pl/index.php/125/1921/37729 mi Campusy sprawdziły się na krótkich wycieczkach typu. Dol. Strążyska- Przeł w Grzybowsu - Dol. Małej łąki -Gronik-Zakopane Czy Dol.Chochołowska-Szlak papieski itp. wtedy było ok. Ale chodzić w nich od 8.00 do 20.00 to już trza mieć nerwy bo nogi spocone a co za tym idzie każdy wie :x Możesz np. kupić dziewczynce Campusy i zobaczyć jak się jej będzie chodzić np. po lesie i wtedy albo zainwestować w syna i sprawić mu Chiruci albo kupić mu też campusy :)

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 6:20 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 06, 2007 5:42 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Lublin
Dla dziecka proszę bardzo i zmienna wkładka w bucie więc może mu śmiało noga rosnąć. Cena niestety z kosmosu.
http://www.aventura.com.pl/sklep_produk ... l&podk=all
Tutaj Laufma z Gore
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big ... 66&subkat=
Tutaj Trezeta z gore
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big ... 66&subkat=
ciężko z numerem 35 ale jest 36.
Wyjściem jest też Jack Wolfskin właśnie na kolanach mam katalog i jest tam kilka solidnych butów w rozmiarach 26-40 trzeba szukać gdzie mogą je ściągnąć. Może 36 da radę jak skarpetę założy.

edit:
JW:
http://www.jack-wolfskin.com/jw_catalog ... ctId=42796
Jack Wolfskin produkuję mnóstwo odzieży dla dzieci więc jak coś będzie Ci trzeba to tam szukaj. Myślę że w sklepie gdzie mają JW nie będzie problemu ze zdobyciem czegoś.

_________________
"Góry są żywiołem.
Człowiek wchodzący w góry
rozpoczyna z nimi grę.
Ratownicy wkraczają wtedy,
gdy gra toczy się na serio,
gdy staje się walką o życie."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 18, 2007 5:49 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 11:40 am
Posty: 47
Wg. mnie szkoda kasy. 350zł na buty dla dziecka na jeden czy dwa sezony to jednak spory wydatek. Dziecko wyrośnie a but nadal będzie w dobrym stanie. Ja dla córki wybrałem buty Campusa za 220zł. W zupełności wystarczą. Kup rozm. 36, wsadź drugą wkładkę do środka i dodatkową skarpetę. But będzie dobrze siedział a na dłużej dziecku wystarczy. Możesz też kupić z Campusa buty damskie, są węższe i dla dziecka będą idealne. Jeśli chcesz porządniejsze to wybierz taki model z dużą ilością skóry i gumowym czubem (dobrze chroni przed wodą,rosą itp)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL