Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 24, 2007 6:37 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Witam, kupilem kilka tygodni temu buty : Merrell Chameleon II Mid, po tym jak dzis zaliczylem glebe na mokrym asfalcie uzytkowanie tych butow w gorach stanelo pod duzym znakiem zapytania. Czy ktos ma moze be buty lub spotkal sie z nimi? I sprawa druga: jakie jest przeznaczenie tych butow, a konkretnie jakie jest przeznaczenie podeszwy? Slyszalem ze Vibram ma rozne podeszwy o przeroznych zastosowaniach, niestety ta podeszwa stwarza wrazenie jakby zostala zaprojektowana do chodzenia po...dywanie, i to grubym. Z gory dzieki za info. Jesli nie zdecyduje sie ich oddac to w miare uzytkowania napisze szczegolowa opinie. Aha, tutaj macie linka, na stronie producenta juz ich nie znalazlem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2007 8:07 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
jesli wyszedles w butach na mokry asfalt, to zapomnij o oddaniu ich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2007 11:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Cytuj:
jesli wyszedles w butach na mokry asfalt, to zapomnij o oddaniu ich.


Noo...jestem pod wrazeniem erudycji, spodziewalem sie troche szerszej wypowiedzi. Fajnie ze masz ponad 250 postow - we wszystkich po jednym zdaniu? Po co zasmiecasz posta? Nie pytalem o warunki gwarancji, coz moze moja wina ze sie malo precyzyjnie wypowiedzialem - piszac o oddaniu mialem na mysli gwarancje, tego chyba nie podwazysz, no chyba ze sprawdzasz wodoszczelnosc butow na parkiecie w salonie. Pozostaje jeszcze niezgodnosc towaru z umowa, tak to sie chyba nazywa, na tej podstawie moge oddac buty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2007 11:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
wiec, Grzesiu drogi, pocaluj mnie w trabe jesli zaczynasz osobiste wycieczki. a jesli chcesz rzeczowo, to prosze:

o ile mi wiadomo zadna gwarancja nie obejmuje slizgania sie w bucie. zreszta, jak kupiles buty o typowo miejskim biezniku (bo jest plytki), to nie oczekuj przyczepnosci buta trekkingowego. gwarancja moze obejmowac takie rzeczy jak nieprzemakalnosc -- ale w praktyce daje ja tylko firma gore (na dwa lata). niezgodnosc towaru z umowa zas moglaby zaistniec, gdybys kupil buty zepsute. Twoje zakladam sa ok -- a ze zle dobrales bieznik, to juz Twoja wina.
co do mojego wypowiadania sie i ilosci postow: tu cytat z Ciebie:
Cytuj:
Oscypek rządzi....

ot, caly post. za*ebiscie elokwentnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 25, 2007 12:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
3 lata temu kupiłem wspomniany przez Ciebie model Merrella i do dnia dzisiejszego jestem z nich niesamowicie zadowolony! Ani razu mi nie przemokły, faktem jest że dbam o nie bardzo i po każdym wyjeździe należycie impregnuje. Rok temu m.in zaliczyłem w nich zbieg z Rysów ( http://www.turystyka-gorska.pl/forum/vi ... 27&start=0 ) do MOka w 1:20 (padał deszcz) i nie zaliczyłęm żadnego poślizgu jak większość wyprzedzanych turystów w adidasach. Vibram czuć doskonale, szczególnie w dłuższych trasach po jakimkolwiek terenie. Stopy nie mają prawa się w nich zmęczyć. Jestem pewny tych butów i sumując wszystko mogę Ci powiedzieć że wybrałeś bardzo dobre rozwiązanie. 8)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2007 8:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
jarlsg nie mam zamiaru calowac Cie w cokolwiek, obcy faceci ktorzy mowia do mnie Grzesiu jakos niespecjalnie mi sie kojarza, szczegolnie w kontekscie calowania. nikt Cie nie zmusza do odpowiadania na mojego posta, jak Ci nie pasuje to turlaj dropsa, az tak jestes zakompleksiony zeby szukac po forum moich postow? Oczekiwalem konkretow, a Ty piszesz bzdury. Nawet jesli bylyby to buty miejskie, a chyba jednak dosc oczywiste ze tak nie jest, nie znaczy ze moga sie slizgac. Na przyszlosc bede lepiej dobieral bieznik na beton i asfalt.

KWAQ9 dzieki za odpowiedz. Patrzylem na Twoje zdjecia z Rysow, nawiasem mowiac swietne, nie jestem wprawdzie pewien czy to te same buty, ale w sumie jedna firma i podeszwa zdaje sie rowniez. Zgodze sie w 100% - buty jak dotad nie przemokly i sa bardzo wygodne. Mnie osobiscie w pierwszej chwili urzeklo trzymanie w okolicy srodstopia. Martwi mnie tylko to jak sie slizgaja na asfalcie, a na skalkach to juz na sprawdzanie moze byc za pozno. Sprzedawca zgodzil sie przyjac je do reklamacji, ale poki co jeszcze pochodze, zobaczymy co bedzie. Powiedz mi jeszcze jakiego impregnatu uzywasz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2007 11:18 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Grzesiek C napisał(a):
jarlsg nie mam zamiaru calowac Cie w cokolwiek, obcy faceci ktorzy mowia do mnie Grzesiu jakos niespecjalnie mi sie kojarza, szczegolnie w kontekscie calowania. nikt Cie nie zmusza do odpowiadania na mojego posta, jak Ci nie pasuje to turlaj dropsa, az tak jestes zakompleksiony zeby szukac po forum moich postow? Oczekiwalem konkretow, a Ty piszesz bzdury. Nawet jesli bylyby to buty miejskie, a chyba jednak dosc oczywiste ze tak nie jest, nie znaczy ze moga sie slizgac. Na przyszlosc bede lepiej dobieral bieznik na beton i asfalt.

"Grzesiu" mowie do wszystkich Grzeskow. Wiekszosc z nich to fajne chlopaki. Szukanie Twoich postow nie ma nic wspolnego z kompleksami -- jesli zarzucasz mi, ze za krotko odpowiadam (chociaz moja odpowiedz w tym, czego dotyczyla byla w miare konkretna), chcialem zobaczyc na czym stoje. Mniejsza z tym.
W sprawie slizgania sie: buty to nie raki. Sa np. ludzie (na NGT) ktorzy twierdza, ze jak but slizga sie na blocie pokrytym mokrymi liscmi, to juz jest nie tedy. A prawda jest taka, ze posliznac to sie mozna we wszystkim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2007 12:27 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Bo Grzeski to w gruncie rzeczy sa fajne chlopaki. Widzisz teraz jest konretnie i jestem usatysfakcjonowany Twoja wypowiedzia, choc bede sie upieral ze z tym slizganiem to chyba nie powinno tak byc. No pewnie ze w blocie i lisciach bedzie sie slizgal. Napisalem posta po tym jak zaliczylem glebe jakbym szedl po lodzie w halowkach. A jakos jestem przewrazliwiony po tym jak kumpel byl swiadkiem upadku w przepasc kolegi. Moze kiedys opisze. jarlsg dzieki mimo dosc kolizyjnie rozpoczetej dyskusji, w miare uzytkowania podziele sie wrazeniami z uztytkowania i czekam na komentarze innych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 04, 2007 4:08 pm 
Swój

Dołączył(a): N lis 04, 2007 3:39 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Panowie, a może by tak do tematu? A kłótnie na priv?

Chameleon w całej gamie podeszw i cholewek jest świetnym wyborem. Niech na dowód tego będzie fakt, że sam sobie takie kupiłem w moim sklepie, a wyboru dokonywałem przez kilka tygodni...

Jak rozumiem, to masz na myśli Chameleon 2 waterproof mid?

Moje buty juz troche po górkach pochodziły, (mój model: http://www.merrellboot.com/Product/NZGP ... f-Mid.aspx )
i:
-są faktycznie nieprzemakalne (wchodzę w nich pod prysznic i myję na włąsnych stopach)
-dobrze trzymają na kamieniach, pod warunkiem że sa suche
-faktycznie ślizgają się po mokrych kamieniach
-podeszwa zatapia się na kamieniach, ale samych kamieni nie czujemy na stopie
- podeszwa - jak to większość modeli Vibram'a dość szybko się sciera, co nie jest powodem do reklamacji, ale ogranicza użytkowanie buta..
- na mojej stopie but leży perfecto, toteż mogę powiedzieć, że jest wygodny, ale nie ukrywam, ze przez pierwsze 5 kilometrów w górach obcierała mnie góra cholewki... Po tych 5-u km but się szybciutko rozchodizł i teraz przylega jak skarpeta..

Osobiście szczerze polecam tego buta, a koledze, któremu but śliznął się z czegoś mokrego powiem: but, który się nie pośliźnie będzie na wykorzystanie tylko i wyłącznie w górach, gdyż są to specjalne rodzaje gumy, bardzo miękkie i podatne na ścieranie. YTakich butów nie wykorzystuje się na ulicach.
Kupiłeś fajnego wielozadaniowego buta, ale nie jest to sprzęt na ekspedycję, ani na ekstremalne warunki.

Pozdrawiam

_________________
Uwaga: - opisuję produkty dostępne w moim sklepie - sporadycznie te, spoza niego - jeśli mam możliwość przetestowania, lub zbudowania opinii...
Przepraszam, jeśli pomijam marki mi nieznane, a kluczowe dla tematu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Grzesiek C napisał(a):
Powiedz mi jeszcze jakiego impregnatu uzywasz?


Zwykłego, pospolitego nikwaxu -> http://www.ehoryzont.pl/site/?mod=offers&kat=&prod=462

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:27 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 7:45 pm
Posty: 119
KWAQ9 napisał(a):
Grzesiek C napisał(a):
Powiedz mi jeszcze jakiego impregnatu uzywasz?


Zwykłego, pospolitego nikwaxu -> http://www.ehoryzont.pl/site/?mod=offers&kat=&prod=462


buaha :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
madmun napisał(a):
buaha :)


What's up?

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:44 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 7:45 pm
Posty: 119
KWAQ9 napisał(a):
madmun napisał(a):
buaha :)


What's up?



no nic :) smieszne to a raczej przykre ..

Grzesiek - nie uzywaj nikgówna do butów jak Ci sie nie chce z woskiem to kup sobie preparaty grangersa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
madmun napisał(a):
przykre ..


Z powodu?

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:47 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 7:45 pm
Posty: 119
ze uzywasz nikwaxa szkoda butów i Twojego zdrowia i kasy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Na zdrowiu się to jeszcze nie odbiło. Używam go od dawna i nie zauważyłem żeby też zaszkodził butom a kasa? 20zł może ze mnie biedaka nie zrobi... :roll:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
madmun napisał(a):
ze uzywasz nikwaxa szkoda butów i Twojego zdrowia i kasy :)

Ja używam, buty mają się świetnie tak jak i moje zdrowie a jeśli 19,- zeta to dla Ciebie majątek to sory, ale to nie "żer dla skner" :D

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
dresik napisał(a):
"żer dla skner"


Toś go podsumował... :abovelol:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:56 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 7:45 pm
Posty: 119
aaa opatrzenie mnie zrozumieliście :) Kasa - w sensie wyrzucona w bloto ... a nie ze drogo sam stosuje Grangersa i sa ciut drozsze ale i 100% lepsze.

aaa zreszta smarujcie nikwaxem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 8:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
madmun napisał(a):
ze uzywasz nikwaxa szkoda butów i Twojego zdrowia i kasy

hmmm... Używam Niwax'a i na butki stanowczo nie narzekam z tego powodu (a wręcz przeciwnie :P ). Kasy jakoś dużo mnie Niwax nie kosztuje, bo średnio jedno opakowanie starcza mi na ponad rok.

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 11:25 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Pax, pax miedzy chrzescijany panowie. Cos ten moj post wyzwala agresje w ludziach, ze mna wlacznie. Toz to tylko impregnat Panowie, czy nie? Bo ja nie wiem wiec sie pytam. Szczerze mowiac to moje pierwsze buty tego typu wiec za wiele do powiedzenia nie mam. Ale po kolei:
Slepy dzieki za info, do nieprzemakalnosci to sie zgodze, az sam sie zdziwilem, Co do slizgania - bywa ze na tym samym mokrym asfalcie b ut jedzie jak po lodzie, a innym razem jakos sie trzyma. Jak dla mnie to na suchych kamieniach to i trampki sie trzymaja, a na mokrym asfalcie to nawet moje stare garniturowe Daichmany lepiej sie trzymaly, ale te buty to chyba maja jakies swoje kaprysy. Poza tym jest super, jeszcze mi sie zadne buty tak dobrze na nodze nie trzymaly.
A jak to wogole jest z tym Vibramem? Na czym ta wyjatkowosc polega?

madmun zamiast sie brechtac napisz opinie i gitara, szkoda miejsca na poscie, ale dzieki za rade, rozejrze sie, moze Merrell ma jakies wlasne impregnaty albo cos sugeruja. Laska w sklepie proponowala produkty Ecco, ale pewnie dlatego ze innych nie miala :D No i koniecznie sugerowala specjalna szczotke za ...18 zl :shock: co sadzicie? Nie wystarczy taka za 2 zl?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 11:40 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 7:45 pm
Posty: 119
pierdziel szczotke za 20 dychy :) chyba ze sama czysci butki :) zwykła nylon szczotka za 1.99 jest wystarczająca<nie moze byc zbyt twarda> Pamietaj aby przed kazdym impregnowaiem umyc dokladnie buty ale to juz chyba wiesz

Nikwax to gówno - bo , kosztuje duzo , jest schitem , jest na bazie wody i silikonu co za tym idzie - 10 min w trawie i nikwax papa - 2-3 godzinki w kopnym sniegu i nikwax papa ... dlatego go nie uzywam jest przereklamowany a ludzie czesto mysla ze to jedyny srodek do impregnacji butow bo jest w kazdym sklepie nawet w campusie :twisted: :twisted:

Merrell zaleca kilka srodkow - nie znam + nikwax

Ja jade na Grangersie , duzo ludzi poleca wosk ale ja nie uzywam bo mam overbooty :D Gdybym nie miał overbootów to bym na zime impregnował buty ciepłym woskiem

Dodatkowo stosuje krem nawilzajcy do skóry :) Nubuk nie lubi byc przesuszony


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 2:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
madmun napisał(a):
10 min w trawie i nikwax papa - 2-3 godzinki w kopnym sniegu i nikwax papa


Tak? Ciekawe... To nie wiem z czego Ty masz buty że wszystko papa... U mnie i w śniegu się sprawdził, w wodzie i innych trawach, nie zrobił papa, może jakiegoś siuwaxa używałeś a nie nikwaxa... :lol:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 3:10 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 7:45 pm
Posty: 119
aa ... ne chce mi sie .... smaruj se silikonem buty :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 7:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
madmun to może Ty masz wadę butów że Ci tak szybko przemakają :?: :lol: Ja w bucikach zaimpregnowanych Niwaxem przechodziłam przez strumyczki i tylko wtedy miałam butki mokre jak mi się górą nalało :P

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 7:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Chłopak ma po prostu uprzedzenie do tego impregnatu i tyle. Wiem coś o tym, mam to samo do znanej marki Audi, dobre samochody ale nie dla mnie...















No chyba że jakiś RS-ik wejdzie w gre... ;)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 8:23 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 7:45 pm
Posty: 119
Do-misiek- eee przez strumuk owszem ... nikwax jest zajebisty ale Pochodz sobie po polankach z rana albo cioraj sie w sniegu 13 godzin i wtedy sie wypowiedz :) czy nikshit jest super

KWAQ9> moze mam uprzedzenia :) ale mam ku temu podstawy , sam jechałem na nikwaxie przez 2 lata.

BTW tez uważam ze Audi to dziwne auto tak samo jak BMW :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 8:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
madmun napisał(a):
BMW :twisted:


BMW i Golf = /// :lol: ;)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 16, 2007 3:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
madmun napisał(a):
Do-misiek- eee przez strumuk owszem ... nikwax jest zajebisty ale Pochodz sobie po polankach z rana
do tego też używałam butów "zaniwaxowanych" i naprawdę nie narzekam. A w śniegu mimo, że łaziłam od rana do wieczora non stop to miałam suche buty od środka 8)

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 4:59 pm 
Swój

Dołączył(a): N lis 04, 2007 3:39 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Ok, Grzesiek, odpowiem na Twoje pytanie, bo widze, ze rozmowa dąży ku: -wal się - sam się wal -nie, Ty sie wal bardziej itd. itp....

Co do Vibramu - Jest to firma która produkuje tylko podeszwy (tylko i tylko) od wielu lat. Firma ta współpracuje z wieloma producentami tj: The North Face, Merrell, Alpinus, Timberland, Keen i wiele innych...

Co jest takiego specjalnego? - Otóż to, że firma ta wyspecjalizowała się w produkcji podeszw, z tego prostego powodu, ze produkuje tylko je. Opatentowali kilka rodzajów tworzyw używanych do produkcji, wyznaczyli strefy kontaktu z podłożem, stworzyli kilkadziesiąt unikalnych wzorów podeszw, któe łączą w sobie estetykę, jak również bardzo dobre właściwości przy kontakcie z podłożem..
Buty z podeszwą od Vibramu (nie jak wiele osób mówi "z Vibramu") są standartowo droższe, ale dają komfort i pewność trzymania w różnych warunkach.

Czasy są jednak takie, że inne firmy dościgają Vibram. Np. Contagrip montowane w Salomonach spisuje się równie świetnie, a nie podbija tak maksymalnie ceny. Podobnie BSFP w Timberlandach...

Tak cyz inaczej but z Vibramem to dobry wybór, bo masz pewność, że podeszwa jest produkowana przez lidera na rynku i jakościowo prześciga większosc innych producentów..

Co do impregnacji, stosuję: Boston - Raingard Allover i nie narzekam...
Do Nikwaxa mam przekonanie co do kurtek i spodni, Toko robi fajne mydła..

Wsio...

_________________
Uwaga: - opisuję produkty dostępne w moim sklepie - sporadycznie te, spoza niego - jeśli mam możliwość przetestowania, lub zbudowania opinii...
Przepraszam, jeśli pomijam marki mi nieznane, a kluczowe dla tematu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL