Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 2:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 9:02 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 11:58 am
Posty: 682
Lokalizacja: Beskid Niski
Będę wdzięczny za wszelakie informacje dotyczące nosidełek dziecięcych. :lol:

_________________
Jedna jest ziemia, jedno słońce
I jeden w Polsce chram tatrzański
(Mariusz Zaruski, „Procul Profani”)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 10:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14890
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
-> Szukaj :lol:
Pokrótce:
- Opłaca się wydać trochę kasy na lepsze.
- Przede wszystkim lekkie i wygodne (dla jednego i drugiego, fajnie jeśli mały może oprzeć gdzieś główkę i kimnąć).
- Zdecydowanie z daszkiem.
- Jestem zwolennikiem noszenia na plecach. No ale to twoje to chyba niezbyt duże więc kwestia dyskusyjna.
- Przy pierwszych godzinach wycieczki kontroluj stan nóżek, Że zimne to normalne, ważne czy krew dochodzi...

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 11:31 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Przegląd niektórego rodzaju nosidełek - takich na plecy, dla nieco już większych dzieci i takie dość dokładne opisy
tutaji tutaj.
aak.pl - taka firma od nosideł miała wypożyczalnię - ale nie wiem, czy prowadzi nadal.
Ja co jakiś czas oglądam u nich nosidła i się ślinię z zachwytu :) (mam takie skrzywienie na nosidła).

My mieliśmy Alpinusa - i NIE polecam. Ale 5 lat temu to za wielkiego wyboru nie było...
Miałam na pleckach F7 Baby walker - super, ma wszystko, co trzeba, mierzyłam też Jack Wolfskin - fajne było.
1.
Ważne jest - jak długo planujecie używać? Do 3 roku berbecia? Do 5-tego?
Co przelicza się na możliwości nosidła (są do 15 kg udźwigu, do 20 kg i do 22, do 25...). Udźwig = dziecko + drobiazgi w kieszeniach nosidła.
2.
Jak będziecie wędrować? w dwie osoby dorosłe? Tzn. jedna dorosła niesie dziecko w nosidle, druga bambetle (ew. pieluchy, kurtki, jedzenie). Jeśli tak - to można kupić nosidło z mniejszą ilością kieszeni. Jesli niewykluczone jest wędrowanie jednej osoby dorosłej i dziecka w nosidle - to lepiej wybrać takie z dużą ilością pojemnych kieszeni.
3.
Nosidła są takie z siediskiem 'hamaczek' - i to nie jest najlepsze rozwiązanie, bo dziecko wisi oparte na pupie, i sa takie, które siedzisko mają grubsze, w środku z gąbką = wygodniejsze dla dziecka.
4.
Sprawdźcie, jak wam leży na plecach z obciążeniem - z dzieckiem. Dziecko to nie plecak - dziecko na plecach rusza się, przechyla etc.Sprawdźcie, czy dobrze leży pas biodrowy, czy jest wygodny, czy szelki nie wiszą na obojczykach (jak w naszym alpinusie), czy stelaż nie odciska się na różnych częściach ciała rodzica :)

Resztę napiszę następnym razem - na razie muszę zmykać.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 11:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
anninred napisał(a):
mam takie skrzywienie na nosidła

To jest oczywiste po przeczytaniu Twojej konkretnej i precyzyjnej informacji. :wink:
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 12:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
:lol: ale już powinno mi przejść zważywszy na wiek dzieci :lol:
ps. to początek info tylko :) ale teraz trzeba trochę popracować, potem opiszę dalej

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 12:12 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 12, 2008 6:17 pm
Posty: 188
Lokalizacja: Żywiec/Żar :D
My mamy na stanie Jolly Comfort firmy Vaude

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/pr ... context=11

Nosidło ma wszystko co trzeba , jesteśmy w pełni zadowoleni z zakupu .
Na dłuższe wycieczki chodzimy we troje , ale zdarza się że sam idę na jakiś spacer po górkach z synem i pakuje się do nosidła (oprócz podstawowych rzeczy biorę jeszcze lustrzankę i statyw)
Wygoda dziecka super , mały może długo być niesiony nie marudzi śpi w nosidle fajnie i bez problemów .
Wygoda "Tragarza" jak dobry plecak , system nośny bardzo dobry pełna regulacja , wentylacja ok , pas biodrowy bardzo dobrze dopasowany i wygodny
Dodatkowe kieszonki siatkowe na picie czy tez samochodzik bardzo przydatne
W zestawie daszek przeciw słoneczny i osłona przeciwdeszczowa , testowane w boju skuteczne w 100%
dodatkowa mała mata składana do siedzenia /przewijania dzieciaka

Cena niezbyt niska ale , stosunek cena /jakość bardzo dobry

Z czystym sumieniem Polecam

_________________
www.jeziorski.cba.pl FOTOGRAFIE
www.sbbkurs.cba.pl STRONA KURSANTÓW Jaskiniowców


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 12, 2008 11:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14890
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ja ma tak w ogóle Wolfskina, godny polecenia, tylko nie pamiętam czy to jest DeLuxe czy Pro. :-)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 23, 2009 5:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Czy ktoś używał nosideł firmy infant(walky,trekki,campi)?Jak się spisują?Wiem,że w tej cenie nie dostanę sprzętu na miarę deutera,salewy itp,ale nosidło używałabym nie na długie trasy i nie za często,głównie do miasta,do sklepu,ewentualnie jakas bliska trasa po górach(Beskidach).Nie mam możliwości ich obejrzeć osobiście,a na zdjęciu wszystko wygląda ładniej:)Będę wdzięczna za opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 23, 2009 6:10 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 2:13 pm
Posty: 1586
Lokalizacja: Wrocław / Polanica Zdrój
Z tego co pamiętam to NIE powinno się "wynosić" dzieci do 4 (chyba) roku zycia, powyzej 1000m.n.p.m (wiek oraz wysokosc mogą sie troszke różnic), zwązane jest to z rozwijaniem sie serca i płuc u dziecka. Nie pamietam dokładnie, Lufka mi o tym mowiła we wrzesniu, niech mnie poprawi jesli moze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 23, 2009 7:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Usynic mi o tym nie wiadomo,chyba po Beskidach można,wysokości tam nie są powalające,ale pytałam o nosidło głównie do miasta(opcjonalnie w góry,a raczej małe górki....nie mam tyle siły by taszczyć dzieciaczka wysoko;).Słyszałam,że ponad roczne dziecko można spokojnie zabrać na nie za długą wycieczkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 23, 2009 8:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
uysy napisał(a):
NIE powinno się "wynosić" dzieci do 4 (chyba) roku zycia, powyzej 1000m.n.p.m

E, to ściema. Jak miałem 1.5 roku mój ojciec wyniósł mnie w plecaku do schronu w D5SP i byliśmy tam kilka dni. Podobno ówcześnie byłem najmłodszym mieszkańcem od początku tego schroniska. I wyrosłem na przystojnego, inteligentnego, mądrego i dowcipnego faceta, za którym kobiety się oglądały. Kiedyś.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 23, 2009 10:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
zjerzony napisał(a):
I wyrosłem na przystojnego, inteligentnego, mądrego i dowcipnego faceta, za którym kobiety się oglądały. Kiedyś.

No to teraz po takiej reklamie schron w D5SP zamieni się w oblegany żłobek ... :lol: Czy również tam wychowały się elity SD :?: :roll: :wink:

PS
W samolocie ciśnienie spada dużo niżej a maluchy jednak "latają" i nikt z tego nie robi afery. Jak się ma przy sobie na pokładzie barometr to łatwo to sprawdzić. Tak jak na moim X9i po starcie krzywa leci na łeb na szyję ... jakbym gdzieś na 3000 mnp się wtarabanił, jeśli nie wyżej ... :lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 9:45 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
czy ktoś zna opinie lub miał nosidło Evenflo Trooper?lub firmy JPA?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 12:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Gustaw napisał(a):
Czy również tam wychowały się elity SD

Ja, natürliche, herr Gustaf!
Wprawdzie wtedy mogli spać co najwyżej w tym małym domku obok, ale powiedzmy sobie szczerze: nie wiele by im to pomogło.
Co innego ja, szczęściarz, udane życie zawodowe, rodzinne i społeczne. Do niedawna.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 12:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
zjerzony napisał(a):
Do niedawna.

Coś tam wspominałeś enigmatycznie ... :|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 12:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Towarzyszu Zjerzony - aż tak źle ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 12:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
zjerzony napisał(a):
Do niedawna.

Sorki, że zasrywam wszystkie wątki. Raz lepiej, raz gorzej. To teraz powinno być lepiej, czyż nie?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 1:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
zjerzony napisał(a):
czyż nie?

No niby tak ... Szczególnie jeśli gorzej być nie może ? Ale też mawiają, że nie ma tak źle co by nie mogło byc jeszcze gorzej ? :roll:
Tak ze dwa miesiące temu czułem się "nad przepaścią" (bez asekuracji) ...
Chwilowo minęło.
Ale podwyżek i solidnej premii w tym roku nie będzie.
Do tego straciłem 40% emerytury ... zamiast 50% będzie tylko 30% ... jestem trochę ... zły ... ale inni dostali dużo bardziej po głowie ... :|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 5:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Jeśli chodzi o nosidełka, to zerknij również na ofertę Deutera. Ta firma raczej gwarantuje jakość i wygodę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 2:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
co do wynoszenia dzieci powyżej 1000 m.n.p.m - dobrze, że wcześniej nie słyszałam :) nasza młodzież w wieku lat 1,5 była na Kasprowym... lekarz pediatra nie widział przeciwwskazań - to poszliśmy..
1000 m to w sumie niewielkie górki są :?

Z tych wymienionych przez Ciebie - to przymierzałam żadnego modelu.
Evenflo jakiś model kiedyś poguglałam - strasznie fajne miał bajerki (w porównaniu do naszego ówczesnego nosidła).

F7 są fajne i w dość przystępnej cenie - za ok. 250 zł można kupić.
Deuter to za około 450-550.
Najlżejsze to podobno Karrimory są - modele z aluminiowymi stelażami - ale mają mało kieszeni.

dodam, że przyda się daszek (niektóre mają zintegrowany) i poduszka pod szyję do spania dla dziecka (maluchy lubią kimnąć na trasie :) ) - do kupienia albo razem z nosidłem, albo osobno - daszek trzeba sprawdzić, do jakiego jest modelu.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 5:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dzięki za odpowiedzi,muszę coś poszukać na allegro,może trafię na tanie używane z tych porządnych.

na Karbie spotkałam parę z 8 miesięcznym dzieckiem w nosidle i to jeszcze pogoda nie była za dobra(mgła,padało trochę)....trochę przesadzili....ale z tym 1000 m to przesada w drugą stronę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 27, 2009 10:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ali - to co wkleiłeś - brzmi sensownie :)

Mnie starszy zapytał "mamo, kiedy pójdę z wami na Rysy?" :? powiedziałam, że za parę lat - jest dużo innych szlaków do przejścia, i parę centymetrów do urośnięcia :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 27, 2009 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
Widziałem na Rysach faceta z synem na oko 7-8 lat - dzieciak miał kask, uprząż i lonżę, ojciec wpinał go do łańcuchów jak na ferracie. Chłopak miał z tego wyraźną frajdę. I taki sposób moim zdaniem ma sens, a nie ciągnięcie przestraszonego dziecka na siłę.

Hmmm ...
Na początku września będę z córką w Zakopcu i chciałoby się gdzieś wybrać razem ... Jak to ja, zabiorę sprzęt z kaskami włącznie ... :lol:
Mam porachunki z Rysami (no i z Rohaczami) ale nie planowałem ciągać tam córki ... pożyjemy, zobaczymy ... sprawdzę jak sobie radzi na wycieczkach jak będziemy w sierpniu w Hiszpanii ... sezon 2008 był średnio udany ... muszę wreszcie wrzucić relacyjkę tylko nie mam na to czasu ... myslałem np zabrać ją na Kościelca, albo z samego rańca na Giewont co by unikąć tłumów ... wszystko zależeć będzie od pogody i kondycji ...
Jak tam ze wspinem w tym Jarońcu czy Lejowej ... ? Tak myślałem, żeby powędkowała na prawdziwej skale a nie tylko po ściance ... :roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 29, 2009 9:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
offtop się robi :)
Jak z połówką szliśmy na Rysy - właził z nami facet z synem - 10-cioletnim,
i tak szliśmy sobie razem. Świetnie sobie chłopak radził.

Ale swojego nie zabiorę, o nie. Twierdzę, że... za mały jest. Najpierw niech trochę jeszcze urośnie (w centymetrach i w sprawności fizycznej), a potem droga z Morskiego do Piątki przez Szpiglasową i z powrotem. Jest trochę łańcuchów i sporo do przejścia. Jak da radę - to potem pogadamy z nim o Rysach.
Ale fajnie, że chce po górach chodzić.
A, my się nie wspinamy - ciągania po linach nie będzie, chyba że kiedyś młody zapisze się na kursy stosowne.

agii - super pasażer nosidłowy :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 29, 2009 9:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
anninred napisał(a):
A, my się nie wspinamy - ciągania po linach nie będzie, chyba że kiedyś młody zapisze się na kursy stosowne.

W tym przypadku chyba nie o typową wspinaczkę chodziło tylko o przyasekurowanie młodego na szlakach,gdzie jest spore ryzyko,że gdzieś tam się może omsknąc w dół nagle i niespodziewanie :)

Swego czasu mijałam na Granatach faceta z małym szkrabem w uprzęży i na krótkiej linie-w razie gdyby mały gdzieś się omsknął facet miał nad nim kontrole.

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 29, 2009 10:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
a, przywiązywanie w celach bezpieczeństwa :)
To oczywiście.

Ja chyba jednak poczekam, aż młody urośnie (matki to specjalistki w martwieniu się :mrgreen: - to cytat z jakiejś japońskiej kreskówki).

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 31, 2009 8:15 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Jak byłam w zeszłym roku, tzn 2007 w lato w Tatrach to rodzice zostawili niemowlę (sic!) z dwójką dzieci w wieku szkoły podstawowej przed samym Giewontem, tam gdzie jest taka niby-łączka zanim się kamienie zaczną, i chyba poszli na szczyt. Później ich widzieliśmy jeszcze raz - nie dość że tyle dzieci targali ze sobą (sztuk 3) to jeszcze to najmniejsze na rękach cały czas nieśli :evil: :evil:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 31, 2009 8:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ali7 napisał(a):
Widziałem na Rysach faceta z synem na oko 7-8 lat - dzieciak miał kask, uprząż i lonżę, ojciec wpinał go do łańcuchów jak na ferracie. Chłopak miał z tego wyraźną frajdę. I taki sposób moim zdaniem ma sens, a nie ciągnięcie przestraszonego dziecka na siłę.


Moi synowie też tak chodzili.

Starszy (ten co teraz łazi po Gorganach) był w Słowackim Raju w wieku 4,5 roku i ja go asekurowałam "na wędkę" na tych wszystkich drabinkach, zakładając u góry drabinki stanowisko z dwóch pętli i karabinków. A potem jak już założyłam wołałam "możesz iść' i on szedł po tej drabince. Miał tez kask. Wzbudzało to niezłą sensację wśród wszystkich przechodzących tam turystów, ale on był dosłownie zachwycony i potem ciągle pytał, kiedy tam znowu pojedziemy.
Ale z powodu urodzenia się młodszego (który w czasie pobytu w Słowackim Raju już był w drodze) udało się tam pojechać dopiero po kolejnych 5 latach.

Pozdrowienia

Basia

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 31, 2009 8:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Kasia86 napisał(a):
Jak byłam w zeszłym roku, tzn 2007 w lato w Tatrach to rodzice zostawili niemowlę (sic!) z dwójką dzieci w wieku szkoły podstawowej przed samym Giewontem, tam gdzie jest taka niby-łączka zanim się kamienie zaczną, i chyba poszli na szczyt.


Skrajna nieodpowiedzialność :evil:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 6:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wracając do nosideł,to udało mi się tanio kupić używanego deutera kid comfort starszy model(wtedy chyba były jeszcze bez numeracji I,II,III).Nie wiem ile ma lat,chyba sporo,ale po wypraniu "tapicerki":)wygląda przyzwoicie.Daszka co prawda nie ma,ale na moje potrzeby wystarczy takie jakie jest. Jak włożyłam do niego dzieciaka to wiem,że będzie używane tylko na krótkie trasy:)...- waga całości jest spora jak dla mnie(2,6nosidło+10dziecko)-kondycja się pogorszyła niestety:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL