Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 09, 2016 11:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 09, 2016 10:55 pm
Posty: 3
Witam,

Poszukuję plecaka, który na wyjeździe będzie można wygodnie użytkować jak zwykłe, lekkie, podręczne 25-40l, ale który będzie posiadał możliwość z większenia pojemności poprzez rozłożenie komina (lub inaczej, jeśli inne możliwości istnieją :wink: ) oraz będzie miał sensowne troki (generalnie chodzi o to, że na codzień ma być w nim tylko kosmetyczka i kilka ciuchów, ale trzeba będzie zmieścić w nim wypożyczony sprzęt typu śpiwór etc. na kilkudniową wyprawę w wysokie góry)

Będę serdecznie wdzięczna za wszelkie sugestie, jakie model wybrać i gdzie mogę coś takiego kupić (zależy mi na czasie, bo wylot w następny poniedziałek...) :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 10:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Jest tu kilka tematów o plecakach.
Zobacz sobie np GoLite Jam, bo w sumie piszesz po kobiecemu - podręczny 40l, chcesz powiększyć na kilka dni jeszcze bardziej? Na lokówkę i żelazko to wór transportowy 90+.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 10:41 am 
Nowy

Dołączył(a): So sty 09, 2016 10:55 pm
Posty: 3
"Na lokówkę i żelazko to wór transportowy 90+."
I po co te złośliwości? Zadałam kulturalne pytanie, ale, że jestem kobietą, to oczywiście zaraz musi mi się oberwać lokówką :/

Tak jak napisałam plecak potrzebuję powiększyć, żeby załadować do niego na kilka dni wypożyczony sprzęt do założenia obozu w wysokich górach, a nie chcę ze sobą targać 80l, jeśli przez pozostałe 3 tygodnie mam zamiar zwyczajnie backpackować po kraju...

Wiem, że są inne wątki o plecakach, ale szukam dość konkretnej funkcjonalności, dlatego założyłam nowy.

Tak czy inaczej za polecenie GoLite Jam dziękuję, obejrzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 11:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Słabo to widzę - zgniły kompromis nie jest dobry. Jeśli nie idziesz sama a myślę, że nie, to lepiej jakoś rozdzielić sprzęt.
A może tak - lekki wór transportowy i jakiś zwijany plecaczek na resztę wyjazdu. Do Simonda Cliff20 się zapewne nie zmieścisz (zwija się w saszetkę, 300g), to może MHR Fluid 18 składa się w pół, 700g. I jest dość pojemny, jak na ten litraż.
EDIT:
Albo nieco większy Golite Pinnacle:

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 17, 2016 9:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 09, 2016 10:55 pm
Posty: 3
Niedawno wróciłam, więc gdyby ktoś miał podobne potrzeby, podsumuję krótko jak udało się wybrnąć:

Probówałam dostać Hi Moutain expedition 40+20, ale niestety ktoś zgarnął mi ostatni sprzed nosa - po żmudnych poszukiwaniach kupiłam więc plecak Lowe Alpine Mountain Attack 45:55. W praktyce powiedziałabym, że zakres zmiany pojemności jest jednak sporo większy niż 10 litrów. Plecak zapakowany rzeczami osobistymi i mocno zaciągnięty jest jak na taką pojemność naprawdę niewielki, spokojnie można zwiedzać z nim na plecach (zwłaszcza, że nie jest tak wysoki jak np. deutery, czy wiele innych popularnych plecaków, co mnie akurat osobiście jakoś nie leży). Mieści się bez problemu jako bagaż podręczny w samolocie i do większości autokarów też mnie z nim wpuszczono (raz musiałam załadować go do luku, bo pan był nadgorliwy)

Kiedy nadszedł czas na góry, do plecaka udało się władować poza rzeczami osobistymi spory śpiwór, buty do raków, kask, uprząż etc., + wodę i trochę jedzenia, więc - całkiem dużo (czekan przypięłam na zewnątrz, na raki też jest tam jakiś zaczep, ale moje wrzuciłam do środka, więc nie będę oceniać na ile jest sensowny, na zewnątrz znalazła się też- przynajmniej chwilowo - kurtka, która już do środka nie weszła). Po napełnieniu do granic możliwości plecak był na oko dwa razy wyższy niż przy wcześniej, ale wciąż w miarę wygodny.

Z tego co pamiętam, zapłaciłam za niego około 600 zł, więc znośnie (chociaż dla kogoś, kto pół życia kupował plecaki w Hi Moutain, to wciąż drogo ;) )

Generalnie przyznam więc, że plecak całkiem fajnie spełnił moje oczekiwania


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL