Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 1:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So gru 13, 2008 11:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Wkurza mnie jazda na stokach - kolejka do wyciągu, drogie karnety i ludzie, którzy przejeżdzają mi po nartach :evil: Zaczęłam się więc zastanawiać nad biegówkami, ale one są raczej do biegania na nartach niż do chodzenia. No i "tak se mysle" nad skiturami... Moja wiedza ogranicza się do tego, że "skitury są lżejsze od zjazdówek, ale cięższe od biegówek" (wyczytałam z pewnej książki). Wiem również czym są foki :P
W tym roku nie zamierzam sprzętu kupować - chciałabym jedynie pooglądać, przymierzyć i wypożyczyć. Ten sezon spędzę jeszcze na stoku szkoląc umiejętności.

Pytania do jeżdzących:
Na co warto zwracać uwagę przy zakupie?
Jakie firmy warto wziąć pod uwagę? (wyczytałam tylko o Dynaficie)
W jakim sklepie (w miarę blisko od Leżajska) można sobie pooglądać i przymierzyć?

Dziękuję za uwagę :)
Domiś

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 13, 2008 12:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Jest forum skiturowe. Szukaj tam.
I przygotuj się na spore wydatki :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 13, 2008 12:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
tomek.l napisał(a):
spore wydatki

Dlatego pytam rok wcześniej i zaczynam odkładać kasę ^^.
Dzięki Tomku :)

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 13, 2008 5:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Wybór sprzętu bardzo zależy od ilości kasy jaką zaoszczędzisz (górnej granicy praktycznie nie ma) a także od preferencji.
Tak w skrócie:

Wiązania:
Tylko dynafit, według mnie mogą być zwykłe TLT speed ale niektórzy wolą wersję komfort lub Vertical Ft mają one więcej bajerów ale są cięższe i droższe. Wiązania innych firm bym sobie darował ze względu na wagę bo korzyści praktycznie nie ma a to min. 1kg więcej.

Narty:
Zależy od upodobań ile chcesz zjeżdżać/podchodzić jak mają służyć tez na wyciągi to cięższe, szerokość między 75-85mm pod butem.

Buty:
Muszą mieć inserty do wiązań dynafita, proponowałbym lżejsze lub średniej twardości np. Scarpa F1, F3, Dynafit zzero 3, Scarpa Matrix,

Foki:
Lepiej Mohair 100% lub mix 70%/30% nylon koniecznie taliowane do narty.

Sprzęt lawinowy:
Pieps, sonda ,łopata - to jest podstawa, na początku możesz wypożyczać ale radziłbym zakup. Kurs lawinowy również uważam za niezbędny.

Link do forum:

skitury.fora.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 14, 2008 1:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Spiochu, a co sądzisz o "adapterach" do wiązań?
Warte to to zakupu?
http://www.vertix.pl/index.php?produkt= ... yk=&wysw=2

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 14, 2008 3:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Nie używałem ale według mnie nie warto. Podchodzenie w butach zjazdowych i z tymi adapterami to katorga, po kilku wycieczkach dasz sobie spokój i i tak kupisz "normalny" sprzęt tourowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 14, 2008 11:59 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Do-misiek napisał(a):
Warte to to zakupu?
Czesc
Moim zdanien nie. Troche za duzo to kosztuje. Rozumiem, ze chcesz na poczatek zaoszczedzic na nartach i wiazaniach kupujac tylko buty i foki?
To chyba nie jest dobre rozwiazanie. Zaczynasz zakupy od butow to dobrze. Warto jeszcze przy tym pomyslec jakie buty pod jakie wiazania. Ale foki musisz juz kupic pod narty ktore masz. Dlatego musisz juz miec wczesniej narty z wiazaniami. Poza tym podchodzenie na zjazdowkach tez moze byc czasem klopotliwe. Narty skiturowe bardziej sie wyginaja od zjazdowych. Nie sa takie sztywne.
Jak chcesz dowiedziec sie cos wiecej to szukaj informacji na forum skiturowym. A najlepiej pytaj Kube R :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 15, 2008 1:00 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Poza tym podchodzenie na zjazdowkach tez moze byc czasem klopotliwe. Narty skiturowe bardziej sie wyginaja od zjazdowych. Nie sa takie sztywne.


Zależy jakie narty, niektóre zjazdówki (np. jakieś lżejsze allroundy) można by wykorzystać. Tak samo niektóre narty tour/freeride mogą być bardzo sztywne choć to nieliczne modele. Problem stanowią wiązania bo z adapterem będą ważyć ponad 3kg czyli tragedia, przypuszczam że sam adapter też do najwygodniejszych nie należy. Wygięcie narty ma marginalne znaczenie przy podchodzeniu, dużo ważniejsza jest waga i szerokość (im bardziej taliowane tym gorzej się podchodzi).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 16, 2008 9:12 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
Do-misiek napisał(a):
...
W jakim sklepie (w miarę blisko od Leżajska) można sobie pooglądać i przymierzyć?
...
Domiś


Zapomnij o Polsce. Najlepiej jechać na Słowację, do Smokovca lub Popradu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 18, 2008 5:31 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Spiochu napisał(a):
Wygięcie narty ma marginalne znaczenie przy podchodzeniu, dużo ważniejsza jest waga i szerokość (im bardziej taliowane tym gorzej się podchodzi).

Czesc. Przy podchodzeniu wygiecie narty faktycznie nie jest az takie istotne ale przy zjezdzie to juz bywa pomocne :)
A poza tym to wazna jest jeszcze dlugosc narty. Szerokosc i co za tym idzie szerokosc fok. Sporo tych czynnikow. Dlatego taki jest problem z kupnem uzywanego sprzetu, ktory by nam pasowal. A na naszym ubogim rynku wtornym tym bardziej.
Dlatego najlepiej niestety dobrac sprzet nowy.
Co do sklepow w Polsce to mozna zajrzec na Rondo Kuznickie do Tatratrade. Jest tam tez wypozyczalnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 8:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
Tak, tatra Trade to jedno z lepszych miejsc jeśli chodzi o toury.
Uważam też ze przed zakupem sprzętu warto skorzystać z wypożyczenia różnych butów i sprawdzić który model nam podchodzi. Również można spróbować różne wiązania.

W czym jeździcie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 8:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Aszot napisał(a):
W czym jeździcie?

Ja ostatnio BMW E46.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Aszot napisał(a):
W czym jeździcie?

Dynafit zzero 3, Hagan Carbon, Diamir.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:15 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
don napisał(a):
Aszot napisał(a):
W czym jeździcie?

Dynafit zzero 3, Hagan Carbon, Diamir.


I jak Ci sie w Zzero jeździ? Maja termoformowalny botek? Zdawały sie być bardzo wygodne :) ja mam F3. No i "jsw" TLT vertical.
Gdzie kupowałeś Zzero?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:15 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
leppy napisał(a):
Aszot napisał(a):
W czym jeździcie?

Ja ostatnio BMW E46.


leppy, na narty je lepiej zmień ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:17 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
F3, diamir explore, słodkie tatuśki, i foki ... zielone :D

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:19 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
marekm napisał(a):
i foki ... zielone :D

chyba że się ich zapomni :lol: :wink:

:scratch: hmm ale kto to mówi :lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Aszot napisał(a):
Gdzie kupowałeś Zzero?

Jak dla mnie to są super. Żadnych otarć, a nawet "zagniotów", trochę gorzej w zjeżdzie, lekkie mrowienie. Kupiłem wszystko w Tatratrade.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
A jak Wam sie chłopaki jeździ na
1. ASD
2. Carbonach? (one mają rdzeń drewniany, prawda?

Ja jeżdżę na dynafitach i na razie BAJKA :)

Foki macie syntetyczne, mieszane czy mohir :) (nawet te zapominane ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 9:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
don napisał(a):
Aszot napisał(a):
Gdzie kupowałeś Zzero?

Jak dla mnie to są super. Żadnych otarć, a nawet "zagniotów", trochę gorzej w zjeżdzie, lekkie mrowienie. Kupiłem wszystko w Tatratrade.


Mrowienie dlaczego? Ostatnio jak zapięłam zbyt mocno to też miałam takie odczucia.
Marekm jak Twoje f3 się spisują? Ja chodząc w nich po domu byłam przerażona że takie twarde. A w górach rewelacyjnie: wybijanie stopni w mocno zmarzniętym sniegu to przyjemność: raz kopniesz i gotowe. No i nie obcierają :) Marku, formowałeś botek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 10:25 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
Aszot napisał(a):
Marekm jak Twoje f3 się spisują? Ja chodząc w nich po domu byłam przerażona że takie twarde. A w górach rewelacyjnie: wybijanie stopni w mocno zmarzniętym sniegu to przyjemność: raz kopniesz i gotowe. No i nie obcierają :) Marku, formowałeś botek?


nie formowałem:
1. tam tego botka do formowania jest strasznie mało (np w porównaniu do botka ze zjazdowych Technic Diablo Magma)
2. Gątar (serwis na Halczyna) powiedział mi żebym spróbował, jak będzie obcierać to wtedy coś tam nagrzejemy :) nie obciera :)

a na ASD tak jak chyba Ci już mówiłem - jedyne porównanie jakie mam, to do slalomowych i gigantowych fischerów rc4 :) czego się nie da porównać :)

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 19, 2009 11:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Mam pytanie do panów skitulowców:
Zamierzam w najbliższym czasie ostro wertować internet szukając informacji o konkretnych modelach wiązan nart i innnych potrzebnych sprzętów. Czy użyczycie mi swojej wiedzy, jeżeli zapytam o konkretne modele ;]
Na początku przeznaczenie nart, które zamierzam kupić.

Chcę je czasami(nie zawsze) zabierać ze sobą w góry najróżniejsze, wszystkie ;] w zimie. W góry jeżdżę dość często raz dwa razy w miesiącu.

Interesują mnie "proste" "używane" "sprawdzone" narty bez najnowszych technologii, gdyż nie chcę zostać biegaczem, mają one być narzędziem ;]

Planuję przeznaczyć na nie około 500 zł. Na początek. Taka cena podobno jest realna z tego co wyczytałem.

Pierwsze pytanie:
Jakie są najbardziej znane i polecane firmy ;] Wiecie tak jak Deuter Alpinus Nord Face ;]
EDIT
Drugie Pytanie:
- buty - czy wszystkie buty wyglądają tak jak te
Obrazek
Dzięki chopaki
EdDIT2
Doczytałem i chcę jednak kupić buty na których będę mógł zjechać, czyli mają tak wyglądać ;]
Jeszcze jedna sprawa, jak myślicie proporcje buty:narty+wiązania 300:200-250 da rade?

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 9:30 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
regedarek napisał(a):
Mam pytanie do panów skitulowców:


Wypraszam sobie! Panie też tu są! ;)

regedarek napisał(a):
Zamierzam w najbliższym czasie ostro wertować internet szukając informacji o konkretnych modelach wiązan nart i innnych potrzebnych sprzętów.

Polecam stronę:
http://www.skitury.fora.pl/

regedarek napisał(a):
Chcę je czasami(nie zawsze) zabierać ze sobą w góry najróżniejsze, wszystkie ;] w zimie. W góry jeżdżę dość często raz dwa razy w miesiącu.


Jak spróbujesz to docenisz i jak tylko będziesz w górach to "białe" to narty będziesz ze sobą ciągnął ;)

regedarek napisał(a):
Planuję przeznaczyć na nie około 500 zł. Na początek. Taka cena podobno jest realna z tego co wyczytałem.


Na same narty wystarczy, zgadza się :)

regedarek napisał(a):
Pierwsze pytanie:
Jakie są najbardziej znane i polecane firmy ;]


Jesli chodzi o narty, to na pewno warto zwrócić uwagę na Dynafita, K2, sporo osób jeździ na Haganach, są one również cenowo ok, ale nie wszystkie modele. BlackDiamonds też ma fajne nartki.

Zastanów sie czy chcesz narty do podchodzenia czy też do zjazdów, co będzie przeważało w Twojej aktywności.

regedarek napisał(a):
- buty - czy wszystkie buty wyglądają tak jak te...


Nie, niektóre są bardziej "kosmiczne". Co do firm produkujących buty to też jest kilka: Dynafit, Scarpa, Lowa, Garmont. Skorupy butów sie różną (nie tylko rozmiarem) ale i szerokością w palcach, na podbiciu, ułożeniem stopy. Prawidłowo dobierając buty powinieneś mierzyć buty kilku różnych firm i zobaczyć które Ci najlepiej leżą. No i później model. Sama jeżdżę w Scarpach F3, bardzo lekkie buty które dodatkowo zginaja się w śródstopiu. Buty turowe w przeciwieństwie do narciarskich służą też do normalnego chodzenia, są ruchome a mają jedynie możliwość usztywnienia ich do zjazdu. Jeśli chcesz na równi chodzić i zjeżdżać to proponuję poszukać lżejszych niz Scarpa Avant (tych na obrazku).

Wiazania to kolejna historia. Ostatnio jest tendencja do wiązań Dynafita, JSW (Jedyne słuszne wiązania ;): są bardzo lekkie, na narcie wyglądają abstrakcyjnie: jakieś śrubki, bolce a trzymają doskonale. Polecam. Ine wiązania to na przykład Diamiry, które mają już płytę pod całym butem. Zieżdze, tańsze i też dobre. Mogą byc i Silvretty.

No i zapomniałeś o fokach ;) Najlepsze są BD ale drogie. Choć w foki warto zainwestować.

A później dalsza zabawa z doborem rozmiaru butów, długości nart.
Ale warto :) Powodzenia :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 10, 2010 5:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
A ja mam pytanie, bo buty skiturowe mają czesto opcje "chodzenia" i są miękksze niż buty zjazdowe, ale jak to się ma kiedy podepniemy do nich raki automatyczne, półautomatyczne? Da się w tym chodzić? Wspinać? Zastępują skorupy? Czy to kompletne nieporozumienie?

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
regedarek napisał(a):
A ja mam pytanie, bo buty skiturowe mają czesto opcje "chodzenia" i są miękksze niż buty zjazdowe, ale jak to się ma kiedy podepniemy do nich raki automatyczne, półautomatyczne? Da się w tym chodzić? Wspinać? Zastępują skorupy? Czy to kompletne nieporozumienie?


Opcia walk odblokowywuje cholewkę buta i w znacznym stopniu ułatwia chodzenie. Możesz np wyprostować kolana.
Niektóre modele np Scarpa F1, F3 mają zginającą sie "harmonijkę" w rejonie śródstopia co dodatkowo poprawia komfort chodzenia. Ale buty skiturowe są przewidziane do chodzenia na fokach głównie. Podchodzi się lepiej oczywiście z luźną cholewką. Również z tą "harmonijka" pod warunkiem że ma sie wiązania typu dynafit (comfort, speed).

Co do założenia raków to automaty jak i półautomaty jak najbardziej. Na stromych podejsciach właśnie tak się chodzi.

Co do wspinania, to buty turowe mają nieco wyzszą cholewkę niż skorupy.
Dlatego wspinanie jest niezbyt komfortowe w nich, daje po łydkach, ale jest możliwe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 1:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
dzięki za odpowiedź, teraz czas na szukanie sprzętu, chyba się przejdę na giełdę w Krakowie

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Skitury
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 1:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 2:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Znacie się, może coś poradzicie:
http://www.blackdiamondequipment.com/en ... kis/stigma
Takie cuś to dobry sprzęcik? Jeśli tak, to jaką długość wypadałoby zanabyć jak się ma 176cm i 82-84kg?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 3:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
piomic napisał(a):
Znacie się, może coś poradzicie:
http://www.blackdiamondequipment.com/en ... kis/stigma
Takie cuś to dobry sprzęcik? Jeśli tak, to jaką długość wypadałoby zanabyć jak się ma 176cm i 82-84kg?


To bardzo fajna deska :) Jest stosunkowo lekka. Więc będzie się dobrze podchodziło, ma drewniany rdzeń więc jest stabilniejsza w zjeździe, nie odczuwa się takich "drgań", mniejsze ryzyko wyrwania wiązań przy szarpnieciu. Jest zwrotna ze wględu na niski promień skrętu.

Co do Twojego wzrostu to pozwolę sobie przytoczyć zasłyszany dowcip: Skąd narta ma wiedzieć ile Ty masz wzrostu? Hmm, może po cieniu w słoneczny dzień? ;) Narte powinno dobrać się do wagi.
Stigmy BD są w Twojej okolicy po 166cm i 174 cm. Obie mają pod butem 79 cm. Szerokość pod butem przekłada się też na nośność. Tu jest taka sama.
Teraz zależy ja jeździsz. Ja jeżdżę słabo w terenie wiec wybrałam krótsze narty. Ci którzy jeżdżą lepiej doradzą Ci te 174.
Ja przy wzroście 168cm i wadze ... ;) mam 156 cm długosć narty. Mówią ze to za krótka. A mi sie super jeździ. Choć jak się pewnie podciągnę technicznie to zacznę też narzekać ze za krótka. ;)

Deski bardzo fajne. Cena wysoka. Jak masz okazję i jakieś zniżki to bierz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 4:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Aszot napisał(a):
zniżki

No ba! Bez zniżek nie ma mowy.
Zjazdówki mam 150 i nie narzekam, na stokach jakoś sobie radzę (czarne alpejskie to walka o życie, ale da się zjechać), w terenie dopiero zamierzam więc spodziewam się zestawów dolinki-dolineczki, raczej nie wyżej niż Karb od pojezierza. Jedyne co mnie zastanawia, to czy 166 mnie "uniesie" i nie będę się musiał ciągle wygrzebywać z puchu.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL