Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 10:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 06, 2015 4:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lis 06, 2015 4:18 pm
Posty: 2
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
2 tygodnie temu wylicytowałem na allegro w dobrej cenie matę mammuta, według użytkownika mata przeleżała jakiś okres w szafie i oczywiście już nie miała gwarancji, natomiast mata została użyta raz i jej stan jest idealny, tak oczywiście określił użytkownik( na wszystkich zdjęciach aukcji mata była tylko rozłożona bez powietrza ). Matę wygrałem i następnego dnia użytkownik matę do mnie wysłał. Ponieważ przebywałem na konferencji poza granicami kraju skierowałem wysyłkę do mojej mamy. Dwa dni później poinformowałem użytkownika że otrzymałem informacje od mamy że mata dotarła natomiast będę w stanie sprawdzić ja po powrocie do Polski ( 1,5 tygodnia ). Po powrocie do domu następnego dnia udałem się do mamy na obiadek i odebrać moją matę mammuta. Na pierwszy rzut oka wyglądało wszystko świetnie, worek, zestaw naprawczy i mata. Po napompowaniu okazało się że wszystkie wewnętrzne szwy odpowiedzialne za profil maty są rozklejone i mata nie trzyma profilu, i zamiast być matą stała się balonem, zdjęcia do wglądu tutaj http://pokazywarka.pl/29vh5m/
Napisałem do sprzedającego nakreślając sprawę , oraz moje oczekiwania związane ze zwrotem moich pieniędzy. Niestety sprzedający się wykręca, zasłania się regulaminami no i tym, że przez te dwa tygodnie ( gdzie mata czekała na mnie aż wrócę u mojej mamy ) to ja zniszczyłem tą matę.
Jeśli chodzi o matę - to dziwna sprawa - pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, jak myślicie co jest powodem tego zniszczenia, czy da się to jakoś naprawić , co mogę z tym zrobić. Napisałem też do sklepów górskich które handlują mammutem oraz do mammuta w Szwajcarii, część informacji już do mnie spłynęła natomiast nie chcę ich upubliczniać bo wtedy mój anons będzie stronniczy, a tego nie chcę. Czekam na waszą pomoc oraz informacje.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia na szlaku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 06, 2015 4:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Mata się rozkleiła, zdarza się. Zwykle tak się dzieje ze starości, od nagrzania itp.

W praktyce taka sytuacja jest mocno problematyczna - przerabiałem to niedawno. Procedura sporu transakcyjnego w ramach allegro nic nie daje, na negatywny komentarz dostaje się podobnego negatywa, zostaje zgłoszenie sprawy na policję.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 09, 2015 5:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Dla mnie wszystko zależy od opisu aukcji. Jeśli opis był, że mata jest bez wad, a na zdjęciu widać, że ma wadę to próbuj załatwić sprawę przez allegro jak sprzedający się miga. Jak sprzedający nie chce negatywów to może się dogada. Jak ma to gdzieś to nic z tego nie będzie. Allegro może go tylko trochę upomnieć. Ale spróbować warto.
Ale po 2 tyg od zakupu nie możesz już tego przecież oddać. Pech, że nie sprawdziłeś wcześniej.

Kiedyś też nie sprawdziłem zaraz po zakupie, a potem się okazało, że to podróba. Upomniałbym się od razu, może by oszust oddał kasę bojąc się negatywa. Bo jeszcze sprzedawał te podrobione rzeczy i negatyw by mu przeszkodził w sprzedaży. A tak po czasie to koleś zniknął z allegro a o 50 zł nie będę się włóczył po policjach i sądach.
Notabene gdy sprawdzałem przed zakupem oszust miał same pozytywne komentarze. Dlatego u niego kupiłem. Ale gdy potem przejrzałem pozytywy to niektórzy kretyni tam pisali, że co prawda podróba ale daje pozytywa za szybką wysyłkę i niską cenę itp. Taki kraj. Idiotów wprowadzających innych w błąd nie brakuje. Trzeba czytać nawet pozytywy.

Jeśli chodzi o Twój przypadek to moim zdaniem chodzenie po policjach i sądach, załatwianie opinii biegłych itp. nie warte jest gry. Chyba, że chcesz dla zasady i masz kasę, czas i nerwy.
Spróbuj się dogadać. Jak nie negatyw. C'est la vie
Choć ostatecznie też możesz spróbować postraszyć sądem.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 09, 2015 10:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Jeszcze w uzupełnieniu:

semow napisał(a):
na negatywny komentarz dostaje się podobnego negatywa,


Można się potem zwrócić do serwisu allegro o skreślenie, jeżeli negatyw jest dany "w rewanżu" a bez podstaw.

Niestety tutaj chyba tylko droga sądowa, ale raczej jak pisał wyżej Tomek, najlepiej chyba dać negatywa, swojego spróbować zdjąć w serwisie i machnąć reką.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL