Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 2:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 7:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 12:39 pm
Posty: 5
Witam!
Mam pyt. na temat kurtek firmy Jack Wolfskin. Czy ktoś z Was ma kurtkę firmy JW i co o niej sadzicie? Ewentualnie proszę o podanie firm, których kurtki sa warte polecenia. Chciałabym kupic kurtke przeciwdeszcowa i wiatroszczelmna. Upatrzyłam sobie kurtke JW tylko jest mały problem.Nie ma polaru i zamka do podpiecia polaru. Chyba lepiej, jak zainwestuje w kurtkę z wpietym polarem?Poza tym kurtka, która mi sie podoba jest w rozmiarze, ktora odpowiada moim wymiarom. Zastanawiam sie, czy w tym rozmiarze uwzgledniono lekki luz na polar? Prosze o opinie. Z góry dziękuję.

_________________
wikcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 8:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Na Twoim miejscu nie upierałbym się przy polarze wpinanym w kurtkę. Chyba jednak lepiej jak najpierw założysz polar, a potem na niego kurtkę.
Przejrzyj forum bo są tu już wątki o kurtkach.
Co do rozmiaru to najlepiej załóż jakiś polar i przymierz kurtkę :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 12:16 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 4:24 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Niedawno miałem takie same rozterki jak Ty. Na gwałt chciałem kupić kurtkę z wpinką bo myślałem, że taka będzie lepsza zarówno na zimę jak i lato jednak zmieniłem zdanie jak pojechałem do sklepu przymierzyć. Sprawdzałem kurtki właśnie Jacka Wolfskina, Milo i North Face`a i okazało się, że kurtka z wpinką jest cholernie niewygodna bo to wszystko w środku się dziwnie ściąga (nawet w rękawach). No i sprzedawca doradził mi, że w zimie jest to niepraktyczne bo przy większym wysiłku trzeba się wentylować a jak rozepniesz taką kurtkę to na wierzchu masz odrazu bieliznę i miał rację (sprawdzałem tydzień temu na nartach).
W końcu kupiłem cienką kurtkę Jack Wolfskin bo była promocja i w sumie nie było wyboru męskich i do tego oddzielnie polar. Na wyjeździe się sprawdziła także jestem zadowolony.

_________________
Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 1:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
W warunkach aktywności górskiej lepiej jest mieć na sobie kilka warstw niż jedną " spójną "
Najlepszym / moim zdaniem / patentem jest koszulka oddychająca i na nią dobry Soft . Na softa zewnętrzna kurtka. I wtedy na podejściu możesz dzialać w samym sofcie i masz oddychalność i nie przegrzewasz się ,a na grani lub w zejściu doklaasz zewnetrzną i jest dobrze.
Oczywiście dobór softa i zewnętrznej zalezy od przeznaczonych środków .

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 1:31 pm 
ban

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 5:37 pm
Posty: 338
Lokalizacja: jaki Gustaw, no jaki Gustaw ja się pytam
Podobnie jak Koledzy ubieram się na cebulkę. Koszulka termoaktywna, cienki polar, a na to w zależności od warunków pogodowych albo soft albo grubszy polar i kurtka. Przeważnie z membraną. Mam kurtki kilku firm. Najlepiej sprawuje się Berghaus. Nie pamiętam nazwy modelu.
Mam jedną kurtkę z polarową podpinką. Chyba trzysetką. Nie chce mi się iść na strych i sprawdzić nazwy ale też coś z wilkiem. Dobrze sprawowała się przez kilkanaście miesięcy. Była wygodna.
Byłabym ostrożna z kierowaniem się parametrami odzieży.Moim zdaniem liczy się marka rozumiana jako jakość i cena. Nie ma czegoś takiego jak wodoszczlna czy wiatroszczelna odzież. Wszystko zależy od warunków pogodowych.

_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Pielęgnuj przyjaźnie. Bądź gotów do walki ale jej nie wszczynaj. Szekspir


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 2:35 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 10:26 pm
Posty: 169
Kurtki z mozliwościa podpinki polaru są inaczej szyte.Mają np:większą przestrzeń pod pachą i szersze rękawy co może niektórych denerwować.Użyteczny jest ten zaczem na polar przy mankietach kurtki,ale nie wszystkie kurtki stosują ten patent.Dużo Bersonów to stosuje.
Jak dla mnie wpinanie polaru do kurtki jest niewygodne i irytujące przy ściąganiu i zakładaniu kurtki :| Lepiej ubierać się na cebulkę:osobno polar,osobno kurtka-szybciej i wygodniej :D
Ale w sumie co kto lubi :mrgreen: To,że mi tak jest wygodniej to nie znaczy,że innemu też tak bedzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 3:23 pm 
Swój

Dołączył(a): N sty 04, 2009 10:45 am
Posty: 59
Lokalizacja: z Zagłębia Dąbrowskiego
a ja mam z wpinanym npolarem i nie narzekam...tylko ze ja w sumie pod spód zakładam jeszcze jeden polar, bo mi zawsze zimno :bounce:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL