Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N lip 07, 2024 6:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 4:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wiecie, ja to rzadko ostatnio czytuję, ale dziś pogmerałem w SPRZĘCIE na forum i zaskoczył mnie nowy trynd albo inaczej nowy przejaw masowej kultury polegający na zakochiwaniu się w czymś o czym nic nie wiem.

jarlsg napisał(a):
Padło na AKU Zenith (jeszcze sam nie wiem, czy GTX, czy tylko skórzane). W każdym razie: chciałbym je gdzieś przymierzyć, a nic nie przychodzi mi do głowy.

Czemu akurat padło na AKU Zenith (aż tak precyzyjnie) jeśli jeszcze nie wiem, czy skóra, czy GTX????
Jakiś klucz doboru??? Czyco????

regedarek o Ornaku II Wolfganga napisał(a):
może ktoś może powiedzieć coś bliżej na temat tych kurtek, generalnie szukam kurtki przeciwdeszczowej na wiosnę,lato, jesień ale i na zimę w Sudety być może w Tatry
ich cena to ok 470zł

Przecież można znaleźć kurtkę o której już ktoś coś napisał… No, musi być jakiś punkt zaczepienia, albo cena, albo materiał, albo producent… Ja to nie wiem, ale jakieś to dziwne dla mnie że akurat Ornak II...

I w śpiworach z allegro i w ogóle taki trynd i w ogóle... Takich przykładów są setki i ja po prostu chciałbym poznać mechanizma działania takiego zauroczenia...

Ale ja to jakiś dziwny jestem i czepliwy dzisiaj - jeśli któryś mod toto wywali do offa, albo i w cholerę to nie ma sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 4:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Z wrzuconych przez Ciebie cytatow nie wynika by piszący byli zakochani w wybranych produktach. Nie widzę też trendu - trudno by wszyscy chodzili w tym samym, rożne wymagania i oczekiwania od sprzętu używanego w bardzo rożnych sytuacjach sprawiają też, że nie ma rzeczy uniwersalnych. To co dla jednego bardzo dobre drugi może uznać za badziew. Osobiście kupuję pod wpływem impulsu - dbam przede wszystkim o markę. Staram się czytać recenzje wybranych modeli, ale te często bywają sprzeczne i wywołują ambiwalentne uczucia. Tak więc podobnie jak piszący w cytatach, o doborze sprzętu decyduje sympatia do marki i subiektywna ocena czy sprzęt mi się podoba. Musi spełniać szereg parametrow i z tego założenia wychodzę. Jedyne czego nie chciałbym w tym dziale widzieć to niesprawdzone recenzje. Polecanie produktow bez ich wystarczającej eksploatacji jest narażaniem innych na zbędne ryzyko. Reszta to po prostu czysto ludzkie chęci pogadania, pokazania swoich zakupow innym w postaci pochwalenia się. Dla mnie cała otoczka sprzętowa to mnostwo dobrej zabawy przy wyborze i kupowaniu. Ostatnio kupione buty postawiłem sobie pierwszej nocy w sypialni przy łożku. ;) Wiem, że jestem dziwny...

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 7:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Ja jestem w miarę stały, jeśli chodzi o markę. Tzn kupię dwa, trzy produkty (różne) z danej firmy, i jeśli mnie nie zawiodą, to potem kupując kolejne rzeczy, sprawdzam czy dana firma produkuje poszukiwany przeze mnie asortyment. Jeśli tak, to najczęściej decyduje się na zakup produktu właśnie tej marki. Oczywiście pod warunkiem że dany produkt spełnia kryteria, które sobie założyłem że szukany produkt ma spełniać.
A czy to moda, czy trynd... Nie wiem. Chyba po części przyzwyczajenie, po części stałość. A trochę też zaufanie...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 04, 2009 6:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Kaytek napisał(a):
ja to rzadko ostatnio czytuję,

To rzuć tę robotę.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 04, 2009 10:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
hmm, moje czasy porządnego od podstaw kupowania sprzętu już minęły, wróciłem z finansowania samego siebie na łono rodziny

co do tego ornaka(ale i butów kijków plecaków)
pierwsze co to zawsze pytałem doświadczonych kolegów którzy np buty mieli już 3 lata(scarpa lite trek gtx) zobaczyłem jak po 3 latach wyglądają dopiero wtedy zacząłem się interesować i szukać słabych stron na forach ngt i innych - mimo sporej ilości negatywnych komentarzy buty kupiłem i byłem zadowolony, kolega kupił ornaka był ze mną na wycieczce dlatego chciałem się dowiedzieć innych opinii na jej temat ;]

po tej całej zabawie jestem bogatszy o jedno doświadczenie:
z dystansem podchodzę do ekstremalnych komentarzy i opini(tych pozytywnych i negatywnych ;]) pozdrawiam ;]

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 06, 2009 7:19 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Ok, wszystko już wiem i dziękuję za wyjaśnienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL