Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 8:24 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 05, 2009 8:17 am
Posty: 1
Witam! Zamierzam kupić buty górskie, cało-sezonowe. Proszę o opinię na temat podeszew Vibram, oraz Contagrip - która jest lepsza?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 8:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Według mnie Vibram. Contagrip po czasie staje się sztywny i śliski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 8:43 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nie potrafię Ci odpowiedzieć na pytanie, mimo, że mam buty podeszwami z vibramu i contagrip.
Ten pierwszy producent wypuścił na rynek ponoć coś z 400 typów , nie wiem jak to wygląda z podeszwami salomona.
W butach letnich salomona contragrip spisuje mi się na razie bardzo dobrze. Jest to podeszwa lekka, stosunkowo twarda, o bardzo dobrej przyczepności. Nie wiem czy to zaleta buta czy podeszwy ale znakomicie amortyzuje. Dobrze w tych butach chodzi mi się po asfalcie (moje stopy tego podłoża nie tolerują). Nie wiem jak spisują się na śliskiej powierzchni. Buciki są zbyt ładne abym je narażała na zniszczenie i wybrudzenie. Tylko eksperymentowałam. Na podłogę w łazience, a potem w pokoju (różne płytki) rozlałam wodę i usiłowałam wpaść w poślizg kontrolowany. Nie udało mi się. Kiedyś próbowałam to robić w butach chiruci z vibramem, nieźle potłukłam się.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 8:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
lucyna też na początku byłem zachwycony przyczepnością Salomonów ale po roku stały się śliskie jak łyżwy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 8:59 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Vibram - mam również jedne i drugie. Mam (miałem) 4 pary (pomijając wspinaczkowe) z Vibramem i w każdą z tych podeszw oceniam lepiej niż contragrip w którym też połaziłem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 9:00 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
kilerus napisał(a):
lucyna też na początku byłem zachwycony przyczepnością Salomonów ale po roku stały się śliskie jak łyżwy.


Mi nie zdążyły, bo po roku góra buta całkiem się rozsypała.

Z początku byłam bardzo zadowolona z "Salomonów" - wygodne jak papcie, podeszwa przyczepna. Ale rok używania w górach to stanowczo za mało.
Pękły prawie jednocześnie wszystkie szwy.

Jeden z moich znajomych tez kupił dla siebie i dla żony bardzo bajerancko wyglądające "Salomony" (inny model niż mój), po pół roku go pytam jak im się nosi te buty, a on do mnie "weź mi nawet nie przypominaj, mam same problemy z reklamacją".

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 9:12 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
kilerus napisał(a):
lucyna też na początku byłem zachwycony przyczepnością Salomonów ale po roku stały się śliskie jak łyżwy.


Paweł prawie wszystkie osoby, które nosiły salomony to mówią. Ja miałam kilka modeli tego producenta, Koledzy też sobie je pokupowali (bardzo okazyjna cena). Nie pamiętam jakie buciki miały podeszwy, były znacznie lżejsze niż buty innych marek. Nigdy nie udało mi się zetrzeć podeszwy, bo buty pękały po kilku miesiącach. Nie robię z tego powodu scen producentom, źle stawiam stopy, chodzę z "natury" bardzo miękko więc mają prawo szybko niszczyć się.
Te kupiłam, bo namówił mnie sprzedawca. Jestem bucikami zauroczona, bo są niezmiernie wygodne, lekkie i przewiewne. Mimo, że to są półbuty to znakomicie trzymają kostkę. Wiem, że szybko zniszczą mi się, bo to siateczka. Gdyby Przedpiśca prosił o radę w sprawie lekkiego obuwia na lato, na niebłotniste szlaki to na pewno poleciłabym Mu te "papcie".
Jeżeli zaś całoroczne to przede wszystkim nie kupowałabym salomona. Chyba tylko oni używają tego typu podeszwy. Te buty są bardzo nietrwałe.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 1:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 2:54 pm
Posty: 9
uffff, w takim razie ja mialem wiecej szczescia, gdyz dobiega konca drugi sezon intensywnego trekkingu w salomonach i puki co wszystko jest ok, a buty na prawde maja co dzwigac i nie dbam o nie wogole.

kolega kilerus wspomnial ze po roku salomony staly sie sliskie jak lyzwy, inni pisza ze sie zdzieraja w niesychanym tempie.

u mnie sprawa wyglada tak: zdzieraja sie - owszem, ale na prawde swoje km juz przeszly, oczywiscie jak juz popada to nie jest to co na poczatku, ale i wibram sie zdziera i po dwoch sezonach to tez juz to nie bylo to co na poczatku.

wg mojego doswiadczenia podeszwy bardzo porownywalne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL