Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 1:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 25, 2009 7:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Znalazłem ciekawy plecak na krótkie letnie wycieczki z niewielka ilością gratów. Jest lekki, jest tani, można go spakować do kieszeni bazowego wora. Co myślicie?

http://www.climbers-shop.com/3373636/pr ... _Pack.aspx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2009 8:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Spiochu napisał(a):
Znalazłem ciekawy plecak na krótkie letnie wycieczki z niewielka ilością gratów. Jest lekki, jest tani, można go spakować do kieszeni bazowego wora. Co myślicie?

http://www.climbers-shop.com/3373636/pr ... _Pack.aspx


Ponieważ w ogóle nie posiada systemu nośnego to myślę że da się w nim nosić co najwyżej 4-5 kg.

Mierzyłam w sklepie podobny VauDe ale nie zdecydowałam się na zakup.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 25, 2009 9:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Planowane obciążenie to średnio ok.3-3,5kg ( w końcu to plecak na krótkie wypady.) Zastanawiam się czy nawet to wytrzyma. Ten plecak waży 68g!
Vaude ma podobny model? Daj linka bo nic takiego na stronie nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 25, 2009 10:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tak toto wygląda, ale na naszych stronach już nie znalazłam.

http://www.globetrotter.de/de/shop/detail.php?mod_nr=vd_32601&GTID=719b78c47c90a8fd1fce7ca27730f8efa37

Oglądałam jak się nie mylę w lipcu lub sierpniu 2007 ale potem zdecydowałam się na inny, większy i z porządnym systemem nośnym.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 25, 2009 10:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Ale ten Vaude jest z zupełnie innej bajki. To już nie ta klasa wagowa a zwinąć też się go chyba nie da bo ma na stałe piankę na plecach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 26, 2009 7:26 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Moi Koledzy mają plecaki dwa w jednym, duże 40- 100l l do których dołączony jest mały plecaczek 15-20 l. Jeden z Nich ma potężne, świetne ustrojstwo wojskowe, plecak komandosów chyba z gore tex, kosztował niewiele ponad 300 zł z odpinanym małym. Nawet jest tam siedzisko.. Mierzyłam, nawet podobał mi się ale to plecak typowo wyprawowy, wątpię aby mi kiedykolwiek przydał się.
Ostatnio mierzyłam na Słowacji właśnie takie zabawki 2 w 1 po 80-100 euro. Nieznane mi firmy, nie podobał mi się system nośny plecaków, wykonanie ale sam pomysł aby jednocześnie mieć dwa plecaki jest bardzo dobry. Byliśmy grupą przewodników, Koledzy chcieli je nabyć, zaczęłam tak marudzić, że wyszli bez plecaków.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 27, 2009 10:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
lucyna napisał(a):
plecak komandosów chyba z gore tex

No bez jaj... A spadochron przyczepiony nie był? I do tego gotowy, rozbity w środku plecaka namiot.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 27, 2009 10:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): N gru 27, 2009 8:08 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Łowicz
Do-misiek napisał(a):
lucyna napisał(a):
plecak komandosów chyba z gore tex

No bez jaj... A spadochron przyczepiony nie był? I do tego gotowy, rozbity w środku plecaka namiot.

może to była torba na zwłoki :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 27, 2009 10:54 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Do-misiek napisał(a):
lucyna napisał(a):
plecak komandosów chyba z gore tex

No bez jaj... A spadochron przyczepiony nie był? I do tego gotowy, rozbity w środku plecaka namiot.

O kurczę, nie pomyślałam, przy najbliższej okazji zanurkuję i sprawdzę co tam jest jeszcze w środku. :lol: Na razie tylko wypróbowałam siedzisko.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 12:31 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Który lepiej wybrać Deuter Futura 32 czy Futura Pro 38 biorąc pod uwagę tego typu przeznaczenie jak w temacie. Czy te 32 litry powinny wystarczyć? co do drugiego modelu nabrałem nieco sceptycyzmu po tym opisie wytrzymałości http://ngt.pl/986,deuter-futura-pro-38.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odp.
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 19, 2009 3:46 pm
Posty: 347
Lokalizacja: znienacka
Spiochu napisał(a):
Znalazłem ciekawy plecak na krótkie letnie wycieczki z niewielka ilością gratów. Jest lekki, jest tani, można go spakować do kieszeni bazowego wora.


Funkcjonalność toto wydaje się mieć porównywalną z reklamówką
- IMVHO kilkaset gramów mniejszą Ci zrobi krzywdę niż choćby butelka gniotąca w plecy przez lichy ortalionik.
Kup coś z wyłożonymi plecami tudzież choć tasiemką stabilizujacą na biodra
i czymkolwiek na zewnątrz by przytroczyć np. zwinięty (nie: komuś (-; )polar.

lucyna napisał(a):
Moi Koledzy mają plecaki dwa w jednym, duże 40- 100l l do których dołączony jest mały plecaczek 15-20 l. Jeden z Nich ma potężne, świetne ustrojstwo wojskowe, plecak komandosów chyba z gore tex, kosztował niewiele ponad 300 zł z odpinanym małym. Nawet jest tam siedzisko..


Dwa w jednym często oznacza zero porządnego... Choć szereg wororobów
proponuje używanie klapy, jednej lub dwu kieszeni, czy nawet odczepianej dolnej komory
jako lekkiego plecaczka.
Wojskowy sprzęt - na ile widywałem - to raczej nacisk na trwałość i prostotę, niz bajery
- by uniknąć kłopotliwych usterek tudzież ...zwiększyc szanse w przetargach (-;
Niektóre typowe (lub i topowe) wytwórnie plecaków turystycznych proponują też wersje dla mundurowych
- często wlaśnie 1) zielone, 2) zubożone (-;

Gore-Tex na wory byłby o tyle dziwny,
że zupełnie zbędny (wewnątrz plecaka niezbyt często przebywa ktoś, kto nie chce się zapocić),
bezzasadnie drożyszy i mniej funkcjonalny - membrana politetrafluoroetylenowa nie spełnia życzeń,
ale działa w obie strony tzn. przy wzroście temperatury i wilgotności powietrza
wcześniej suchy ładunek plecaka też by wilgotniał.

endless napisał(a):
Który lepiej wybrać Deuter Futura 32 czy Futura Pro 38 biorąc pod uwagę tego typu przeznaczenie jak w temacie. Czy te 32 litry powinny wystarczyć? co do drugiego modelu nabrałem nieco sceptycyzmu po tym opisie wytrzymałości http://ngt.pl/986,deuter-futura-pro-38.html


Co do potrzebnej Ci pojemności - nikt za Ciebie lepiej od Ciebie raczej nie odpowie (-;
Wytrzymałość zaś, cóż...
((-;
Kiedyś, kieeedyś (pierwszy-prawdziwy) Alpinus dawał gwarancję obejmującą
'uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku normalnego użytkowania plecaka'
- gdy pięć latek dobiegło końca wysłałem sfatygowany nieco wór do Chorzowa i wrócił jak nowy (((-;
(no, przyznajmy: po odrobinie korespondencji i telefonicznym wytłumaczeniu przedstawicielowi Firmy
co ww. była uprzejma napisać na kartoniku (((-; )

Zawsze jest kompromis między wagą a trwałością+funkcjonalnością.
W przypadku Deutera można raczej spodziewać się, że w dobrym punkcie.

Serdeczności,

Kuba


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Który lepiej wybrać Deuter Futura 32 czy Futura Pro 38 biorąc pod uwagę tego typu przeznaczenie jak w temacie. Czy te 32 litry powinny wystarczyć? co do drugiego modelu nabrałem nieco sceptycyzmu po tym opisie wytrzymałości http://ngt.pl/986,deuter-futura-pro-38.html



To jest temat o LEKKICH plecakach, Wspomniane Deutery nie tylko nie są lekkie ale nawet extremalnie ciężkie. Proponowałbym przenieść się do właściwego tematu:


http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3290



Cytuj:
Funkcjonalność toto wydaje się mieć porównywalną z reklamówką
- IMVHO kilkaset gramów mniejszą Ci zrobi krzywdę niż choćby butelka gniotąca w plecy przez lichy ortalionik.
Kup coś z wyłożonymi plecami tudzież choć tasiemką stabilizujacą na biodra
i czymkolwiek na zewnątrz by przytroczyć np. zwinięty (nie: komuś (-; )polar.


Dzięki za opinię. Taki plecaczek ma tą zaletę że można wcisnąć go w kieszeń (np. w mieście), wydaje mi się również że właściwie spakowany mógłby nawet nie być upierdliwy w noszeniu. Na plecy wrzuciłbym np. kawałek karimaty który i tak używam do siedzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Polecam ten, jest do kupienia w UK, nie wiem jak w Polsce:

http://www.altrec.com/mountain-hardwear ... r-backpack

Używałem go do tych celow w tym roku w Tatrach.

Ma plecy z pianki (dwie warstwy), ktore po wyjęciu sprawiają, że plecak pakuje się do swojej gornej kieszeni. Ma rowniez pasek biodrowy i piersiowy. Nosiłem w nim średnio pięć kilogramow. Czasem nieco więcej. Nie przemaka (ulewy nie zaznał, ale deszcze tak). Jest bardzo lekki i mimo dość cienkich paskow wygodny. Waży tylko 550 gram.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 2:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 19, 2009 3:46 pm
Posty: 347
Lokalizacja: znienacka
Spiochu napisał(a):
Taki plecaczek ma tą zaletę że można wcisnąć go w kieszeń (np. w mieście), wydaje mi się również że właściwie spakowany mógłby nawet nie być upierdliwy w noszeniu. Na plecy wrzuciłbym np. kawałek karimaty który i tak używam do siedzenia.


Tylko czy jego glówna funkcja to wygodny transport rzeczy przydatnych na wycieczce,
czy bycie transportowanym w kieszeni po mieście? (-;

Ale OK - kawał gąbki już jeden poważny mankament usuwa.

Niemniej propozycja Mazia załatwia moje zastrzeżenia kompleksowo
- bo i na zewnątrz łatwiej co przytroczyć, i ramiona zrobione sensownie,
i pasek piersiowy (przy lekkim ładunku starczy i za biodrowy)...

Kwestia jeszcze dostępności i pewnie ceny, ale to z pewnością dobry wzór do przeszukiwania sklepów.

Serdeczności,

Kuba


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 2:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Tylko czy jego glówna funkcja to wygodny transport rzeczy przydatnych na wycieczce,
czy bycie transportowanym w kieszeni po mieście? (-;


Tu mnie masz. Chciałbym go też wykorzystać na zakupy przy okazji. :D
Miałby również służyć jako podręczny na dłuższych wyjazdach i potem chować się w kieszeni plecaka bazowego (i nie dociążać go zbytnio).
Ogólne zastosowanie to krótkie (kilkugodzinne) wycieczki turystyczne a nie całodobowe wyrypy ze sprzętem wspinaczkowym.

Cytuj:
Ale OK - kawał gąbki już jeden poważny mankament usuwa.


Moja mama ma podobny plecak JW bez żadnej pianki (tylko z grubej cordury) i po włożeniu kawałka karimaty chodziła z nim przez tydzień po Sudetach (z obciążeniem 3-5kg). Mam jednak wątpliwości czy ten sinylon by to wytrzymał.

Cytuj:
Niemniej propozycja Mazia załatwia moje zastrzeżenia kompleksowo
- bo i na zewnątrz łatwiej co przytroczyć, i ramiona zrobione sensownie,
i pasek piersiowy (przy lekkim ładunku starczy i za biodrowy)...

Kwestia jeszcze dostępności i pewnie ceny, ale to z pewnością dobry wzór do przeszukiwania sklepów.


Propozycja Mazia wygląda ciekawie jednak odpada ze względu na wagę.
Mój plecak bazowy (60L) wazy 1kg a wciąż kombinuje by zmienić go na lżejszy. Taki wspinaczkowy 30L też posiadam:

http://www.camp-usa.com/products/packs/x3-600.asp

Noszę w nim do 10kg (komfort jest do 7-8kg). Teraz szukam czegoś o minimalnej wadze i zastosowaniu opisanym wyżej. Możliwości troczenia nie są mi niezbędne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 2:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Przesadzasz chyba nieco z tą wagą Śpiochu. Ten plecak jest lekki jak piorko. W tym roku moj bazowy plecak na Tatry ważył od 17 do 20 kilo (70 litrow). Na dzienne wycieczki zabieram kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe, softshell, rękawiczki, czapkę, latarkę plus komplet baterii, kompas, mapę, jedzenie, sporo wody, czasem też uprząż i kask i Scrambler nie tylko to mieści, ale też pozwala wygodnie nosić takie obciążenie. Z drugiej strony gdy nie dopakowujesz go zbytnio nadal dzięki utwardzonym warstwom na plecach zachowuje się jak powinien. Nie widzę sensu szukania plecaka ważącego 100 gram bo to rowna się kompromisowi w komforcie noszenia. No chyba, że chodzisz jedynie z kanapkami, butelką litrową wody i bardzo lekką kurtką. Ale to moje zdanie.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ależ Mazio ten Scrambler jest lekki i OK, po prostu Śpiochu teraz szuka czegoś innego, a podobny do Scramblera (o podobnej wadze i wielkości) już ma. :) Za to ja szukam lekkiej 30-tki, dzięki za podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 3:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
a podobny do Scramblera (o podobnej wadze i wielkości) już ma. Smile


Tyle że ten camp ma jeszcze pas biodrowy (Choć gąbka nie na całej długości), miał też stelaż z aluminiowego płaskownika. I co najważniejsze ma jeszcze świetny system mocowania nart. Bez stelaża alu waży dokładnie 548g

Cytuj:
Przesadzasz chyba nieco z tą wagą Śpiochu. Ten plecak jest lekki jak piorko. W tym roku moj bazowy plecak na Tatry ważył od 17 do 20 kilo (70 litrow). Na dzienne wycieczki zabieram kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe, softshell, rękawiczki, czapkę, latarkę plus komplet baterii, kompas, mapę, jedzenie, sporo wody, czasem też uprząż i kask i Scrambler nie tylko to mieści, ale też pozwala wygodnie nosić takie obciążenie. Z drugiej strony gdy nie dopakowujesz go zbytnio nadal dzięki utwardzonym warstwom na plecach zachowuje się jak powinien. Nie widzę sensu szukania plecaka ważącego 100 gram bo to rowna się kompromisowi w komforcie noszenia. No chyba, że chodzisz jedynie z kanapkami, butelką litrową wody i bardzo lekką kurtką. Ale to moje zdanie.


Oczywiście że przesadzam to już taka choroba. W Tatry w ogóle nie widzę sensu zabierania plecaka bazowego. Zwykle mieszczę się w 30-35L ale nie zabieram śpiwora i z żarcia tylko przegryzki na kilka dni i czasem coś na śniadanie. (obiady jem w schronie). Te 17kg to miałem na obozie w Bułgarii z full żarciem na 10 dni i namiotem. Teraz myślę nawet że zmieściłbym się poniżej 15kg.
Co do rzeczy które chce zabrać do tego mini plecaczka to:
- kurtka - 250g
- czapka - 30g
- polar 100 - 170g
- apteczka 150g
- latarka - 30g
- jakieś batony,orzechy - 300g
- telefon - 115g
- mapa - 50g??
- woda 1-2L
Czyli waga plecaka to 2,1-3,1kg

Edit:
I jeszcze z rozwiązań kompromisowych, pojawiły się w PL plecaki INOV8:

http://sklep.napieraj.pl/product-pol-41 ... te-25.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 6:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Spiochu napisał(a):
I jeszcze z rozwiązań kompromisowych, pojawiły się w PL plecaki INOV8:

http://sklep.napieraj.pl/product-pol-41 ... te-25.html


Ten wygląda fajnie. Ciekaw jestem czy da się go jakoś złożyć.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 6:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Chyba się da bo nie ma tam żadnych usztywnień ale do kieszeni to się raczej nie zmieści.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL