Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 8:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 3:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kozica szwedzka napisał(a):
Np. kiedy cos pisalam o spaniu w kolebie - czy w jakies sposob moglo to sprawic klopot administracji?


Zależy co pisałaś:
- jeśli tylko, że spałaś w bliżej nieokreślonej kolebie, to TPN mógłby się zwrócić o podanie Twoich danych osobowych aby Cię ukarać. Pomijając raczej brak prawdopodobieństwa takiego żądania to nie jestem pewien czy administrator powinien takie informacje udzielić (niuanse ustawy prasowej)

- gdybyś poza faktem ujawnienia spania w kolebie podała jeszcze dokładne informacje gdzie ona jest i jak do niej dojść, o czym 99% turystów nie ma zielonego pojęcia, to prawdopodobnie TPN mógłby zażądać usunięcia tej informacji.

- gdybyś jednak napisała, że większość turystów jest idiotami bo wydaje kasę w schroniskach z powodu idiotycznych przepisów wydanych przez TPN sprzecznie z zdrowym rozsądkiem i wbrew wieloletniej tradycji szeroko opisanej w literaturze tatrzańskiej to sprawa robi się poważniejsza, szczególnie wtedy gdyby krótko po tym jakiś kolebowicz został poturbowany przez misia i zeznał, że spał w kolebie bo go tego namawiano na poważnym forum internetowym.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 5:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Uffff ulga, że forum jest i będzie :) Przestraszyłam się, jak zobaczyłam tytuł wątku, ale poczytałam i forum zostaje.
Może nie udzielam się tu za wiele, może nie zaglądam do każdego wątku, czasami czytam bez zalogowania, ale jednak to forum wiele mi pomogło. Wiele się rad udzielanych tutaj się przydało, wiele relacji, propozycji szlaków pomogło mi planować moje wycieczki. Niewiele osób znam z tego forum osobiście, parę lat temu byłam na zlocie w jakimś lokalu w Zakopanem (nie pamiętam nazwy). Jakoś nie mam odwagi, aby do kogoś się dołączyć na wycieczkę.
Czasami gubię się w dyskusjach, nie wiem o co chodzi, ale zawsze znajdę to co mnie interesuje, ewentualnie zapytam.
Szkoda, aby taki serwis miał zniknąć. Nie mam pojęcie w czym mogę pomóc, od strony technicznej raczej nie pomogę :( Ale po prostu musimy unikać wszelkich sytuacji, które mogą przysporzyć adminowi problemów. Musi być jasno określone czego nie wolno nam zamieszczać. Np na forum muzycznym, jasno mówi regulamin: żadnych linków do całych płyt, książek itp.
Forum ma być przyjemnością, nie ma podnosić nam ciśnienia i szargać nerwów. Jesteśmy tu bo łączy nas pasja. Dzięki Konrad, że to miejsce nadal będzie istnieć :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 5:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Markiz napisał(a):
szczególnie wtedy gdyby krótko po tym jakiś kolebowicz został poturbowany przez misia i zeznał, że spał w kolebie bo go tego namawiano na poważnym forum internetowym.


o, jak raz mi się wstrzelasz z tym w regulamin, opracowany na wskazanej bazie :) patrz paragraf 3, punkt 6.

Wydaje mi się, że poniższa baza regulaminowa stanowi wystarczające zabezpieczenie dla Konrada, a może i przy okazji będzie jakimśtam czynnikiem hamulcującym dla trolli. nawet jeśli nie będą tego czytać (z ręką na sercu, kto czyta jakieś regulaminy), jest podkładka do różnych działań.
z mojej strony następujące sugestie jeszcze:
- zmiana na górze strony linka "regulamin" na "netykieta" i dodanie linka "regulamin"
- nie pier..ć się jakoś specjalnie nad brzmieniem całości, ale może komuś mądremu przyjdą do głowy jakieś rzeczowe uwagi, czego może brakować. na przykład w kwestii rejestracji, albo coś.
no i tyle.

Cytuj:
Regulamin użytkownika Serwisu Turystyka Górska i Forum Turystyka Górska

Obowiązuje od dnia…

§ 1
Postanowienia wstępne
1. Poniższe określenia i definicje stosowane w dalszej części dokumentu należy rozumieć następująco:

a. Regulamin: „Regulamin użytkownika serwisu Turystyka Górska i Forum Turystyka Górska” stanowi regulamin w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144 poz. 1204), określający zasady świadczenia usług drogą elektroniczną przez Właściciela na rzecz Użytkowników prowadzonego przez Właściciela Serwisu Turystyka Górska i Forum Turystyka Górska.
b. Serwis: Serwis Turystyka Górska i Forum Turystyka Górska, prowadzone przez Właściciela serwisy internetowe pod aktualnymi adresami URL http://turystyka-gorska.pl i http://forum.turystyka-gorska.pl/.
c. Właściciel: osoba fizyczna, zarządzająca w sposób nieodpłatny zasobami Serwisu. W momencie rozpoczęcia obowiązywania Regulaminu, Właścicielem pozostaje Konrad Boguszewski.
d. Moderator: osoba fizyczna, zarządzający w sposób nieodpłatny zasobami Serwisu w porozumieniu z Właścicielem.
e. Użytkownik: osoba fizyczna, korzystająca z usług udostępnianych przez Właściciela za pomocą Serwisu.
f. Netykieta: zbiór zasad, dotyczący zamieszczania treści przez Użytkowników, dostępny pod adresem http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=7524.


§2
Ogólne zasady korzystania z Serwisu

1. Konta w Serwisie udostępniane są Użytkownikom nieodpłatnie.
2. Użytkownikiem konta może zostać osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia może zostać użytkownikiem konta za zgodą rodziców/opiekunów prawnych.
3. Użytkownik zyskuje możliwość korzystania z bezpłatnego konta w ramach Serwisu po uprzednim zaakceptowaniu treści Regulaminu i uzupełnieniu oraz wysłaniu formularza rejestracyjnego.
4. Powiadomienia dotyczące korzystania z konta będą przesyłane na adres poczty elektronicznej podany przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym. Podanie aktualnego i prawidłowego adresu e-mail jest obowiązkiem Użytkownika i leży w jego interesie.
5. Właściciel nie kontroluje ani nie weryfikuje danych identyfikacyjnych Użytkownika, zawartych w formularzu rejestracyjnym.
6. Właściciel zapewnia każdemu Użytkownikowi możliwość dostępu do wpisanych danych identyfikacyjnych, celem ich weryfikacji lub modyfikacji.
7. Usunięcia konta dokonuje Właściciel, na podstawie pisemnej prośby skierowanej pod adres http://forum.turystyka-gorska.pl/privms ... e=post&u=3. Prośba nie wymaga uzasadnienia. Usunięcie konta jest nieodwracalne.
8. Użytkownik zobowiązany jest do zabezpieczenia hasła dostępu do konta przed osobami trzecimi. Zabronione jest użyczanie osobistego konta osobom trzecim.
9. Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z posiadanego konta i innych możliwych usług dostępnych w Serwisie zgodnie z prawem, normami społecznymi, normami obyczajowymi, oraz postanowieniami Regulaminu.
10. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za sposób, w jaki wykorzystuje bezpłatne konto, a także korzysta z innych dostępnych usług w Serwisie, w tym za zawartość i formę zamieszczanych treści, z uwzględnieniem odpowiedzialności karnej lub cywilnej za działania naruszające prawo. Na żądanie uprawnionych organów państwa, na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań, Właściciel przekazuje pozostające w jego posiadaniu dane identyfikacyjne Użytkowników.
11. Właściciel oraz Moderatorzy w ramach nadzoru nad zachowaniem porządku mogą w formie pisemnej zwrócić się do Użytkownika z prośbą o przestrzeganie zasad Netykiety, postanowień Regulaminu i zaniechania działań naruszających prawo.
12. Właściciel zastrzega sobie prawo do zlikwidowania konta użytkownika gdy:
a. Użytkownik łamie prawo i obowiązujący Regulamin.
b. Użytkownik nie reaguje na upomnienia Moderatorów oraz Właściciela i uporczywie zakłóca porządek, łamie prawo, Netykietę lub Regulamin.
13. Właściciel informuje o możliwości okresowego zawieszania działalności ze względu na konieczność przeglądów technicznych, deklarując równocześnie dołożenie starań, by przerwy te były jak najmniej uciążliwe dla Użytkowników.
14. Właściciel zastrzega sobie możliwość wprowadzenia dodatkowych, płatnych usług, przy czym ich nabycie dokonane zostanie wyłącznie na podstawie odrębnego, dodatkowego oświadczenia Użytkownika.
15. Zamieszczenie przez Użytkownika treści w Serwisie równoznaczne jest z dokonaniem oświadczenia, że zamieszczone treści nie naruszają ani przepisów prawa, ani prawem chronionych dóbr osób trzecich.
16. Zamieszczenie przez Użytkownika treści (tekst, zdjęcie, grafika, materiał audiowizualny, dźwiękowy) równoznaczne jest z udzieleniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie przez Właściciela poprzez utrwalanie, zwielokrotnianie i publiczne udostępnianie treści w ramach prowadzonego przezeń Serwisu.
17. Umieszczanie w Serwisie informacji handlowych i przekazów reklamowych ich dotyczących jest zabronione poza działem Ogłoszenia. W przypadku naruszenia tego postanowienia Właściciel zastrzega sobie możliwość usuwania konta.



§3
Zasady korzystania z Forum Turystyka Górska

1. Dostęp do informacji zamieszczonych na Forum Turystyka Górska w dziale Góry i turystyka posiadają wszyscy użytkownicy Internetu. Dla uzyskania możliwości wypowiadania się w ramach Forum Turystyka Górska niezbędne jest założenie konta.
2. Zamieszczanie wypowiedzi na Forum Turystyka Górska odbywa się wyłącznie na własną odpowiedzialność Użytkownika. Użytkownik zamieszczając wypowiedź na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich, które stwierdzają, że zamieszczone treści naruszają w jakikolwiek sposób ich prawa.
3. Niedopuszczalne jest zamieszczanie na Forum wypowiedzi sprzecznych z prawem, nawołujących do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, oraz propagujących przemoc. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie treści nagannych moralnie, niewłaściwych społecznie i naruszających zasady Netykiety, dostępnej pod adresem http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=7524.
4. W stosunku do osób łamiących w uporczywy sposób postanowienia Regulaminu, Właściciel zastrzega sobie prawo do usuwania treści, oraz blokowania uczestnictwa.
5. W przypadku notorycznego łamania postanowień Regulaminu, Właściciel zastrzega sobie prawo do blokowania dostępu do Forum Turystyka Górska poprzez zablokowanie IP, blokadę czasową lub bezterminową loginów, czasową lub bezterminową blokadę możliwości zakładania bądź wypowiadania się w wątkach.
6. Ze względu na fakt, iż forum dyskusyjne jest miejscem prezentowania poglądów oraz stwarzającym możliwość prowadzenia polemik, ani Właściciel, ani Moderatorzy nie ingerują w przebieg dyskusji poprzez weryfikację prawdziwości i rzetelności zamieszczanych treści.

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 5:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Jako, że trudne jest śledzenie wszystkich wpisów na forum na bieżąco, istnienie takich tematów jak "Spamerzy" bywa pomocne. Nawet jak ktoś, tak jak Markiz będzie tam pisał o Towarzyszu Feliksie. To nie donoszenie tylko informowanie. Co w Polsce bywa czasem trudne do zrozumienia.

Przydatna była by także funkcja "Zgłoś nadużycie" przy każdym poście, zawiadamiająca admina czy moderatorów o jakiejś nieprawidłowości.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 5:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
świnia na świnicy napisał(a):
Cytat:
Regulamin użytkownika Serwisu Turystyka Górska i Forum Turystyka Górska

Obowiązuje od dnia…


Kopytka składają się do braw.

Tomek - tym się różnimy od zachodnich demokracji - u nas ciągle jeszcze każdy kontakt z władzą w celu zgłoszenia nieprawidłowości postępowania, z którymi nie możemy lub nie powinniśmy sami sobie radzić z racji istnienia prawa, lub braku odpowiednich możliwości postrzegany jest jak donosicielstwo. Ciężko się tego wyzbyć, gdyż postawa ta ma ponad dwa stulecia i została nam wbudowana w ramach mechanizmu samoobrony.

Zresztą są przypadki tak ewidentne, że aż boli. Kwestia takiego narzędzia nikomu by chyba nie przeszkadzała, na forum szkockim dla Polonii jest coś takiego i od paru lat zdarzyło mi się raz skorzystać.

ps. jak już sobie poradzimy z doraźnymi problemami co sądzicie o tym, aby ożywić sam portal. Gdybyśmy mogli głosować w każdym miesiącu na najlepszą relację i zdjęcie w podklejonych wątkach mogły by pojawiać się na głównej stronie portalu, a ten by żył. Tak jest na forum scottish hills i moim zdaniem przy minimum nakładu sił sprawia, że nie tylko forum jest odwiedzane.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
A ja jeszcze raz poczytałam to co napisał Konrad. Serio, nie sądziłam, że fora są aż tak śledzone i czytane przez organy ścigania :shock: Wiedziałam, oczywiście, że w necie nikt nie jest anonimowy, że trzeba ponosić konsekwencje za swoje słowa, no ale właśnie, niech ponosi je osoba pisząca. Choć tu wiadomo, że w takiej sytuacji najpierw kierują swe kroki do admina.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
tomek.l napisał(a):
Nawet jak ktoś, tak jak Markiz będzie tam pisał o Towarzyszu Feliksie.


Napisałem tylko raz w przypadku wytypowania "spamera" o dość dziwnym nicku ("Magdamadzia"), ale który jeszcze (i nadal) nie napisał ani jednego postu. Użytkowników o zerowej ilości postów jest w wykazie użytkowników sporo - moim zdaniem takie konto po upływie np. kwartału powinno być z automatu wygaszane.

Na dziś takich "zerowych userów"jest 2877. nicki też dziwne. np/ "warszawkanocą" :P
Na cholerę ten balast dla serwera?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Ostatnio edytowano Pn paź 01, 2012 6:38 pm przez Markiz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Elfka - to forum istnieje od bardzo dawna, dlatego jest wysoko punktowane na wiele słów kluczowych w wyszukiwarkach i roboty wyszukiwarek (web crawlery) szybko łapą nowe frazy i dodają do wyników, i wysoko je umieszczają. To akurat sprawdziłam kiedyś:)

Forum jest ogólnie dostępne - aby czytać wiele działów, nie trzeba się zarejestrować. I to jest super, bo wiele osób może łatwo i szybko dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy. A ludzie są z natury leniwi:)
Ale z drugiej strony - to nie jest spotkanie w knajpie, gdzie siedzą sami kumple. Słowo raz napisane w sieci - zaczyna żyć własnym życiem.
Ja w amerykańskich filmach - cokolwiek powiesz, może być użyte przeciwko Tobie:) Ja bardzo uważam, co piszę - czasami chciałabym bardziej bezpośrednio, ale ze względu na otwartość forum - rezygnuję.
Odbiję sobie jak się kiedyś spotkamy na szlaku :D

Udzielam się na innym forum, o zupełnie odmiennej tematyce. I tam był problem przenoszenia danych etc., teraz jest normalna zrzutka na utrzymanie serwera wśród tamtych forumowiczów, moderatorzy odpowiedzialni za poszczególne działy, tajne podforum dla moderatorów do omawiania ważnych spraw organizacyjnych, osoby wspierające admina w usuwaniu botów, etc.

Takie forum to się robi grupa znajomych, zamiast przy piwie - siedzą przy komputerach, każdy przy swoim. Tylko, że to co powiedzą/napiszą - widzi cały świat.

No ale dość pitolenia. Jak można pomóc?

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Konrad,dzięki,że forum działa dalej:) jak mi Zombi wysłał smsa do pracy z tą wieścią to mi się raźniej zrobiło:)
Ktoś wspominał o pomocy finansowej-jeśli będzie taka potrzeba,to ja również dołożę cegiełkę..na informatyczno-komputerowych sprawach się nie znam...:( jeśli można w jakikolwiek inny sposób pomóc i na mnie można liczyć!

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
matragona napisał(a):
jeśli można w jakikolwiek inny sposób pomóc i na mnie można liczyć!


Na mnie rownież :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:41 pm 
Weteran

Dołączył(a): So sie 15, 2009 7:38 pm
Posty: 115
Markiz napisał(a):
Użytkowników o zerowej ilości postów jest w wykazie użytkowników sporo - moim zdaniem takie konto po upływie np. kwartału powinno być z automatu wygaszane.

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Na tym forum napisałem znikomą ilość postów. Nie oznacza to jednak, że go nie śledzę. Wręcz przeciwnie, do TG loguję się niemal codziennie. Jednak bardziej interesuje mnie czytanie pewnych tematów niż pisanie. Myślę, że część użytkowników o zerowej liczbie postów zarejestrowała się po to, by mieć możliwość sprawdzania postów, które pojawiły się od ostatniego logowania. Taka opcja zdecydowanie ułatwia przeglądanie nowych wpisów, bez konieczności otwierania każdego działu. Właśnie z tego powodu konta "zerowe" nie powinny być usuwane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
cezaryol napisał(a):
Na tym forum napisałem znikomą ilość postów. Nie oznacza to jednak, że go nie śledzę.


spotkałam się z czymś takim, jak usuwanie kont, na które nie logowano sie od dłuższego czasu, co poprzedzane jest automatycznie generowanym mailem.
nie znam się na tworzeniu takich funkcji, ale wiem, że można je dodać.

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
cezaryol napisał(a):
Markiz napisał(a):
Użytkowników o zerowej ilości postów jest w wykazie użytkowników sporo - moim zdaniem takie konto po upływie np. kwartału powinno być z automatu wygaszane.

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Na tym forum napisałem znikomą ilość postów. Nie oznacza to jednak, że go nie śledzę. Wręcz przeciwnie, do TG loguję się niemal codziennie. Jednak bardziej interesuje mnie czytanie pewnych tematów niż pisanie. Myślę, że część użytkowników o zerowej liczbie postów zarejestrowała się po to, by mieć możliwość sprawdzania postów, które pojawiły się od ostatniego logowania. Taka opcja zdecydowanie ułatwia przeglądanie nowych wpisów, bez konieczności otwierania każdego działu. Właśnie z tego powodu konta "zerowe" nie powinny być usuwane.


Można jeszcze sprawdzać czas ostatniego logowania się na forum i usuwać np. po pół roku od ostatniego logowania się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 6:55 pm 
Weteran

Dołączył(a): So sie 15, 2009 7:38 pm
Posty: 115
świnia na świnicy napisał(a):
spotkałam się z czymś takim, jak usuwanie kont, na które nie logowano sie od dłuższego czasu, co poprzedzane jest automatycznie generowanym mailem.
nie znam się na tworzeniu takich funkcji, ale wiem, że można je dodać.


Basia Z. napisał(a):
Można jeszcze sprawdzać czas ostatniego logowania się na forum i usuwać np. po pół roku od ostatniego logowania się.


To sa zdecydowanie lepsze pomysły na sprzątanie, niż wrzucanie wszystkich "zerowych" do jednej kategorii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Nie napiszę pewnie nic nowego.
Gdyby nie to forum to pewnie nigdy bym się nie zaczął wspinać, nie spotkałbym tylu wspaniałych ludzi, itd. Tak naprawdę to kawał mojego życia.
Loguję się tu prawie codziennie i jak tylko starcza czasu to przeglądam większość tematów.
Dzięki Konrad za to, że stworzyłeś takie miejsce i utrzymujesz je od tylu lat.
Jak trzeba będzie jakoś pomóc, to też postaram się dać coś od siebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Rohu napisał(a):
Nie napiszę pewnie nic nowego.
Gdyby nie to forum to pewnie nigdy bym się nie zaczął wspinać, nie spotkałbym tylu wspaniałych ludzi, itd. Tak naprawdę to kawał mojego życia.


Tak Rohu, dzięki Tobie zaczęłam wreszcie rozumieć co oznacza prawdziwa mistyka gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
:D

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
matragona napisał(a):
Ktoś wspominał o pomocy finansowej-jeśli będzie taka potrzeba,to ja również dołożę cegiełkę..na informatyczno-komputerowych sprawach się nie znam...:( jeśli można w jakikolwiek inny sposób pomóc i na mnie można liczyć!


Ja tez chetnie! Finansowo raczej niz informatycznie :roll:

Basia Z. napisał(a):
Rohu napisał(a):
Nie napiszę pewnie nic nowego.
Gdyby nie to forum to pewnie nigdy bym się nie zaczął wspinać, nie spotkałbym tylu wspaniałych ludzi, itd. Tak naprawdę to kawał mojego życia.


Tak Rohu, dzięki Tobie zaczęłam wreszcie rozumieć co oznacza prawdziwa mistyka gór.


:lol:

a niektorzy wola jak im nogi smierdza...

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Elfka napisał(a):
byłam na zlocie w jakimś lokalu w Zakopanem (nie pamiętam nazwy)


he, he, he

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
świnia na świnicy napisał(a):
he, he, he


:D :D wszystko inne pamiętam, ale do nazw lokali głowy nie mam :D Tym bardziej, że jak już na wyjeździe gdzieś wchodzę, to ino po to aby zjeść i wyjść :D

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
Oj jak tu grzecznie i miło, emanuje dobrocią, chęcią pomocy, bijemy się w piersi, przepraszamy, deklarujemy poprawę. Może jakieś rekolekcje na u Św. Brata Alberta ? :shock: Prawie jak u elfów :D

Ps. Dobra robota Świń.

_________________
''Video meliora proboque deteriora sequor.''

PIJ ZANIM POCZUJESZ PRAGNIENIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Jeszcze raz przepraszam... Głupio mi, ze ktoś miał przeze mnie problemy... Faktem jest to, że tak jak napisał Rohu, bez tego forum nie byłoby mnie i tyle. Jeszcze raz dzięki i sorry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
kilerus napisał(a):
Jeszcze raz przepraszam... Głupio mi, ze ktoś miał przeze mnie problemy... Faktem jest to, że tak jak napisał Rohu, bez tego forum nie byłoby mnie i tyle. Jeszcze raz dzięki i sorry.


Ale filmik wysłałam mężowi.
Mężowi to chyba nie grzech ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 8:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Markiz napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
Np. kiedy cos pisalam o spaniu w kolebie - czy w jakies sposob moglo to sprawic klopot administracji?


Zależy co pisałaś:
- jeśli tylko, że spałaś w bliżej nieokreślonej kolebie, to TPN mógłby się zwrócić o podanie Twoich danych osobowych aby Cię ukarać. Pomijając raczej brak prawdopodobieństwa takiego żądania to nie jestem pewien czy administrator powinien takie informacje udzielić (niuanse ustawy prasowej).

hm... nawet jakby sie TPN zwrocil, to za co by mnie mial ukarac? za pisanie, ze gdzies bylam? moglam przeciez tak tylko szpanowac, piszac :roll: nic by mi nie mogli udowodnic

Markiz napisał(a):
- gdybyś poza faktem ujawnienia spania w kolebie podała jeszcze dokładne informacje gdzie ona jest i jak do niej dojść, o czym 99% turystów nie ma zielonego pojęcia, to prawdopodobnie TPN mógłby zażądać usunięcia tej informacji..

no to by administracja usunela i po krzyku, tak jak usuwaja i inne tresci, ktore trzeba usunac - nie az taki to chyba klopot?

Markiz napisał(a):
- gdybyś jednak napisała, że większość turystów jest idiotami bo wydaje kasę w schroniskach z powodu idiotycznych przepisów wydanych przez TPN sprzecznie z zdrowym rozsądkiem i wbrew wieloletniej tradycji szeroko opisanej w literaturze tatrzańskiej to sprawa robi się poważniejsza, szczególnie wtedy gdyby krótko po tym jakiś kolebowicz został poturbowany przez misia i zeznał, że spał w kolebie bo go tego namawiano na poważnym forum internetowym.

:lol:

tak czy inaczej, nie bede juz takich rzeczy pisac...
ja i koleby? :roll: cos Wam sie pomylilo, kozice nie sypiaja w kolebach... :roll:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 8:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Basia Z. napisał(a):

Mężowi to chyba nie grzech ?

kosciol mowi, ze nie grzech :roll:

edit: no chyba ze dla przyjemnosci, a nie w celu prokreacji...

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 8:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
kozica szwedzka napisał(a):
kozice nie sypiaja w kolebach...

No ba, przecież wiadomo, że wszystkie porządne kozice schodzą się na noc do schronisk :lol:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 8:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Markiz napisał(a):
Napisałem tylko raz w przypadku wytypowania "spamera" o dość dziwnym nicku ("Magdamadzia"), ale który jeszcze (i nadal) nie napisał ani jednego postu.

No nie ma postów bo jak zobaczyłem ten podany profil to je skasowałem :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 8:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
cezaryol napisał(a):
Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Na tym forum napisałem znikomą ilość postów. Nie oznacza to jednak, że go nie śledzę. Wręcz przeciwnie, do TG loguję się niemal codziennie. Jednak bardziej interesuje mnie czytanie pewnych tematów niż pisanie. Myślę, że część użytkowników o zerowej liczbie postów zarejestrowała się po to, by mieć możliwość sprawdzania postów, które pojawiły się od ostatniego logowania. Taka opcja zdecydowanie ułatwia przeglądanie nowych wpisów, bez konieczności otwierania każdego działu. Właśnie z tego powodu konta "zerowe" nie powinny być usuwane.


Tą uwagę o czekistowskiej czujności napisałem tylko dlatego, że dwóch userów w atku "spanerzy" podejrzewali o to usera o nicku "Magdamadzia" (fakt, że podejrzany ale są tu jeszcze głupsze). Te/ta user/userka nie napisał jeszcze ani jednego posta a zarejestrował się niedawno. Czy można wykluczyć, że to ktoś bardzo fajny? Najłatwiej łubudu po głowie/ I kto to m.in. robi? User o nicku Sokrates (ale chyba raczej ten od piłki nożnej a nie ten z Aten).

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 9:37 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
Markiz napisał(a):
cezaryol napisał(a):
Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Na tym forum napisałem znikomą ilość postów. Nie oznacza to jednak, że go nie śledzę. Wręcz przeciwnie, do TG loguję się niemal codziennie. Jednak bardziej interesuje mnie czytanie pewnych tematów niż pisanie. Myślę, że część użytkowników o zerowej liczbie postów zarejestrowała się po to, by mieć możliwość sprawdzania postów, które pojawiły się od ostatniego logowania. Taka opcja zdecydowanie ułatwia przeglądanie nowych wpisów, bez konieczności otwierania każdego działu. Właśnie z tego powodu konta "zerowe" nie powinny być usuwane.


Wystarczyłoby oprócz tego obostrzenie co do ostatniego logowania. Zawieszać konta, które nie były aktywne np. przez pół roku.
Zero postów + brak logowania przez pół roku = usunięcie konta


BTW pomysłów na poprawę funkcjonalności. W dziale ogłoszenia sporo jest postów, typu "jadę jutro w Tatry, zabiorę kogoś po drodze" lub "chcę jechać, ale nie mam auta" itd itp. w związku z czym proponuję utworzenie działu tematycznego "Autostop", lub coś podobnego (pomysł z innego forum). Byłyby tam tylko i wyłącznie wątki transportowe, a sporo tego się pałęta w dziale ogłoszenia. Wątki transportowe uważam za specyficzne z racji szybkiej dezaktualizacji, dlatego dobrze jakby były odseparowane.

Oczywiście to sugestia. Ciekaw jestem jak inni by się na to zapatrywali.

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Ostatnio edytowano Pn paź 01, 2012 9:45 pm przez marx, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 9:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
tomek.l napisał(a):
No nie ma postów bo jak zobaczyłem ten podany profil to je skasowałem


A skąd ja miałem to wiedzieć? Wybacz Tomek, ale to błąd proceduralny. Skoro te posty były skandaliczne, w co jestem znając się wirtualnie dość długo, skłonny uwierzyć, to trzeba było jeszcze zlikwidować profil "Magdymadzi" oraz te dwa "uprzejmie donoszę". Być może jestem zbyt wyczulony na takie sprawy ale ja akurat wiem z autopsji ile takie "uprzejmie donoszę" może zła spowodowć - to nauka z mojej daty urodzenia.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL