Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 10:49 am 
Nowy

Dołączył(a): So lis 11, 2006 7:10 pm
Posty: 26
Chcialem zapytac sie czy spacerujác po lasach gorach w Polsce,moge sobie w kazdym miejscu tak poprostu postawic namiot,zabiwakowac,przespac noc?
Wiem ze sá do tego wyznaczone pola biwakowe,jednak w srodku lasow ich nie ma.Chcialem zapytac rowniez czy w lesie moge tez zapalic sobie malutkie ognisko,przestrzegajác wszystkie srodki bezpieczenstwa przeciw pozarowego,tzn,wygaszeniu ogniska,podkopaniu terenu i odizolowaniu go od sciolki lesnej,itp.Jezeli nic mi z tego nie wolno chcialem zapytac sie jaka kara czeka mnie po, mimo wszystko rozlozeniu namiotu w gorach.I po ewentualnym rozpaleniu ogniska w lesie.pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 11:52 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 10, 2007 2:12 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Wodzisław Śląski / Wrocław
Chciałbym nawet rozszeżyć to pytanie.
Macie jakieś informacje jak sprawa ta wygląda w innych państwach? (głównie interesują mnie włochy, słowenia i słowacja)

_________________
gg to zło
poczta: yahazee na wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 9:46 am 
Nowy

Dołączył(a): So lis 11, 2006 7:10 pm
Posty: 26
Jezeli nikt nie zna prawa,to prosze zwirzyc sie w praktyce jak to u was wygláda.Ja poprostu w atrakcyjnym miejscu rozkladam namiot no i....... :D :oops: Lesniczego nigdy nie spotkalem.Wydaje mi sie ze moze w parkach narodowych nie wolno tylko biwakowac.W zakopanym nigdy tego nie robilem.W Hiszpani raz zabiwakowalem i straz przyjechala,na szczescie zakonczylo sie to tylko smiechem,i kazali mi ognisko tylko wygasic.Teraz bede biwakowal w Angli,POZDRAWIAM :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 10:20 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
szukaj2
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3248


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 1:40 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 10, 2007 2:12 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Wodzisław Śląski / Wrocław
Na moje to jest tak
-w parkach narodowych i rezerwatach przyrody (ścisłe formy ochrony przyrody) jest zadakaz przebywania poza szlakiem/obszarem do tego wyznaczonym
- w miejscach publicznych nie mozna rozbijac namiotow
- ale mozna w prywatnych - wiec mozna zawsze sie spytac gospodarza czy pozwoli na polu rozbic namiot

A tak bardziej szczegółowo to nie wiem

_________________
gg to zło
poczta: yahazee na wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 2:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
a ja jade pod namiot i nic mnie nie interesuje. oby niedzwiedzi nie bylo. :-)

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 10:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lis 11, 2006 7:10 pm
Posty: 26
Widze ze kazdy woli schroniska,namioty wybiera bo taniej.Jednak ja gotow bym byl zaplacic jak za hotel by wlasnie spedzic noc w namiocie,calkiem na dziko nawet zdala od wyznaczonych na to terenow.Chodzi o obcowanie z przyrodá,ale z prawdziwego zdazenia.Nie jestem tez zwolennikiem dlugich i kilkudniowych wycieczek.Nie chodzi o czas ktorego mam malo,ale o podziwianie kazdego zakátka slicznej przyrody a nie zaliczanie w pospiechu rekordowo dlugich lub trudnych terenow.Jezeli nie da sie to mowi sie trudno,.Dla mnie najwazniejsze jest nie niszczenie przyrody.Smieszne prawo ktore za pieniádze da sie zmienic,pozostawia sobie wiele do zyczenia.Chociazby podam przyklad DOLINY ROSPUDY.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 11:10 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 10, 2007 2:12 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Wodzisław Śląski / Wrocław
Prawde mówi, Polak!

A tak już bardziej na poważnie to też się z tobą zgadzam - to czy możesz spędzić noc gdzieś w terenie zależy od twojej kieszeni, a nie od celu i kulutry. Tak to już jest gdy komercjalizacja wchodzi w każdy kierunek życia :?

_________________
gg to zło
poczta: yahazee na wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 9:50 am 
Nowy

Dołączył(a): So lis 11, 2006 7:10 pm
Posty: 26
Prostym ludziom nawet za czasow Janosikowych,nie wolno nawet bylo polowac na zwierzyne w lesie,byla ona wlasnoscia Krola.Jesli masz pieniadze mozesz hotel wybudowac w lesie zniszczyc tym samym przyrode.Natomiast namiotu postawic nie wolno.W zakopanym juz nie jedna sciezka,by na niá wejsc trzeba zaplacic.Coraz to wiecej na swiecie spotykam sie tez z ogrodzonymi terenami,do ktorych tylko wlasciciele majá wstep.Ostatni na Majorce,nie moglem wejsc na sliczne tereny gdzie od niedawna Klaudia Szifer ,wykupila sobie na wlasnosc.Miejscowi opowiadali mi ze jeszcze nie dawno zwiedzali te sliczne tereny,lecz BIZNES,im tego zabronil.Dzis wolno tylko tam gdzie zostawia sie pieniádze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Namawiasz nas do bunty przeciw zamożnym tego świata mareklasy. Dziękujemy! Było już paru takich facetów z brodami i z szczególnymi wąsikami. :roll:
Ja mam nadzieję, że w Tatrach nigdy nie stanie już żaden namiot. :nono: (Pomijam oczywiście konieczność dla ochrony życia.)

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 6:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lis 11, 2006 7:10 pm
Posty: 26
Tak,zapewne i masz po czesci racje,roznie by to moglo wygladac.Sá ludzie i ludziska.Zatem niech kazdy pokonuje swe sciezki zycia,tak aby byl szczesliwy i z czystym sumieniem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 8:21 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
namiot mozesz sobie rozbic gdzie chesz, tylko nie w parkach, w lesie gdy jest jakies zagrozenie pozarem itd. w strefie przygranicznej ( to wiem z autopsji, niemile spotkanie z SG ), no i na jakis prywatnych teraenach.
A z ogniskiem juz wiekszy problem jest bo musisz to jakos obkopac, jest tez jakas wymagana odleglosc od innych drzew raczej nie mozliwa do spelnienia w lesie, a wracajac do obkopania ogniska to tez nie bardzo bo nie wolno rozkopywac runa lesnego ( za to jest kara ). lepiej sobie wziasc palni denaturatowy lub butle nie widac jej z daleka wiec tak predko cie nie znajda. ja zawsze spalem w lasach i robilem co chcialem i nie zlapano mnie jeszcze ale wczodzilem sie rozbic gdzies w glab lasu a nie przy drozkach. no troche strachu zawsze jest, aha i wazne zebys mial namiot nie w jaskrawych kolorach, najlepszy w kamuflazu :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 8:34 pm 
Swój

Dołączył(a): N mar 04, 2007 8:12 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Suchedniów
yahazee Powiem szczerze to nie mam pojęcia ja też kiedyś zadawałem podobne pytanko. Co do włoch to ci moge powiedzieć że w okolicy Pian dela Musa- jakieś 50 może troszke więcej kilometrów od Turynu widziałem sporo osób pod namiotami i jest bardzo dużo darmowych schronisk no może się źle wyraziłem to są schrony takie 4-5 osobowe po Pasterzach można się tam kimnąć są łóżka tylko swój śpiwór trzeba mieć jak są zamknięte to klucze wiszą gdzieś koło drzwi to mi się podoba w tym rejonie tylko trzeba zostawiać porządek jak by cię tam wogóle nie było. I jeszcze jedno jak nie znajdziesz takiego schronu to jest też sporo jak nazywam to farmy tam gdzie ludzie pasą owce i wyrabiają sery są bardzo mili i gościnni za małą pomoc przenocują cię i nie będą chcieli kasy, a jak już sobie zażyczą to nie wiele. A trzecia opcja są pola Cempingowe nie drogie i usytułowane w wygodnych miejscach które leżą koło ciekawych szlaków. A 4 ostatnia opcja to schroniska których z mojego doświadczenia nie polecam bo jak na polskie zarobki to bardzo drogie. No i zapomniał bym są jeszcze klasztorki które są zamknięte ale zawsze któreś drzwi są otwarte dla podróżnych jakaś kanciapka udostępniona. Polecam wypad w ten region ALP WŁOSKICH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 26, 2007 1:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Włosi generalnie się "nie czepiają". Ważne, żebyś nie zostawiał namiotu na dzień, tylko rano od razu złożył - nie powinno być problemów. Dalej na północ bywa gorzej.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 26, 2007 5:13 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 10, 2007 2:12 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Wodzisław Śląski / Wrocław
Tatro_maniak - dzieki za info
Ja wlasnie planuje w tym roku jechac w alpy julijskie tak pod namiot i jakby ktos mial inforamacje czy szukają i każą ludzi za spanie w lesie (nieopodal parku) to prosze o podzielenie się nimi.

_________________
gg to zło
poczta: yahazee na wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 28, 2007 10:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
:cheer:

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 29, 2007 5:57 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 2:14 pm przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 29, 2007 9:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
adhezja, wszystko w porządku?

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 29, 2007 8:14 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 10, 2007 2:12 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Wodzisław Śląski / Wrocław
ta emotka kojaży mi się z kibicowaniem - więc może kibicuje :D

_________________
gg to zło
poczta: yahazee na wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 04, 2007 8:51 am 
Nowy

Dołączył(a): So lis 11, 2006 7:10 pm
Posty: 26
Jak ktos wybiera sie do Wloch,niechaj sie spieszy,bo latem jest tam hol :oops: ernie goráco :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL