Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 11:50 pm 
MAM pytanie do Pana Konrada czemu sie wysmiewa.Powiem Panu tyle ze chodze po Tatrach juz dwanascie i jak Pan wejdzie na koscielec samotnie zima to wtedy pogadamy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 11:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Co prawda to bylo do Pana Konrada ale skoro mieli odpowiedziec Ci co byli w zimie na koscielcu ;)
A tak powazniej to przeczytalem wszystkie watki i poza tym ze KONRAD zaznaczyl (dosc ironicznie) ze nie pisze sie DUZYMI LITERAMI (i przylaczam sie do tego apelu) bo na forach ogolnie jest przyjete ze oznacza to KRZYK to innych komentarzy nie widze

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 11:58 pm 
Prosze, nie krzycz... Wszyscy Cię i tak usłyszą.Panie Konrad jak Pan wejdziesz samotnie zima na Koscielec to wtedy moge z Panem rozmawiec.Pozd.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 04, 2005 12:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Panie gościu takie są zasady. Pisanie dużymi literami oznacza krzyk i należy się do tego dostosować. W końcu nikomu nie jest miło rozmawiać z kimś kto do niego krzyczy. A jaki ma z tym związek Kościelec to już nie rozumiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 12:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 18, 2005 10:48 am
Posty: 7
Lokalizacja: Kłodzko
Wybieram się tego lata na Świnice z Murowańca i nie wiem któredy jest łagodniejsze wejście: przez Zawrat czy przez Przełęcz Świnicką? Proszę o pomoc tych, którzy mają porównanie. Z góry dzięki, pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 2:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Przełęcz Swinicka jest łatwiejsza (choc nie mozna mowic ze jestr bardzo wielka roznica w trudnosciach ale jest)

natomiast oczywiscie zostaje jeszcze ewentualnie trasa przez liliowe ;)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 6:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 18, 2005 9:27 am
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Witam
Sebak napisałeś że do tej pory przeszedłeś tylko przez Szpiglasową przełęcz. Dlatego proponowałbym Ci trasę: DPS Świnica i zejście przez Kasprowy. W tą stronę jest o wiele łatwiej.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 7:59 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Anonymous napisał(a):
MAM pytanie do Pana Konrada czemu sie wysmiewa.Powiem Panu tyle ze chodze po Tatrach juz dwanascie i jak Pan wejdzie na koscielec samotnie zima to wtedy pogadamy.

Pan Konrad się nie wyśmiewa, tylko uprzejmie prosi o to, by Pan Gość nie krzyczał. Gdyby pan Konrad się wyśmiewał, to by napisał coś o błędach ortograficznych Pana Gościa i by spytał, dwanaście czego Pan Gość chodził po Tatrach: minut, godzin...? A że nie zapytał, to znaczy, że się nie wyśmiewa.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 8:02 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Anonymous napisał(a):
Prosze, nie krzycz... Wszyscy Cię i tak usłyszą.Panie Konrad jak Pan wejdziesz samotnie zima na Koscielec to wtedy moge z Panem rozmawiec.Pozd.

Panie Gościu, retoryką lepperowską wiele nie zwojujesz.
EOT

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 8:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Nelka* napisał(a):
Wybieram się tego lata na Świnice z Murowańca i nie wiem któredy jest łagodniejsze wejście: przez Zawrat czy przez Przełęcz Świnicką? Proszę o pomoc tych, którzy mają porównanie. Z góry dzięki, pozdrawiam


Czytając Twoje odczucia co do pobytu na Giewoncie, wysówam teze, że zabardzo za ekspozycją nie przepadasz (popraw mnie jeśli się mylę). Tak więc sugeruję Ci podejście na Świnicę od Świnickiej przełęczy i powrót tą samą trasą (lub przez Liliowe). Jeżeli chciałaś iść koniecznie na Zawrat (p.swinicka- swinica- zawrat) to lepiej bedzie jak podejdziesz na odwrót, czyli Zawrat-Świnica-przełęcz. Lepiej podchodzić w trudniejszym terenie i schodzić łatwiejszym niż na odwrót. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 8:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Dokładnie tak to wyglada. Prze Świnicką jest łatwiej. Szlak jest tylko miejscami dosyć zniszcony i śliski. A przez Zawrat wiadomo - łańcuchy. Ale nie są bardzo trudne. A przy wejściu na Świnicę prędzej czy później też trafia się na łańcuchy. Ja akurat wchodziłem przez Zawrat
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/swinica_zawrat.htm
Ale przez Świnicką na pewno łatwiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 20, 2005 9:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Podzielam opinie Tomka...
Przez Przełęcz Świnicką jest o wiele łatwiej. Dla mnie całą przyjemnością było wejście przez Zawrat. Wchodziłem rok temu z dziewczyną (która pierwszy raz była w górach :D) na początku lipca gdy jeszcze było sporo śniegu... Trzeba było troche popracować rękoma ale satysfakcja gwarantowana...
Polecam!

Pozdrawiam!
Bartek :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 20, 2005 2:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 18, 2005 10:48 am
Posty: 7
Lokalizacja: Kłodzko
Prawde mówiąc to nie wiem jak bedę reagować na większe ekspozycje, dlatego chce się jak najwięcej dowiedzieć o tym szlaku zanim się tam wybiore. Na Giewoncie nie miałam lęków, ale na Świnicy może być inaczej, w końcu to duża góra :D Dzięki za informacje i pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2005 10:47 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 25, 2005 1:09 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Bukowno
Pierwsze mój prawdziwy kontakt z wysokimi górami zaczął się od ataku Świnicy i z perspektywy czasu wydaje mi się ze nie był to najlepszy pomysł gdyż całkowicie nie byłem przygotowany na taką wyprawę ale na szcęście wszystko było wporządku. Zaczeliśmy wyprawe wraz z bratem z Zakopanego kierując się na Giewontu przechodząc dalej przez Czerwone Wierchy, Kasprowy, Liliowe aż wkońcu dotarliśmy do sławnej przełęczy i muszę przyznać że trochę to wszystko zaczeło inaczej wyglądać niż wcześniej (łańcuchy, większe wzniesienia) a ja byłem już tak potwornie zmęczony ze nogi same mi się uginały. Ale muszę stwierdzić że samo podejście na szczyt nie stwarza dużych problemów no może przy samym szczycie a to ze względu na panujący tam ruch. Widok ze Świnicy super. Jak na pierwszy raz to wydaje mi się że wytyczyliśmy sobie zbyt ciężką trasę ale za to ile mieliśmy satysfakcji! tyle że wracaliśmy do Zakopanego już w zupełnych ciemnościach. Polecam

_________________
A wszystko zaczeło się od morskiego oka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 8:40 pm 
proponuję rozłożyć trasę na 2 dni z noclegiem w Piątce


Góra
  
 
 Tytuł: malenki problem
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 12:40 pm 
mam pewien dylemat. A mianowicie, kumpel chce zawziecie isc na Swinice. Ja mu odradzam. Dlatego, ze on chodzil sobie tylko po Beskidach i to bardzo rzadko i uwazam, ze jednak jak na poczatek i pierwsza wycieczke to jednak za trudna rasa. heh...zeby bylo najsmiejszniej...chcial isc od razu na Rysy :P
I mam wlasnie takie pytanie...jak uwazacie...moze jednak zgodzic sie aby wziac go na Swinice? (ja bylam na Rysach, wiec wiem co to jest trudny szlak)....Ja osobiscie uwazam, ze to za duze ryzyko...ale moze sie myle :?

jak z nim rozmawialam:
JA : ale tam sa łancuchy, dasz rade?
ON: a co to sa łacuchy w gorach?

No sami widzicie...:P

Chcialabym mu pokazac co to sa te lancuchy...ale chyba jednak nie na Swinicy. Znacie moze jakis szlak latwiejszy, bezpieczniejszy dla niego:P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 1:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Ja bym proponowal cos nizszego typu Giewont tam moze przywitac sie z lancuchami. Choc Swinica jak dla mnie nie byla zbyt wymgajaca.

Rysy natomiast to odradzam.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 1:19 pm 
na rysy to na pewno nie. No chyba zebym go nie lubila :P

A na Giewoncie to ja bylam 3 razy i przyznam...nie lubie tam wchodzic. Jakos tak mam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 1:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
no to moze na maloloczniak z doliny malej laki albo na szpiglasowa przelecz z dpsp chociaz slyszalem ze na tym szlaku jeszcze jest snieg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 2:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 1:12 pm
Posty: 84
Lokalizacja: pomorskie
A ja doloze jeszcze:
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=172 na temat lancuchow w Dolinie Koscieliskiej.
Przyznaje,ze mi sie jeszcze na Swinice nie udalo :( Probowalam dobrych kilka razy,i od Przeleczy Swinickiej, i od Zawratu, a kiedys nawet tylko do Murowanca doszlam i zawsze wracalam,bo pogoda wystraszyla. No moze az za ostrozna jestem,albo za bardzo przejelam sie legenda, ze Swinica to nazwa od "swiniskiej gory", bo nieraz wokolo spokojnie, a na Swinicy pioruny :shock: Legenda pewnie przesadzona,a ze ja panicznie boje sie burzy nawet jak siedze zamknieta w lazience,to jedna taka legenda mnie urzadzila :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 2:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Do Kasiek poczytaj link ktory podala Agnieszka (tam jest kolejne odwolanie ;) ktore tez Ci pomoze).

Ja gdy ide z grupa, ktora nie byla na lancucach, wybieram zawsze podejscie na szpiglas (od 5`tki ) (ze zmuszeniem uzywania lancuchow zgodnie z zasadami -nawet jak nie sa konieczne - zeby sprawdzic jak kto sobie radzi oraz zeby sie nauczyli uzywac lancuchy :)) - i mysle ze jeden dzien: i jako aklimatyzacja, i jako sprawdzenie, i jako rozgrzewka etc. sie przyda na to przeznaczyc.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 2:54 pm 
ok, dzieki :))
robie jak radzicie, mam nadzieje, ze kolega da rade :wink:

Dzieki serdeczne, pozdrawiam :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 6:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Kasiek a kiedy będziesz w Tatrach? Bo tak jak mówił zolffik podejście na Szpiglasową od DPS jest jeszcze w śniegu. A to faktycznie dobry szlak na zapoznanie z łańcuchami.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 9:50 am 
pod koniec lipca...23-25


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 11:15 am 
tomek.l napisał(a):
Kasiek a kiedy będziesz w Tatrach? Bo tak jak mówił zolffik podejście na Szpiglasową od DPS jest jeszcze w śniegu. A to faktycznie dobry szlak na zapoznanie z łańcuchami.


hmm na przeleczy szpiglasowej to chyba za duzo lancuchów nie ma.. z tego co pamietam to tylko ostatnie parenascie m czy nawet pare m.. jak dla mnie lite'owo bylo z 20-kg na plecach


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 2:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
kamerek napisał(a):
hmm na przeleczy szpiglasowej to chyba za duzo lancuchów nie ma..
Przecież właśnie o to chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2005 7:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 09, 2005 11:46 am
Posty: 20
Lokalizacja: Tarnów
;) bylem tam dziewiczo ;) i nie musialem sie zapoznawac.. ;) z calym rynsztunkiem po 2h snu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 10, 2005 12:24 am 
Właśnie wróciłem z Tatr i w końcu udało mi się trafić na Świnicę.
Poszedłem na "niedzielnego turystę" czyli z wjazdem PKL na Kasprowy.
Wcześniejsze zabiegi:
3 dni aklimatyzacji w Zakopcu:
1. Dolina Kościeliska (Ratusz- dla przyzwyczajenia do łańcuchów i Mroźna do aklimatyzacji do zmian temperatur)
2. dzień barowy (lało)
3. Giewont (przez dolinę Strążyska) + Kondracka i do Kuźnic przez Halę Kondtratową

trasa ostateczna:
Kasprowy->Beskid->Świnica->Zawrat->Murowaniec->Wielka Królowa Kopa->Wysokie
Wrażenia:
-Piękny widok na Krywań i inne szczyty (Krywań wybrany ze względu na niesamowity i posępny wygląd tego szczytu).
-szlak niezbyt wymagający (szedłem ze swoją dziewczyną, która w "takich" górach była pierwszy raz) pod warunkiem, że: zaaklimatyzujemy się odpowiednio, oraz przygotujemy się (dobre buty+rękawiczki na łańcuchy i powinno wystarczyć), przed samym szczytem kilka łańcuchów pomyślanych dla wyższych osób raczej (moja kobieta ma 1,60 i musiałem pomóc jej w kilku miejscach, bo po prostu nie miała jak znaleźć punktu oparcia dla nogi)
-szlak nie dla sprinterów... w drodze na Zawrat o mało nie zdmuchnął nas ze ściany śmigłowiec TOPR-u, bo jakiś turysta kilometr przed nami zjechał właśnie ze żlebu po śniegu, przez własną lekkomyślność i TOPR go szukał (na szczęście dla niego skończyło się na złamanej ręce... chociaż gdybyście widzieli te ślady zostawione przez niego na śniegu, gdy zjeżdżał w dół, to sądzilibyście, że miał więcej szczęścia niż rozumu)
-piękny szlak w dół do Gąsienicowej przez Zawrat... niestety bardzo tłoczny i opanowany przez "pseudoturystów" (no bo jak nazwać kogoś, kto pakuje się na "mój" 30-metrowy ciąg łańcuchów pod górę w chwili, gdy ja jestem 8m od końca w dół, a szans na wyminięcie się nie mamy raczej żadnych).
-najładniejsze widoki-> panorama Tatr Wysokich i widok na Zachodnie ze szczytu Świnicy no i bezsprzecznie Zmarzły Staw Gąsienicowy (warto zatrzymać się choć na kwadrans na skałach nad nim, by popodziwiać ten widok... zewsząd otaczają nas przepiękne szczyty)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 10, 2005 10:28 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
powiedz cos na temat warunkow panujacych na szlakach ? Deszcz mgla sniegi ? Jak wygladaja wyzsze szczyty mocno zasypane ?

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 10, 2005 11:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Kubek jak byś mógł tu napisać
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=375
jak ze śniegiem na Zawracie i jak na podejściu na Świnicę oraz czy było widac śnieg na zejściu z Zawratu do Doliny Pięciu Stawów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL