Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 6:53 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Gustaw napisał(a):
Nie wiem jak on sobie teraz wyobraża swoje przyszłe miejsce w środowisku ...



Pewnie pozna inną szu.ję, fra.jera (tudzież pier.dolonego wystawkowicza... wszak takich nie brakuje niestety też w górskim/wspinaczkowym środowisku) i jakoś to będzie, jak w ped.alskiej rodzince.

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 7:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Gustaw napisał(a):
Nie wiem jak on sobie teraz wyobraża swoje przyszłe miejsce w środowisku ... :|


Nihil novi sub sole.

Nie takie jaja już bywały w "środowisku".

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 11:55 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
grubyilysy napisał(a):
Pawel_Orel napisał(a):
...Nie wie ktoś jak się tam tanio dostać :D ?...

A wiesz że też się zacząłem zastanawiać :-).


Z przesiadką na Islandii:

Warszawa - Reykjavik + powrót - ok. 400 Euro
Reykjavik - Nuuk + powrót (opcjonalnie zależy czy miś puści...) - ok. 800 Euro

Można też promem z Islandii - kiedyś to było w okolicach 1000 zł (jako wycieczka...)

Na Islandię:
http://www.icelandexpress.com/

Na Grenlandię:
http://www.airiceland.is/

Jeśli chodzi o drogę wodną to mamy już wypróbowaną jednostkę, która zdobyła północne wody w latach '70... SY Mestwin, ciągle na chodzie, ciągle do wynajęcia:

http://www.mestwin-freya.ovh.org/

http://www.pg.gda.pl/~jkrenz/db-rejsy.html

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 12:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Gdyby ktoś zainteresowany przeoczył ...

http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,52 ... msg-522832

Cytuj:
Dołączam swój głos do tego apelu.
Chciałbym wyrazić w ten sposób moje wsparcie dla tajemniczego forumowicza RCz oraz dla wszystkich osób, którzy odważyli się zdemaskować nieuczciwy spektakl medialny jakim autorzy wspinaczki na Golden Lunacy bezczelnie ogłupiali nasze środowisko. Demaskatorski materiał fotograficzny zestawiony przez RCz ma oczywistą moc dowodową i wskazuje jednoznacznie, że zdjęcia te nieuczciwie manipulują wrażeniami i opinią naszego środowiska. Czuję się tymi zdjęciami oszukany. Niestety zdjęcia te są również symboliczną i karykaturalną ilustracją uzmysławiającą jak bardzo szlachetna Sztuka Wspinania zaliczyła, w tej dobie medialnej, obsuwę w wyścig szczurów.
Chcę również wyrazić swoją troskę o RCz, Joanną Onoszko i inne soby, zastraszane przez aroganckie „gwiazdy” z Golden Lunacy pozwami sądowymi. Uważam, że każda z tych osób, jak i całe środowisko wspinaczkowe mają prawo domagać się wyjaśnień i odpowiedzi na jasno sformułowane pytania. Mam nadzieję, że apel pod którym się podpisuję pozwoli zjednoczyć część naszego środowiska w sprzeciwie wobec tego szantażu i nie pozwoli na wyrządzenie krzywdy osobom domagającym się prawdy.
Wyrażam również zadowolenie, że książka J. Onoszko została opublikowana. Dla mnie, jest ona pierwszym w Polsce ważnym artystycznym wyrazem medialnego i marketingowego obłędu niszczącego Sztukę Wspinania. (Przy okazji polecam w tej tematyce inną książkę „Thomas Humar” napisaną przez B. Mac Donald)
Mam nadzieję, że książka Onoszko przebudzi w naszym środowisku zrozumienie, że nie wypada wśród ludzi gór urządzać tandetnych „Tańców z Gwiazdami”.
Mam nadzieję, że dzięki tej książce połapiemy się wszyscy jak dalece rywalizacja o podium degraduje i fałszuje nasze górskie doświadczenia.
Wolałbym żeby nasze imprezy środowiskowe były raczej aktem wzajemnego dzielenia się poczuciem dumy ze wzlotu wspinaczkowego, doświadczeniem piękna i być może doświadczeniami jeszcze ważniejszymi, a nie bezsensownym targowiskiem próżności kreującym wśród nas psychopatyczne gwiazdy. Niestety funkcjonowanie naszej głównej nagrody Jedynki upadla nas. Do licha, zaprzedając się tej rywalizacji o podium niszczymy zupełnie skarb znoszony z gór do naszego codziennego życia.
Proszę tylko, nie jedźcie po mnie za ten podniosły ton. Ja nie ściemniam, ja tak po prostu mam.
Zwierz. (Wojtek Kurtyka)

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 1:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Przypomniała mi się taka krótka dyskusja sprzed dwóch lat m.in. o odbiorze zdjęć ...
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=7651
a konkretnie tego zdjęcia ...
http://wyprawypartnerskie.pl/media/zala ... szkol1.jpg
Nie kopiuję go (jedynie link) i nie modyfikuję bo ostatnim razem ktoś się bardzo oburzył szyderą forumową ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 1:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Gustaw napisał(a):
Przypomniała mi się taka krótka dyskusja sprzed dwóch lat m.in. o odbiorze zdjęć ...
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=7651
a konkretnie tego zdjęcia ...
http://wyprawypartnerskie.pl/media/zala ... szkol1.jpg
Nie kopiuję go (jedynie link) i nie modyfikuję bo ostatnim razem ktoś się bardzo oburzył szyderą forumową ...


golanmac napisał(a):
Ja w kwestii ogólnej, jak wam się podobają "przekręcone" zdjęcia ?
Kod:
W tym miejscu było zdjęcie znajdujace się pod adresem: http://www.wyprawypartnerskie.pl/images/stories/szkol1.jpg

Zostało usunięte przez redakcję w związku z mailem otrzymaneym od Prezesa Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie:
Jako właściciel praw autorskich proszę o niezwłoczne usunięcia tego (http://www.wyprawypartnerskie.pl/images/stories/szkol1.jpg ) zdjęcia jak i wszelkich jego modyfikacji (i innych materiałów pobranych bez mojej zgody z www.wyprawypartnerskie.pl)

 

Adrian Krzysztof Sinkiewicz
Prezes Klubu


PS
Co by komu nie przyszło do głowy znowu się zabawiać PSem ...
Konrad napisał(a):
Prezes Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie poczuł się urażony zamieszczeniem zdjęć. W związku z tym zostały usunięte.

_________________
Obrazek TG


Ostatnio edytowano Cz wrz 08, 2011 1:37 pm przez Gustaw, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 1:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Orzeł na zdjęciu jest krzywy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 1:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Łukasz T napisał(a):
Orzeł na zdjęciu jest krzywy.

A co sądzisz o tym z Brytana ... :?:
:lol:
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,51 ... msg-522887
Obrazek

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 1:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Prawdziwe.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 10:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Pojawiły się w końcu zapowiedziane odpowiedzi zespołu.

http://wspinanie.pl/serwis/201109/12-Go ... owiedz.php

Przejrzałem to wczoraj, na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie druzgocącego triumfu zespołu, na 18 pytań aż 17 wyszłoby jako "rozwianie watpliwości na korzyść zespołu".
Niezależnie od tego że główny oponent to jest kol. RCz się chyba nieco zapędził niczym Antek M., sprawa nie jest taka znowu prosta, bo tak się składa że to jedno jedyne przyznane przez zespół dotyczyło kwestii kluczowej, tylko odpowiedzi zostały zawarte jakoś tak w jednym pytaniu, chociaż mogłoby się zawrzeć przynajmniej w dwóch-trzech:

a) droga nie jest pionowa a nawet na sporej długości "nie nastręcza specjalnych trudności",
b) określenie "średnie trudności 6a/6b" było "niechlujstwem", ;-)
c) siłą rzeczy nie ma 1500 metrów "pionowego wspinania" jest droga pokonująca 1500 metrów w pionie.

Z kwestii które sam wymieniłem na pytanie kol. Zombiego wcześniej zespół broni się i to nawet całkiem przekonująco a w każdym razie przedstawił mocne argumenty, przed zarzutem że osiągnięty wierzchołek nie jest wierzchołkiem "głównym". Tę kwestię pewnie ostatecznie roztrzygną następne wyprawy.

I co najciekawsze i tutaj jestem ciekaw czym się skończy, zespół twierdzi że, nie było żądnych "machinacji" ze zdjęciami, a te które ewentualnie były nie są winą zespołu.
No, tutaj to jestem ciekaw czym się skończy, ale z tego co widziałem to jakoś zespołowi nie wierzę. Zresztą, mało to osobników bawiących się photoshopem... ;-)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 3:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
grubyilysy napisał(a):
"niechlujstwem"

"Niechlujstwo" to mój wynalazek ...
8)
:lol:
Natomiast zespół napisał chyba "niedbałość" (ach, och) ...
:lol:
Mnie nadal zastanawia jak "jeden z najwybitniejszych wspinaczy polskich" publikujący relacje w renomowanych pismach "krajowych i zagranicznych" może sobie ot tak pozwolić na "niechlujstwo" ... tfu ... "niedbalstwo" ...
Widać tak się ten biznes teraz kręci ... tak jak wszystko inne ... byle szybciej, byle łatwiej, byle taniej ... jak przysłowiowe T-shirty z Bangladeszu ...
"prawda czasu, prawda ekranu"
:lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 9:37 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
http://www.climb.pl/2011/komunikat-kapi ... %E2%80%9D/

http://wspinanie.pl/serwis/201109/22-go ... edynki.php

http://wspinanie.pl/serwis/201109/21-Go ... cjowac.php


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 3:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
No właśnie sobie czytam ...
:|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 9:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Gustaw napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
"niechlujstwem"

"Niechlujstwo" to mój wynalazek ...
8)
:lol:
Natomiast zespół napisał chyba "niedbałość" (ach, och) ...
:lol:

http://wspinanie.pl/serwis/201109/21-Go ... cjowac.php
Cytuj:
...cztery lata temu, popełniliśmy błąd niechlujstwa w opisie wyprawy....

Oj Gustaw, Gustaw, tak to zostałeś praźródłem największego skandalu w polskim świecie wspinaczkowym w ostatnich 10 latach... :lol:

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 10:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
grubyilysy napisał(a):
Gustaw napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
"niechlujstwem"

"Niechlujstwo" to mój wynalazek ...
8)
:lol:
Natomiast zespół napisał chyba "niedbałość" (ach, och) ...
:lol:

http://wspinanie.pl/serwis/201109/21-Go ... cjowac.php
Cytuj:
...cztery lata temu, popełniliśmy błąd niechlujstwa w opisie wyprawy....

Oj Gustaw, Gustaw, tak to zostałeś praźródłem największego skandalu w polskim świecie wspinaczkowym w ostatnich 10 latach... :lol:


Też na to zwróciłem uwagę ...
:lol:
Czyżby Dejv czytał TeGesiaka ...
:lol: :lol: :lol:

:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 8:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Gustaw napisał(a):
Czyżby Dejv czytał TeGesiaka ...
:lol: :lol: :lol:

TG Rulez!
Na serio nie wiem czy Dejv, ale za to coś czuję...

Pozdrawiamy kancelarię prawną pana Dejva!
:salut:

Konrad znowu pójdzie siedzieć, a Gustawa P. agent Rutkowski wyłapie rano na ulicach Londynu i odtransportuje przez zielona granicę do kraju. Ja to raczej na pewno utopię się w wannie, albo zagryzie mnie mój własny pies, czasem jak mu tak patrzę w oczy, to cos nabieram podejrzeń...

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 9:37 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tak swoją drogą czytając fragmenty tej całej dyskusji (bo całości nie dałam rady) nie mogę się oprzeć wrażeniu że osoba, która bardzo E i D nie lubi osiągnęła to co chciała.

Abstrahuję w tym momencie od tego jaka w rzeczywistości była ta dyskutowana droga, jaka powinna być jej wycena, bo ani nie wiem ani tym bardziej się nie znam (chociaż od 30 lat wiem co oznacza słowo "rzęch").

Abstrahuję tez od "medialności" głównych bohaterów dyskusji i od "kaszlikowania" zdjęć, które zapewne miało miejsce.

Natomiast na rzeczonym przykładzie doskonale widać jaką destrukcyjną w pewnym sensie potęgą jest forum internetowe, jako całość.
Nie chciałabym podpaść i być poddaną takiej nagonce ;)

Swoją drogą, smutne a jednocześnie pouczające jest to, że bohaterowie tej historii (histerii ?) - opierający swoją kreację na mediach - od tego medium jakim jest Internet mocno oberwali po nosie.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 9:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Basia Z. napisał(a):
Swoją drogą, smutne a jednocześnie pouczające jest to, że bohaterowie tej historii (histerii ?) - opierający swoją kreację na mediach - od tego medium jakim jest Internet mocno oberwali po nosie.

A ja wręcz przeciwnie, ciągle głęboko uważam, że prawda obroni się sama. A jak się coś nie może obronić, to albo prawda nie jest, albo... taka sytuacja.
Jeżeli D&K nie umieją się wybronić, to jest jednak spora szansa, że zwyczajnie "nie mogą". To że wszyscy kradną nie stanowi, że w kradzieży nie ma nic złego. Tutaj, jak ja to rozumiem, chodzi własnie o owe "kaszlikowanie zdjęć i relacji". To, że wszyscy "kaszlikują" nie stanowi, że kaszlikowanie jest OK.
Mam nadzieję, że dojdzie do "wyprawy weryfikacyjnej". Wyobrażasz sobie jakie byłoby zwycięstwo zespołu gdyby okazało sie np. że zespołowi weryfikacyjnemu przejście drogi zajęło np. trzy dni? :lol:
Ewidentnie potrzeba "wyprawy weryfikacyjnej", nawet dziś na brytanie zaapelowałem o umożliwienie dobrowolnych wpłat na organizację... :oops:

EDIT

Jak się sam przeczytałem to pomyślałem, że możesz nie zrozumieć o co mi chodzi w tym "wręcz" przeciwnie" :-).
Chodzi o o to, że się cieszę z istnienia "wolnego Internetu". W pewnym sensie, niezależnie od faktycznych zagrożeń, dopóki jest jeszcze naprawde wolny, chyba jest jednak gwarantem tak zwanej "wolności słowa".

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Ostatnio edytowano Pt wrz 23, 2011 10:48 am przez grubyilysy, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 10:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Basia Z. napisał(a):
bohaterowie tej historii (histerii ?) - opierający swoją kreację na mediach - od tego medium jakim jest Internet mocno oberwali po nosie.
Jak to było z tym mieczem? :mrgreen:
Kolejny raz okazuje się, że to mądra książka jest...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 10:22 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Ech, a jednak... jak to mawiają: nie "Góry i Alpinizm" tylko "Gówno i Afery".

Mnie w tej całej historii mierzi jej "oślizgłość". Jedna (EiD) i druga ("środowisko") strona nie jest bez winy jeżeli chodzi o cały jej przebieg. Natomiast żadna nie pokazała klasy, co jest chyba najbardziej przykre.

To, że "Kaszel" dał ciała i wykazał się - delikatnie mówiąc - nierzetelnością, to jedno. Chłop ponaginał fakty czy też przemilczał niewygodne dla siebie, klasyka gatunku - zresztą Basia już to wyżej napisała. Natomiast to, że na brytanie urządzono sobie krucjatę i osobiste wycieczki pod jego adres, to inna sprawa. Śledzę temat od samego początku, całkiem wnikliwie, i mam nieodparte wrażenie, że całe to grono atakujących, to w większości przypadków banda sfrustrowanych skałojebów, łojących niegdyś, 15 kg temu wschodnią Mnicha, nie wychodzących poza rejon Moka, którzy zesraliby się ze szczęścia, gdyby ktokolwiek dał im szansę pojechać na taką wyprawę. A że nie dał, a sami chyba nie mają wystarczającej motywacji/pary/możliwości, to ze ściśniętą żalem dupą siedzą przed szybką monitora i wyrywają flaki z padliny.

W zasadzie, co się stanie bądź nie stanie z Kaszlem, to mało mnie interesuje, temat jest dla mnie ciekawy z socjologicznego punktu widzenia. Natomiast "niesmak pozostaje". Tak właśnie wygląda pogoń za sławą zmieszana z małofiutyzmem i syndromem niedopchania. Rzyg.

Dobrze, że piątek, czas jechać w Tatry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 10:34 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
grubyilysy napisał(a):
Jak się sam przeczytałem to pomyślałem, że możesz nie zrozumieć o co mi chodzi w tym "wręcz" przeciwnie" :-).
Chodzi o o to, że się cieszę z istnienia "wolnego Internetu". W pewnym sensie, niezależnie od faktycznych zagrożeń, dopóki jest jeszcze naprawde wolny, chyba jest jednak gwarantem tak zwanej "wolności słowa".


No właśnie dlaczego "wręcz przeciwnie" ?
W tej akurat sprawie mam takie zdanie jak Ty i cieszę się z wolnego Internetu (mimo wszystkich jego wad, np. tysięcy o niczym nie mówiących postów w tych wszystkich wątkach, mimo tych wzajemnych przywalanek, których i tak nie czytam, to po prostu z definicji należy pomijać).

Natomiast na prawdę nie wiem - gdzie leży prawda i czy w ogóle jest w tej sprawie jakaś "obiektywna prawda".

A smutne jest to przede wszystkim dla bohaterów tej całej historii oraz to, że wydaje się że tak cała sytuacja nic ich nie nauczyła.

Sytuacje nieco podobne miały miejsce wiele razy w historii alpinizmu i taternictwa i nie wszystkie zostały do końca wyjaśnione, bo nie mogły być (np. w wątkach na "Wspinaniu" wspominano nazwiska Cesare Maestri, Karol Englisch).
Tak w sumie to medium jakim jest Internet tylko przyspieszyło działania.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 10:39 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mooliczek napisał(a):
To, że "Kaszel" dał ciała i wykazał się - delikatnie mówiąc - nierzetelnością, to jedno. Chłop ponaginał fakty czy też przemilczał niewygodne dla siebie, klasyka gatunku - zresztą Basia już to wyżej napisała. Natomiast to, że na brytanie urządzono sobie krucjatę i osobiste wycieczki pod jego adres, to inna sprawa. Śledzę temat od samego początku, całkiem wnikliwie, i mam nieodparte wrażenie, że całe to grono atakujących, to w większości przypadków banda sfrustrowanych skałojebów, łojących niegdyś, 15 kg temu wschodnią Mnicha, nie wychodzących poza rejon Moka, którzy zesraliby się ze szczęścia, gdyby ktokolwiek dał im szansę pojechać na taką wyprawę. A że nie dał, a sami chyba nie mają wystarczającej motywacji/pary/możliwości, to ze ściśniętą żalem dupą siedzą przed szybką monitora i wyrywają flaki z padliny.



Oj tak - zgadzam się na 100 %.

Takie małe spostrzeżenie - niektórzy "anonimowi internauci" odezwali się w tych wszystkich wątkach po kilka tysięcy razy - i właściwie można byłoby to spuścić w klozecie.
Jeden jedyny post napisał Kurtyka - i ten jeden post nie zawierający żadnych obelg waży setki razy więcej niż te wszystkie inne.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 10:49 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 6:17 am
Posty: 437
Lokalizacja: Kraków
dyskusji nie śledzę, co tam Kurtyka napisał? Masz gdzieś Basiu pod ręką link do tego postu?

_________________
Jako pijesz, tako leziesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Basia Z. napisał(a):
Mooliczek napisał(a):
To, że "Kaszel" dał ciała i wykazał się - delikatnie mówiąc - nierzetelnością, to jedno. Chłop ponaginał fakty czy też przemilczał niewygodne dla siebie, klasyka gatunku - zresztą Basia już to wyżej napisała. Natomiast to, że na brytanie urządzono sobie krucjatę i osobiste wycieczki pod jego adres, to inna sprawa. Śledzę temat od samego początku, całkiem wnikliwie, i mam nieodparte wrażenie, że całe to grono atakujących, to w większości przypadków banda sfrustrowanych skałojebów, łojących niegdyś, 15 kg temu wschodnią Mnicha, nie wychodzących poza rejon Moka, którzy zesraliby się ze szczęścia, gdyby ktokolwiek dał im szansę pojechać na taką wyprawę. A że nie dał, a sami chyba nie mają wystarczającej motywacji/pary/możliwości, to ze ściśniętą żalem dupą siedzą przed szybką monitora i wyrywają flaki z padliny.

Oj tak - zgadzam się na 100 %.

Ja też tak to odbieram po względnie pobieżnych obserwacjach ...
:|

Mooliczek napisał(a):
W zasadzie, co się stanie bądź nie stanie z Kaszlem, to mało mnie interesuje, temat jest dla mnie ciekawy z socjologicznego punktu widzenia. Natomiast "niesmak pozostaje". Tak właśnie wygląda pogoń za sławą zmieszana z małofiutyzmem i syndromem niedopchania. Rzyg.

I z powyższym poglądem też się zgadzam.


Basia Z. napisał(a):
Tak w sumie to medium jakim jest Internet tylko przyspieszyło działania.

Tak i nie.
Tak bo teraz to poszło bardzo szybko.
Nie bo jednak zajęło coś około 4 lat by sprawa wypłynęła (wyprawa i nagroda z 2007 ?).
Widać coś się tliło, smród narastał. Pewnie wszyscy to oleli myśląc, że Dejv się jakoś rozwinie na starą modę, może się nie rozwinie a tu D&E poszybowali na sterydach i środowisko się obudziło. Szkoda, że to jednak tyle czasu zajęło bo jest z obopólną szkodą i dla D&E i dla środowiska. Sprawę trzeba było załatwić lata wcześniej bo by się wtedy może jakoś rozeszło po kościach a tak zamiast pryszcza urósł wrzód.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 11:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
rumpel napisał(a):
dyskusji nie śledzę, co tam Kurtyka napisał? Masz gdzieś Basiu pod ręką link do tego postu?

:arrow: Google
Nie domyśliłeś się, że Kurtyka sie imieniem i nazwiskiem podpisał?
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,522545,522832
Cytuj:
Dołączam swój głos do tego apelu.*
Chciałbym wyrazić w ten sposób moje wsparcie dla tajemniczego forumowicza RCz oraz dla wszystkich osób, którzy odważyli się zdemaskować nieuczciwy spektakl medialny jakim autorzy wspinaczki na Golden Lunacy bezczelnie ogłupiali nasze środowisko. Demaskatorski materiał fotograficzny zestawiony przez RCz ma oczywistą moc dowodową i wskazuje jednoznacznie, że zdjęcia te nieuczciwie manipulują wrażeniami i opinią naszego środowiska. Czuję się tymi zdjęciami oszukany. Niestety zdjęcia te są również symboliczną i karykaturalną ilustracją uzmysławiającą jak bardzo szlachetna Sztuka Wspinania zaliczyła, w tej dobie medialnej, obsuwę w wyścig szczurów.
Chcę również wyrazić swoją troskę o RCz, Joanną Onoszko i inne soby, zastraszane przez aroganckie „gwiazdy” z Golden Lunacy pozwami sądowymi. Uważam, że każda z tych osób, jak i całe środowisko wspinaczkowe mają prawo domagać się wyjaśnień i odpowiedzi na jasno sformułowane pytania. Mam nadzieję, że apel pod którym się podpisuję pozwoli zjednoczyć część naszego środowiska w sprzeciwie wobec tego szantażu i nie pozwoli na wyrządzenie krzywdy osobom domagającym się prawdy.
Wyrażam również zadowolenie, że książka J. Onoszko została opublikowana. Dla mnie, jest ona pierwszym w Polsce ważnym artystycznym wyrazem medialnego i marketingowego obłędu niszczącego Sztukę Wspinania. (Przy okazji polecam w tej tematyce inną książkę „Thomas Humar” napisaną przez B. Mac Donald)
Mam nadzieję, że książka Onoszko przebudzi w naszym środowisku zrozumienie, że nie wypada wśród ludzi gór urządzać tandetnych „Tańców z Gwiazdami”.
Mam nadzieję, że dzięki tej książce połapiemy się wszyscy jak dalece rywalizacja o podium degraduje i fałszuje nasze górskie doświadczenia.
Wolałbym żeby nasze imprezy środowiskowe były raczej aktem wzajemnego dzielenia się poczuciem dumy ze wzlotu wspinaczkowego, doświadczeniem piękna i być może doświadczeniami jeszcze ważniejszymi, a nie bezsensownym targowiskiem próżności kreującym wśród nas psychopatyczne gwiazdy. Niestety funkcjonowanie naszej głównej nagrody Jedynki upadla nas. Do licha, zaprzedając się tej rywalizacji o podium niszczymy zupełnie skarb znoszony z gór do naszego codziennego życia.
Proszę tylko, nie jedźcie po mnie za ten podniosły ton. Ja nie ściemniam, ja tak po prostu mam.
Zwierz. (Wojtek Kurtyka)


*
Chodziło o ten apel:
http://wspinanie.pl/serwis/201109/06-go ... odezwa.php

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 11:48 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 6:17 am
Posty: 437
Lokalizacja: Kraków
domyśliłem się, ale zamiast szukać w gogle, zacząłem w wyszukiwarce brytana, i jakoś nie mogłem tego namierzyć.

dzięki.

_________________
Jako pijesz, tako leziesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 12:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Mooliczek napisał(a):
Dobrze, że piątek, czas jechać w Tatry.



W końcu ktoś mądrze gada :mrgreen:

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 4:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1033 ... czki_.html

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 3:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 1:01 pm
Posty: 293
Lokalizacja: centralne zadupie
po powyższym tytlu artykułu widać, jak media uwielbiają żerować na tego typu akcjach...i co ciekawe te artykuły pojawiają się ze sporym opóźnieniem względem całego "skandalu" z E. i Dv. Nie wiem po co ciągle to rozdmuchiwać w mediach, skoro zasadniczo sprawa jest zakończona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 7:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Widzisz datę posta na który odpisujesz?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL