Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krywań
PostNapisane: Pn cze 20, 2005 11:48 pm 
witam poraz pierwszy.

Przejrzalem cale forum coz postow nie ma jeszcze duzo... i tak sie sklada ze nie znalazlem nic na temat ktory mnie interesuje tegoz lata.

Chcialbym wejsc na Krywań. Interesuja mnie wskazowki skad wyruszyc i jak sie dostac do szlaku prowadzacego na szczyt. Noclegi mam w Zakopcu.

I w pierwszym moim poscie to tyle;-) mam nadzieje ze sie nie powtarzam...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2005 6:40 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
tutaj jest opis szlaku na krywan:

http://www.tatry.info/przewodnik/trasy/ ... rasa1.html

a jesli chodzi o to jak sie dostac z zakopanego do szczyrbskiego jeziora to w tym watku Senior sie o tym rozpisywal :)

http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=164


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2005 10:03 am 
dzieki serdeczne ;-)
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/krywan.htm


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2005 12:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
W opisie szalku to jest ale podkresle to: szlak sklada sie z 3 czesci!!

1.Najlatwiejsza Strba (strebskei Pleso) - do niebieskiego szlaku -spacerek

2.NIebieski - Maly Krywan - trasa podobna troche do wejsca na zawrat od piatki lub na trzydniwianski od polany 3D. ale duzo dluzsza.

3. Maly krywan - Krywan - trasa trudna , praktycznie BRAK SZALKU !!, ze wzgledu na to ze jest to narodowa ich gora (maja ja w herbie) proboja tam wejsc takze rodzice z dziecmi czy starsze osoby - wyglada to troche z gory jakby "mrowki ruszyly pod gore" a kazda ma swoj wlasny szalk ;) zleby, sypykie kamienie, wymaga duzo uwagi (bo mozna zjechac)

UWAGI DODATKOWE

1. Jak juz pisalem kiedys czasowki na szlakach sa pisane dla BARDZO WPRAWNYCH TURYSTOW i jesli bardzo szybko chodzisz po gorach (polskie czasowki "zcinasz" o polowe ;) - bedzie dobrze jak sie zmiescisz w czasie na slowacji - jesli chodzisz przecietnie - na 2h dolicz przynajmniej jakies 05h dodatkowo.

2. Trasa jest dluga -naprawde calodzienna - a od niebieskiego szalku nie ma nawet zrodelka (wiem z doswiadczenia :) -woda dopiero i to nie zawsze pod samym wejsciem na MK) wiec radze wziasc zapas.

A to zeby was zachecic (fotka zrobiona jednemu z "podopiecznych") ;)

Obrazek

pozdrawiam
senior


Ostatnio edytowano Cz cze 23, 2005 10:36 pm przez senior, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2005 3:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Da radę jakoś tę trasę podzielić albo w razie czego spokojnie zejść wcześniej?

Ps. Tak nie w temacie, to czy "podopieczny" wie, że ma zdjęcie w internecie? Wiesz, prawo do własnego wizerunku itp. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2005 6:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Podzielić możesz, ale nielegalnie - musiałbyś spać pod kamieniem na szlaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 6:34 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Kurczę, nie byłem na NIEJ...
Ciągle jest marzeniem...
Dwa razy była umowa że idziemy do pierwszego grzmotu.
Przy obu próbach zagrzmiało....a potem była burza. :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 10:39 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
wydaje mi sie ze dobrze ze nie poszedles. gora poczeka nie ucieknie.
:roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 7:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Uwaga !!! Część szlaków na terenie TANAPu jest zamknieta. Po szczegóły odsyłam tutaj: http://www.cyf-kr.edu.pl/tpn/ .
Nie wiecie może jaki powód :?: Ja sądze, że to z powodu orkanu, który przeszedł w zeszłym roku nad Wysokimi Tatrami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 1:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Tak, powodem jest ten orkan. Tych 11 szlakow bedzie zamknetych moze i caly rok!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 10:16 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Co to jest orkan ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 10:35 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Mocny wiatr ;) Byl w Tatrach w listopadu w zeszlym roku. Zniklo 25% lasa w Slowackich Tatrach.
Zobacz:
http://album.inmail.sk/*janek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 12:24 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
mam nadzieje ze na Krywan bedzie mozna dojsc jakos ;-) dzieki za wyjasnienie ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 1:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Nawet jeśli teraz jest zamknięty to na lipiec - sierpień otworzą, bo to dla nich jak Jasna Góra - chodzą z pielgrzymkami. Pod koniec sierpnia bodajże na szczycie ciężko znaleźć kamień, żeby usiąść, a na szlaku prawie jak na szosie do MOKA!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 7:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
jesli juz zostal poruszony temat orkanu mam pytanie. wiem ze w zeszlym roku przez jakis czas nie kursowala elektriczka wlasnie z powodu uszkodzen wyrzadzonych przez wiatr. czy teraz juz jest wszystko wporzadku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 8:35 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Tak, teraz juz jest wszystko w porzadku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2005 1:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 25, 2005 9:18 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
podpisuję sie pod tym co napisał senior. fragment mały krywań - krywań to wolnoamerykanka szlaku nie ma, są tylko lecące zewsząt kamienie zrzucane przez tych co przed tobą. a tłum jest straszny. ja miałem chyba pecha idąc podczas święta narodowego słowaków w sierpniu (nie pamietam którego dokładnie - popraw mnie janek jeśli się mylę) - prawdziwe mrowisko, kopara mi opadła gdy na wejsciu na mały krywań jakiś starszy jegomość, na przywitanie poczęstował mnie piędziestką śliwowicy z metalowego kielonka, miło prawda :) generalna zasada przy wejsciu na krywań trzeba ruszyć bardzo wcześnie rano. 5 rano to minimum. widok ze szczytu przy dobrej pogodzie rekompensuje trudy - cała panorama od czerownych wierchów po zawrat jak na dłoni. pięknie jest. pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2005 2:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
artofcourse napisał(a):
cała panorama od czerownych wierchów po zawrat jak na dłoni

A dlaczego nie odwróciłeś głowy bardziej w prawo, żeby zobaczyć jeszcze całe Tatry Wysokie, tyklo skończyłeś ogląd na Zawracie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2005 9:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 25, 2005 9:18 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
piomic napisał(a):
A dlaczego nie odwróciłeś głowy bardziej w prawo, żeby zobaczyć jeszcze całe Tatry Wysokie, tyklo skończyłeś ogląd na Zawracie?

odwróciłem:) lepszy widok był jednak na wprost.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2005 10:35 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Wyruszenie na Krywan o 5 to trudna sprawa. Tak mi sie wydaje. Nie wiem jak jest z transportem ale jak ktos ma noclegi w Zakopcu to bedzie pewnie ciezko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2005 7:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
zigulec napisał(a):
Wyruszenie na Krywan o 5 to trudna sprawa.

My spaliśmy w jagodzisku nad Jamskim Plesem, ale z braku kuchenki :( rano ruszyliśmy "na zimno", w dodatku to był już trzeci dzień z plecakami po 15kg i w efekcie wszyscy, łącznie z dziadkami nas wyprzedzali... Ale widok ze szczytu rzeczywiście zajefajny, a takiej pysznej wody jak w Trzech Studniczkach jeszcze nigdy nie piłem! Woda skończyła nam się skończyła przed szczytem, było chyba 30st i wracaliśmy (zbiegaliśmy) na sucho.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2005 11:11 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
jeszcze pomysle moze jakos sie dojedzie do Starego Smokovca PKS a pozniej kolejka z tegoco wiem. Musze sie temu dokladnie przyjdzec.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 6:55 am 
Nowy

Dołączył(a): So cze 25, 2005 9:18 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
ze smokovca do plesa jedzie sie kolejka jakies 40 min :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 7:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Obecenie pierwszy autobus jest chyba o 6 10 do do Lysej pol. i jest to do zrobienia (w zeszlym roku zaczelismy wchodzic ze Strby o 9 00 (slina grupa byla) i w 3stud bylismy 10 h pozniej (i z tamtad udalo nam sie zlapac polska wycieczke do zakopaca :) ) natomiast jescze do bodaj 20 jezdzi tam SAD (a dokaldniej jakis prywatny autobus) wiec mozliwosc powrotu jest

Alternernatywa jest albo:
a) wieksza grupa wynajecie busa wczesniej

b) nocowanie w Poroninie i tam za przejazdem kolejowym kolo remizy lapac stopa na lysa (do zrobienia) a jak sie nie uda lapie sie tam autobus z zakopca

Co do podrozy dalej to tak jak pisalem a zolffik podal juz wczesniej linki gdzie tego szukac :)
pozdrawiam

ps
(mysmy sie umowili ze bus nas mial odebrac z Lomnicy -dlatego nie trzeba bylo sie martwic o powrot Lomnica-Lysa -a ten stop trafil sie przypadkiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 4:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 25, 2005 9:18 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
zigulec jesli chcesz namiary na sprawdzonego słowackiego busa wal na PW. 3 lata temu transport Nova Lesna - Zakopane wyniosl nas 45zł (za całego busa oczywiście)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 8:28 pm 
elektriczka kursuje, byłam na początku czerwca


Góra
  
 
 Tytuł: krywan
PostNapisane: Pt sie 26, 2005 10:05 am 
czesc.jak juz niedawno wspominalem chce z zona podziwiac widoki Tatr,o trasie z Kuznic-Murowaniec-Krzyzne-Dol.5-Szpiglasowa-Morskie Oko,bylo o trudach Dol.Koscieliska-Tomanowa-Ciemniak-Kopa-Kasprowy tez wiem prosze o rade bo chce te szlaki przejsc i dalej jechac na Slowacje lecz nie wiem od czego lepiej zaczac.O wolnoamerykance na Malym Krywaniu-Krywan wyczytalem i Krywan sobie odpuszcze,mam chec na:1)Bystry Przechod ,lecz co sadzicie o przeleczy Furkotna 2)Koprowy Wierch 3)RYSY.o tej trasie wiem Jak rozplanowac tak aby mogl zrealizowac swe plany mam na to 12dni a.tu chcialbym jeszcze zaliczyc Zamek Spiski,Zamek Orawski to takie przerywniki by odsapnac .moze ktos podsunie inny plan.oraz pyt.jechac w ciemno na nocleg czy rezerwowac?ma ktos dobra kwatere?jedziemy po 15 wrzesnia pozdrawiamy jestescie switni


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2005 11:25 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Nie wiem czemu rezygnujesz z Krywania. Jest wolna amerykanka ale jest super. Choc jak ja wchodzilem na szczyt to padal deszcz widocznosc do 10m i temp ok 8stopni. O widokach nic nie moge powiedziec ale nie zaluje mimo iz nic nie widzialem.

Jakby ktos chcial sie dostac na Krywan z Zakopanego to przedstawiam moj sposob.

Wyszlismy z domu po 5.00 i doszlismy na PKS w Zakopanem. Niestety nie bylo zadnego transportu. Najblizszy autobus byl 7.10 jak dobrze pamietam. Bylo nas 4os. Wiec poszlismy do mercedesa ktory stal na postoju taxsi. Byla z nami piekna niewiasta ktora z nim negocjowala cene dowozu do Starego Smokovca. Koles krzyczal 120zl ale skonczylo sie na 80zl. I tak za chwil kilka bylismy w Starym Smokovcu taxi z Zakopca. Dalej kupilismy bilety na kolejke do Strebskiego Plesa. Poczekalismy z 20minut i wsiedlismy w kolejke. Polecam skasowac bilety odrazu bo jest pełno kanarów.
Kolejka fakt dosc dlugo jedzie bo ok 40minut. Jak zajechalismy do Strebskiego to jeszcze mala kawa i wyruszylismy na Krywan. Szlismy po prawej stronie jeziora.

Zeszlismy z gory kolo 16.00. W kolejke do Starego Smokovca i o 17.35 jest autobus Slowacki do Lysej Polany. Cena 35 koron.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: krywan
PostNapisane: Pt sie 26, 2005 11:28 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
ryniu13 napisał(a):
czesc.jak juz niedawno wspominalem chce z zona podziwiac widoki Tatr,o trasie z Kuznic-Murowaniec-Krzyzne-Dol.5-Szpiglasowa-Morskie Oko,bylo o trudach Dol.Koscieliska-Tomanowa-Ciemniak-Kopa-Kasprowy tez wiem prosze o rade bo chce te szlaki przejsc i dalej jechac na Slowacje lecz nie wiem od czego lepiej zaczac.O wolnoamerykance na Malym Krywaniu-Krywan wyczytalem i Krywan sobie odpuszcze,mam chec na:1)Bystry Przechod ,lecz co sadzicie o przeleczy Furkotna 2)Koprowy Wierch 3)RYSY.o tej trasie wiem Jak rozplanowac tak aby mogl zrealizowac swe plany mam na to 12dni a.tu chcialbym jeszcze zaliczyc Zamek Spiski,Zamek Orawski to takie przerywniki by odsapnac .moze ktos podsunie inny plan.oraz pyt.jechac w ciemno na nocleg czy rezerwowac?ma ktos dobra kwatere?jedziemy po 15 wrzesnia pozdrawiamy jestescie switni


Za duzo Ci nie pomoge bo nie znam zabardzo slowacki Tatr ale trasy wymysliles dosc dlugie i meczace. Ja bym zacza od Ciemiaka na Kasprowy.
Pozniej Murowaniec Krzyzne do doliny 5 stawow.

W sumie te dwie trasy jak masz kondycje mozna przejsc w dwa dni. Na Rysy polecam isc z Morskiego Oka a zejsc na Slowacka strone i wrocic autobusem do Polski.

Krywan zastanow sie warto pojsc i nie jest ciezko wcale.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: krywań
PostNapisane: Pt sie 26, 2005 12:12 pm 
no nie chce na spokojnie przejsc te trasy.2,3dni w Polsce aklimatyzacja stad Krzyzne i Ciemniak zas potem zamierzam wypad w Tatry Slowackie (transport wlasny).na Rysy chce wejsc od strony slowackiej w nastepnych dzionkach Koprowy,BystryPrzechod(tylko ta przelecz trudna?),no i moze Krywan ten szczyt to magia bylo by sie czym chwalic :D w miedzy kolejnymi wyprawami chce zrobic wyrywniki w postaci wycieczek Spiski Hrad szukam w internecie lokum na Slowacji by moc wczesnie ruszac bo to juz wrzesien


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL