Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 4:23 pm 
witam mam problemik , chcę wyruszyć na szlak na Morskie Oko bardzo wczesnie rano ok 5:00 tylko nurtuje mnie kilka kwestii :
1) co z wejściem na teren TPN , chodzi mi o bilety , przecież rano o tej godzinie tam nikogo nie ma
2) problem pozostawienia samochodu - przed szlabanem jest parking ale czy jest czynny o 5:00 rano ?? i jak zapłacić za postój ( komu) ?
3) ten parking jest płatny od czasu postoju czy z góry ustalona stawka za postój ??
4) zamiast jechać samochodem myślałem o busie spod PKP ale tam pierwszy chyba jedzie dopiero coś ok 7:00 . Ewentualnie można wziąć taryfe ale pewnie sie nie wypłace ...

z góry dziękuję za informacje i porady ,pozdro 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 4:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Za weiście tak wcześnie poprostu nie płacisz raz już tak jechałem i samochód postawiliśmy na parkingu bez uiszczania opłaty . A stawka chyba jest z góry ale nie jestem pewien co do busa to masz racje jedzie około 8 jak uzbiera całego busa . Chyba że jest was tyle że możecie sobie wynając to nie ma problemu .

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 4:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
1. "co z wejściem na teren TPN , chodzi mi o bilety , przecież rano o tej godzinie tam nikogo nie ma" - odpowiedz sobie sam, albo możesz np. wcześniej kupić bilet tygodniowy czy dwudniowy
2. ostatnio kolega był na parkingu ok 5.30 i zaparkował, nie wiem czy czasem w nocy też tam ktoś jest
a płaci się chyba przy wyjeździe, o zapłatę to bym się nie martwił
3. parking jest płatny za godzinę, ale rano od której ci policzą to nie wiem, za całydzień chyba też kasują
4. PKS jest 6.10, a busy to nie wiem, ale też coś koło tej godziny (w sezonie) ostatnio jadą według rozkładu

Jak jest was więcej to dogadajcie sie z kierowcą busa i zamówcie go sobie na konkretną godzinę
A jak nie to zostawiasz auto na parkingu i wchodzisz do parku. Wieczorem wrócisz i zapłacisz za parking.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 10:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
tomek.l napisał(a):
2. ostatnio kolega był na parkingu ok 5.30 i zaparkował, nie wiem czy czasem w nocy też tam ktoś jest
a płaci się chyba przy wyjeździe, o zapłatę to bym się nie martwił


na parkingu jest ktos cala dobe. jesli bedziesz bardzo wczesniej po prostu musisz kogos obudzic zeby Ci otworzyl szlaban. no chyba ze jest otwarty to tym lepiej dla Ciebie bo czas postoju policza Ci od godz 6.
a co do kosztow to oplaca sie zaplacic za caly dzien 20zl bez wzgledu na ilosc godzin


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 6:00 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
lukas napisał(a):
zamiast jechać samochodem myślałem o busie spod PKP ale tam pierwszy chyba jedzie dopiero coś ok 7:00

wyjeżdżałam w lecie przed 6, ale faktycznie musi być komplet w busie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 7:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Hej mam pytanie: z jakiej ulicy w Zakopanem wyjeżdżają busy na Siwą Polanę i do Kir, i w jakich cenach ( odpowiednio ) są przejazdy? No i na Palenicę Białczańską skąd? O ile pamiętam busy do Kuźnic kosztują 2 zł od osoby, ale nie wiem czy wyjeżdżają tam też np. od dworca PKP czy tylko z ronda. Z tego co pamiętam, na Palenicę biorą za przejazd 5 zł, ale może się zmieniło coś w tej kwestii? Ciekawi mnie też na marginesie cena autobusu z Zakopanego do Tatrzańskiej Łomnicy/Smokowca, i czy są jakiekolwiek połączenia autobusowe ze Szczyrbskim Jeziorem. Ważne informacje dla mnie to też o której godzinie odjeżdżają z tych miejscowości ostatnie autobusy do Zakopanego. Jak ktoś coś wie, zna rozkład jazdy to proszę o pomoc. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:14 pm 
Na Siwą Polanę i do Kir też odjeżdżają spod PKS-u busy. koszt to bodaj 3,50 /przynajmniej w zeszłym roku/. Do Palenicy od maja dowiedizelismy sie ze juz 6 zeta a jeszcze wysadzają przed parkingiem pareset metrów :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Ataman napisał(a):
3,50


Nie no, przecież do Kir jechaliśmy za 3... :scratch:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:19 pm 
No tak faktycznie do Kir 3 zeta a Siwa Polana 3,50


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
e to spoko, a PKS-y na jakiej ulicy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:33 pm 
Jakub napisał(a):
e to spoko, a PKS-y na jakiej ulicy?


Czy Ty byłeś kiedykolwiek w Zakopanem ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ataman napisał(a):
Czy Ty byłeś kiedykolwiek w Zakopanem ?

:rofl_an: Atamanie zapewniam Cię że Jakub przeczytał więcej o samym Zakopanym jak i o Tatrach niż my wszycy razem wzięci. Ale czy tam był, kto to wie :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:39 pm 
Zatem Jakubie nie szukaj PKS-u w Zakopanem bo wszelkie przejazdy obsługuje PKS Nowy Targ - weź kwaterę na harendzie np i całkiem blisko będziesz miał :wink:

A co do podbudówki teoretycznej to zgadzam się z Dresikiem - to ważna rzecz, wielu ludzi żyje substytutami a góry na fotach w albumie ładniejsze 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:47 pm 
Na Harendę to z Krupówek kawał drogi jest. Myślałem że złapię coś na Siwą Polanę na Skibówkach czy Krzeptówkach a do Moka koło ronda kuźnickiego. A te bilety do TPN-u to często spraedzają? bo nie sądzę by robił to personel schronisk :lol: co najwyżej straż parku, ale ona chyba w schroniskach nie bywa :roll: albo robi nieregularne odwiedziny turystom :?: :idea: :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Anonymous napisał(a):
A te bilety do TPN-u to często spraedzają? bo nie sądzę by robił to personel schronisk :lol: co najwyżej straż parku, ale ona chyba w schroniskach nie bywa :roll: albo robi nieregularne odwiedziny turystom :?: :idea: :lol:


Czy Ty piszesz to na trzeżwo,:scratch: Porzuć książki i jedż już, jedż :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:57 pm 
Człowieku litości :mur: :mur: :mur:

Wszystkie busy ruszają z centrum, spod dworca PKS który jest tuż obok dworca PKP !!! Nie majacz tutaj o Krzeptówkach i Rondzie Kuźnickim bo to dwa punkty miasta położone w zupełnie innych jego fragmentach. nie znajdziesz kwatery z której miałbyś blisko do obydwu 8) W ogóle qrva te pytania mi teleranek jakis przypominają :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 8:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ataman napisał(a):
W ogóle qrva te pytania mi teleranek jakis przypominają :wink:


Nie ujmująnic Wojtkowi Manowi, mi przypomina program "Duże dzieci" :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 22, 2006 10:17 pm 
Tak przy okazji ych autobusów o 6:10 - wiem, że nie jadą drogą Balzera, tylko "na obkoło" :D przez Brzegi i Klin. Stąd pytanie - jechał już ktoś pks-em na Palenicę? O której jest się na miejscu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 12:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ja tam zwykle dzień wcześniej wieczorem zamawiam sobie busika pod kwaterę na rano - jak jedziemy paczką 4-8 osób nie wychodzi drogo (przy 8-miu taniej, niż bus z rozkładu) i na szlaku jesteśmy o której chcemy. Zdziertus (taksówkarz) zabierał nas już kiedyś o 3:00.

A co do tematu - z parkingu(?) przed Morskim Okiem mogą korzystać tylko pojazdy TPN, TOPR i schroniska (jakoś trzeba dowieźć zaopatrzenie).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 1:54 pm 
A ile weźmie za 3-4 osoby? I za numerek tel. byłbym dźwięczny po tego busika. :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 2:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
A z parkingu na Włosienicy mogą korzystać ci co mają pozwolenie.
Trzeba chyba zmienić ten tytuł wątku

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 7:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Bombadil napisał(a):
I za numerek tel. byłbym dźwięczny po tego busika.

Pewnie byłbyś, ale jako nierejestrowany gość nie masz PW, więc gdzie ci go wyślę?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 9:25 pm 
To aż takie poufne? :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 9:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Ciekawi mnie też na marginesie cena autobusu z Zakopanego do Tatrzańskiej Łomnicy/Smokowca, i czy są jakiekolwiek połączenia autobusowe ze Szczyrbskim Jeziorem. Ważne informacje dla mnie to też o której godzinie odjeżdżają z tych miejscowości ostatnie autobusy do Zakopanego. Jak ktoś coś wie, zna rozkład jazdy to proszę o pomoc. :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 9:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Bombadil napisał(a):
To aż takie poufne? :)
Nie. Po prostu lubię wiedzieć z kim gadam. A tak - równie dobrze mogę "wdzwonić" laptopa przez modem, podpisać go Bombadil i gadać sam ze sobą. I tyle.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 10:07 pm 
Oj przepraszam, ale obiecałem sobie, że zarejestruję się dopiero jak wrócę z tegorocznego wypadu z relacyjką, coby się nie czuć zbyt nieśmiało wśród tak zacnych "starych wyjadaczy". :wink:
I mogę Cię zapewnić, że wszystkie wypowiedzi sygnowane "Bombadil" są pisane przez jedną osobą, co można sprawdzić po IP. Pozdrawiam! :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 24, 2006 11:59 am 
Swój

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 11:55 am
Posty: 56
Lokalizacja: z gór okrytych przez lód
Na parkingu płaci się 2zł za każdą rozpoczętą godzinę, co jest o tyle lipne że jak zejdziesz ze szlaku o, na przykład 17:05, to za te 5 minut płacisz 2zł. :)

_________________
Sportowy tryb życia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 24, 2006 1:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ultima_Thule napisał(a):
Na parkingu płaci się 2zł za każdą rozpoczętą godzinę, co jest o tyle lipne że jak zejdziesz ze szlaku o, na przykład 17:05, to za te 5 minut płacisz 2zł. :)


kilka razy zdarzylo mi sie przyjsc pare minut po pelnej godzinie i nigdy mi jej nie liczyli. ostatnio pan podarowal mi pol godziny :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 25, 2006 1:46 pm 
A jakie są dokładnie ceny na parking u w Palenicy B:
Interesuje mnie za godzinę , za dobę oraz jak policzyli by np 3 dni. Czy jest możliwość dogadania się i jak bardzo jeżeli ktoś już oczywiście tak kiedyś zostawiał.
Darek


Góra
  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2008 3:41 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 24, 2006 5:03 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kielce
Nie orientujecie się może o której godzinie odjeżdża pierwszy bus lub PKS z Zakopca do Palenicy. Znalazłem gdzieś,że PKS jest o 6:10 ale nie jestem pewny. Chciałem wyskoczyć na Rysy w połowie lipca, a nocleg w Roztoce czy Moku nie wchodzi w rachubę. I jeszcze jedno ile kosztuje całodzienny parking w Palenicy ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL