Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 6:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
MOKO - MOKIEM
MOKA - MOKĄ
:wink: :mrgreen:

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 10:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 6:42 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Bydgoszcz
Aj tam, aj tam. Czepiacie się. Pomylić się nie można.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 11:08 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Elfka napisał(a):
Wczoraj startowałam ze Zverówki o 5 na Smutną Przełęcz, dalej Trzy Kopy - Banówka - Przełęcz, na dół do Tatliakowej i zaś do Polski przez Rakonia. Ludzi niewielu, wiele odcinków szłam zupełnie sama. Za to dziś pognało mnie na Bystrą Ławkę. Ludzi cała masa. Generalnie chyba Zachodnie zarówno nasze jak i słowackie są mniej oblegane.


To chyba też kwestia środka tygodnia i pogody - robiłam tą trasę w zeszłym roku w październiku w weekend z rewelacyjną pogodą i ludzi było sporo. Na trudniejszych fragmentach tworzyły się nawet małe zatory. Choć dalej to jeden z najfajniejszych szlaków, na jakich byłam :)

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 1:21 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Wszystko fajnie tylko jak się dostać na te Tatry Słowackie, zeby to można było jak w Karkonoszach, noclegować sobie w polskim schronisku tuż przy granicy i sobie zrobić pętelke gdzieś po czeskiej stronie.Czy to trzeba jechać z Zakopanego do Popradu i stamtąd iść gdzieś i noclegu szukać, czy nocując w Chochołowskiej oprócz Rohaczy da się jedniodniowo gdzieś pójść na słowacką stronę?

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 2:43 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
Stonka sudecka napisał(a):
Wszystko fajnie tylko jak się dostać na te Tatry Słowackie, zeby to można było jak w Karkonoszach, noclegować sobie w polskim schronisku tuż przy granicy i sobie zrobić pętelke gdzieś po czeskiej stronie.Czy to trzeba jechać z Zakopanego do Popradu i stamtąd iść gdzieś i noclegu szukać, czy nocując w Chochołowskiej oprócz Rohaczy da się jedniodniowo gdzieś pójść na słowacką stronę?


poprostu Tatry to nie Karkonosze i pętelki są znacznie większe
i wcale nie musisz jechać do Popradu przez Zakopane
od zachodu możesz pociągiem relacji Praga-Kosice
wysiadasz na stacji Strba i już jesteś w Tatrach
Z Katowic taka podróż z 1 przesiadką trwa niecałe 6 godzin

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 10:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Stonka sudecka napisał(a):
czy nocując w Chochołowskiej oprócz Rohaczy da się jedniodniowo gdzieś pójść na słowacką stronę?


Na Raczkową Czubę

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 10:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Bystra również do zrobienia z Chochołowskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 1:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 1:05 pm
Posty: 24
Witam,
Mam problem ponieważ jadę pierwszy raz w Tatry Polskie bez przewodnika. Nie jestem pewna co do wybranych trasy dlatego postanowiłam napisać na forum. Jadę na 5 dni i chciałabym jak najwięcej zwiedzić. Pierwszego dnia gdzieś koło 11-12 godz. planuję jako na początek odwiedzić Dolinę Kościeliską i w niej jaskinie. Planuję zacząć od miejsca Kiry gdzie dojeżdża bus a skończyć na Smreczyński staw. Po drodze chcę odwiedzić wszystkie jaskinie. Moje pytanie co do doliny brzmi: ile mi czasu zajmie ta wycieczka? W takim normalnym tempie ani szybkim ani wolnym. Na kolejny dzień planuję wybrać się na Giewont. Zaczynając od miejscowości Kuźnice wspiąć się na Kasprowy Wierch później przez Czerwone wierchy aż do aż do Kopy Kondrackiej i na Giewont. Zacząć chcę gdzieś o 7 rano nie wiem ile mi zajmie taka wycieczka bo mam zamiar wracać przez Polanę Kondratową czyli z Giewontu niebieskim szlakiem. Boję się że mogę nie wyrobić się w 10 godz. Nie wiem czy jest ciężko wejść dlatego proszę o jakąś informację o trasie. Niby czytałam na temat tych tras ale jakoś nie jestem do końca przekonana. Z kondycją u mnie może nie jest rewelacyjnie ale wiem że dam radę bo bardzo tego chcę . Na trzeci dzień myślałam by wybrać się do Doliny Chochołowskiej. Dojechać busem do Siwej Polany później przejść do Doliny Starorobociańskiej czarnym szlakiem aż do siwej przełęczy zielonym do skrzyżowania razem z czerwonym i tam już na szczyt Starorobociański Wierch a wracać przez Kończysty Wierch następnie zielonym szlakiem do Trzydniowiański Wierch i czerwonym szlakiem w dół do polany trzydniówki. Nie wiem czy nie jest do zbyt długa i męcząca trasa oraz w ile godzin mogłabym się wyrobić? Również nie wiem czy trudno jest zdobyć szczyt Srarorobociański. Proszę o rady i informację czy może lepiej jakbym wybrała zamiast tej trasy co podałam wyżej to Od Siwej Polany do Polany trzydniówka czerwonym szlakiem na Trzydniowiański Wierch i obejść w koło dalej czerwonym szlakiem aż do Polany Chochołowskiej. Proszę o radę który szlak wybrać i który jest mniej wymagający oraz ile czasu mi zajmie przejście. Czy są tam jakieś trudne podejścia itd. Czwarty dzień chyba będzie najbardziej wymagający i nie wiem też ile mi czasu zajmie czy przez te trasy co wybrałam wcześniej dam radę przejść tą trasę bo mogę już być zbyt zmęczona 3 dniami chodzenia więc proszę o radę. Dobra piszę jaki ma być czwarty dzień. Planuję zacząć w miejscowości Kuźnice niebieskim szlakiem dojść do Schroniska Murowaniec w Hali Gąsienicowej stamtąd żółtym szlakiem koło Czerwonego stawu aż do Przełęczy Krzyżne i tam również dalej żółtym szlakiem aż do Doliny Pięciu Stawów Polskich później niebieskim szlakiem do Morskiego Oka a późnej może do Czarnego Stawu pod Rysami później planuje piechotką pójść na busa do Palenicy Białczańskiej. Poradzie mi czy wyrobię się w 10 godz? Czy na tej trasie mogę się pogubić lub są jakieś niebezpieczne miejsca? Ostatni dzień to będzie Gubałówka oraz Krupówki czyli lajcik:) A i jak ktoś wie ceny biletów wszystkich czyli np. kolejki na Gubałówkę dojazd do kuźnic czy nawet bryczka z Morskiego oka wstęp do jaskiń czy do dolin proszę o napisanie. Napiszę jeszcze że nie będę miała butów specjalnych do chodzenia po górach tylko zwykłe adidasy więc proszę o info czy lepiej by było bym na te trasy zakupiła buty czy dam radę przejść w adidasach:) Dziękuję z góry za odpowiedzi:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 2:03 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Jeśli chodzi o długości/czas szlaków to tutaj możesz popatrzeć http://szlaki.wtatry.net/

gogusia359 napisał(a):
Poradzie mi czy wyrobię się w 10 godz?

Jeśli boisz się o kondycję to wg mnie nie poradzisz sobie w takim czasie. Ja gdybym był zmęczony po 3 dniach to na Twoim miejscu bym się wybrał np. na Kasprowy albo nad czarny staw i tam odpoczął. Nie ma sensu się zajeżdżać i robić mega długich tras. Domyślam się, że to ma być przyjemność a nie mordęga :)

Lepiej Gubałówkę zrób sobie w trakcie Twojej wycieczki. Odpoczniesz trochę i nabierzesz siły na kolejne dni.
Najlepiej wejdź sobie na Krzyżne i zejść D5S do Palenicy. MOKO już sobie odpuść, chyba, że będziesz czuła, że masz moc, to leć dalej!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 2:08 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
Stonka sudecka napisał(a):
Wszystko fajnie tylko jak się dostać na te Tatry Słowackie, zeby to można było jak w Karkonoszach, noclegować sobie w polskim schronisku tuż przy granicy i sobie zrobić pętelke gdzieś po czeskiej stronie.Czy to trzeba jechać z Zakopanego do Popradu i stamtąd iść gdzieś i noclegu szukać, czy nocując w Chochołowskiej oprócz Rohaczy da się jedniodniowo gdzieś pójść na słowacką stronę?


A czemu to ma być polski schron przy granicy???
Pętelki fajne mozna robić na Słowacji w Tatrach Zach.
Polecam ATC Raczkowa Dolina
http://www.travelguide.sk/pol/kempingi/ ... 3_0_1.html
koło Pribyliny. W Chacie Jakubina płaciłam 8 euro.
Szlaki zaraz przy noclegu:) Można stamtąd i na Otargańce, na Baraniec, Rohacze, Bystrą.
Po tamtej stronie na szlakach mało ludzi.Ze 2 lata temu na Otargańcach żywej duszy, dopiero przy granicy polskiej troche osób. To samo Błyszcz, Bystra. Więcej było w weekend Na Rohaczach i Barańcu.Ale w porównaniu ze szlakami w okolicach Murowańca to pustkowie.
polecam
ela:)

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 2:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
gogusia359 napisał(a):
Poradzie mi czy wyrobię się w 10 godz?
Musiałabyś naprawdę ostro popier.dalać, żeby przejść to w 10h. I to bez Czarnego Stawu. Plan jest dobry, ale kondycyjnie bardzo wymagający. no i nie zakładaj każdego dnia świetnej pogody - różnie może być.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 2:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Tu masz kolejny kalkulator: http://www.szlaki.net.pl/

Do czasów dolicz sobie postoje, a pod Giewontem kolejkę na szczyt.

Co do przejścia przez Krzyżne to Twój wariant grubo przekracza 10 godzin (wliczając postoje, bo na przełęczy trzeba chwilkę poświecić widoki cudowne). Ja bym sobie odpuścił przejście do Morskiego Oka.

Pozostałe szlaki raczej w 10 h się zmieszczą przy odpowiednim tempie. Solidnym tempie. Plan jest ambitny ale weź pod uwagę, że to góry, mamy środek lata o 5 dni ładnej pogody pod rząd naprawdę będzie ciężko. Jak będzie 1 dzień tzw lampy będzie już dobrze.

Opłaty dla TPN:
http://tpn.pl/zwiedzaj/turystyka

Bus do Kuźnic z centrum Zakopanego to 3 zł, do Kościeliskiej 5 zł, do Chochołowskiej 6 zł, do Palenicy Białczańskiej 10 zł.

Cennik Gubałówka:
http://www.pkl.pl/gubalowka/Kolej_linow ... wka/Cennik

Co do butów...
Ja wiem, że ludzie w sandałach wchodzą na Świnicę ale jednak przydałoby się coś z solidną podeszwą. Wszak nie masz pewności jaka będzie pogoda a takie adidaski w czasie deszczu na śliskiej skale to kłopot murowany.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 3:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Chochołowska mozesz za dychę przejechac na rowerze do lesniczówki i wrócic takoż. Skrócisz sobie dniówkę na nózkach przynajmniej o 1,5h.
Kiedy jedziesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 5:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 1:05 pm
Posty: 24
creamcheese napisał(a):
Chochołowska mozesz za dychę przejechac na rowerze do lesniczówki i wrócic takoż. Skrócisz sobie dniówkę na nózkach przynajmniej o 1,5h.
Kiedy jedziesz?

Dziękuję wszystkim za rady;) jadę na początku sierpnia dopiero ale chce się przygotować jak najlepiej i dlatego już teraz planuje wyjazd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 5:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
To przygotuj się na możliwy deszcz i burze. To w Tatrach latem dość częste zjawisko.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 5:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 1:05 pm
Posty: 24
Valril napisał(a):
To przygotuj się na możliwy deszcz i burze. To w Tatrach latem dość częste zjawisko.

Wiem o tym i przygotuje się jak najlepiej. ;) nie wiem tylko jaką powinna być podeszwa buta by nie były śliskie jak będzie padać;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 7:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Przejrzyj sobie http://www.tatry.turystyka-gorska.pl
Kup przewodnik Józef Nyka "Tatry Polskie" i mapę, np. Tatrzański Park Narodowy - Sygnatura i zaplanuj sobie sama.
Co do butów. Kup lepiej turystyczne. I wcześniej je przed wyjazdem rozchodź.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 13, 2013 9:31 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
migotka351 napisał(a):
A czemu to ma być polski schron przy granicy???

Bo tak jestem przyzwyczajona po Karkonoszach :wink: .Biorę sobie noclegi w Strzesze Akademickiej albo na Szrenicy i walę na Czechy.A czy można gdzieś we Wrocławiu wykupić sobie ubezpieczenie na słowackie Tatry na kilka dni?Z tej strony, co ktoś wcześniej podawał nic nie wiem, nie znam słowackiego :roll: .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 8:58 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Możesz np. w oddziałąch PZU. Lub jeżeli posiadasz konto Inteligo które ma w ofercie online ubezpieczenia PZU.
Cena ok 5zł/dzień


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 4:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
_Sokrates_ napisał(a):
Stonka sudecka napisał(a):
czy nocując w Chochołowskiej oprócz Rohaczy da się jedniodniowo gdzieś pójść na słowacką stronę?

Na Raczkową Czubę
maciej76 napisał(a):
Bystra również do zrobienia z Chochołowskiej.

Zgadza się... z kolei przy dobrej formie pozwalającej na robienie tras z sumą podejść > 2 tys./dzień to można nawet schodzić do słowackich dolin i później wracać do Doliny Chochołowskiej.
A z tych trochę łatwiejszych kondycyjnie tras to jeszcze jest: Grześ -> Dolina Łatana -> Zabrat -> Rakoń lub trochę dłuższy wariant z przejściem szlaku graniowego Grześ - Przełęcz pod Osobitą i później można wrócić np. Doliną Łataną i wejść na Grzesia lub na Rakoń.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 5:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 14, 2013 4:58 pm
Posty: 2
Witam. Mam zamiar we wrześniu wybrać się na kilka dni w tatry (4-5) i chciałbym poprosić bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc w zaplanowaniu trasy. Ustaliłem sobie, że pierwszego dnia dojadę do Zakopanego, złapię busa do Palenicy i podejdę pod Morskie Oko. Pierwszy nocleg chciałbym spędzić pod gołym niebem, na polu namiotowym PZA. Tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie. Czy powinienem brać swój namiot ? Poczytałem troszkę i okazuje się, że są tam namioty turystyczne, ale nie jestem tego do końca pewien.

Następnego dnia, o świcie, wyruszam na Rysy, schodzę z drugiej strony do Chatki pod Rysami, chciałbym tutaj spędzić noc, ale wydaje mi się, że jeśli w stanę o 8 rano i ruszę spod Morskiego Oka na szczyt to, pod Chatką stawię się bardzo wcześnie i szkoda będzie marnować czas. Dalej planuję przejść stroną Słowacką na Koprowy Wierch, a następnie przez Gładką Przełęcz zawitać do Doliny Pięciu Stawów.

Proszę o radę odnośnie mojej trasy oraz tego gdzie dalej spać, czym płacić w schroniskach po stronie słowackiej. Wszelkie rady i uwagi będą bardzo pomocne !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 5:25 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Polski szlak na Gładką Przełęcz jest zamknięty, schodząc tamtędy będziesz na widoku i będziesz łakomym kąskiem dla strażników. Po pierwsze - mandacik za poruszanie poza szlakiem no i kolejna kara za nielegalne przekraczanie granicy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 5:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Spać tam gdzie można, płacić prawdziwymi pieniędzmi.
Sprawdź przy okazji jakie są warunki uzyskania noclegu na Taborisku...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 6:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Znacie może jakiś patent jak z Roztoki dostać się w miarę suchą stopą do Doliny Białej Wody tak aby nie iść przez Łysą Polanę?
Proszę o priv 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 7:18 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
I super, trzy noclegi na sierpniowy weekend w Chochołowskiej załatwione, jedynie tam były teraz miejsca wolne :roll: .Czerwone wierchy zostawiam ewentualnie na wrzesień na zwykły weekend z jednym noclegiem w Zakopcu, zupełnie mi tym razem nie pasują.Musiałabym albo iść od schroniska do schroniska z worem na plecach,albo cały wyjazd mieć z bazą w Zakopanem, obydwa warianty do d... tym bardziej, że w tym roku wyjątkowo mi zależy na odrobinie spokoju bez zamartwiania się np.o autobusy czy inne pierdoły.Dzięki za cenne informacje, na pewno uwzględnię podczas tego wyjazdu, pozostaje mi tylko kupić mapę Tatr Słowackich i ubezpieczyć się gdzieś.Żeby tylko pogoda dopisała :twisted: .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 7:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Jeszcze myślę, że możesz taki szlak zrobić: Chochołowska - Grześ - Rakoń - Zabrat - Tatliakowa Chata dalej kawałek w stronę Smutnej Przłęczy i odbić nad Stawy Rohackie. Potem iść dalej szlakiem doliną aż dojdziesz do skrzyżowania szlaków, odbić nad Wodospad, zejdziesz na Adamculi i wrócisz kawałek asfaltem do Tatliakowej. No i potem do góry na Zabrat, Rakoń, Grzesia lub też Wyżnią Chochołowską.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 7:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 14, 2013 4:58 pm
Posty: 2
Czyli krótko mówiąc, będę musiał wrócić na stronę polską przez Rysy. W schroniskach Słowackich przyjmują złotówki czy raczej trzeba się przygotować na euro ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 7:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
gogusia359 napisał(a):
odwiedzić Dolinę Kościeliską i w niej jaskinie. Planuję zacząć od miejsca Kiry gdzie dojeżdża bus a skończyć na Smreczyński staw. Po drodze chcę odwiedzić wszystkie jaskinie. Moje pytanie co do doliny brzmi: ile mi czasu zajmie ta wycieczka?


Zależy od tempa ;), ale spokojnie w dzień się wyrobisz. Kilka porad - idź najpierw do Raptawickiej, potem do Mylnej, bo jak wejdziesz do Mylnej, to wyjdziesz w zupełnie innym miejscu i żeby wejść potem do Raptawickiej będziesz musiała znowu rypać na górę (nie wiem, jak bardzo zielona jesteś w kwestii Tatr i stąd te oczywistości). Mylna jest jednokierunkowa i MUSISZ mieć tam latarkę (+ zapasowe baterie na wszelki wypadek). Moim zdaniem jaskinie w Kościeliskiej to bardzo atrakcyjna wycieczka i co ważne - nie potrzeba do niej dobrej pogody. W ubiegłym roku zwiedzałam je w czasie totalnego zachmurzenia, nieustannego deszczu i zimna - w jaskiniach to niespecjalnie przeszkadza. Tylko skała przy wejściu do Raptawickiej jest pieruńsko śliska w deszcz - trzeba uważać, ale jest łańcuch, powolutku wszystko da się zrobić (tyle że adidaski mogą być problemem...). Dlatego też radzę nie trzymać się sztywno założonego planu. Jeśli pierwszego dnia będziesz mieć tak zwaną lampę to daruj sobie jaskinie, a idź gdzieś indziej - jaskinie będą jak znalazł w dzień gorszej pogody, który zapewne Ci się przytrafi.

gogusia359 napisał(a):
Kasprowy Wierch później przez Czerwone wierchy aż do aż do Kopy Kondrackiej i na Giewont. Zacząć chcę gdzieś o 7 rano


Czerwone Wierchy zaczynają się dopiero od Kopy Kondrackiej, ale mniejsza o to. Akurat trasą od Kasprowego do Kopy nigdy nie szłam, ale na podstawie innych doświadczeń z Tatrami Zachodnimi domyślam się, że nie ma tam trudności, po prostu mozolne podejścia na szczyty i zejścia na przełęcze. Sam Giewont jest przez ludzi oceniany bardzo różnie, obiektywnie rzecz ujmując nie jest jakiś szczególnie trudny, codziennie wchodzą tam setki, jeśli nie tysiące ludzi i zazwyczaj schodzą z niego szczęśliwie. Właśnie ten tłum jest tam najgorszym problemem. Jeśli planujesz rozpocząć wycieczkę o 7, na Kasprowym będziesz ok. 10, a na Giewoncie w samym środku dnia i ludzi prawdopodobnie będzie zatrzęsienie. Ogólnie radziłabym wyjść wcześniej, choć w kwestii Giewontu nic to nie zmieni - po prostu im wcześniej wyjdziesz, tym wcześniej zejdziesz z gór, a burze lubią tworzyć się w Tatrach wraz z upływem dnia (choć rano też bywają). Tym więcej czasu będziesz też miała do zmroku.

gogusia359 napisał(a):
Doliny Chochołowskiej. Dojechać busem do Siwej Polany później przejść do Doliny Starorobociańskiej czarnym szlakiem aż do siwej przełęczy zielonym do skrzyżowania razem z czerwonym i tam już na szczyt Starorobociański Wierch a wracać przez Kończysty Wierch następnie zielonym szlakiem do Trzydniowiański Wierch i czerwonym szlakiem w dół do polany trzydniówki. Nie wiem czy nie jest do zbyt długa i męcząca trasa oraz w ile godzin mogłabym się wyrobić? Również nie wiem czy trudno jest zdobyć szczyt Srarorobociański.


Czy trasa nie jest dla Ciebie zbyt długa i męcząca - nie nam oceniać, nikt tu nie zna Twoich możliwości. Czasy wylicz sobie na podstawie mapy, dolicz trochę na postoje. Według mnie trasa jak najbardziej do zrobienia, ale czy Ty dasz radę, to ręki sobie uciąć nie dam. W razie gdybyś miała dosyć już po jednym szczycie, to szukaj na mapie najbliższego szlaku prowadzącego w dół i schodź. Czy trudno zdobyć Starorobociański? - nie. Ogólnie większość szczytów Tatr Zachodnich to po prostu łagodne grzbiety nie przedstawiające sobą żadnych trudności technicznych. Tyle, że się trzeba nachodzić pod górę i w dół.

W Chochołowskiej radzę wynająć rower - oszczędzasz czas i siły, a poza pieniędzmi nic nie tracisz - przejście Chochołowską jest raczej nudne i monotonne.

Jeszcze raz powtórzę - nie trzymaj się sztywno założonego planu "dzień drugi to, dzień trzeci tamto". Dostosowuj wycieczki do pogody oraz do swoich sił - może się okazać, że drugiego dnia będziesz mieć takie zakwasy w nogach, że właśnie wtedy wybierzesz się na Krupówki zamiast gdziekolwiek indziej.

Mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 7:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
gogusia359 napisał(a):
Mam problem ponieważ jadę pierwszy raz w Tatry Polskie bez przewodnika.

Mimo wszystko proponuję PRZED wyjazdem zakupić przewodnik. I mapę.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 7:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
gb napisał(a):
Sprawdź przy okazji jakie są warunki uzyskania noclegu na Taborisku...


czyli to:

http://www.pza.org.pl/news.acs?id=1980825
i czy w terminie który planujesz będzie jeszcze działało bo w róznych latach róznie to bywało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL