Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt kwi 16, 2024 10:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 14, 2015 11:59 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Jeśli był taki temat to sory za dubla.
Myślę że ciekawa inicjatywa dla wszystkich kolekcjonerów.
Dziecku można już zakładać książeczkę :mrgreen:

http://www.pttkhts.hg.pl/odznaki/tatrzanskie_2tys.html


jakie odznaki już byście mieli? :twisted:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2015 1:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Z tej listy 55-ciu mi brakuje 10.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2015 1:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
6 :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2015 2:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Myślałem że będzie gorzej - brak 9 ;)

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2015 7:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Pomysł ciekawy. Skoro starzy wyjadacze nie mają wszystkiego (zgaduje, że szczytów w Zachodnik) to znaczy, że sprawa nie jest taka banalna.

Wszystkim brakuje 55 szczytów :P. Wg regulaminu liczą się te zdobyte po 1 kwietnia 2015 :-).
Ciekawe czy "zdobycie" Beskidu z Kasprowego, po wcześniejszym wjechaniu kolejką zostałoby uzbabe.

Mam pewną wątplwość (z gatunku czepiania się) co do listy szczytów/przełeczy.
Na liście jest Skrajna Turnia:
a wg Wikipedii:
Cytuj:
czerwony szlak turystyczny z Doliny Kościeliskiej przez Czerwone Wierchy i dalej główną granią Tatr przez Kasprowy Wierch, Liliowe i Świnicką Przełęcz na szczyt Świnicy i dalej w kierunku Orlej Perci. Nie prowadzi przez szczyt Skrajnej Turni, lecz jej południowymi zboczami po słowackiej stronie


Ze wzdlęgu na zapis:
Cytuj:
W projekcie ujęto również przełęcze będące kulminacyjnym punktem przebiegu szlaku (w takim przypadku nie ma już szlaków prowadzących powyżej takiej przełęczy)


nie znalazły się w spisie niektóre ciekawe przełęcze: Polski Grzegień, Zawrat, Krzyżne

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2015 8:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
28 ło matko, cienias jestem.
Pocieszam się, że większość zostawiłem na starość :P

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2015 10:53 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1494
Lokalizacja: W-wa
Ja mam 31, ale Tatry Zachodnie po naszej stronie, gdzie trochę punktów można zdobyć, jeszcze przede mną - w części słowackiej zaś, podczas jednego wyjazdu do Zverovki zarobiłam aż 9 punktów:
Banówka, Pachoł, Hruba Kopa, Trzy Kopy, Rohacz Płaczliwy, Rohacz Ostry, Spalona Kopa, Salatyński Wierch, Mały Salatyn

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2015 11:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Wolf_II napisał(a):
Na liście jest Skrajna Turnia:
a wg Wikipedii:
Cytuj:
czerwony szlak turystyczny z Doliny Kościeliskiej przez Czerwone Wierchy i dalej główną granią Tatr przez Kasprowy Wierch, Liliowe i Świnicką Przełęcz na szczyt Świnicy i dalej w kierunku Orlej Perci. Nie prowadzi przez szczyt Skrajnej Turni, lecz jej południowymi zboczami po słowackiej stronie


Mało tego, rzeczywisty wierzchołek jest tak naprawdę nie tak łatwo osiągalny - znajduje się jakies 10m od Grani Głównej na północ, prowadzi do niego podwójnie eksponowana, wąska i krucha grańka.
I co teraz? :mrgreen:

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2015 12:00 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Z tą Skrajną Turnią dobrze wyłapane - tam szlak nie prowadzi nawet przez ten niższy wierzchołek, tylko jakieś 5 metrów poniżej. Ale przejście na główny wierzchołek to akurat raczej łatwe jest, w sensie że 0+ :wink: a ekspozycja to kwestia względna, jak jest gęsta mgła to nie widać tego :lol:
Z listy bym też wykreślił Szczerbawego, Małą Buczynową Turnię, Mały Krywań i Rakuską Czubę - powód jak wyżej, szlak omija te wierzchołki. Zamiast Rakuskiej Czuby wskoczyłby Rakuski Przechód w takim przypadku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2015 9:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Kolejne błędy to wysokość Rysów oraz sugerowanie że wierzchołek Jarząbczego leży na granicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2015 10:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Królewski Nos ? Przecież tam nie ma szlaku tylko prowadzi trawersem. Niby łatwo dostępny ale trzeba zboczyć lekko.

Mogę iść po odznakę 55/55 :D :D :D

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2015 10:33 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
raffi79. napisał(a):
Mogę iść po odznakę 55/55 :D :D :D

A masz to udokumentowane? :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2015 10:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
trekker napisał(a):
Kolejne błędy to wysokość Rysów

może dlatego, że na wyższy wierzchołek nie ma szlaku ... :?:

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 16, 2015 9:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
raffi79. napisał(a):
Mogę iść po odznakę 55/55 :D :D :D

Brawo!
Ale odznaki na razie nie dostaniesz niestety z powodów wyżej podanych - musisz na wszystkie 55 wejść ponownie startując 1 IV 2015 :).

To co, robimy konkursik forumowy - kto pierwszy? :D

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 2:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Brakuje 10

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 3:28 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
trekker napisał(a):
Kolejne błędy to wysokość Rysów oraz sugerowanie że wierzchołek Jarząbczego leży na granicy.

Z Jarząbczym Wierchem oczywiście masz rację - leży na Słowacji, na Grani Otargańców, a nie na granicy. Natomiast z Rysami nie ma błędu - tu ewidentnie chodziło o bardziej popularny północny wierzchołek Rysów (2499 m n.p.m.) uznawany za najwyższych szczyt Polski. Może być traktowany jako osobny obiekt o niewielkiej wybitności. Chyba nie ma tutaj założenia, że liczą się same wybitne szczyty (tak jak w przypadku choćby WKT). W zestawieniu znalazło się parę innych szczytów o małym MDW (np. Królewski Nos, Mały Krywań, Szczerbawy, Klin). Bardziej szczegółowe zestawienie mogłoby zawierać zarówno niewybitny wierzchołek północny (2499 m n.p.m.), jak i wybitny (ale mniej popularny) środkowy (2503 m n.p.m.).
guliak napisał(a):
Z listy bym też wykreślił Szczerbawego, Małą Buczynową Turnię, Mały Krywań i Rakuską Czubę - powód jak wyżej, szlak omija te wierzchołki. Zamiast Rakuskiej Czuby wskoczyłby Rakuski Przechód w takim przypadku.

A wg mnie lepsza jest wersja z Rakuską Czubą. Tego typu przyszlakowe szczyty nie powinny stanowić problemu. Poza tym szczyty jakoś tak bardziej pasują mi do miana "dwutysięczników".
Wolf_II napisał(a):
Ciekawe czy "zdobycie" Beskidu z Kasprowego, po wcześniejszym wjechaniu kolejką zostałoby uzbabe.

Obawiam się, że tak, bo w zestawieniu pojawiła się Wielka Łomnicka Baszta. W sumie podobny przypadek - pod Łomnicką Przełęcz można (na pewnym odcinku nawet trzeba) dostać się kolejką, a później pozostaje krótki odcinek "zdobywania".

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Ostatnio edytowano Śr mar 18, 2015 2:26 pm przez kamiltatry, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 7:52 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
kamiltatry napisał(a):
Obawiam się, że tak, bo w zestawieniu pojawiła się Wielka Łomnicka Baszta. W sumie podobny przypadek - pod Łomnicką Przełęcz można (na pewnym odcinku nawet trzeba) dostać się kolejką, a później pozostaje krótki odcinek "zdobywania".

Racja, nie skojarzyłem tego - na Łomnicką Basztę jest raptem 15 min od wyciągu - w sumie "trudność" porównywalna z Beskidem.

Co do wysokości 2 km to są takie miejsca w których szlak osiąga wspomnianą wysokość, pomimo, że po drodze szczyty/przełęcze są niższe, podobnie jak początek i koniec odcinka szlaku. Na myśl mi przychodzi odcinek Magistrali od Osterwy (dokładniej przełeczy pod Osterwą) w kierunku Batyżowieckiego Stawu. Wydaje mi się, że ścieżka po drodze na trawersie osiąga 2000 m, ale jeżeli nie to proszę o korektę.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 9:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
batmik napisał(a):
A masz to udokumentowane? :)




Odszukałem wszystko i jest udokumentowane :D


grubyilysy napisał(a):
To co, robimy konkursik forumowy - kto pierwszy?


NIe wiem czy znajdę czas.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 3:13 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Wolf_II napisał(a):
Co do wysokości 2 km to są takie miejsca w których szlak osiąga wspomnianą wysokość, pomimo, że po drodze szczyty/przełęcze są niższe, podobnie jak początek i koniec odcinka szlaku. Na myśl mi przychodzi odcinek Magistrali od Osterwy (dokładniej przełeczy pod Osterwą) w kierunku Batyżowieckiego Stawu. Wydaje mi się, że ścieżka po drodze na trawersie osiąga 2000 m, ale jeżeli nie to proszę o korektę.

Tak, trawers Klinu osiąga ok. 2040 m n.p.m. i to jest najwyżej położony punkt Tatrzańskiej Magistrali. Jednak taki punkt na trawersie dziwnie by wyglądał w tym zestawieniu.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 4:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Jak zobaczyłem tę 70- stronicową książeczkę to się za głowę złapałem. Dla mnie spory przerost formy nad treścią.
No i faktycznie, włączenie na listę obiektów takich jak Mały Krywań, Królewski Nos czy Kozie Czuby jest dość śmieszne. Powinno być jakieś zdroworozsądkowe kryterium wybitności czy coś. Poza tym pojęcie 'dwutysięcznika'... :mrgreen:
Według mnie, dla długodystansowców zdobycie Korony Tatr, lub chociażby przejście wszystkich szlaków dla tych, którzy z nich nie schodzą, jest bardziej honorne i ma większy sens niż jakieś sztuczne 'dwutysięczniki' o wybitności 0,5m.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 6:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
A mi się pomysł podoba. :D
Dla "szlakowych turystów" problem Skrajnej Turni czy Rysów jest "wydumany", szlak dochodzi w pobliże i przecież jasne gdzie trzeba dojść.
Jedynie Wielka Łomnicka Baszta nie pasuje - bo jednak jest "przymus" użycia odpłatnej kolejki (przynajmniej teoretycznie).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 6:47 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Krabul napisał(a):
No i faktycznie, włączenie na listę obiektów takich jak Mały Krywań, Królewski Nos czy Kozie Czuby jest dość śmieszne. Powinno być jakieś zdroworozsądkowe kryterium wybitności czy coś.

Kozie Czuby to jeszcze pół biedy, bo mają 29 m wybitności - ale te dwa pierwsze to ledwo kilka. Jak już chcieli być tak szczegółowi, to powinni rozbić Trzy Kopy na osobne obiekty, tam przynajmniej wszystkie 3 (a zwłaszcza Przednia i Drobna) są dużo bardziej wybitne niż Królewski Nos.
kamiltatry napisał(a):
jak i wybitny (ale mniej popularny) środkowy (2503 m n.p.m.).

Nie wiem skąd ci Słowacy wymyślili 2503 m, ale to na pewno nie jest prawidłowa wysokość. Powinni podawać 2501. Graniczny i środkowy wierzchołek różnią się o około 2 metry, na bank nie aż o 4.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 7:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
guliak napisał(a):
Nie wiem skąd ci Słowacy wymyślili 2503 m


Pewnie mają kompleksy!

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 7:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
_Sokrates_ napisał(a):
guliak napisał(a):
Nie wiem skąd ci Słowacy wymyślili 2503 m


Pewnie mają kompleksy!

a kompleksy trzeba masować :mrgreen:

ja zbieram Koronę Tatr ,tylko nikt książki nie zrobił :cry:
jednak dziecku jak zacznie chodzić i wyrazi chęć pomogę w zdobywaniu tej PTTKowskiej.
Fakt jest taki że jak już wyżej pisaliście jest kilka nie przemyślanych punktów do zaliczenia ,ale dla kogoś kto rekreacyjnie i bez ciśnienia zwiedza Tatry to jest ok

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 8:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
grubyilysy napisał(a):
Jedynie Wielka Łomnicka Baszta nie pasuje
Jeśli jest Wielka Łomnicka Baszta, to czemu nie Łomnica?
guliak napisał(a):
Nie wiem skąd ci Słowacy wymyślili 2503 m
A nie jest przypadkiem tak, że Polacy mierzą względem Bałtyku, a Słowacy względem Adriatyku i to może wprowadzać niewielkie różnice?
prof.Kiełbasa napisał(a):
jednak dziecku jak zacznie chodzić i wyrazi chęć pomogę w zdobywaniu tej PTTKowskiej.
Żeby moje dziecko chciało po górach chodzić po mogę mu nawet paszport polsatu załatwić.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 11:24 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 10, 2014 3:28 pm
Posty: 23
Krabul napisał(a):
guliak napisał(a):
Nie wiem skąd ci Słowacy wymyślili 2503 m
A nie jest przypadkiem tak, że Polacy mierzą względem Bałtyku, a Słowacy względem Adriatyku i to może wprowadzać niewielkie różnice?


Zarówno my, jak i Słowacy liczymy wg mareografu w Kronsztadzie. Różnice pomimo tego są, bo my liczymy wg dowiązania wysokości na innych punktach granicznych, a Słowacy na innych, ale to są różnice niewielkie, rzędu 2-5 cm, no max to 10 cm. Generalnie cały "dawny blok RWPG" bodajże poza Rumunią i wszystkimi krajami dawnej Jugosławii opiera się na rosyjskim Kronsztadzie. Z krajów "stosunkowo bliskich" dopiero Austria i dawna Jugosławia liczą wg mareografu w Trieście, Rumuni liczą wg jakiegoś swojego (chyba Kostancy), Niemcy, Holendrzy i skandynawia wg Amsterdamu, zaś Dania też wg jakiegoś swojego (Aarhus?).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 11:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
kaczka napisał(a):
...Generalnie cały "dawny blok RWPG" bodajże poza Rumunią i wszystkimi krajami dawnej Jugosławii opiera się na rosyjskim Kronsztadzie. Z krajów "stosunkowo bliskich" dopiero Austria i dawna Jugosławia liczą wg mareografu w Trieście...

Ale właśnie o to chodzi, że ciągle jeszcze część wysokości podawanaych dla obiektów w Tatrach pochodzi z pomiarów armi Austro-Węgier.
Przy czym wedle mojej wiedzy różnica między Bałtykiem a Adriatykiem nie jest większa niż 0,5m, 2503 pochodzi z jakiegoś konkretnego pomiaru, a szczegółów niestety nie znam.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 3:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 10, 2014 3:28 pm
Posty: 23
A ja takie pytanko mam - fajne, że temat się pojawił, bo taką małą turystkę w tym roku chcę po raz pierwszy w Tatry wyciągnąć i na niektóre z tych gór to by już dała radę. Także to bardzo fajna sprawa dziecku powiedzieć, że zbieramy na "prawdziwą odznakę". Ja zawsze chodziłem tylko "for fun", ale dla dziecka to dodatkowa frajda, więc tak przy okazji - czy jest jeszcze coś takiego jak "książeczka GOT", czy jak tam się to zwało? I jeśli tak, to na czym to polega, tak w skrócie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 5:24 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Książka GOT jest można dostać w każdym PTTK.

A w skrócie, chodzisz po górach i za każde 100m w górę albo 1 km z buta dostajesz po jednym punkcie GOT. Jest wykaz punktów dla określonych szlaków (są z góry narzucone punkty, http://ktg.hg.pl/komisja-tg/got/got.html 6/6 - wpisujesz punkty zależnie z której strony szłaś :)) albo jeśli nie ma to sama wyznaczasz różnicę wysokości oraz odległość.

No i tyle w samej książeczce są wypisane progi punktowe, w sumie fajna rzecz przynajmniej warto zbierać pieczątki :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 5:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Tylko nie wiem czy warto zaczynać od Tatr bo dla dzieci z tego co kojarzę są ograniczenia km.z wycieczki Got obejmuje wszystkie grupy górskie w Polsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL