Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 09, 2015 7:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
trebor napisał(a):
58 km przez 10 lat. Ten kraj nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać

No bo od 8 lat mamy klimat na drogi/autostrady a kolej popada w zapomnienie, bo nie jest modna. Co z tego, że zrobisz trasę kolejową? Ludzie zaczna jeżdzić pociagiem a przez to kupią mniej samochodów i paliw, więc "mocodawcy" rządzących będą niezadowoleni ...

Wychodzi prawie 6 km na rok to i tak "nieźle". W zeszłym roku remontowany/przekładany był odcinek coś około 8 km na trasie do Zakopanego dlatego przez wiele miesięcy koleją nie można było dojechać. Jak to liczyłem (jest gdzieś na forum) to wychodziło, że dziennie są w stanie przełożyć/położyć około 30 m torowiska ....

W czasie zaborów (w XiX w.) trasę Łodź-Warszawa zrobiono (od zera, łącznie z karczowaniem lasu) w mniej niż rok :-). No ale to było ponad 100 lat temu gdy świat nie był tak nowoczesny jak obecnie.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2015 9:09 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 3:56 pm
Posty: 85
Generalnie ok Wolff, ale chyba miałeś na myśli odnogę od kolei warszawsko-wiedeńskeij Koluszki-Łódź


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 25, 2015 9:56 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Może się komus przyda.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 25, 2015 4:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Ważny od września 2010.
No,no stabilne mają tam rozkłady jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 25, 2015 5:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Ta linia jest akurat OK. Jechałam nią pare razy. Szczególnie pierwszy bus miał dla mnie znaczenie przy przejazdach do Kościeliskiej i Chochołowskiej. Warto było. ;)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 12:42 pm 
http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/zakopane-kupuje-autobusy-50631.html


Góra
  
 
PostNapisane: Pn lis 02, 2015 6:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lis 02, 2015 6:39 pm
Posty: 1
szach_mat napisał(a):
tutaj macie rozkłady jazdy busiarzy: http://www.zakopane.eu/informator-turys ... lady-jazdy

Jeszcze jedna stronka, może komuś się przyda:
http://www.powiat.tatry.pl/wydzia-komun ... transportu
zakładka "Ogłoszenie"

Linie lokalnych busów z/do Zakopanego, dla każdej linii rozkład na obu końcach trasy i okres ważności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 08, 2015 8:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
W przyszłym roku będzie ciekawie z dojazdem do Zakopanego
http://www.strefabiznesu.gazetakrakowsk ... -zdjecie-2


Obrazek


Obrazek

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 09, 2015 10:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Będzie autobus bezposredni z Warszawy i Krakowa na Słowację.

http://portaltatrzanski.com/aktualnosci ... ie-rozklad


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 05, 2019 10:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/decyzje-srodowiskowe-dla-linii-kolejowej-podleze-piekielko/w9zqred

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2019 3:07 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 8:27 pm
Posty: 172
Przeglądałam ostatnio słowacki rozkład jazdy na cp.sk. Wynika z niego, że z Łysej Polany nie odjeżdżają już słowackie autobusy, a pierwszy przystanek na trasie Łysa Polana - Tatrzańska Łomnica to Tatrańska Javorina przy poczcie. Czy ktoś więcej wie na ten temat? Czy bezpośrednio z Łysej Polany coś kursuje u sąsiadów? (poza naszą linią Strama kurs Zakopane-Poprad).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2019 6:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Wpisałam Tatranská Javorina,,Lysá Poľana - Vysoké Tatry,Starý Smokovec,aut.st. i mi się wyświetliło coś takiego:
https://cp.hnonline.sk/draha/?p=j.zaPo1 ... Y6xPl.vA--
A tam stoi tak:
Cytuj:
Tatranská Javorina,,Lysá Poľana 7:05 0
Tatranská Javorina,,Za buky 7:09 2
Tatranská Javorina,,pošta 7:10 3

Oznacza to, że przystanek Tatranská Javorina,,pošta jest 3 km od przystanku Tatranská Javorina,,Lysá Poľana. I Łysa polana jest gdzieś tyle od Javoriny.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2019 11:17 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 8:27 pm
Posty: 172
Ok. dzięki, rzeczywiście jest tak jak piszesz. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 13, 2019 12:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 13, 2019 12:50 pm
Posty: 2
Mam takie pytanie odnośnie busów :)
Rozkłady gdzieś można znaleźć w internecie... ale tak naprawdę to rozkłady rozkładami... :D
Czy ktoś się orientuje, o której najwcześniej jeżdżą busy w kierunku Palenicy i w kierunku Doliny Kościeliskiej? W przypadku Palenicy najbardziej mnie interesują kursy przez Jaszczurówkę ;)
Chciałabym wyruszyć jak najwcześniej, ale z drugiej strony... nie ma sensu się zrywać za wcześnie jak nic nie będzie jechać :D

Pamiętam, że kiedyś czekałam na pierwszego rozkładowego busa w kierunku Palenicy... oczywiście nie przyjechał, ale jakiś czas później przyjechał taksiarz, który twierdził, że za przejazd tyle samo co za busa... a przy wysiadaniu okazało się, że chce 20 zł... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 13, 2019 4:07 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
tilla napisał(a):
Mam takie pytanie odnośnie busów :)
Rozkłady gdzieś można znaleźć w internecie... ale tak naprawdę to rozkłady rozkładami... :D
Czy ktoś się orientuje, o której najwcześniej jeżdżą busy w kierunku Palenicy i w kierunku Doliny Kościeliskiej? W przypadku Palenicy najbardziej mnie interesują kursy przez Jaszczurówkę ;)
Chciałabym wyruszyć jak najwcześniej, ale z drugiej strony... nie ma sensu się zrywać za wcześnie jak nic nie będzie jechać :D

Pamiętam, że kiedyś czekałam na pierwszego rozkładowego busa w kierunku Palenicy... oczywiście nie przyjechał, ale jakiś czas później przyjechał taksiarz, który twierdził, że za przejazd tyle samo co za busa... a przy wysiadaniu okazało się, że chce 20 zł... :/



Jeśli chodzi o busy w stronę Kościeliśckiej - tutaj zaufałabym rozkładom. Zdarzało się, że przychodziłam na przystanek między Krupówkami a Gubałówką ze sporym zapasem czasowym (około godziny 7-7:30) i niestety nic nieplanowanego nie jeździło. Jeśli jednak przechodziłam tamtędy o trochę późniejszej godzinie, to zbierali ludzi do busów (kilka metrów od przystanku). Jeśli jednak jest zła pogoda albo wczesna pora, to na dodatkowe kursy bym nie liczyła. Chyba, że ktoś ma jakieś patenty inne niż liczenie na łut szczęścia :D

A w stronę Palenicy ciężko powiedzieć... Ulewny dzień, czekam na przystanku (Watra). Czekam tyle, że wg rozkładu trzy busy miały już jechać, ale w końcu podjechał jakiś taksiarz i dowiózł mnie do Doliny Suchej Wody... (swoją drogą, nigdy nie zmokłam tak bardzo jak wtedy w Dolinie Suchej Wody ;)). Z kolei przy słonecznej pogodzie przy Watrze też stoją busiki i "łapacze". Generalnie z busami to zawsze jest loteria ;)

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Ostatnio edytowano So lip 13, 2019 9:24 pm przez net., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 13, 2019 6:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 13, 2019 12:50 pm
Posty: 2
Dzięki :)
No więc właśnie... Ja wtedy jak jechałam to była ładna pogoda... ale może za wcześnie :D
heh... liczyłam na to, że może od jakiejś pory te busy można łapać :D
a teraz nawet nie mogę w internecie znaleźć rozkładów jazdy... pamiętam, że w poprzednich latach skądś je pobierałam... dla każdego przystanku można było pobrać... a teraz nie widzę tego nigdzie :(
ale trudno... będę się na miejscu orientować :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 13, 2019 7:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/komunikacja.htm
Busy w mieście Zakopane to i tak loteria.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 15, 2019 4:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
net. napisał(a):
tutaj zaufałabym rozkładom.

Ja ufam tylko linii Czarny Dunajec Czasem trochę się spóźniał ale nie zdarzyło mi się jakoś żeby nie jechał a był okres że korzystałam z tej linii rokrocznie w okresie wakacyjnym i STRAMIE.
net. napisał(a):
Generalnie z busami to zawsze jest loteria

Generalnie to rozkładowe mają niby obowiązek jechać ale bywają też poza rozkładowe i tu trzeba pytać o cenę bo bywała ponoć zmienna - szczególnie w dni świąteczne na Palenicę.
A jak się mieszka w takiej Bukowinie która bardzo w ostatnich latach polubiłam to busy to już w ogóle wolna amerykanka szczególnie z okolic Łysej Polany wieczorem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 05, 2020 8:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Może ktoś ostatnio jechał i orientuje się jak obecnie wygląda transport autobusowy na linii Kraków-Zakopane?
Widzę, że Szwagropol radykalnie ograniczył kursy. Na stronie Majerbus żadnych informacji nie widzę.
Bilety nadal można kupić u kierowcy? Liczba miejsc w autobusie jest ograniczona?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 05, 2020 11:59 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
A na stronie MDA Kraków sprawdzałeś?
http://rozklady.mda.malopolska.pl/#search


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 05, 2020 12:13 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
_Sokrates_ napisał(a):
Może ktoś ostatnio jechał i orientuje się jak obecnie wygląda transport autobusowy na linii Kraków-Zakopane?
Widzę, że Szwagropol radykalnie ograniczył kursy. Na stronie Majerbus żadnych informacji nie widzę.
Bilety nadal można kupić u kierowcy? Liczba miejsc w autobusie jest ograniczona?


Informacje co do kursowania autobusów są na bieżąco aktualizowane, na razie wiadomo jak to wygląda do 10 maja:

http://www.majerbus.pl/pl/aktualnosci/przywracamy-kursowanie-58

https://www.szwagropol.pl/pl/linie-autobusowe/aktualnosci/aktualizacja-rozkladu-jazdy-od-04-05-2020-10-05-2020/

W Szwagropolu liczba miejsc ograniczona o połowę, nie wiem jak u Majera ale pewnie podobnie. Sugerowany jest zakup biletu internetowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 16, 2020 1:31 pm 
Witajcie, pytanie do bardziej doświadczonych. Jak w okresie wakacyjnym wygląda kursowanie busów na szlaki? Czy najwcześniejsze busy są w okolicach godz. 5 czy wszystko leci po 6?


Góra
  
 
PostNapisane: So maja 16, 2020 2:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
eljot86 napisał(a):
Czy najwcześniejsze busy są w okolicach godz. 5 czy wszystko leci po 6?

Chodzą słuchy że gdzieś ktoś kiedyś widział jadącego przed 6 na Palenicę - i to nie był taki uwzględniony w rozpisce..W kierunku Chochołowskiej pierwszy bywał Czarny Dunajec i on był po 6.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 25, 2022 10:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Zanosi się na trzydzieste dziewiąte przesunięcie terminu otwarcia tunelu. Niby na prawej nitce jest już warstwa ścieralna, ale już koniec prac ma obsuwę 2-3 tygodnie. No i czekam na prace naprawcze na obiekcie przed wjazdem do tunelu. Obstawiam trzy lata po dopuszczeniu do użytkowania.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2023 9:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Bukowina Tatrzańska uruchamia na wakacje komunikację do i z Palenicy Białczańskiej
https://www.facebook.com/GminaBukowinaT ... 9ePEMnSsMl

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 02, 2023 8:14 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
A wiadomo kiedy będzie otwarta aleja przewodników tatrzańskich do Kuznic? Obecnie można dojechać było pod koniec maja tylko do tamy na Bystrej więc zmęczeni turyści np po zejsciu do Kuznic z Hali Gąsienicowej Kasprowego czy Giewontu jeszcze muszą dralowac po tym chodniku /asfalcie kilometr w dół by wziąć busa lub taxi. Ciekawe kiedy otworzą wreszcie ta linie kolejowa Zakopane Kraków przebudowali estakadę tak wysoko że wielu mieszkańcom Zakopanego i Poronina zasłonili kolejarze widok z okien domów.. Wie ktoś teraz lipiec sierpien czy na jesień po sezonie? Ps znowu deszczowy weekend w Tatrach i Beskidach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 02, 2023 9:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Plac tymczasowy jest przy pomniku
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4601205148

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL