Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:44 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 12, 2016 1:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2016 1:01 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Polska
Dwa razy lepiej jest jechać autobusem niż pociągiem, krótszy czas jazdy i wygodniej, a jesli w wiecej osob to najlepiej autem wtedy najtaniej wychodzi i najszybciej sie jest na miejscu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 12, 2016 2:27 pm 
Tak to jest jak transport jest publiczny :P Wszystko co państwowe zawsze bedzie gorsze i bedziemy do tego doplacac ;) Najlepiej autem albo z prywatnym przewoznikiem


Góra
  
 
PostNapisane: Wt kwi 12, 2016 3:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
turystkaaa napisał(a):
jesli w wiecej osob to najlepiej autem wtedy najtaniej wychodzi i najszybciej sie jest na miejscu.

wszystko zależy od tego skąd się jedzie...
I ile się ma czasu na dojazd :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 12, 2016 6:26 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Sab##rina napisał(a):
tez mam takie odczucia, Polski Bus od jakiegos czasu pikuje w dol ... no ale coz zrobic. Jak mam inna mozliwosc podrozy to wybieram cos innego. A jak sie musze przemeczyc z Polskim Busem to ... staram sie zasnac i po problemie :D najlepszy sposob na wszystkie problemy tego swiata to po prostu zdrowy sen


W Polskim Busie moim zdaniem najgorsze jest zachowanie innych ludzi - co najgorsze wpuszczanych do busa przez jego załogę. W regulaminie jest jasno napisane, że nie wolno spożywać alkoholu na pokładzie busu, a jednak jest on przez ludzi spożywany i to ponad miarę. Niejednokrotnie się spotkałem, że nawet osoby ledwo stojące wchodziły do busa - dla mnie jest to jakieś nieporozumienie. Jeżeli ktoś nie stosuje się do regulaminu powinien ponieść jakieś konsekwencje, a tak pół busa musi niejednokrotnie słuchać jak pijaczyna śpiewa i głupieje, a załoga pokładu Polskiego Busa nawet nie ma zamiaru zareagować - kpina. Napić się można, ale w granicach rozsądku.

A jeżeli chodzi o same połączenia do Zakopanego z serca Górnego Ślaska to najlepszym rozwiązaniem i najwygodniejszym jest chyba właśnie Polski Bus. Komfort adekwatny do ceny, jeszcze jeżeli nie ma już miejsc można jechać z Katowic Busikami do Krakowa i z Krakowa do Zakopanego mieszcząc się w kwocie od 25 - 40zł. Nigdy na szczęście nie wyszło mnie to drożej.

Jak najłatwiej dostać się z Krakowa/Katowic na Słowację (Stary Smokowiec) możliwie tanio? W tym roku planuję tam wakacje, jednak albo dużo miałbym przesiadek - niepewnych, bądź dość drogo z tego co wyszukałem. Chodzi mi o drogę w jedna stronę, bo do Polski chcę wracać przez Rysy.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 12, 2016 10:51 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Najprościej to z Krakowa do Zakopanego autobusem za (chyba) 14 zł. Jeździ duzo firm , ceny mniej wiecej jednakowe , jest PKS , jest Szwagropol , jest , lub byl Trans-frej . Z Zakopanego do Smokowca autobusem , firma Strama. (za ile nie wiem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 14, 2016 5:42 pm 
Jakie połączenie proponujecie osobie zamieszkującej północ Polski? Nie chciałabym przepłacić.


Góra
  
 
PostNapisane: So maja 14, 2016 6:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
O co pytasz?
Kiedy i skąd dokąd? Rodzina czy jedna osoba?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 14, 2016 7:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
farecka94 napisał(a):
Jakie połączenie proponujecie osobie zamieszkującej północ Polski? Nie chciałabym przepłacić.


W Playu połączenia na stacjonarne gratis.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 11:02 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
Ja w sierpniu będę jechać z Gdyni do Zakopanego chyba ICC. Kupię bilet m-c wcześniej z 30% zniżką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 19, 2016 8:24 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
grubyilysy napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że Polski Bus ostatnio coś się pogorszył.
Wracałem w ub. tygodniu i na piętrze zwyczajnie nawiewu nie było. Aż dziwne, że nikt się nie udusił.

Najwyraźniej tabor im się zużywa i oszczędzają na remontach?

Te dwupoziomowe (też pamiętam duchotę na górze* i wynikające z tego być może wrażenie, że są ciaśniejsze) nie mają też chyba opcji odsuwania foteli (przynajmniej te, w których jechałam ostatnio). Przy okazji: nigdy jeszcze nie widziałam, a jeżdżę od 4 lat, aby ktokolwiek oprócz mnie odsuwał fotel - albo ludzie nie wiedzą, albo im nie zależy. Mnie te kilka centymetrów oddalenia od razu nastawia przyjaźniej do współpasażera. Wajcha jest pod siedzeniem od strony przejścia. POLECAM. Dość ciężko się ten fotel odsuwa, za to w zamian na niektórych, na szczęście nielicznych zakrętach system nie trzyma i fotel zjeżdża na miejsce (mnie udaję się to zazwyczaj odpowiednio skontrować).

*Tak na Facebooku odpowiada PB w kwestii regulacji nawiewu: :shock:
"PolskiBus.com - temperatura w autokarach jest ustawiana na bazie przed wyjazdem autokaru i w większości przypadków niestety kierowcy nie mają możliwości zmiany temperatury w trakcie jazdy, wówczas jedyne co można zaradzić to inaczej ustawić nawiew nad siedzeniem. W cieplejsze dni staramy się ustawiać klimatyzację tak, aby Pasażerom nie było za gorąco, natomiast jeśli w trakcie podróży nagle się ochłodzi, nie mamy na to wpływu."

LuxExpress jest dużo lepszy: więcej miejsca, wygodniejsze fotele, rezerwacja konkretnego miejsca, tablet przy każdym siedzeniu (z zestawem filmów, internetem itp.) darmowa herbata, kawa i inne napoje. Ale niestety rzadziej jeździ i ma mniej atrakcji cenowych.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 21, 2016 2:16 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Taką niedrogą podróż właśnie sobie obstalowałam:
- Warszawa - Wiedeń - Lublana = 65 zł + 15 euro
- Villach - Praga - Kraków = 15 euro + 55 zł
Te przejazdy po 15 euro (wyboldowane) odkryłam przypadkowo, firmowane są przez OBB. Bilety kupuje się na wesołej typograficznie stronie tu: http://www.helloe.com

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 21, 2016 7:20 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
anke napisał(a):
nigdy jeszcze nie widziałam, a jeżdżę od 4 lat, aby ktokolwiek oprócz mnie odsuwał fotel

Tzn nie spotkaliśmy się w PB jak dotąd :).
Ja to mam takie zjawisko "kostki domina", jak ja sobie odsunę, to zaraz robi to pół autobusu.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 21, 2018 11:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Nie ma w tym wątku może było w innych.
Zaliczyliśmy "wielką zmianę" i marka PolskiBus zninęła z rynku, w jakiś sposób, nie do końca wiem jaki (Franczyza? Wykupienie?) została przejęta przez FlixBus.
FlixBus to prywatna firma niemiecka działająca od niedawna i z niemałym rozmachem. No ale komentarze w sieci o nowym operatorze linii po PB to widziałem różne.
A jak Wasze wrażenia?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 21, 2018 5:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
grubyilysy napisał(a):
FlixBus to prywatna firma niemiecka działająca od niedawna i z niemałym rozmachem. No ale komentarze w sieci o nowym operatorze linii po PB to widziałem różne.
A jak Wasze wrażenia?

Jechałam nocnym z Łodzi do Krakowa pod koniec majówki.

Szybki kurs - jak dotad nie udało mi się pokonac autokarem tej trasy w 4,5 h. punktualny, siedzenia bardzo wygodne, ale bardzo blisko siebie, rozkładane.. Ja jestem niska więc odległość miedzy fotelami nie miała dużego znaczenia, ale dla wysokiego faceta może już mieć. Ja z przejazdu byłam bardzo zadowolona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 25, 2018 11:17 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
WILCZYCA napisał(a):
siedzenia bardzo wygodne, ale bardzo blisko siebie

obiecywali, że będzie lepiej pod tym względem:
"W przyszłym (czyli 2018) roku z każdego autokaru, który dotychczas jeździł w barwach Polskiego Busa, zostanie usuniętych sześć siedzeń, aby klienci mieli więcej miejsca na nogi."

Chciałam kilka dni temu kupić we FlixBusie bilet do Wiednia na drugą połowę lipca, ale nic z tego. Wygląda na to, że wcześniejszy zakup jest możliwy z wyprzedzeniem około 30 dni zaledwie (dzisiaj np. można tylko na terminy do 28 czerwca).

Ja jeszcze nie jechałam tymi zielonymi. Ostatnio po bardzo długiej przerwie wróciłam do PKP. Jazdy były różne: od dziwnego pociągu, w którym fotel przede mną był tak daleko, że niemal nie dostawałam do niego wyprostowanymi nogami (w 2 klasie), do siedzenia na podłodze podczas majówki. Ważne, że coraz więcej pociągów ma wagony bezprzedziałowe, dla mnie te z przedziałami to był lekki koszmar - zawsze kupowałam miejsca przy drzwiach.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 26, 2018 9:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Aby jeździć PKP w miarę dobrych warunkach trzeba płacić podwójnie i brać Intercity. Tam dają nowe wagony. W TLK jest znacznie gorzej. Choć jechałem kiedyś TLK 2 klasą w przedziale 6 osobowym. Z powrotem już w 8 osobowym. W cywilizowanym kraju, na dłuższych trasach przedziały 8 osobowe nie powinny już istnieć.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 26, 2018 6:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
anke napisał(a):
Ja jeszcze nie jechałam tymi zielonymi. Ostatnio po bardzo długiej przerwie wróciłam do PKP. Jazdy były różne: od dziwnego pociągu, w którym fotel przede mną był tak daleko, że niemal nie dostawałam do niego wyprostowanymi nogami (w 2 klasie), do siedzenia na podłodze podczas majówki. Ważne, że coraz więcej pociągów ma wagony bezprzedziałowe, dla mnie te z przedziałami to był lekki koszmar - zawsze kupowałam miejsca przy drzwiach.


Ja raz jechałam bezprzedziałowym Zakopane-Gdynia i na tak długiej trasie jedno słowo: Koszmar. Ciągle kręcą się ludzie, światło pali się cały czas, dużo gwarniej, co oczywiście wiąże się z liczbą osób, bo jednak pewnie niecała setka siedzeń w takim przedziale jest, więc o jakimkolwiek komforcie w takim wypadku mówić nie można i przetrwanie takiej podróży łatwe nie jest. Co innego, gdybym miała wybrać krótszą trasę, 5-6 godzin, wtedy nic przeciwko jeździe w takim wagonie bym nie miała.

A w przedziałowych też wybieram miejsca przy drzwiach, bo lubię wyjść na korytarz i nie muszą ludzi deptać ;)

A odnośnie tego, co napisał tomek.l...
Są jednak trasy, na których nie ma takiego wyboru... ;)
Z 3miasta do Zakopanego teraz nie kursuje nic bezpośredniego (chyba związek to ma z remontami), a po zmianie rozkładu jedzie aż! jeden bezpośredni. W poprzednich latach bywały nawet dwa nocne, choć chcąc mieć miejsce leżące, trzeba było pilnować terminów i na równo miesiąc przed kupić kuszetkę ;)
Z całego pociągu chyba tylko jeden był wagon sypialny przeznaczony prosto do Zakopanego, co daje jakieś 30 miejsc leżących - szaleństwo ;) Kiedyś były opcje taniej kuszetki (6 leżanek w przedziale), w ostatnich latach natomiast dostępne są te wagony sypialne, gdzie rzeczywiście warunki w przedziale są lepsze, bo są tylko trzy leżanki w przedziale, ale mocno ogranicza to liczbę miejsc leżących na tak popularnej trasie. Jeśli zatem ktoś nie orientuje się w PKP-owskich standardach i chciałby jechać tak długą trasę na leżąco, a nie ogarnie na czas biletów, to zostaje ponad 12 godzin jazdy na siedząco ;)

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 26, 2018 8:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
net. napisał(a):
Co innego, gdybym miała wybrać krótszą trasę, 5-6 godzin

Dla mnie 4 to juz za dużo szczególnie że część pociągów ma twarde "tramwajowo krzesełkowe"siedzenia . Na dłuższe pobyty staram się jechać pociągiem który do Krakowa jedzie 2,5 godziny a jak mi nie pasuje albo jade na 2 dni to wybieram autobus. Dawno temu był pociąg z Fabrycznej do Zakopanego ok 21 a rano na miejscu - bardzo liczę że jak w końcu to metro powstanie to cos się jeszcze zmieni i "normalniejsze" połączenia powrócą. A tak zostaje flixbus plus bus w sumie ok 7 godzin w nocy - da sie wytrzymać tyle że zmęczenie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 26, 2018 9:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
A ja już w sumie przywykłam do tego, że moja podróż trwa ponad 12 godzin :D Chociaż bywały i lata, kiedy na tej samej trasie trwała i 16 godzin... Ale mimo wszystko lubię ten pociągowy klimat, jakikolwiek by on nie był, a po całonocnej podróżny nawet bez snu i tak jestem w stanie wyjść na jakiś krótszy szlak ;)

Co nie zmienia faktu, że nie byłabym zadowolona, gdyby czas jazdy w jakiś magiczny sposób się skrócił :D

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 27, 2018 7:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
net. napisał(a):
A ja już w sumie przywykłam do tego, że moja podróż trwa ponad 12 godzin

Masakra. 12h to mi zajmuje Skrajne Solisko z dziećmi, licząc od wyjścia i powrotu z/do domu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 27, 2018 3:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Nie każdy kochający góry ma je na wyciągnięcie ręki, a miłość wymaga poświęceń :D

Trzymajcie kciuki, w środę czeka mnie wyścig o kuszetkę ;p

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2019 10:19 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Pociąg Kolei Zakarpackiej z Samboru do Sianek nie kursuje o godzinie 14:33 z powodów ekonomicznych.

Na stronie ukraińskich kolei oraz rozkładzie jazdy w Samborze nadal on widnieje.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL