Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 04, 2015 4:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
OK, będe myślał rano. Dzięki.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 8:03 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Tomto napisał(a):
Nie znalazłem odpowiedniego wątku odnośnie parkingu w Kuźnicach wiec zapytam tutaj. Gdzie można zaparkować okolo 3 nad ranem w okolicy ronda ? Zawsze parkuje na cosie ale wątpię by byl otwarty. Wiem, że jest godzinowy obok ronda tylko ile kosztuje godzina ? Będąc 10-12h poza autem nie chciałbym zapłacić 50zł..


Dwa razy parkowaliśmy na Karłowicza na posesji. 10 zet za dobę. Czy w nocy można zaparkować a zapłacić później? Myślę że tak :)

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 8:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
COS jednak otwarty jest w nocy. Dodatkowo, wyjeżdżając nie zastaliśmy nikogo w budce. ;)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 8:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
O, gdzie jest ten parking na COS-ie? Którędy tam się wjeżdża?

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 8:11 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Między rondem a skoczniami ( jadąc od ronda masz po prawej ).

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 8:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
OK, teraz widzę na google maps. Dzięki :D.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 8:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Tomto napisał(a):
odnośnie parkingu w Kuźnicach

Ulica Zamojskiego. Od willi Oksza w kierunku centrum są zatoki-darmowe parkingi, bladym świtem zawsze puste. Z najdalej wysuniętej zatoki do ronda jest 5-7 minut piechotą.
Podobne zatoki są też na Piłsudskiego, przy skoczni już płatne, ale mniej więcej od TOPRówki w dół - darmowe. Tylko stamtąd jest kawałek dalej do ronda, choć można uderzyć skrótem między skoczniami do Drogi pod Reglami i się wyskakuje na wysokości Nosala albo i dalej.
Na Zamojskiego zazwyczaj parkuję 4-5 i jeszcze nie widziałem braku miejsc. Za dnia miejscówka bez szans.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 8:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Podobne darmowe zatoczki są na drodze od ronda w lewo, w stronę drogi Balzera. Puste tylko bladym świtem :wink:.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 02, 2016 11:29 am 
Nowy

Dołączył(a): So sie 23, 2014 8:48 am
Posty: 5
Witam. Jak z parkowaniem teraz w godzinach porannych w Palenicy? W najbliższy piątek w ok. godziny 5-6 rano będą jakieś problemy, utrudnienia w związku z remontem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 03, 2016 11:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
BTTOS napisał(a):
W najbliższy piątek w ok. godziny 5-6 rano będą jakieś problemy, utrudnienia w związku z remontem?


Mogą być.
Albo może nie być.
Do piątku (zwłaszcza przyszłego) jeszcze duuuuuużo czasu...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 1:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Coś mi się obiło o uszy, że na Palenicy postawili jakiś czas temu bankomat.
Gdzie on tam dokładnie stoi?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 23, 2016 8:11 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 12:35 pm
Posty: 7
Ten parking przy COSie płatny jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2016 7:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
Ja podepnę się pod pytanie kolegi co pytał się powyżej - jak wygląda sytuacja z dojazdem i parkowaniem na Palenicę w godzinach wcześnie rannych (5-6 rano). I proszę naprawdę o wypowiedzi praktyków - czy jest jakiś ruch wahadłowy/sygnalizacja i czy na samym parkingu po prostu jego część jest remontowana, a na pozostałej da się parkować? Czy jak tam przyjadę o 5 rano to nie będę miał problemów ze skumaniem gdzie mogę bezpiecznie stanąć by potem na cały dzień nie wpienić robotników?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2016 9:08 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 05, 2006 11:30 am
Posty: 126
Lokalizacja: Lipno
Ja byłem dziś o 6.20. Parking funkcjonował normalnie jak zawsze. Obsługa juz wtedy była. Ekipy remontowe robiły swoje. tyle tylko że miejsca mniej. Nie wiem czy jeżeli przyjedziesz przez 6.00 to czy wogóle tam wjedziesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2016 10:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
Rok temu wjechałem przed 6 - obsługi nie było. Czy zatem jakiś szlaban spuszczają czy co? No i jak z dojazdem - po drodze nie ma jakiś objazdów/wahadeł ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 29, 2016 8:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
niedawno byłem tam o 5-30 i zapewniam że obsługa już funkcjonowała, jeśli liczysz na to że zostawisz auto niezauważony to zapomnij, kasowali nawet słowaków parujących wzdłuż jezdni, tradycyjnie 20 pln.

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2016 6:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Nie wiem czy czasami tego nie było na forum, na szybko nie znalazłem. Temat nadaje się bardziej do osobnego wątku pt. "Głupoty TPN" (kolejna po przeniesieniu małego niedźwiadka w inny rejon i doprowadzenia tym samym do jego ukatrupienia). Admin zrobi, co uzna za stosowne.

Chodzi o zmiany na Palenicy Białczańskiej, wygląda mi to na pokłosie remontu parkingu. 1 listopada tego nie było. Dzisiaj wysiadam z busa i oniemiałem:
Zlikwidowano stylowe, drewniane bramki i zadaszenie dla pobierających opłaty za wejście na teren TPN (na prawo od szlabanu). W tym miejscu stoi teraz ordynarny płot, przylegający do szlabanu. Na prawo stoi TO. PASKUDNA, chyba plastykowa albo blaszana, zielonkawa buda z oknami z każdej strony (niemal akwarium). Normalnie barak dla roboli na budowie, którego nie powstydził by się obskurny plac budowy w super zadupiu lub w trzecim świecie. W tym czym są okienka, siedzą faceci, grają w karty, palą papierosy i sprzedają bilety do TPN. Wejście na teren parku jest na prawo od tej budy.

To już buda która od dawna stoi (jeszcze bardziej na prawo) a w której sprzedawane jest jedzenie i funkcjonuje mała gastronomia wygląda o niebo lepiej (bo jest drewniana). Co to kuźwa ma być? Wesołe miasteczko czy Park Narodowy poważnego państwa? Rozumiem, że osoby które sprzedają wejściówki potrzebują lepszych warunków (ciepła, ochrony przed wiatrem, deszczem), ale można to zrobić tak jak przy (prawie) każdym innem wejściu do TPN: drewniany domek, budka, jakoś nawiązujący stylem do otoczenia.
To na remont parkingu (niewiadomo po co ten remont) była kasa, a na postawienie "domku" dla pobierających "myto", który będzie korespondował z otoczeniem i stylem tatrzańskim już nie było?

Kto za postawienie tej szkarady jest odpowiedzialny? Użytkuje to chbya TPN (tylko TPN ma prawo pobierania opłat?). Czy czasami TPN nie wydaje akceptacji dla zabudowy powstającej w okolicy parku?
Jeżeli to COŚ nie jest tymczasowe to caly ten TPN, łącznie z szefem wszystkich szefów powinno się publicznie "wychłostać".
W wolnej chwili spróbuję wrzucić fotkę.

Rozumiem, że od lat TPN stara się ukierunkować głowną falę ruchu turystycznego na MOKO, ale jest gdzieś granica tego absurdu. Skoro teraz stawiamy paskudne budki, to za moment dookoła parkingu będziemy mieli blaszane pawilony ze wszystkim i "szczęki". A może o to chodzi dyrektorowi TPN? By przyzwyczaićludność do bylejakości, badziewia, i zrobić grunt dla kolejnych "inwestycji biznesowych" parkingu Palenica Białczańska?
Rozumiem Rondo jedno i drugie (przed Wierchem Poroniec i na Łysej Polanie), ale po jakiego grzyba w otulinie Parku Narodowego:
- stawiać latarnie (co one niby mają oświetlać całą noc?)
- układać chodniki.

TPN - WSTYD!

Może ktoś jest poinformowany o kulisach i perspektywach tego badziewia - czyli budy dla pracowników TPN pobierających opłaty?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2016 6:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
obiecane foto - badziewie, czyli kasa TPN na Palenicy Białczańskiej:

Obrazek

fakt mogło być jeszcze gojrze - zamiat pastelowej zieleni to cośmogło być różowe....

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 29, 2016 2:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 2:27 pm
Posty: 1
Witam, jestem nowy na forum. Z związku z planowanym wypadem z dziewczyną na weekend, w celu wycieczki do Morskiego i Doliny Pięciu, chciałem zapytać jak wygląda obecnie sytuacja z parkingiem? Jakieś utrudnienia dalej trwają i jak z miejscami? Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i wyrozumiałość.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 30, 2016 9:18 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
WOLF - buda na kurczaki to chyba zamierzony pomysł, aby zohydzić ludziom Tatry i tylko w tym widzę sens. Po drodze w sezonie letnim trzeba jeszcze minąć "pachnące" plastikowe wychodki, piękne zabudowania na Włosienicy i dupny kibel na śmieci już na finiszu. Wszystko to, ujęte razem i okraszone wznoszącym się pyłem z przejeżdżających co chwilę aut, tworzy harmonijny dostęp do Moka. Cóż trzeba było się urodzić 200lat wcześniej aby dotrzeć w przyjemnej atmosferze nad staw, ewentualnie 80lat wcześniej dojeżdżając autobusem. Te nowe dwa ronda dla mnie też są nieporozumieniem. Zwłaszcza na Łysej, duże i rozlazłe, gdzie człowiek musi chodzić środkiem drogi. Ja z powodu tego ohydztwa do Stawów i MOka chodzę okrężną drogą...

Damian - jak na Palenicy będzie full, będą pewnie ustawiali wzdłuż drogi a jak tam się zapełni raptem 13min dalej jest Łysa z byczym parkingiem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 25, 2018 8:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 18, 2017 2:43 pm
Posty: 18
Witam.
Z początkiem lipca mam zamiar zostawić auto w rejonie Palenicy na kilka dni. W związku z tym ze auto jest na zagranicznych blachach chciałbym je zostawić na parkingu strzeżonym. Możecie mi coś polecić??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 01, 2019 2:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 01, 2019 2:41 pm
Posty: 1
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak mniej więcej wygląda obecnie sytuacja z parkingiem w Palenicy Białczańskiej. W zeszłych latach w sezonie zawsze wybierałem się bardzo wcześnie, gdyż wiedziałem, że może być z tym problem, jednak tym razem mogę najwcześniej ok. 10-tej.
Czy jest szansa wolnego miejsca dla osobówki na parkingu w Palenicy ok. 10 rano w niedzielę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 01, 2019 4:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Jeśli nie będzie to ulewny dzień, to nie liczyłabym :)

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 01, 2019 7:16 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
W piątek dotarliśmy na 7:15 i jakoś się zmieściliśmy, ale samochody upychano już w miejscach ewidentnie do tego celu nieprzeznaczonych.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 01, 2019 7:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Palenica ,10rano,niedziela,wolne miejsce?
:rofl_an:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2020 11:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Sprzedaż biletów na parking w Palenicy Białczańskiej wyłącznie przez internet
https://tpn.pl/nowosci/miejsca-parkingowe-na-palenicy-bialczanskiej-wylacznie-przez-internet
Cytuj:
W sprzedaży online dostępny jest już cały parking na Palenicy Białczańskiej – położony tuż przy wejściu na szlak do Morskiego Oka. Rezerwacji można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do godziny 22:00 dnia poprzedzającego realizację. Rekomendujemy przyjazd na parking do godziny 8 rano, ponieważ w sezonie po tej godzinie na drodze dojazdowej tworzą się już olbrzymie korki. Dla turystów wybierających się nad Morskie Oko dostępny jest także położony nieco dalej, około półtora kilometra od wejścia na szlak parking na Łysej Polanie – tu jeszcze będzie prowadzona sprzedaż tradycyjna na miejscu, ale w przypadku dużego ruchu może się okazać, że miejsc zabraknie. W takim wypadku będzie można skorzystać z parkingów dostępnych na terenie gminy Bukowina, skąd będzie organizowany transport zbiorowy; a także z transportu publicznego.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2020 2:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Jak o tym przeczytałam, to pomyślałam: z jednej strony ułatwienie i pewność miejsca dla tych, którzy bilet wykupią, a z drugiej chaos...

Nie wszyscy, którzy będą się wybierać na Palenicę zapewne będą świadomi takiej możliwości - będą stać w korku razem z tymi, którzy mają rezerwację... Ciekawe, jak to w praktyce będzie wyglądać.

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2020 3:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Dla mnie to czysty idiotyzm. Skończy się tak, jak z rezerwacjami w schroniskach...

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2020 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Już działa - dlaczego miałoby się skończyć "jak z rezerwacjami w schroniskach"?
I dlaczego "idiotyzm"?

net. napisał(a):
Nie wszyscy, którzy będą się wybierać na Palenicę zapewne będą świadomi takiej możliwości - będą stać w korku razem z tymi, którzy mają rezerwację.

Po "otworzeniu" parku - Policja zakopiańska przećwiczyła wariant mandatowo-holowniczy. I niczym niedźwiadek - "zasmakowali w mięsie". O tym, czy jest wolne miejsce na Palenicy, będzie się można dowiedzieć w Bukowinie i na Łysej. To wystarczy...

pozdrawiam
gb 8)
ps
w końcu jakieś działania ograniczające udaje się wprowadzić... Pandemia na coś się jednak przydała...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2020 10:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
gb napisał(a):
O tym, czy jest wolne miejsce na Palenicy, będzie się można dowiedzieć w Bukowinie i na Łysej. To wystarczy...


W jaki sposób będzie można się dowiedzieć? Jakieś tablice informacyjne tam są? Nie jestem zmotoryzowana, ale ciekawi mnie to rozwiązanie...

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL