Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 02, 2017 9:29 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
gb napisał(a):
solidnym pilnowaniem - z natychmiastową, srogą egzekucją. To całkiem niezły pomysł, właściwie w ten sam sposób należałoby "rozwiązać" sprawę wykroczeń - a nawet przestępstw - większego kalibru.

Solidnie pilnować każdego to raczej ciężko by było. Ale przestępstwa i sroga egzekucja to czemu nie :lol:
gb napisał(a):
Jeśli "to co powiesz" - jest dla innych czczym gadaniem - to może problemem jest - brak daru przekonywania?

Tu nie chodzi o dar przekonywania, tylko, ze taka osoba, wie lepiej i co taki drugi będzie mu mówił co ona ma robić. Chodzi o podejście do sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2017 9:32 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
gb napisał(a):
a propos tego "tam powinni być strażnicy" - versus braki kadrowe. Odszukaj - choćby w Wikipedii historię Pawlika Morozowa :) To jest jakieś rozwiązanie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Później zajrzę.

Przepraszam, że napisałem na kilka postów, ale tylko można 3 cytaty wkleić :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2017 9:41 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
gb napisał(a):
Skoro dopuszcza - to prawem zarządzającego jest by z tego dopuszczenia skorzystał lub nie. I nie ma tu żadnej "nadgorliwości", a jedynie zwrócenie uwagi, że na teren parków (lub w inne miejsca użyteczności publicznej) wchodzą ludzie, którzy maja różne potrzeby.

A czytałeś ustawę? Znajdz mi tam zapis, który kwalifikuje park narodowy (las, łąkę, halę, polanę). Owszem schroniska można pod to podciągnąć, bufet, jadalnie, ale teren parku? Na mojego nosa to zrobiono nadużycie polegające na tym, że w lokalu (np resturacji, bufecie, schronisku) można wyznaczyć strefę dla palaczy. Nie wyznaczono jej jednak w schronisku a poza nim. I to jest nadużycie.
Czy dyrektorowi parku płacimy za zaspakajanie różnych potrzeb ludzkich, czy raczej za coś innego? Pisanie o zaspakajaniu potrzeb palenia nikotyny w kontekście ochrony przyrody jest, wybacz, szczególnym idiotyzmem. Bronisz sprawy, która jest kretyńska.

Cytuj:
Już ktoś tam napisał o kwestii własności/zarządzania. Właściciel restauracji ma możliwość wyznaczenia "sali/miejsca" dla palących. Na terenie uczelni, zakładów pracy, etc., można wyznaczać takie miejsca, pomieszczenia.

W obiekcie tak, terenie uczelni tak, terenie służby zdrowia tak, ale o terenie parku nie ma takiego zapisu. Sugerujesz, że w ustawie o ochronie przyrody/parkach narodowych dyrektor parku ma takie uprawnienie? Bo przypomnę, że organ władzy publicznej może działać TYLKO na podstawie i w granicach prawa. Jeżeli wprowadza coś czego akt normatywny nie przewiduje to dokonuje nadużycia.

Cytuj:
Nadgorliwość - jest gorsza od faszyzmu.

Całkowita zgoda. A to ktoś gorliwie wprowadził dopuszczalność palenia, chociaż nie musiał tego robić. Klasyczna nadgorliwość.

Cytuj:
Dla Ciebie wiele decyzji/rzeczy "by było" - a nawet zapewne jest - bezsensowne. Na szczęście w znakomitej większości przypadków Twoje poczucie sensu nie jest wyznacznikiem obowiązujących rozwiązań prawnych - i ich (tych rozwiązań) interpretacji :).

To są dwa zagadnienia. Na razie nie wykazałeś, że jest podstawa prawna (nie mówiąć o zdrowym rozsądku) by konieczne było tworzenie stref dla palaczy na terenie parku narodowego. Sam przyznałeś, że tworzenie stref dla palaczy nie jest obligatoryjne. Mówiąc wprost - z ustawy "o zakazie palenia" nie wynika zakaz palenia na terenie parku. Więc trudno mówić o strefach dla palaczy bazującym na tym akcje normatywnym. Palenie dopusciła dyrekcja parku na podstawie swoich przepisów. A to już jest bardzo ciekawa i rozwojowa sprawa...

Zatem oświeć mnie - w jaki sposób dopuszczenia palenia na terenie parku narodowego wspiera sprawę ochrony przyrody, parku narodowego? Bo chyba za to płacimy z naszych podatków dyrektorowi parku.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2017 9:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Wolf_II napisał(a):
Nie wyznaczono jej jednak w schronisku a poza nim.

Sprawdź czy rejon, w którym wyznaczono te strefy "należy" do budynku, czy już do Parku...

Wolf_II napisał(a):
W obiekcie tak,

Toż ja to pisałem w odniesieniu do obiektu. Kolega podawał przykład bufetu w Strążyskiej. Nie pamiętam w tej chwili - bo generalnie mnie to raczej nie interesowało - czy i w jakich miejscach są wyznaczone podobne strefy w innych schroniskach. (Kiedyś - w schronisku na Chochołowskiej takie miejsce było wyznaczone przy "wyjściu" z sali jadalnej na "taras" zewnętrzny. Oczywiście od zewnątrz obiektu. :mrgreen: )
Nie orientuję się, czy gdzieś na terenie parku - choćby w okolicach poustawianych tu i ówdzie stołów i ław odpoczynkowych widniały znaki informujące "tu wolno palić". Chyba raczej takowych nie ma.
We wrześniu minionego roku - gdy odpoczywaliśmy na takowych ławach ustawionych w okolicach Polany Olczyskiej - na naszą prośbę/uwagę inni odpoczywający zgasili papierosy.
Natomiast jeśli na terenie "należącym" do schroniska, bufetu - takie miejsce zostało wyznaczone - to zapewne administrator, dzierżawca, etc. miał do tego prawo.
Odnoszę wrażenie, że np. gdzieś "w zarysie" dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch widziałem taką tabliczkę. Ale być może tylko mi się zdawało.

Wolf_II napisał(a):
Bronisz sprawy, która jest kretyńska.

Przeczytaj jeszcze raz całą rozmowę na ten temat - do momentu, do którego się do niej włączyłeś. :) Ze zrozumieniem.
Jakiej to "sprawy" bronię???
Skąd w ogóle takie stwierdzenia:
Wolf_II napisał(a):
A to ktoś gorliwie wprowadził dopuszczalność palenia

Gdzie i kto coś takiego wprowadził???

Jeszcze raz poproszę o wskazanie mojej wypowiedzi, z której wynika, że:

Wolf_II napisał(a):
dopuszczenia palenia na terenie parku narodowego wspiera sprawę ochrony przyrody, parku narodowego


pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2017 9:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
(en) napisał(a):
Chodzi o podejście do sprawy.

Skąd wiesz - że taka osoba "wie lepiej".? Faktycznie chodzi o podejście do sprawy. Zwracać uwagę innym można na wiele różnych sposobów :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2017 9:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
(en) napisał(a):
A może rozwiązanie jednak istnieje?

Zapewne istnieje wiele. Ale to, o którym pisałem (zwane dawniej: dobrym wychowaniem) generalnie sprawdzało się przez wieki. I w wielu miejscach na Świecie sprawdza się nadal. :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 07, 2017 7:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
gb napisał(a):
Zapewne istnieje wiele. Ale to, o którym pisałem (zwane dawniej: dobrym wychowaniem) generalnie sprawdzało się przez wieki. I w wielu miejscach na Świecie sprawdza się nadal.


Tak, i dyrekcje Parku Narodowego ani sam PN nie jest potrzebny, bo wszystko załatwia dobre wychowanie :P.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 07, 2017 7:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Wolf_II napisał(a):
Tak, i dyrekcje Parku Narodowego ani sam PN nie jest potrzebny, bo wszystko załatwia dobre wychowanie

Zapewne zwiedziłeś wiele parków narodowych na Świecie. Zapewne - w ogólności bardziej - zwiedziłeś wiele krajów w Świecie i nie dostrzegasz większych różnic w zachowaniu ich obywateli - w porównaniu z zachowaniami (części) obywateli naszego kraju - w zakresie dotyczącym respektowania ustalonych zasad związanych z korzystaniem z przestrzeni/obiektów tzw. użyteczności wspólnej.
Spróbuj kiedyś (jeśli pamiętasz/znasz jakąkolwiek) zastosować się do zasad dobrego wychowania.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 07, 2017 11:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
gb napisał(a):
Spróbuj kiedyś (jeśli pamiętasz/znasz jakąkolwiek) zastosować się do zasad dobrego wychowania.

Jak zwykle niemerytorycznie i nie na temat, by wykręcać kota ogonem. Twoje porady są z kategorii "lepiej byc pięknym i młodym, a do tego bogatym, niz startym, głupim i biednym". Typowy akademizm w polskim, najgorszym wykonaniu - oderwany od rzeczywistości, niepraktyczny, niewiadomo po co.

Rzecz jasna, że gdybyśmy mieli społeczeństwo zdyscyplinowane, np wzorem Singapuru było by lepiej, a niektóre instytucje nie byłyby potrzebne. Tak jednak nie jest, i szybko to się nie stanie. I samo to się też nie stanie. I socjologii nie trzeba studiować, by wiedzieć, że zachowania obywateli nie są stała, i pewne czynniki mają na nie wpływ. W tym wychowanie rodzinnie, ale też prawo i skuteczność jego egzekwowania, edukacja.

Swoją bałamutną wypowiedzią próbujesz zamknąć dyskusje dot. roli dyrekcji PN czy szerzej egzekwowania przepisów prawa przez organy szeroko rozumiane administracji państwowej. Egzekowowanie, a wczesniej stanowienie prawa (np dopuszczenie do idiotycznego stanu w którym na terenie parku narodowego wolno palić a Ty to dodatkowo uzasadniasz koniecznością zaspakajania ludzkich różnych potrzeb!).
Wiem, że dla urzędasa zza biurka taka dyskusja na temat jego nieudolności jest bardzo niewygodna (nie mówie o Tobie), bo może się okazać, że jest on nieprzydatny, a nawet szkodliwy (na co w prześmiewczy sposób próbowałem zwrócić uwagę pisząc, że wszystko załatwi dobre wychowanie).

gb - nie pogniewaj się, ale do perfekcji masz opanowanie lawirowanie - wszak bez tego w brutalnej rzeczywistości polsko-(para)"naukowej" byś nie przetrwał. To odwracanie uwagi od sedna problemu przez powoływanie się na dobre wychowanie. Wybacz - młode pokolenie tego nie kupuje.
Jesteście skazani, z takim podejściem do polskiej rzeczywistości, na wymarcie jak dinozaury. Swoimi wywodami po prostu mówisz między zdaniami - wszystko mamy w d.... i nie będziemy naszych ciepłych posadek narażali, skoro od X + 28 lat to działa. Nic się nie da zrobić, jest idealnie. I broń Boże dyskutować o tym, to sprawa braku wychowania społeczeństwa.

Bo w sumie po co jest PN? Wiem, że fajnie, gdy PN jest dostawcą "grantów" i innej chałtury.
A może odrobina refleksji? Dlaczego tak wiele osób NIE WIE, że na terenie parku nie należy palić papierosów i należy im na to zwracać uwagę? Może mam pecha, ale prawie każda osoba, której zwracałem uwagę gasiła papierosa. Wnioski?
- A może to brak pomyslu PN na politykę informacyjną?
- A może to niespójność regulacji, które z jednej strony zakazują palić na terenie PN, a z drugiej dopuszczają niektóre miejsca, i ludzie tracą orientację o co w tym wszystkim biega?
- A może to brak egzekucji (niespónych) przepisów?

Bo regulacje są NIELOGICZNE? Bo skoro przy herbaciarni w Strążyskiej WOLNO palić, mimo, że w pobliżu siedzą niepalący, a turysta nie może przejść nie wdychając tego syfu, to dlaczego nie wolno palić na szlaku gdy innych turystów nie ma w pobliżu? Czyżby w jednej częsci parku dym szkodził a w innej nie?

Ludzie nie lubią regulacji, bo nakładają ograniczenia. Skoro jednak coś powinno być regulowane, to w maksymalnie prosty sposób. Im rozwiązanie prostsze tym większe szanse, że będzie przestrzegane. Czynienie głupich wyjątków by zaspokoić "potrzeby innych" to błędne koło. By to jednak wiedzieć po pierwsze trzeba chcieć, a po drugie nie tylko teoretyzować, ale teoretyzować i praktykować.

W miniony weekend, przy jednym ze schronisk: w świeżym śniegu (wszak z soboty na niedziele padało) pet przy pecie. Obrzydzenie bierze. No ale zaspakajanie potrzeb również palaczy jest ważne. To dziejowa misja dyrekcji TPN, a jak nie to brak wychowania.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 1:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Wolf_II napisał(a):
Twoje porady są z kategorii "lepiej byc pięknym i młodym, a do tego bogatym, niz startym, głupim i biednym". Typowy akademizm w polskim, najgorszym wykonaniu - oderwany od rzeczywistości, niepraktyczny, niewiadomo po co.

Masz całkowitą i słuszną rację krytykując moje "porady". Przecie to oczywiste, że udzielanie porad odwołujących się do stosowania zasad dobrego wychowania w życiu codziennym powinno - tak jak w Twoim przypadku - wywoływać rozbawienie lub słuszne oburzenie...
Poza tym wszem i wobec wiadomo, że lepiej być starym, głupim i biednym...
I Ciebie też to w przyszłości czeka :mrgreen:

Znasz - zapewne z autopsji - typowy akademizm w wydaniu zagranicznym. Zechciałbyś się podzielić jakimiś uwagami. Może studium porównawcze?

Wolf_II napisał(a):
że gdybyśmy mieli społeczeństwo zdyscyplinowane

A dlaczegóż takiego społeczeństwa "nie mamy"? Ty - sam siebie - zaliczasz do jakiego "typu" społeczeństwa? A może Ty nie jesteś jakieś tam "społeczeństwo"?

Wolf_II napisał(a):
Swoją bałamutną wypowiedzią próbujesz zamknąć dyskusje dot. roli dyrekcji PN czy szerzej egzekwowania przepisów prawa przez organy szeroko rozumiane administracji państwowej. Egzekowowanie, a wczesniej stanowienie prawa (np dopuszczenie do idiotycznego stanu w którym na terenie parku narodowego wolno palić a Ty to dodatkowo uzasadniasz koniecznością zaspakajania ludzkich różnych potrzeb!).

Ciężko Twoją wypowiedź traktować w innych kategoriach niż żart. Proszę ponownie - wskaż odnośny cytat, w którym pisałem o tym, że dyrekcja jakiegokolwiek parku narodowego dopuszcza palenie tytoniu - w dowolnym miejscu tegoż parku???

Wolf_II napisał(a):
gb - nie pogniewaj się, ale do perfekcji masz opanowanie lawirowanie - wszak bez tego w brutalnej rzeczywistości polsko-(para)"naukowej" byś nie przetrwał. To odwracanie uwagi od sedna problemu przez powoływanie się na dobre wychowanie. Wybacz - młode pokolenie tego nie kupuje.

Nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym Ci cokolwiek wybaczać, również nie rozumiem z jakiego powodu miałbym się na Ciebie gniewać. Chyba nieco przesadzasz z poczuciem własnej istotności... :mrgreen:
Nawet prymitywne supozycje dotyczące mojej pracy oraz sposobu w jaki "przetrwałem" (ciekawe skądinąd - czy masz jakiekolwiek pojęcie o tym czy, gdzie i jak udało mi się przetrwać/trwać) nie są w stanie wzbudzić we mnie "gniewu". Co najwyżej coś w rodzaju zażenowania, że dorosła osoba potrafi tego typu bzdury wypisywać publicznie. Naprawdę jesteś przekonany o własnej anonimowości - a co za tym idzie bezkarności? :mrgreen: :mrgreen:

Wolf_II napisał(a):
Jesteście skazani, z takim podejściem do polskiej rzeczywistości, na wymarcie jak dinozaury. Swoimi wywodami po prostu mówisz między zdaniami - wszystko mamy w d.... i nie będziemy naszych ciepłych posadek narażali, skoro od X + 28 lat to działa. Nic się nie da zrobić, jest idealnie. I broń Boże dyskutować o tym, to sprawa braku wychowania społeczeństwa.

Proponuję byś jeszcze raz przeczytał to co napisałeś.

Wolf_II napisał(a):
Wiem, że fajnie, gdy PN jest dostawcą "grantów" i innej chałtury.

Popatrz - człowiek się uczy całe życie. Zechciałbyś wskazać choć jeden przykład "grantu" czy też chałtury (cokolwiek rozumiesz pod tym określeniem) który jakiś park narodowy komuś "dostarczył". A może wiesz coś, o czym jeszcze nie wiem - zmieniły się zasady finansowania projektów badawczych?

Wolf_II napisał(a):
Dlaczego tak wiele osób NIE WIE, że na terenie parku nie należy palić papierosów i należy im na to zwracać uwagę?

Właśnie - ciekawe dlaczego? Może nie umieją czytać ani nie rozumieją piktogramów? Zapewne reforma szkolnictwa zmniejszy odsetek analfabetów i analfabetów wtórnych...

Wolf_II napisał(a):
i ludzie tracą orientację o co w tym wszystkim biega?

Też uważam, że należy się pochylić nad tymi biednymi, tracącymi orientację ludźmi. Tu zabraniają czegoś - gdzieś indziej na to samo pozwalają. Zwariować można... A w dodatku pojawiają się jacyś jajogłowi okularnicy czerpiący kasę i przyjemność z pokrętnej interpretacji niespójnych przepisów nielegalnie wprowadzonych przez samozwańczych "właścicieli" państwowych przecie parków narodowych - i pieprzą - zresztą bez ładu i składu - jakieś głodne kawałki o wychowaniu, kulturze osobistej, kindersztubie i że - podobnież - myślenie nie boli...Święty by się wkurzył...

Wolf_II napisał(a):
Im rozwiązanie prostsze tym większe szanse, że będzie przestrzegane.

Cóż takiego skomplikowanego widzisz w rozwiązaniu opartym o stosowaniu podstawowych zasad dobrego wychowania?

Wolf_II napisał(a):
pet przy pecie. Obrzydzenie bierze.

No popatrz. Biedni ludzie stracili do końca orientację i zapomnieli, że nie powinno się śmiecić. Bo im się popieprzyło - palili papierosy w miejscu, w którym się im wydawało, że można - ale nie było tam (oczywiście złośliwie) żadnych koszy na śmieci czy na niedopałki. Bo gdy znaleźli się w miejscu - być może oznakowanym i przeznaczonym dla palących - to też im się popieprzyło i postanowili zaprotestować z robienia im wody z mózgu. I nie wrzucać petów do podstępnie rozstawionych tam popielniczek...
To w ogóle zgroza jest. Idziesz sobie przez park narodowy - odruchowo, dla kontemplacji uroków natury sięgasz po papierosa, zapalasz i wtedy sobie przypominasz, że gdzieś tam przy kasie był rysunek z przekreślonym czerwoną linią papierosem. No to się wkurzasz, że zmarnowałeś dobrego papierosa, z wyrzutami sumienia - "na cito" dopalasz (tracąc sporo przyjemności i czując się niby uczeń palący po kryjomu w kiblu szkolnym albo niczym biznesesesman, który chyłkiem pali papierosa w toalecie expresu intercity) i zauważasz, że nie ma gdzie wyrzucić peta. I to przechodzi już ludzkie pojęcie...

Wolf_II napisał(a):
To dziejowa misja dyrekcji TPN, a jak nie to brak wychowania.

Powinieneś wpłynąć na Dyrekcję TPN. Może zmieni swoją misję, albo do tej tak świetnie przez Ciebie opisanej ("zaspokajanie potrzeb również palaczy") powinna dodać zaspokajanie potrzeb również śmiecących gdzie popadnie...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 10:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
No wiesz, skoro (zakładam, że z aprobatą TPN - jeżeli nie to popraw mnie) w Strążyskiej stoi jak byk tablica/napis:
Cytuj:
Tu wolno palić

to "trudno" mieć pretensje do ludzi, że śmiecą petami :P, skoro czynią to również w miastach. Tu dedukcji nie trzeba, jest ciąg przyczynowo skutkowy. Skoro A implikuje B a my dopuszczamy A, to akceptujemy też B, niezależnie na jak dobre wychowanie będziemy się powoływali. Dasz złodziejowi palec to Ci rękę zabierze.

Cytuj:
A dlaczegóż takiego społeczeństwa "nie mamy"?

Własnie m.in. z powodu postaw jaką Ty i TPN reprezentujecie. Tzn macie wszystko w d....
Plus "róbta co chceta" + wszystko to brak wychowania i my nic nie chcemy/nie możemy zrobić (bo po co się narażać).

Społeczeństwo samo się nie wychowa. Owszem, wychowanie rodzinne to istotny element, ale nie jedyny. Gdyby było inaczej, nie było by potrzeby by w krajach bardziej zdyscyplinowanych funkcjonowały kodeksy karne. Zapewne wiesz, że sławny ze społeczenej dyscypliny Singapur (np zakaz życia gumy, bardzo wysokie kary za śmiecenie) nie zawdzięcza tego li tylko domowemu wychowaniu :-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 10:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Wolf_II napisał(a):
w Strążyskiej stoi jak byk tablica/napis:

A gdzie ona stoi - w tej "Strążyskiej". Tak bardziej konkretnie?

Wolf_II napisał(a):
Własnie m.in. z powodu postaw jaką Ty i TPN reprezentujecie. Tzn macie wszystko w d....

Bądź uprzejmy i nie przenoś własnego podejścia do życia w społeczeństwie - ani na żadną instytucję, ani - tym bardziej - na nieznane Ci osobiście obce osoby. Bo to niekulturalne i niegrzeczne. A przede wszystkim głupie. Postaraj się również powściągnąć ocenianie "postaw" instytucji i osób obcych. Bo jedynym skutkiem takiego "działania" jest narażanie się na śmieszność.

Wolf_II napisał(a):
Zapewne wiesz, że sławny ze społeczenej dyscypliny Singapur

Respektowanie zakazu żucia gumy czy śmiecenia wynikające z drakońskich kar to faktycznie przejaw społecznej dyscypliny godny propagowania i naśladowania. Kodeksy karne głównie służą do karania za przestępstwa. I raczej nie "funkcjonują" - a są wykorzystywane. Ale to właściwie semantyczny drobiazg.

Wolf_II napisał(a):
Społeczeństwo samo się nie wychowa.

Jesteś pewien? A próbowałeś? - pytam o próby wychowywania, a nie upominania, karania czy pouczania. To - choć może dla Ciebie to nowina - nie są synonimy.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 10:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 2:49 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 11:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
to jak w takim razie bedzie z zimowym wspinaniem na polnocnej scianie spiacego?

???
Odnoszę wrażenie, że Kolega pomylił adresata dla tego pytania :) :mrgreen:


pozdrawiam
gb 8)
ps
poza tym - dywagowaliśmy z kol. Wolfem Drugim na tematy wręcz egzystencjalne, a Kolega wyjeżdża z jakimiś przyziemnymi - nawet w znaczeniu dosłownym - problemami. Nie uchodzi :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 11:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 2:48 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 12:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
przecie robisz wszystko, zeby pomoc parkowi w pozbyciu sie wspinaczy stamtad :P

???
Ciągle się człowiek dowiaduje jakiś ciekawych informacji na własny temat.
Jakieś szczegóły - czy tylko tak pieprzysz trzy po trzy, żeby z wprawy nie wyjść? :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 12:36 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 2:47 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 9:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
:) dzień dobry...
mazeno napisał(a):
> Jakieś szczegóły
no - czasem czytam twoje wypociny tutaj.
dobranoc.

Skoro traktujesz to co piszę jako wypociny - to nic dziwnego, że nie starasz się zrozumieć tego co czytasz :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 9:51 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 2:47 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 8:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Zależy co rozumiesz pod określeniem "wsio" :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 9:35 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 2:46 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 11:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
no to charaszo

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL