Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 24, 2018 9:35 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 24, 2018 9:25 am
Posty: 3
Cześć tu Rafał, po wielu wędrowkach po polskich, i po Austryjackich szlakach, zdecydowałem sie na Taury, a ze nie mam z kim sie wybrać, to zostaje mi zwiedzanie wmiare bezpiecznych miejsc, w planie jest wejście do schroniska erzherzog johann huttee, chyba zeby ktoś ze mną by był, to wejscie na Glocka, z doświadczenia to Rysy, Świnica w lutym z szkołą górską na asekuracji lotnej, schneeberg, via Ferraty D/E, sprzęt mam kompletny w Alpy,co myślicie o tym pomyśle, chciałbym przekroczyć te 3500m :) 1-10 sierpnia mam wolne i będę obserwował pogodę w tamtym rejonie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 25, 2018 10:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
na Glocka samemu bym się nie brał. Zwłaszcza, że trzeba przejść przez lodowiec. Teraz jest on nie tak rozległy jak kilka lat temu ale nadal to lodowiec więc trzeba zachować ostrożność. W innych pasmach Austrii są fajne szczyty powyżej 3500m na które możesz wyjść sam ;) np. Similaun.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 25, 2018 12:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 24, 2018 9:25 am
Posty: 3
Juz sie do mnie ktoś odezwał,od studlhutte będę mial z kim iść, więc spoko tylko pogodę trzeba zamówić


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 25, 2018 5:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 24, 2018 9:25 am
Posty: 3
Byłem, wypad bardzo udany, do erzherzog szedłem sam przez lodowiec, później w erzherzog poznałem ludzi którzy dołączyli mnie do liny, było super pogoda dopisała, teraz czas na inne cele, w przyszłym roku jak wypali to Mont blanc, a wtym roku jakieś zimowe wypady w Tatry, pozdro górołazy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 08, 2018 7:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Chcialbym zauważyć, że od przyszłego roku MB tylko z przewodnikiem.
p.s.
niestety nie mogę wpisać źródła bo mi tablet nie otwiera. Wpisz w wyszukiwarce "mont blanc ograniczenia",
powinnoci pokazać masę artykułów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 08, 2018 9:11 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2014 7:02 pm
Posty: 25
Hrabia napisał(a):
Chcialbym zauważyć, że od przyszłego roku MB tylko z przewodnikiem.
p.s.
niestety nie mogę wpisać źródła bo mi tablet nie otwiera. Wpisz w wyszukiwarce "mont blanc ograniczenia",
powinnoci pokazać masę artykułów.


Owszem. Chyba do 250 lub 270 turystów dziennie będzie mogło wejść. Trzeba się specjalnie zarejestrować i podobno terminy na kilka lat w przód są już zajęte.

_________________
"Gdyby to nie był Everest, to byśmy chyba nie weszli!" @ Leszek Cichy, 17.02.1980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 08, 2018 9:29 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Pozwolenie bedzie wydawane tylko dla 214 osób dziennie , tyle ,ile jest miejsc noclegowych w schronisku Gouter. Gdzie nocleg bedzie obowiazkowy. Link dla włoskojęzycznych:
http://www.meteoweb.eu/2018/09/monte-bi ... r/1145730/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 16, 2018 12:14 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Hrabia napisał(a):
Pozwolenie bedzie wydawane tylko dla 214 osób dziennie , tyle ,ile jest miejsc noclegowych w schronisku Gouter. Gdzie nocleg bedzie obowiazkowy. Link dla włoskojęzycznych:
http://www.meteoweb.eu/2018/09/monte-bi ... r/1145730/


Hrabio, wg mnie w Gouterze jest tylko 120 miejsc do spania.

W tym roku nocleg w Gouterze "normal" 60. eu, na "Alpen-a" 55eu, sniadanie 16, a obiadokolacja 32 eu, :D ( na szczycie MB w okresie lipiec - sierpien 2018 byłem tylko 2x)

sheaker; zapisy na nocleg w Gouterze, beda na poczatku 2019r.
2 miesiace tułalem sie po Alpach (dzisiaj wrócilem) podobno miałeś być na MR - wypatrywałem Cie ?
Co do przewodników, to tylko ich marzenia, aby ich wynajmować idac na MB :D

male alpejskie (VII-VIII-IX) podsumowanie; 39x górki powyżej 4k, 12 ferrat o kat powyzej "C",
a za kilkanascie dni czas na Nepal :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 16, 2018 7:57 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem ile jest miejsc do spania w Gouterze, nie bylem. Przytoczylem tylko to , co jest napisane w linku który podałem.
Może liczą po dwoje na łóżko. W końcu to Francja 8) .
A treść poprzedniego posta , (oprócz ostatniego zdania) to po prostu tłumaczenie tego co piszą media.
Czy to włoskie , czy francuskie. Wszędzie piszą: "214, tyle ile jest miejsc noclegowych" (nie łóżek)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 16, 2018 8:15 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: W-wa
Hrabia napisał(a):
Może liczą po dwoje na łóżko. W końcu to Francja 8) .

ostatnio spałam w schronie, gdzie nawet była instrukcja rysunkowa, jak układać się po dwoje na pryczy (była to co prawda Hiszpania, ale tuż przy granicy z Francją, a rysunek wskazywał pozycję: na waleta)

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2018 9:39 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Hrabia napisał(a):
Nie wiem ile jest miejsc do spania w Gouterze, nie bylem. Przytoczylem tylko to , co jest napisane w linku który podałem.
Może liczą po dwoje na łóżko. W końcu to Francja 8) .
A treść poprzedniego posta , (oprócz ostatniego zdania) to po prostu tłumaczenie tego co piszą media.
Czy to włoskie , czy francuskie. Wszędzie piszą: "214, tyle ile jest miejsc noclegowych" (nie łóżek)


W Gouterze- miejsc noclegowych=ilość łózek :-)

Pożyjemy zobaczymy, ciekawe, że najwiecej o "MB" wypowiada się polskie "lobby" przewodników, na włoskich górskich forach, rozwazanym problem była kara 3000eu za "nieuzasadnione śmigło", owszem opisano sytuację o MB , jednak generalnie problem (MB) ich nie rusza (na razie :-) . U nich nie widać "polskiej histerii". Naprawdę nikt z "górskich włochów" nie wyda 1250 eu za górkę (owszem z kategorii "Naj" ) na którą wejdzie (prawie) każdy.

cennik z ubr. :-)
https://naforum.zapodaj.net/9d14851c181e.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/c6790dd67464.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 21, 2018 4:11 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2014 7:02 pm
Posty: 25
viking59 napisał(a):
[...]
sheaker; zapisy na nocleg w Gouterze, beda na poczatku 2019r.
2 miesiace tułalem sie po Alpach (dzisiaj wrócilem) podobno miałeś być na MR - wypatrywałem Cie ?
[...]

Dzięki za info. Na Mont Blanc to się nie wybieram jeszcze ale dobrze wiedzieć. Co do Breithorn/Castor/Pollux to z dwóch powodów nie wypaliło:
1. Nie miałem towarzysza i nie chciałem iść samemu na pierwsze wyjście w Alpy.
2. Będąc na finiszu studiów dostałem ofertę stażu, którego nie brałem pod uwagę.

Przyszłe wakacje może będą bardziej udane bo wciąż jestem zdeterminowany!

_________________
"Gdyby to nie był Everest, to byśmy chyba nie weszli!" @ Leszek Cichy, 17.02.1980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL