Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sielanka
PostNapisane: Śr lis 07, 2018 5:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Dobry.

Jak widać za oknem listopad tego roku jest lekko lipcowy. Pewno za chwilę będzie inny ale takie to już koleje pogody. Póki co trzeba korzystać i nogami przebierać w terenie górskim. Np. w Tatrach Polskich. Szlakami. I tak też uczyniliśmy, w składzie dwu osobowy, w niedzielę 4 listopada. Kolega podał cel, wymyślił trasę, ustalił godzinę wyjazdu. Ja się zgodziłem – mało konfliktowy jestem.

Pisząc w skrócie cel nie został osiągnięty ale mało nas to zmartwiło. Było pięknie widokowo, rewelacyjnie pogodowo i jako tako towarzysko.

Wycieczkę rozpoczęliśmy na Palenicy Białczańskiej – szlak na Rusinową Polanę, z niej na Gęsią Szyję, następnie na Rówień Waksmundzką, potem do łącznikowego szlaku do szlaku na Krzyżne, a na koniec dojście do Czerwonego Stawu. I koniec ? Nie – wtedy przyszedł czas na rewelacyjne leżakowanie w suchej trawie z widokiem na Koszystą. To jest turystyka jaką coraz bardziej cenię. Zresztą należało mi ( nam ) się – to była moja 20 tegoroczna wycieczka w Tatry. Orderu nie dali to chociaż sobie poleżałem. Po około godzinnym wypoczynku powstaliśmy ( listopad zobowiązuje ) i stoczyliśmy się – do Równi z której udaliśmy się w dalszą drogę. Następnie dotarliśmy do rozstaju szlaków i skręciliśmy w lewo w stronę Rusinowej. W ten sposób wycieczka zatoczyła się jak koło. Zejście na Palenicę, wejście w auto i jazda w domy.

Wszystko byłoby piękne poza jednym tematem – efektem wielu wichur ostatnimi laty. Ja wiem, że teraz widoki stają się przez te wichury coraz lepsze ale widok powalonego lasu po prostu przeraża. I świadomość, że lepiej nie będzie …

Dziękuję za uwagę.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Sielanka
PostNapisane: Cz lis 08, 2018 8:49 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Łukasz T napisał(a):
to była moja 20 tegoroczna wycieczka w Tatry


No popatrz. A ja w tym roku w ogóle w Tatry nie zawitałem, choć rok pod względem turystycznym.

Łukasz T napisał(a):
Nie – wtedy przyszedł czas na rewelacyjne leżakowanie w suchej trawie z widokiem na Koszystą. To jest turystyka jaką coraz bardziej cenię.


SKS :). Też tak mam i całkiem mi się to podoba. W końcu przecież ja nic nie muszę a mogę :).

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Sielanka
PostNapisane: Cz lis 08, 2018 9:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Ładnie. Fajnie Lodowy obfotografowany.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Sielanka
PostNapisane: Pt lis 09, 2018 7:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Łukasz T oko do kadrów masz, większość zdjęć bardzo fajna. Mi najbardziej podchodzi 15, tylko że obróbka leży, skały są radioaktywne w wyniku wyciągania cieni co przeszkadza w odbiorze.
Wycieczki w stylu leżenie na szczycie polanie przełęczy i mi coraz bardziej podchodzą (piwo jeszcze lepiej smakuje).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL