Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 05, 2019 3:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
leppy napisał(a):
Jak dla mnie - niezbyt duże. Za mało się wspinam, na zbyt łatwych drogach
To brałbym najlżejsze. Ale jednak bezząbkowe. Co w przypadku druciaków oznacza ząbek schowany.
Nie używałem takich ekspresów ale używałem takie małe karabinki w komplecie z friendami i nie było w lecie kłopotów z wpinaniem liny.
Generalnie przyszła mi do głowy tylko jedna rzecz do sprawdzenia przed zakupem. Czy te małe karabinki bez problemów będą wchodziły w oczka haków. Bo w spity raczej wejdą.
A jako luźne karabinki solo do stanów czy pętli raczej też nie ma przeciwwskazań. A ich też trochę trzeba mieć więc wagę można zbić.
No może jako karabinki sprzętowe mogą być gorsze. Może się na nich zmieścić mniejsza ilość kości czy friendów. Też w sumie do sprawdzenia.

Camp Nano 22 - 22g, ale karabinek z ząbkiem

http://www.grivel.com/products/rock/qui ... me?lang=de
28g jeden karabinek, ale też ząbek mały jest

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 06, 2019 10:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Dziękuję Panowie, wjadą raczej Climbing Technology Fly-Weight Evo (no, rozważam jeszcze DMM Phantom ze względu na sympatię do marki, ewentualnie Mad Rock Ultra Light ze względu na cenę).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 06, 2019 12:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Moge Ci zrobić zdjęcie poglądowe karabinków tych co mam, czyli CT Fly-Weight Evo, DMM Phantom, Ocun Kestrel, Ocun Hawk i Edelrid Pure wire.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 06, 2019 3:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Ja mam DMM Phantom Gold: http://www.camper.pl/climbnow/ekspresy- ... -gold.html w wersji najkrótszej (żółta taśma) i najdłuższej (biało-czerwona, 21 cm?) i jestem bardzo zadowolony.

Lekkie, karabinki o normalnym rozmiarze, wygodne do wpinania i wypinania. Wersja 21 cm bardzo fajnie się sprawdza w górach. Czasami taki dłuższy Phantom wystarcza zamiast "górskiego" ekspresa ze składaną taśmą (zwłaszcza w połączeniu z przedłużanymi taśmami w Dragonach), jednocześnie jest od niego o wiele mniej upierdliwy w użyciu.

Minusy:
- karabinek, w którym pracuje lina, zauważalnie szybko mi się zużył po ~3 latach w porównaniu ze "zwykłymi" ekspresami (ale też oprócz gór używałem ich na drogach sportowych)
- w wersji 21 cm długa i cienka taśma czasami utrudnia wpinanie liny w przewieszeniu, tzn. ekspres się buja na wszystkie strony (ale w górach to raczej nie problem, o ile nie robisz naprawdę konkretnej cyfry :) )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 06, 2019 6:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
velka
byłoby super, najlepiej wrzuć na forum w wolnej chwili.

comb
dzięki za wypowiedź. Fajne te Goldy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 07, 2019 5:13 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Obrazek

Od lewej CT Fly, Ocun Kestrel, Ocun Hawk, DMM Phantom, Edelrid Pure wire :wink:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 07, 2019 6:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Świetne zdjęcie poglądowe, dzięki wielkie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2019 8:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Grigri czy Grigri+ ?

Głównie na panel, ewentualnie w skały. Najczęściej wspinam się z partnerką o dobre 30 kg lżejszą, umyśliłem wypróbować Edelrid Ohm i Grigri(+). Dla poprawy jej komfortu i mojej psychiki (obecnie nie czuję się w pełni bezpiecznie - boję się odpadać, gdy widzę czym skutkuje mój lot - boję się, że np. puści linę po jakimś uderzeniu o skałę).
Czy katalogowe przewagi Grigri+ są istotne w praktyce? A może jest coś (np. jakaś praktyczna wada lub zaleta, o której nie przeczytam w katalogu), co pozwala wskazać przewagę jednego lub drugiego przyrządu?

A może CT Click-Up+, Camp Matik lub Edelrid Mega Jul?

Edit:
Właściwie nie ma tematu, ponieważ - po poczytaniu w necie - mocno skłaniam się ku CT Click-Up+, jako że najbardziej przypomina "zwykły" przyrząd i ma pochlebne opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2019 2:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Używam grigri 2, używałem grigri+, miałem okazję używać click up'u.

Dla mnie plusy nowego grigri to trochę minusy. Co mnie wkurzało to 'podpórka' na palec wskazujący jest mniejsza i mniej wygodniej mi sie asekurowało. Przałączanie trybu prowadzenia/wędki nic nie daje. Miałem sytuacje, że wziąłem od kumpla gri gdzie był ustawiony tryb wędka, a on szedł z dołem. Ciężko wydawało się linę a bałem przełączyć tryb w trakcie asekuracji (podobno można). Anty panic denerwuje ;) Wole zdecydowanie grigri 2.

Click up używałem 1/2x, nie podeszło mi ale nie chce oceniać. Na pewno jest mniej uniwersalny niż grigri (zjazdy na linie, wspinanie solo etc.)

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2019 4:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Jest jeszcze Black Diamond ATC Pilot. Nazywają go półautomatyczny ale wymaga trzymania liny pod przyrządem.
Wspomaga blokowanie liny.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2019 7:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
velka
Jak zwykle dziękuję za rzeczowe uwagi, gdyby Grigri to zdecydowanie 2, a nie +.

Tomek
Dziękuję za wskazanie, obczaję Pilocika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL