Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:08 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 12, 2020 4:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Cytuj:
W związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel Premiera RP i Ministra Zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach, nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli jesteśmy zmuszeni zamknąć teren TPN do odwołania. Co to oznacza?

Od 13 marca zamknięte będą punkty wejścia do Parku.
Schroniska nie będą przyjmować rezerwacji.
Parkingi będą nieczynne.
Kolejka oraz wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu będą nieczynne.


Ta drastyczna, ale spójna z działaniami rządowymi, decyzja została również uzgodniona z podmiotami działającymi w Tatrach: PKL, PTTK, Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie. Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, prosimy o rozważenie powrotu do domów. Sytuacja zmienia się dynamicznie, o wszelkich zmianach będziemy informować.


https://tpn.pl/nowosci/tpn-zamkniety-dl ... pidemiczne

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 13, 2020 8:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Słowacja zamyka granice
Cytuj:
Zamknięte będą granice dla podróżnych – chodzi o cudzoziemców, którzy nie są zarejestrowani na Słowacji na pobyt stały lub czasowy.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 13, 2020 9:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
A mówią że zalecane są spacery na świeżym powietrzu.
Pozostają Beskidy i inne odludne miejsca :)

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 14, 2020 7:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
A turyści i tak idą:

Cytuj:
Mimo zakazu wejść na tatrzańskie szlaki turyści nagminnie łamią ten przepis mający powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział PAP komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Edward Wlazło. W sobotę tylko znad Morskiego Oka strażnicy parku do godzin południowych cofnęli ponad 50 osób, które nielegalnie poszły w Tatry.


cały artykuł

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2020 8:31 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Elfka napisał(a):
A turyści i tak idą:

Turyści czy debile?
Jesteśmy bardzo niezdyscyplinowanym społeczeństwem, czego potem widać efekty. Oby nie śmeirtelne tym razem.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2020 11:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ja nigdzie nie poszedłem ale nie rozumiem, czemu człowieka który pókdzie sobie na spacer do TPN nazywac "debilem".
Nadal twierdzę, że związek zakazu z koronawirusem jest bardzo słaby.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2020 11:52 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Odpowiedź jest bardzo prosta.Bo został wydany zakaz. Powody są mniej ważne. Jest zakaz, człowiek rozumny się stosuje. Debil nie reaguje, robi swoje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2020 12:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
grubyilysy napisał(a):
Ja nigdzie nie poszedłem ale nie rozumiem, czemu człowieka który pókdzie sobie na spacer do TPN nazywac "debilem".
Nadal twierdzę, że związek zakazu z koronawirusem jest bardzo słaby.

Ja może nie nazwałabym takich ludzi debilami ale co najmniej nieodpowiedzialnymi. Gdyby TPN nie wydał zakazu wstępu, to wydaje mi się, że sporo nieodpowiedzialnych osób z całej Polski pojechałoby w Tatry na week. Pogoda jest super i gdyby nie zakaz, byłyby tłumy. Część dojechałaby swoim środkiem lokomocji a część publicznym transportem. W busach byłby tłok.
Ja chciałam pojechać po Świętach i dziś wiem że może nic z tego, bo sytuacja jest rozwojowa i tak szybko się nie skończy.
Mam nadzieje, że do czerwca sytuacja się trochę uspokoi i Słowacy i my otworzymy granicę.
Dziś sobie pochodzę po własnym ogrodzie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2020 8:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
grubyilysy napisał(a):
Ja nigdzie nie poszedłem ale nie rozumiem, czemu człowieka który pókdzie sobie na spacer do TPN nazywac "debilem".
Nadal twierdzę, że związek zakazu z koronawirusem jest bardzo słaby.


"debile" bo łamią zakazy, które mają na celu minimalizowanie strat w społeczeństwie.
Tak nieodpowiedzialnie (w znaczeniu - łamania zakazów) w pierwszej fazie zachowywali się Włosi i efekt masz już teraz: dzisiaj 350 zgonów, 3500 nowych zarażeń. W ciągu jedenej doby. Nie nam jesto oceniać czy zakaz bardzo czy tylko troche pomoże w walce z wirusem. Chodzi o zasady: jeżeli każdy sobie będzie arbitralnie łamał zasady, bo wg niego niewiele to zmieni, to źle skończymy.
Niestety - polskie buractwo jest słaob zdyscyplinowane. Oby to się nie zemściło.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2020 8:52 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
e_l napisał(a):
Ja może nie nazwałabym takich ludzi debilami ale co najmniej nieodpowiedzialnymi.
W pełni się zgadzam, tu chodzi o niestwarzanie precedensu, bo w "długie weekendy" Tatry stają się miejscem nieprzeciętnej koncentracji ludzi na niewielkiej powierzchni. Chętnym górskich wędrówek pozostają jakże rozległe Beskidy. Ciekawe, jak głupio się poczuł koleś, który wczoraj wezwał Topr, bo nie potrafił zejść z góry, na którą nielegalnie wyszedł: https://gazetakrakowska.pl/tatry-akcja- ... 1-14858153 . W innej sytuacji czasami może uległbym pokusie nielegalnego wyjścia na jakąś górę (zwłaszcza startując z Javoriny), ale nie w tak poważnej sytuacji, gdzie warto dawać dobry przykład. Wczoraj też chodziłem po ogrodzie- przy ścinaniu gałęzi nawet zabawiłem się w zjazd na linie
Obrazek
Zamiast na ściankę wspinaczkową będę pewnie namawiał Sevę na skały - najbliższe są jakieś 4km od domu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 15, 2020 9:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
krzysztof_KrK napisał(a):
W innej sytuacji czasami może uległbym pokusie nielegalnego wyjścia na jakąś górę (zwłaszcza startując z Javoriny)
Gdybyś był mieszkańcem powiatu tatrzańskiego, to nie złamałbyś zakazu wejścia na teren TPN, bo z informacji na stronie parku raczej chodzi o przyjezdnych korzystających z publicznego transportu, restauracji itp. https://tpn.pl/nowosci/tpn-zamkniety-dl ... pidemiczne
Cytuj:
Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego.

A Ty zdobyłeś jakiś szczyt niedostępny dla zwykłych łazików nieobytych z liną :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 16, 2020 12:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
krzysztof_KrK napisał(a):
przy ścinaniu gałęzi nawet zabawiłem się w zjazd na linie

No ten tego.... Nie rób tego po prostu.
Ja zleciałem z dużo mniejszej wysokości - 7 złamanych kręgów szyjnych, cud, że jest jak jest.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 16, 2020 2:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
grubyilysy napisał(a):
Nadal twierdzę, że związek zakazu z koronawirusem jest bardzo słaby.

https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E96A475
https://www.facebook.com/41131569240922 ... 151360675/

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 16, 2020 6:07 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
e_l napisał(a):
Mam nadzieje, że do czerwca sytuacja się trochę uspokoi i Słowacy i my otworzymy granicę.

Wygląda na to, że w tym roku już nie otworzą. Gdyby tak się stało, cała ta nasza kwarantanna straciłaby sens.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 16, 2020 7:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
magis napisał(a):
Wygląda na to, że w tym roku już nie otworzą.
Do dzisiaj miałam nadzieję, że otworzą w czerwcu, ale wysłuchałam prof. Szumowskiego w "Tak jest" i straciłam nadzieję. Jeszcze się łudzę, że może we wrześniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 16, 2020 7:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
e_l napisał(a):
Do dzisiaj miałam nadzieję, że otworzą w czerwcu, ale wysłuchałam prof. Szumowskiego w "Tak jest" i straciłam nadzieję. Jeszcze się łudzę, że może we wrześniu.


No to dołek, deprecha jeszcze większa :( :cry:

Ile jeszcze będziemy żyć w strachu i niepewności?

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 25, 2020 9:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
"Zamknięcie" TPN poprzedziło - o bodaj jeden dzień - wprowadzenie zakazu działalności gospodarczej polegającej na krótkoterminowym wynajmie kwater. To jest nieco inaczej opisane - ale upraszczam...
Od dziś - ograniczenia w ruchu po TPN dotyczą także "lokalsów" - bo rekreacyjnie spacerować można maksymalnie w parach (no chyba, że grupa jest grupą rodzinną). Dyrektor - na łamach Tygodnika (wersja elektroniczna) już zapowiedział, że jeśli tubylcy się nie podporządkują - pojawiły się nawet na fb filmiki i relacje, ze wspólnych skiturowych i innych "lokalnych" wypraw - to "zamknie" TPN dla wszystkich. Tubylcy nadal mogą "wchodzić" na teren TPN, tylko zachowując najnowsze zasady.
"Zamknięcie" TPN pozostanie w mocy najprawdopodobniej przynajmniej do czasu po Wielkanocy. Być może - jeśli nie zmienią się zasady "poruszania się" (tylko samotnie lub w parach, ew. rodzinnie) to po Świętach zostaną "otwarte" - bo przyjezdnych nadal będzie o wiele mniej. W Zakopanem nie działają knajpy, wynajmować kwater nie wolno, wszystkie inne atrakcje regionu także są zamknięte. Owszem - ktoś z Krakowa, czy z Katowic - będzie mógł na jeden dzień "wyskoczyć" w góry :). Ale przestanie to być opłacalne...

pozdrawiam
gb 8)
ps
Nawet w Stanie Wojennym nie widziałem tak pustych Krupówek, Gubałówki - całego regionu...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 29, 2020 12:20 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
gb napisał(a):
Owszem - ktoś z Krakowa, czy z Katowic - będzie mógł na jeden dzień "wyskoczyć" w góry . Ale przestanie to być opłacalne...


W jakie góry? I niby po co? No chyba, że spacer po pustych Krupówkach to coś jedynego w swoim rodzaju.

Ciekawe dla jakiego procentu mieszkańców Zakopanego ale i całego Podhala dochody z turystyki to jedyne lub przeważające źródło utrzymania? No i na ile mają "zaskórniaków" aby wytrzymać bez dopływu nowej kasy.

Tutaj, na wybrzeżu jest podobnie. Kto nie był tutaj przez kilka lat by nie poznał nie tylko takich "tuzów" jak Kołobrzeg i Mielno ale i tej całej nadmorskiej "drobnicy". Nowe obiekty, niektóre okazałe ale i mnóstwo rewitalizacji starych, niektóre znakomite. Ale prawie wszystkie na kredyt. Ten inwestycyjny "kop" w dużym stopniu był efektem 500+. Ale gdy zasadnicze pobory niedługo część szlag trafi a zostanie tylko 500+ to na wyjazd nad morze już nie starczy, nawet gdy paliwo tanieje.

Choć bryndza to ser raczej górski niż nadmorski to ta "bryndza" kasowa zagości nad Bałtykiem.

Dla takich jak ja, co pożytku z turystów nigdy nie mieli to sama radość! Pusta plaża w lipcu lub sierpniu - jakie to miłe i romantyczne.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 29, 2020 10:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Tak sobie kombinuję, że co prawda sytuacja jest przykra: i wirus i zamknięte parki narodowe, ale też patrząc na to z oddalenia i obiektywnie - stan obecny ma wielkie zalety dla przyrody. Już dawno przyroda nie miała szans od nas tak odpocząć, zwierzaki mogą się poczuć jak u siebie w domu. Może dzięki temu np w tym roku obrodza kozice ;-).

Bo jak rozumiem, obecnie, od kilku tygodni nie tylko obcy ale i lokalsi mają zakaz wstępu do TPN-u?
Z tego co słyszałem w Zakopanem nie tylko nie działają hotele, pensjonaty, ale obowiązuje nawet zakaz wynajmowania ceprom pojedynczych pokoi (pokojów?).

Zalety obecnego stanu to nie tylko realny, niemal calkowity brak ludzi w górach, ale też inne pozytywy, będące konsekwencją tego pierwszego - nie ma wypadków, zatem nie lata, nie hałasuje śmigło.
Jeżeli obecna sytuacja będzie trwała jeszcze miesiąc i obejmie majowy (w tym roku krótki) weekend, to pozytywny wpływ będzie niemały, takie wakacje natury od ludzi.

W sumie to Słowacy po swojej stronie stan zblizony do obecnego mają co roku od listopada do czerwca, ale jednak nie w takim wymiarze.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 11:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Dzisiaj koło 13 ma zapaść decyzja dotyczącą zamknięcia parku.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 12:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Narada trwa...
Wiele bym się nie spodziewał. W przypadku TPN ruchy będą nieśmiałe (może tylko dla mieszkańców gminy tatrzańskiej).
Otwarcie Parku po całości, wg mojego wyczucia (no może nie tylko), dopiero za miesiąc i to też nie wyobrażam sobie, że bez ograniczeń np. M.O.
Ale czekamy... coraz bardziej nerwowo... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 2:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Pewnie nawet w lipcu i sierpniu nie otworzą :cry: :cry: :cry: Totalna załamka, czegoś takiego nie było. Nie wierzę, że ten wirus powstał naturalnie, ale prawdy pewnie nigdy się nie dowiemy

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 4:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Co prawda komunikat na 13 rozciąga się w czasoprzestrzeni ale ja bym tego tak czarno nie widział. Ponoć są przecieki, że coś jednak otworzą.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 6:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
tomek.l napisał(a):
Ponoć są przecieki, że coś jednak otworzą.

W rozporządzeniu jest że nie mogą mieć całego Parku dalej zamkniętego.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 7:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Markiz napisał(a):
Ciekawe dla jakiego procentu mieszkańców Zakopanego ale i całego Podhala dochody z turystyki to jedyne lub przeważające źródło utrzymania? No i na ile mają "zaskórniaków" aby wytrzymać bez dopływu nowej kasy.

Dla znacznego. Oficjalniego i nieoficjalnego. (z tym, że nie należy utożsamiać "mieszkańców Zakopanego" - z rodowitymi góralami :). Zwłaszcza większości tych, którzy "żyją z turystów" - w dowolnej formie.

Wyjechałem z Zakopanego w poniedziałek 23 marca. W poprzednich dniach chadzaliśmy na różne spacery - raz zaniosło nas na Gubałówkę. Obraz nędzy i rozpaczy. Zdjęcia z Krupówek - prezentowane głównie w internetowych wydaniach "Tygodnika Podhalańskiego" - naprawdę robiły wrażenie - zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych. Dopiero teraz pojawiają się informacje o częściowym "odżyciu" np. targu w Nowym Targu.
Tam naprawdę - z jednej strony "boją się" obcych, bo im wirusa przywloką - z drugiej - "lokalsi" - w niewielkim stopniu korzystali (i korzystają) - z tej turystycznej "infrastruktury".

Decyzja o formie - i terminie - otwarcia TPN, dla kogokolwiek poza pracownikami - to problem bardzo skomplikowany. :mrgreen: Nawet jak ruszy jakaś forma prywatnych kwater - to i tak tam teraz nikt nie pojedzie - bo reszta infrastruktury - włącznie z TPN - jest zamknięta, albo ograniczona. To jedyny tego typu obiekt w Polsce, który nie jest wykorzystywany przez "lokalsów". A jednocześnie - dzięki temu obiektowi rejon działał...
Dlatego pisałem o możliwościach, które otwierają się dla Krakowa czy Śląska. --- wyjazd z domu, dojazd - wędrówka po szlaku z własną wałówką - powrót do domu. A dotychczas - Policja tego typu próby - uniemożliwiała, powołując się właśnie na zamknięcie TPN.

Częściowe otwarcie parku - bez uruchomienia bazy turystycznej - jest, zwłaszcza z punktu widzenia "lokalsów" - całkowicie nieopłacalne... I stąd zapewne są/będą - naciski na Dyrektora, by wstrzymał otwieranie...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 7:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
lxix napisał(a):
W rozporządzeniu jest że nie mogą mieć całego Parku dalej zamkniętego.

Jesteś pewien? Bo - tak to rozumiałem - decyzja o terminie i formie otwarcia została po prostu "przekazana" dyrektorom. I już.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2020 7:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
gb napisał(a):
Dlatego pisałem o możliwościach, które otwierają się dla Krakowa czy Śląska. --- wyjazd z domu, dojazd - wędrówka po szlaku z własną wałówką - powrót do domu.


Fajnie tym, co mają blisko w góry. U mnie raczej nigdzie nie pochodzę, bo płaskie mnie nie ciągnie. Totalna beznadzieja :(

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 21, 2020 9:04 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Dwa PN się nie otworzyły.
Biebrzański, bo pożar szaleje.
I Tatrzański, bo... bo tak.
Bo jest, jak zawsze, wyjątkowy :mrgreen: .
Bo jakby nie był wyjątkowy, nie byłby przecież PN, prawda? :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 21, 2020 9:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
http://24tp.pl/n/67682


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 21, 2020 11:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Tabliczki informujące o zamknięciu zniknęły ale oficjalnego komunikatu parku brak

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL