Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 11, 2016 9:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Czyli da się ogarnąć coś takiego: parking w Teplicach, najpierw tamte skały i z tamtych skałek dojść do skałek w Adrspachu i powrót na parking w Teplicach?
W jakiś dzień weekendu skocze w Broumovske steny, mam nadzieje, że nie będzie tam tłumów. I jeszcze coś mniej zatłoczonego na weekend muszę wymyślić po polskiej stronie.
Szczeliniec zostawię na dzień powszedni.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 11, 2016 10:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
tomek.l napisał(a):
parking w Teplicach, najpierw tamte skały i z tamtych skałek dojść do skałek w Adrspachu i powrót na parking w Teplicach?
Da się, tylko powrót z jednego parkingu na drugi to może być 5km dymania po asfalcie. Raz próbowałem złapać tam stopa tzn. prosiłem po prostu Polaków którzy dopiero ruszali z parkingu o podwózkę, to ludzie patrzyli na mnie jak na idiotę lub jakiegoś żebraka. Dziwne to było. Ostatecznie pobiegłem po auto. Za drugim razem, nauczony doświadczeniem, zostawiłem na drugim parkingu rower i nim się dostałem w 15min po samochód.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 11, 2016 11:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Opcja z rowerem dobra tylko kurcze nie mam bagażnika i nie zabieram rowerów.
Czyli zostają 2 parkingi i 2 bilety za wejście. Czyli jak dobrze widziałem 100 koron parking i 70 koron wejście. Chyba, że bilet jest jeden na cały dzień i działa i tu i tu.
Choć widzę, że cena parkingu na każdej stronie inna.
Ale na mapie widzę żółty szlak łączący Teplice z Adrspach. Czy tym szlakiem nie da się przejść z jednego skalnego miasta do drugiego i potem wrócić nim na parking?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 11, 2016 1:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
tomek.l napisał(a):
Ale na mapie widzę żółty szlak łączący Teplice z Adrspach.
Ja robiłem tak, że latałem w okolicach Teplic, potem tym żółtym szlakiem przenosiłem się w okolice Adrspachu i latałem tam. Z powrotem mi się nie chciało wracać już tym szlakiem, więc pobiegłem asfaltem. Ale jeśłi masz ochotę - czemu nie?
Tam zresztą jest bardzo dużo nieznakowanych ścieżek, które są zaznaczone na bardziej dokładnych mapach. Ale jak one wyglądają w praktyce to Ci nie powiem.
Za drugim razem byłem z 2-letnim dzieckiem i też przeszliśmy z Adrspachu do Teplic. Także nie jest to jakaś gigantyczna odległość.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 11, 2016 3:47 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
tomek.l napisał(a):
Chyba, że bilet jest jeden na cały dzień i działa i tu i tu.

Tak było kiedyś. Że jak zakupiło się jeden i przeszło szlakiem to nie trzeba było drugiego kupować.
Czy się nie zmieniło tego nie wiem.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 11, 2016 4:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
tomek.l napisał(a):
Czyli da się ogarnąć coś takiego: parking w Teplicach, najpierw tamte skały i z tamtych skałek dojść do skałek w Adrspachu i powrót na parking w Teplicach?
W jakiś dzień weekendu skocze w Broumovske steny, mam nadzieje, że nie będzie tam tłumów. I jeszcze coś mniej zatłoczonego na weekend muszę wymyślić po polskiej stronie.
Szczeliniec zostawię na dzień powszedni.


Możesz skorzystać z elektriczki i podjechać z Teplic do Adrspachu (albo na odwrót)
http://www.cd.cz/default.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 11, 2016 5:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Dzięki. Elektriczka jest dobrym rozwiązaniem w razie W. Widzę, że tak co godzinę jeździ. Jeśli dobrze zrozumiałem 8 km, 12 min cena 20 Kč

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 14, 2016 9:46 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Parking za osobówkę 100 koron wejście 70 albo 80 koron za dorosłego w Adrspachu. Przechodzisz oba szlaki w tym mieście w koło to znaczy niebieski i zielony i żółtym do Teplic (jakaś godzina na żółtym). I później niebieskim ale tym drugim odejściem w tą i z powrotem na tym pierwszym nie ma nic ciekawego po za jednym punktem widokowym. Ta mała pętla na niebieskim jest teraz zamknięta z powodu ochrony sokoła wędrownego. Później wracasz kolejką do Adrspach niestety nie zrobiłem zdjęcia ale jedna na pewno jest o 16,40. Dane z przed tygodnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 17, 2016 8:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
W Adrspachu faktycznie stacja kolejki obok samego wejścia do Skalnego Miasta. Stacja Teplice nad Metují skály kawałek przed parkingiem. Więc można obie zrobić za jednym razem i wrócić do samochodu pociągiem. Ja obszedłem tylko to Skalne Miasto z Adrspachu. Czas na luzie koło 3 h z przerwami i pływaniem po jeziorku. Więc w jeden dzień całość na spokojnie do przejścia.

Parking - 100 Kč
Wejście do miasta w Adrspachu 70 Kč
Tu jest napisane http://www.adrspach.cz/skaly/provoz-skal.html że wejście w Teplicach 60 Kč
Jest tam też napisane, że z jednym biletem przechodząc żółtym szlakiem można przejść oba skalne miasta.
Pływanie łodzią po skalnym jeziorku - 50 Kč, generalnie flisak troche śmiesznie poopowiada, przepłynie kawałek i powrót, można to sobie odpuścić, choć nie jest drogo więc jak ktoś chce.

Co do tłoku to byłem w dzień powszedni koło 10 i już były wycieczki szkolne i niemieckich emerytów. Im później tym więcej ludzi. Myślę, że koło 8 czy 9 można liczyć na większy luz. To samo tyczy Błędnych Skał i Szczelińca.
Generalnie te 3 punkty warte odwiedzenia. Błędne Skały, Szczeliniec i Skalne Miasto. Skalne Miasto robi największe wrażenie.
Reszta miejsc już mniej odwiedzana przez turystów i Białe Skały czy Skalne Grzyby to już raczej cisza i spokój.

Warto też sobie spojrzeć na strona parku http://www.pngs.com.pl bo np. się okazało, że szlak turystyczny "zielony" na Pielgrzyma jest zamknięty z powodu ochrony gatunkowej ptaków w okresie od 01.01 do 31.07.


Błędne Skały - 7 zł
Szczeliniec - 7 zł
Parking w Karłowie - 5 zł

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 18, 2016 12:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
A tak jeszcze z ciekawości. Jak tam kupuje się bilety na pociąg? Przy peronach raczej kas nie było.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 18, 2016 4:43 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
tomek.l napisał(a):
A tak jeszcze z ciekawości. Jak tam kupuje się bilety na pociąg? Przy peronach raczej kas nie było.


U konduktora w pociągu. Przynajmniej tak było kilka dobrych lat temu - wątpię, żeby coś się zmieniło w tej sprawie. Taka ciekawostka - ja byłem tam z czwórką znajomych, każdy chciał sobie kupić bilet osobno, konduktor zasugerował kupno jednego biletu na 5 osób bo taniej (a ile to już nie pamiętam).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2016 7:07 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Tak bilet kupuje się u konduktora w pociągu, a najtaniej to wysłać jedną osobę po samochód, a reszta niech poczeka te 15 minut.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2016 8:54 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
tomek.l napisał(a):
Błędne Skały - 7 zł
Szczeliniec - 7 zł
Parking w Karłowie - 5 zł


5 zeta za parking to majątek nie jest, ale skoro na początku Karłowa (jadąc od Radkowa) jest po lewej stronie taki duży bezpłatny parking przy restauracji to warto skorzystać z tej opcji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2016 9:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
To są tereny już za bramą i płotem i nie mam pewności czy tam jest parking za darmo.
Zwłaszcza, że w koło wszyscy kasują.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2016 10:01 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Brama jest cały czas otwarta. Byłem tam już wiele razy (może już łapię się w pułap "kilkanaście"), zawsze tam parkowałem. Nigdy nic nie płaciłem, nikt nigdy nic tam ode mnie nie chciał. Tym bardziej jest to dziwne, że jak piszesz wszyscy wokoło kasują. Dlatego za pierwszym razem miałem ten sam dylemat co Ty ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 09, 2019 7:28 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Która miejscowość jest najlepsza na wypady w góry w Kotlinie Kłodzkiej (nigdy nie byłem a jest okazja na majówkę)? Chyba będę męczył szczyty do KGP, ale może odwiedzę też coś po stronie Czeskiej. Które skalnate miasta są warte odwiedzenia w okolicy (byłem tylko w Adrspackim i Teplickim)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 09, 2019 8:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Zależy które góry. Może być Polanica na przykład ale w Góry Złote będzie kawałek.
Polecam oprócz tych skalnych miast które wymieniłeś, Brumowskie Ściany.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 07, 2020 8:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 07, 2020 8:39 am
Posty: 1
W tym roku na Szczelińcu kojeka do wejścia na górę, trzeba zarezerwować sporo czasu na wejście i zejście, w Karłowie zapchane parkingi.
Żeby sprawdzić pogodę i ilość osób w schronisku warto przed wyjście rzucić oko na kamerę ze Schroniska https://airmax.pl/kamery/szczeliniec


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 20, 2023 12:06 pm 
Polecam Wam ośrodek położony w malowniczej okolicy Gór Stołowych. To doskonałe miejsce na relaksujący wypad, z dala od miejskiego zgiełku. oferowane przez ten ośrodek są niezwykle komfortowe, a obsługa jest bardzo profesjonalna. Możecie tam cieszyć się pięknem natury oraz odkrywać okoliczne atrakcje, takie jak Szczeliniec Wielki czy Błędne Skały. Gorąco polecam wszystkim szukającym spokoju i ucieczki od codzienności.


Góra
  
 
PostNapisane: Pt paź 20, 2023 2:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Tak, ja również polecam Szczeliniec i Błędne Skały - szczególnie w pogodne długie weekendy 0 wszystkim szukającym spokoju, ucieczki od zgiełku miasta i codzienności.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 21, 2023 10:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Krabul napisał(a):
polecam Szczeliniec i Błędne Skały

Są jeszcze Białe Skały
Polecam :)
ps. Jakoś 30 lat temu w nich byłam, ale zrobiły na tyle dobre wrażenie że pamiętam do dziś . :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL