Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 11:13 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Jak wiadomo Tobi rozpoczął karierę celebryty telewizyjnego. Zaczęło się od mocnego wejścia w ogólnopolskim głównym wydaniu Teleekspress na TVP1. Pewnie ktoś się zastanawia jak się takie rzeczy dzieją. Czy jestem jakaś rodzina z Kurskim, albo kto mi to załatwił, a może dałem łapówkę. Postanowiłem opisać jak to wyglądało.

We wrześniu po świetnej wycieczce granią Rohaczy, wrzuciłem na FB na grupę Tatromaniacy parę zdjęć. Z jednej strony była to lekka prowokacja, bo wybrałem same "straszne" zdjęcia na łańcuchach, ale z drugiej chciałem pokazać, że nie zawsze zabieranie psa w góry wysokie to dla niego tylko męka i udręka, że są psy, które sobie w takich warunkach świetnie radzą i mają radochę. Miała to być taka przeciwwaga dla ogólnego hejtu w temacie "pies w Tatrach Wysokich", szczególnie po aferze ze Słowakiem na Orlej Perci, który nosił swojego psa w torbie i radzili sobie tam delikatnie mówiąc średnio. Publikacja zdjęć z Rohaczy na FB wzbudziła spore emocje. Dostałem setki komentarzy, negatywne z pozytywnymi, rozłożone tak po połowie. Jedni chcieli odebrać mi psa i karać mandatami, inni toczyli batalię w mojej obronie, znalazł się nawet ktoś, kto zapewniał, że widział jak znęcam się nad psem, biję go i ciągnę na siłę. https://www.facebook.com/groups/tatroma ... 7737771680

Po tym wpisie dostałem PW od kobiety, która przedstawiła się jako dziennikarka z Teleekspresu. Napisała że jest zainteresowana tematem i żebym zostawił jej telefon. Prawdę mówiąc podejrzewałem, że to jakiś podstęp "obrońców zwierząt", ale wygoglowałem, że faktycznie jest taka dziennikarka, jej profil wyglądał na prawdziwy, dałem jej numer. Przez parę tygodni nic się nie działo. Zapomniałem o sprawie. Nagle telefon, chcą przyjeżdżać kręcić materiał. Pełne zaskoczenie. Następnego dnia rano przyjechała ekipa do Jaworzna. Nakręcili. Parę godzin później dostałem informację, że materiał spodobał się redaktorowi naczelnemu i trafi na antenę jeszcze w tym samym dniu - 27.10.2020.

Prawdę mówiąc wciąż nie mogę uwierzyć, że znana ładna pani w TVP mówi o Tobim i to nawet tak profesjonalnie, że wydaje się, że ma jakiś pozytywny stosunek emocjonalny do całej sprawy. A potem lektor znanym z telewizji głosem opowiada o Tobim - dzielnym górskim psie. Okazało się, że sporo osób mnie widziało i rozpoznało. Dostawałem telefony i smsy z gratulacjami, z pracy, od znajomych, rodziny. Odezwała się nawet dawna kochanka z przed 20 lat, którą swego czasu nazywałem "księżniczką".

Dawałem już linki do oficjalnej strony, ale dochodziły mnie informacje, że wielu osobom się nie wyświetla (pewnie AdBlock), inni marudzili, że reklamy dłuższe niż materiał. Umieściłem więc na YouTube. Miłego oglądania.



Całość psuje trochę fakt, że o TVP mam jak najgorsze zdanie. Ale jestem otwarty na propozycje, zgodzę się wystąpić również w TVN dla równowagi ;)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Ostatnio edytowano Cz lis 05, 2020 1:51 pm przez sprocket73, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 11:42 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Tobi jest debeściak, to tutaj wiedza powszechna.
Nie komentując botoksu pani prowadzącej dodam jedynie, że to ostatnie zdanie (pod tekstem na dole) Was uratowało... 8).
Teraz czekamy na "Taniec z Gwiazdami" :cheers:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 12:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
WOW :!: Gratulacje dla Was, super sprawa.
Myślę, że Tobi jest następcą Chici Wardęgi :lol:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 12:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
sprocket73 napisał(a):
Całość psuje trochę fakt, że o TVP mam jak najgorsze zdanie.
Ja mam zdanie jeszcze gorsze niż Ty, ale ta informacja w tej TV mi nie przeszkadza. W końcu jedyna prawdziwa i nie jest tępą propagandą. Dobrze, że umieściłeś ten filmik jeszcze w innym miejscu na tym forum, przynajmniej mogłam go też obejrzeć.
Tobi jest wyjątkowym psem i dobrze, że tyle osób go poznało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 7:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Materiał był kręcony przez ekipę z TVP3 Katowice. Zaproponowałem im przyjazd do GeoSfery w Jaworznie. Podszedęłm sobie tutaj z domu na nogach i to podczas pracy zdalnej, za zgodą przełożonego oczywiście ;)

Pani redaktor miała pomysł, aby wystąpił ktoś jeszcze. Miała dwie propozycje. Ktoś z fundacji, z której Tobi był adoptowany oraz ktoś reprezentujący środowisko górskie. Tak się składa, że z Panią z fundacji, psią behawiorystką Weroniką Ławrynowicz, mam stały kontakt, zwykle co roku przesyłałem jej parę zdjęć z głównego urlopu i zawsze bardzo jej się podobały wyczyny Tobiego. Znam też Remigiusza Lichotę z zarządu PTT Chrzanów, to u niego mam od czasu do czasu prelekcję na jakiś wycieczkowy temat. Zaproponowałem im występ w TV i ochoczo się zgodzili. Co prawda do Teleekspresu się nie załapali (trochę mi było głupio), ale w Aktualnościach na TVP3 wygospodarowali nieco więcej czasu i tam ukazał się dłuższy materiał, w którym załapali się już wszyscy.



Jak patrzę na siebie i słucham swojego głosu, mam mieszane uczucia. Czuję się taki "powycinany", brzmię dziwnie. Nie za bardzo jestem z siebie zadowolony, chociaż wszyscy mówią, że wypadłem fajnie. Do wypowiedzi nie przygotowywałem sobie żadnego tekstu, chciałem wypaść naturalnie.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 8:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Olać że wTVP, zawsze lubiłem Teleexpress - do dzisiaj czasem włączę ale na ten odcinek akurat nie trafiłem, szkoda. Temat niepropagandowy więc miło się oglądało. Ten Pies jest niesamowity! Mój już nie zawsze ma siłę wstać na nogi a kilkanaście schodków czasem robi w ponad dwie minuty. Przeliczając na psie lata ma już około setki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 8:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Tobi bardzo ekspresywnie odpowiedział na pytanie :mrgreen:

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 9:38 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
krank1 napisał(a):
Mój już nie zawsze ma siłę wstać na nogi ... Przeliczając na psie lata ma już około setki.

Biorąc pod uwagę różne przeliczniki wieku psa, Tobi w tym roku mnie przegonił. A przecież dopiero co był małym puszystym szczeniaczkiem o miękkiej sierści i słodkim zapachu. Za 3-4 lata będzie już na pewno za stary na górską aktywność ma takim poziomie jak teraz.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 10:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
sprocket73 napisał(a):
Jak patrzę na siebie i słucham swojego głosu, mam mieszane uczucia. Czuję się taki "powycinany", brzmię dziwnie. Nie za bardzo jestem z siebie zadowolony, chociaż wszyscy mówią, że wypadłem fajnie.


Nie przejmuj się, i tak wszyscy patrzą głównie na Tobiego :D


sprocket73 napisał(a):
Z jednej strony była to lekka prowokacja, bo wybrałem same "straszne" zdjęcia na łańcuchach, ale z drugiej chciałem pokazać, że nie zawsze zabieranie psa w góry wysokie to dla niego tylko męka i udręka, że są psy, które sobie w takich warunkach świetnie radzą i mają radochę.


Po Tobim widać, że sprawia mu to frajdę... Trzeba umieć dopasować aktywność do możliwości psa. On daje radę, ma moc w łapach, więc komentarze o męce i udręce zawsze można przemilczeć albo wejść w dyskusje z taką osobą ;)

Mój by się w góry nie nadawał... Uwielbia spacery, ale jak mu w parku rzucę patyk o kilka razy za dużo, to kładzie się wielce zmęczony i żąda przerw :D W stronę parku to ja łopoczę na smyczy jak flaga, a w drodze powrotnej muszę go poganiać...


A ile Tobi ma kg? Ciężko mi ocenić

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Cz lis 05, 2020 11:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
net. napisał(a):
albo wejść w dyskusje z taką osobą
Próbowałaś kiedyś dyskutować z internetowym hejterem? ;)

net. napisał(a):
A ile Tobi ma kg?
W tym momencie 16,3

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 9:05 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
No dobra, to lecimy dalej z tym tematem. Tak, to nie koniec :)

Dostałem informację, że materiał z Tobim będzie wykorzystany w programie "Pokój na poddaszu" w telewizji regionalnej TVP3. Program w większości był poświęcony tematyce psów. Było o adopcjach, dogoterapii, psach asystujących osobom niepełnosprawnym. Załapał się też Tobi. Materiał trwa ponad 3 i pół minuty. Jest po prostu jeszcze więcej Tobiego i układa się to już w jakąś historię. Emisja była 4.11.2020 o 19:10


_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 9:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Najpierw łyżka dziegciu... PTT to nie to samo, co PTTK, ale dla "telewizorów" jednak tak... :roll:
Teraz optymistycznie, pod kątem wieku Tobiego - nie martw się, jeszcze przez parę lat Tobi Cię w góry zabierze.
A w materiale ujawniło się mnóstwo miejsca na polarze na loga sponsorów - do dzieła!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 9:51 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Tylko patrzeć, jak Tobi dostanie propozycję zagrania w filmie akcji lub jakiś intratny kontrakt reklamowy psiej karmy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 2:34 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Kolejne wieści są takie, że nasza kariera telewizyjna nabiera rozpędu. Jeżeli ktoś jutro rano będzie się nudził, zachęcam do włączenia TVN ok 9:30. Wg ustaleń mamy wystąpić z Tobim na żywo w programie Dzień Dobry TVN.
Temat wypłynął jakoś przedwczoraj. Przed chwila dostałem ostateczne potwierdzenie. Strasznie szybko to się wszystko dzieje :)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 3:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
No to zadowolisz całe spektrum wielbicieli haha. Gratulacje.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 3:28 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
A potem dalej w świat: RTL, Rai Uno, Al Jazeera... :wink:.
sprocket73 napisał(a):
do włączenia TVN ok 9:30.

Będę oglądał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 4:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
sprocket73 napisał(a):
Próbowałaś kiedyś dyskutować z internetowym hejterem?


Miałam na myśli ludzi, z którymi można rozmawiać, hejter to już wyższy poziom zaawansowania w nienawiści ;)


sprocket73 napisał(a):
W tym momencie 16,3


Obstawiałam nieco ponad 20 kg... To jest niewiele większy od mojego Szarika, który ważył 15 kg. A jego przy takich akrobacjach bym sobie nigdy nie wyobrażała ;) Tym większe uznanie, że nie ma lęku przestrzeni i jest w stanie poruszać się w eksponowanym terenie oraz przeskakiwać z głazu na głaz.


sprocket73 napisał(a):
zachęcam do włączenia TVN ok 9:30.


Mam nadzieję, że pojawi się materiał w Internecie ;)

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 5:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
sprocket73 napisał(a):
Jest po prostu jeszcze więcej Tobiego i układa się to już w jakąś historię.
Tutaj wyraźnie widać jakie relacje Was łączą, Tobi ma szczęście, że znalazł taki dom.
sprocket73 napisał(a):
Wg ustaleń mamy wystąpić z Tobim na żywo w programie Dzień Dobry TVN.
No to sobie obejrzę, z przyjemnością :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 5:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Krabul napisał(a):
No to zadowolisz całe spektrum wielbicieli
Tak, tu będę miał inną widownię ;)

magis napisał(a):
RTL, Rai Uno, Al Jazeera
Będę czekał na telefon od Quentina Tarantino ;)

e_l napisał(a):
Tobi ma szczęście, że znalazł taki dom.
Zobaczymy jaka będzie reakcja "obrońców zwierząt". Być może mi go będą chcieli odebrać ;)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 6:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
sprocket73 napisał(a):
Zobaczymy jaka będzie reakcja "obrońców zwierząt". Być może mi go będą chcieli odebrać
Wcale bym się nie zdziwiła :wink: Bo kto by nie chciał mieć takiego psiaka. Ale nie bój nic, Tobi też ma coś do powiedzenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 7:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
sprocket73 napisał(a):
nasza kariera

Nie ma to jak się podpiąć pod celebrytę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: Pt lis 06, 2020 7:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Tobi jest niesamowity :) A jak ładnie rozmawia :)

Liczę na materiał z TVN w necie, zbyt wczesna pora jak na szarą jesienną sobotę :D

Tobiego podziwiam i czasami ze zdumieniem patrzę na jego wyczyny. Ale też wiem, że Sprocket wie, co robi :) Cudowne jest to, że zawsze zabiera psiaka ze sobą, że pies spędza w nim czas.

Moja psinka w góry się nie nadaje, nawet na spacery po lesie ze mną nie szła, wolała posiedzieć z mamą. Po osiedlu się włóczy, ale wysiłek nie jest dla niej. Ma około 14 lat.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 9:49 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
No, Panowie, szacun. Na żywo wypadacie jeszcze lepiej, a Tobi emanuje godnościom osobistom :salut:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 10:01 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Tobi jesteś super, a Pan chyba miał lekko tremę :wink: ale wyszło bardzo naturalnie :D Gratuluję :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 10:46 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
nie mam telewizora, czekam na jakiś link!

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 6:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
anke napisał(a):
...czekam na jakiś link!

No nie wierzę, że nie znalazłabyś sama :mrgreen:
sprocket73 napisał(a):
w programie Dzień Dobry TVN.
Na zdjęciu wyżej też widać program, ale proszę :D
https://dziendobry.tvn.pl/a/o-psie-ktor ... kiem-ekipy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 7:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Pora napisać jak było. W skrócie jednym słowem - KATASTROFA!
A teraz szczegóły ;)

Nie zaspałem, dojechałem bez problemów z zapasem czasowym, przed Warszawą zrobiliśmy sobie 15 minutowy spacer po lesie, Tobiemu udało się zrzucić balast, więc byłem spokojniejszy, że się nie załatwi na wizji. Studio jest na Marszałkowskiej 76, czyli samo centrum śródmieścia. Zajechałem na parking, zostałem poprawnie zidentyfikowany i wpuszczony. Do budynku weszliśmy na luzaka, czyli Tobi bez smyczy. Ochroniarz nieco się ożywił na takie wtargniecie czworonoga, ale wytłumaczyłem, że to gwiazda programu. Zaraz drugi ochroniarz potwierdził, że mają takich gości na liście, zmierzyli mi temperaturę, kazali przysięgać, że nie mam covida. Następnie zostałem zaprowadzony do windy i wysłany na górę. Na górze kolejny posterunek ochrony, ale już mniej agresywni, wskazali studio. Tobi poszedł przodem, natychmiast został powitany z uśmiechem i po imieniu przez Panią co się opiekowała gośćmi. Zaproponowano mi coś do picia, wskazano gdzie mam sobie usiąść. I tu skończyło się to co dobre.

Studio było duże, jedna wielka otwarta przestrzeń. W jednym miejscu stanowisko dla zespołów do grania muzyki, dwa stanowiska do wywiadów, zajmowane na zmianę, stanowisko z gościem który cały czas coś gotował, jakieś danie z boczku, stanowisko do mejkapu oraz miejsce gdzie goście oczekiwali na wejście na antenę. Jednym słowem dużo ludzi, dużo świateł, wielkie jeżdżące kamery, mikrofony na wysięgnikach, telewizory do podglądu. Harmider jak w mrowisku. Tobi to jakoś ogarnął wzrokiem i powiedział "Nie podoba mi się - wychodzimy!". Nie spodziewałem się takiej reakcji. Coś jakby skrzyżowanie wizyty u weterynarza z hukiem sylwestrowych fajerwerków. Zaczął się cały trząść i dyszeć. Nie byłem w stanie go uspokoić. Pomyślałem nawet, że nici z występu. Ktoś przyniósł mu wody, nawet nie spojrzał. Ktoś inny podkradł kucharzowi plasterek boczku i mu dał. Wziął do pyska i wypluł. Pomyślałem - to koniec. Jakoś go namówiłem, żeby jednak zjadł ten boczek drobnymi kęsami, aby nie było obciachu. W międzyczasie napadła mnie jedna pani z papierami, umowami na wywiad, udostępnienie wizerunku itp. Potem druga z papierami na zwrot kosztów dojazdu. Potem trzecia od mediów społecznościowych na oświadczenie na instagrama i krótką zapowiedź filmową. Za każdym razem jak odwracałem uwagę od Tobiego, to on zaczynał szczekać i namawiać mnie na wyjście stąd natychmiast. Na szczęście wszyscy byli bardzo wyrozumiali. Potem zaczepił mnie koleś jak będę ubrany, czy polar, czy koszulka, bo trzeba pozaklejać loga firm, żeby nie lokować produktów. Po chwili kolejny koleś dźwiękowiec, żeby mnie podpiąć do mikroportu. Jak mnie podpinał to wstałem, jak wstałem to Tobi zaczął szczekać szczególnie mocno i intensywnie. Katastrofa się zbliżała nieuchronnie.

Przyszedł jakiś koleś i ładnie z uśmiechem przywitał się ze mną. Usiadł obok. Jego twarz wydała mi się znajoma, ale nie skojarzyłem od razu. Po chwili rozpoznałem - to Sławomir. Na żywo wygląda tak bardzo drobniutko, taki mały, wesoły facecik. Niestety nie miałem dla niego czasu. Przyszli prowadzący program, aby się ze mną przywitać. Pani bardzo ładna. Zapytałem czy jest sens pokazywać na wizji tą trzęsącą się kupkę rudych kłaków, ale pocieszyła, że na pewno wszystko będzie dobrze. Powiedziała do zobaczenia i poszła. Miałem chwilę spokoju. Tobi dostał ogromnej potrzeby bliskości, usiadłem na podłodze, wczołgał mi się pod podkurczone nogi, jedną ręką głaskałem łepek, drugą zadek... trochę się uspokoił.

Reżyser planu mnie wezwał na stanowisko. Wstałem. Tobi od razu sprint do wyjścia. Mówię mu, że jeszcze nie teraz. Z niechęcią, ale jednak mi towarzyszył. Przeszliśmy na kanapę. Pani prowadząca zwróciła uwagę, że mam całe spodnie w sierści, trochę otrzepałem. Tobi niestety znowu się pobudził. Wziąłem go na kolana, cały się trząsł. Doradzili mi delikatnie, że może lepiej nie eksponować trzęsącego się psa. Reżyser planu odliczał 2 minuty do wejścia na wizję. Rzutem na taśmę wymyśliłem Tobiemu jakieś ćwiczenia, żeby go trochę czymś zająć. Kazałem mu przeskoczyć kanapę od tyłu. Przesadził ją jednym susem. Prowadzący w lekkim szoku "ojej ale wysoko skacze". 30 sekund. Tobiego nie ma. Patrzę, poszedł na żebry do kucharza o boczek, nagle głodny się zrobił. 10 sekund. Przybiega, wskakuje na kanapę obok mnie.

Wchodzimy na wizję. Tobi o dziwo siedzi spokojnie. Kompletnie nie pamiętam początku. Jak obejrzałem materiał w domu, był dla mnie jak nowy. Padają pytania, odpowiadam. Cały czas modlę się o spokój Tobiego. Widać jak go tak delikatnie głaszczę, żeby tylko wytrwał jak najdłużej. Coś tam sobie układałem w głowie podczas jazdy, ale nic z tego się nie przydaje. Improwizuję. Nagle koniec. Wydawało mi się, że nagranie trwało góra 2 minuty. Zupełnie straciłem poczucie czasu, bo faktycznie było ponad 6. Uff... ulga. Miałem wrażenie, że bełkotałem bez sensu. Pani prowadząca pociesza, że było świetnie, ale nie wierzę ani trochę. Jeszcze jakieś wspólne fotki i mogę odejść.

Wracam na kanapę dla gości oczekujących. Siadam obok Kamila Sipowicza. Zagadał coś o Tobim. Mówię mu, że my pierwszy raz i psu się nie podobało, a potem dodaję, "Pan pewnie ma większe doświadczenie?". "Trochę" odpowiedział skromnie ze szczerym spokojnym uśmiechem. Coś mnie podkusiło i mówię mu - wiem kim Pan jest, uwielbiam Korę. Przytaknął z dokładnie tym samym wyrazem twarzy. Czuć było, że ma klasę. A ja naprawdę lubię Korę.

Podchodzi do mnie opiekunka gości, mówi, że wszystkie papiery podpisane, jestem wolny. Pomachałem prowadzącym z daleka, odmachali mi. Przeprosiłem za zachowanie psa. Oczywiście: "nic nie szkodzi" (bardzo mili ludzie). Skierowałem się do windy. Zanim doszedłem dogonił mnie realizator dźwięku i odpiął mikroport. Nie wyglądał na zaskoczonego ;) Wyszedłem, wsiadłem w auto i wróciłem do domu.

Ukochana uważa, że wypadłem jednak naprawdę dobrze. Jak obejrzałem materiał w domu, uznałem, że nie jest źle. To jak wypadł Tobi, to jakiś cud - wygląda prawie normalnie, trochę tylko dyszy i skuczy. W każdym razie, do studia już nie wracamy. To nie jest miejsce dla Tobiego.

A tak to wyglądało: https://dziendobry.tvn.pl/a/o-psie-ktor ... kiem-ekipy

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Ostatnio edytowano Pt lis 13, 2020 6:02 pm przez sprocket73, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 7:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Prawdziwy psi turysta :) Widać, że ciągnie go w góry, bo cosik niespokojny w tym studio :D :D

Teraz doczytałam, co napisałeś. Jednak serio się pies zestresował. W sumie nic dziwnego, za dużo bodźców, nowych ludzi. Góry to wolność, więc tam się czuje dobrze.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 7:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
sprocket73 napisał(a):
W skrócie jednym słowem - KATASTROFA!
A teraz szczegóły

Wierzę, że było jak opisałeś ale wrażenie widza zupełnie inne. Tobi spokojny, na początku chyba nawet ziewnął. Zszedł z tej kanapy majestatycznym krokiem, poszedł do okna jakby znał całe to studio. Widz tego całego bałaganu nie widzi.
Może jestem nieobiektywna, ale moje wrażenie jak najlepsze. Szkoda tylko, że Tobi tak się stresował. Następna wycieczka wynagrodzi mu ten stres :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tobi w TV
PostNapisane: So lis 07, 2020 8:37 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Cytuj:
Ukochana uważa, że wypadłem jednak naprawdę dobrze

bo tak było

a KATASTROFA była piękna, świetnie się to czyta :mrgreen:

e_l napisał(a):
No nie wierzę, że nie znalazłabyś sama

znalazłam, ale gdy rano sprawdzałam na stronie TVN, to tego nie było

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL