Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 01, 2021 11:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
" Każdy Nowy Rok jest niewiadomą, plany są jak zwykle ... grube " to cytat z zeszłorocznego podsumowania, było grubo :D Dla mnie bardzo udany rok, udało się zrealizować górskie plany pomimo, że pogoda nie zawsze była na tiptop siadło kilka nowych tatrzańskich tematów a i alpejska ekspedycja zrealizowana z górką :D Covidowa dwumiesięczna przerwa znacząco nie uszczupliła górskiego dorobku a i zawodowo był czas w końcu przestać gonić własny ogon :lol: 2020 to zaliczone około 50 szczytów i zrobione ponad 30 kilometrów przewyższenia, przebiegnięte około 300 kilometrów z biegami górskimi ponad 500 kilometrów, tylko jedna wizyta w skałach, rozpoczęty nowy chellenge Run at the Baltic Coast. Oby Nowy Rok pozwolił zrealizować kolejne górskie wyzwania a forma rosła wykładniczo :D Wszystkim Górołazom zdrowia, zdrowia i zdrowia, fizycznego i psychicznego, bo przyda się w nowym, jeszcze dziwniejszym 2021, który starał się będzie serwować nam nową rzeczywistość. 2021 dajesz 8)

Styczeń - Babia Góra z Przełęczy Krowiarki, zachód słońca.

Obrazek

Styczeń - Mnich, Droga przez Płytę.

Obrazek

Styczeń - Jastrzębia Turnia od Jastrzębiej Przełęczy.

Obrazek

Styczeń - Kozi Wierch z Pięciu Stawów.

Obrazek

Luty - Polica z Przełęczy Krowiarki.

Obrazek

Luty - Radziejowa z Rytra.

Obrazek

Kwiecień - Babia Góra z Przełęczy Krowiarki, wschód słońca.

Obrazek

Maj - Zadni Mnich, Droga Zachodnią Granią.

Obrazek

Czerwiec - Grań Kościelców od Mylnej Przełęczy.

Obrazek

Czerwiec - Ślęża z Sobótki.

Obrazek

Lipiec - Grań Wideł, najciekawszy tegoroczny tatrzański temat, czwarty raz na Łomnicy i drugi raz na Kieżmarskim.

Obrazek

Lipiec - Keeskogel, start alpejskiej ekspedycji.

Obrazek

Lipiec - Grossvenediger drogą normalną przez lodowiec Obersulzbachkees, dzień wcześniej wycof z północnej grani na Przełęczy Meynowschart.

Obrazek

Lipiec - Piramide Vincent, droga południowo-zachodnia, pierwsze 4k w masywie Monte Rossa.

Obrazek

Lipiec - Balmenhorn, wchodziliśmy na niego cztery razy.

Obrazek

Lipiec - Liskamm Wschodni.

Obrazek

Sierpień - Signalkuppe, zaliczony dwa razy.

Obrazek

Sierpień - Zumsteinspitze, trawers w obu kierunkach.

Obrazek

Sierpień - Dufourspitze, kulminacyjny punkt alpejskiej ekspedycji, najwyższy szczyt Szwajcari i drugi co do wysokości szczyt Alp.

Obrazek

Sierpień - Parrotspitze, na zakończenie alpejskiej przygody.

Obrazek

Sierpień - Masyw Cristallo, ferrata Ivano Dibona, Cristallino d'Ampezzo.

Obrazek

Sierpień - Monte Carnera z Przełęczy Giau.

Obrazek

Sierpień - Sutvid, Góry Dynarskie.

Obrazek

Wrzesień - Gerlach Drogą Tatarki.

Obrazek

Wrzesień - Bystra przez Ornak, powrót przez Starorobociański, Kończysty, Trzydniowiański.

Obrazek

Październik - Żabia Lalka, wycof z Lalkowego Przechodu.

Obrazek

Listopad - Babia Góra z Zawoi Markowej przez Perć Akademicką, wschód słońca. Powrót do Zawoi Czatoża przez Małą Babią i Mędralową.

Obrazek

Listopad - Mięguszowiecki Szczyt Wielki przez Galerie Cubryńskie, po drodze jeszcze Cubryna od Hińczowej Pzełęczy.

Obrazek

Grudzień - Leskowiec przez Potrójną (wschód słońca) i Łamaną Skałę.

Obrazek

Grudzień - Turbacz przez Łapsową Polanę, powrót przez Stare Wierchy.

Obrazek

Grudzień - Grodzisko/Bukowica/Żelatowa, bardzo lokalny temat, bieg po trzech najwyższych pagórkach powiatu chrzanowskiego.

Obrazek

Tylko jeden wyjazd w skały, Wąwóz Ostryszni.

Obrazek

I to na tyle ... w zeszłym roku :D


Ostatnio edytowano So sty 07, 2023 8:38 pm przez Damian78, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: So sty 02, 2021 9:04 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Ty to podziałałeś, nieźle! :shock: A wszyscy narzekają, że taki słaby rok był ;).
I jakby więcej białego u Ciebie ;). Ja za białym nie przepadam, bo marznę, ale zawsze robi na mnie wrażenie.

Graty i jeszcze więcej górskich przygód w dobrym towarzystwie w 2021! :D
Czas leci, trzeba napierać ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: So sty 02, 2021 11:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Super mi się chodziło z wami po tych wysokich górach, dzięki za relacje :)
Rok rewelacyjny, daliście czadu, bez dwóch zdań.

Damian78 napisał(a):
Sierpień - Sutvid, Góry Dynarskie.
a o tym było gdzieś?

Cytuj:
Tylko jeden wyjazd w skały, Wąwóz Ostryszni.
nie spodobało mu się? :wink:

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: Pn sty 04, 2021 5:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Fajny górski sezon, dość różnorodny, a jednocześnie zawierający sporo "klasyków".
Damian78 napisał(a):
Wszystkim Górołazom zdrowia, zdrowia i zdrowia, fizycznego i psychicznego, bo przyda się w nowym, jeszcze dziwniejszym 2021

Dziękujemy i wzajemnie. Realizacji górskich celów oraz udanych wschodów i zachodów na Babiej :wink:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: Pn sty 04, 2021 6:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Damian78 napisał(a):
Sierpień - Sutvid, Góry Dynarskie
Byłem tam!

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: Pn sty 04, 2021 8:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
saxifraga napisał(a):
Ty to podziałałeś, nieźle! :shock: A wszyscy narzekają, że taki słaby rok był ;).
I jakby więcej białego u Ciebie ;). Ja za białym nie przepadam, bo marznę, ale zawsze robi na mnie wrażenie.

Graty i jeszcze więcej górskich przygód w dobrym towarzystwie w 2021! :D
Czas leci, trzeba napierać ;).

Oj tam słaby, ruszyć im się czterech liter nie chciało :lol:
Wysokie góry to niestety łażenie po śniegu + Tatry zimą i białe rules.
Dzięki, towarzystwo chyba już jest wystarczająco doborowe :D
Starość się zbliża wielkimi krokami :lol:

anke napisał(a):
a o tym było gdzieś?

Nie było, ale będzie, to taki epizod górski z rodzinnego urlopu.

anke napisał(a):
nie spodobało mu się?

Nie było okazji.

magis napisał(a):
Realizacji górskich celów oraz udanych wschodów i zachodów na Babiej

Dzięki, już zachód w tym roku zaliczyłem :mrgreen:

Krabul napisał(a):
Byłem tam!

To wiesz jaka to wyrypa :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: Pn sty 04, 2021 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Damian78 napisał(a):
To wiesz jaka to wyrypa
Z Zivogosców Blata wyjście? Jak dla mnie spoko wycieczka tylko w okolicach szczytu zaatakowały nas setki dziwnych latających żuków. Ja to miałem w d... ale moja żona dostawała szału.
Poza tym te skały na szczycie ostre i niewygodne do chodzenia ale taki urok tych gór. Na zdjęciu upał niebywały, można było udaru dostać.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: Wt sty 05, 2021 2:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Nad Waszymi alpami już piałem z zachwytu, więc nie będę się powtarzał.
Ten Wąwóz Ostryszni wygląda bardzo fajnie, jakieś 2 lata go obczajałem pod kątem wspinaczki z dzieckiem.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Summit 2020
PostNapisane: Śr sty 06, 2021 4:55 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Krabul napisał(a):
Z Zivogosców Blata wyjście?

Dokładnie, szlak jest słabo znakowany i deptany a o 9 słońce już nie daje żyć.

kefir napisał(a):
Ten Wąwóz Ostryszni wygląda bardzo fajnie, jakieś 2 lata go obczajałem pod kątem wspinaczki z dzieckiem.

Duża różnorodność dróg, ale samochód zostawia się w centrum wsi i trzeba troszkę dojść do skałek, miejsce dobre na upalny dzień bo dużo cienia, my byliśmy po burzy i było sporo błotka, na szczęście pod ścianami jest w miarę płasko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 01, 2022 9:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
I mamy 2022. Miniony rok zawodowo i prywatnie był całkiem niezły, ten mógłby być taki sam, chociaż jak będzie lepszy to się przecież nie pogniewam :lol: Zdrowie i kondycja były na tyle zadowalające, że znów coś się tam pocisnęło i przed siebie i w górę. Intensywny wyjazd wakacyjny oraz alpejski i o dziwo całkiem fajna tatrzańska jesień zaowocowały kolejnymi przygodami i nowymi znajomościami. Cóż warte byłyby te wszystkie przygody przeżywane samotnie, zawsze jest ktoś z przodu lub tyłu, wyżej lub niżej lub po prostu obok. Pozdrowienia dla wszystkich, z którymi przemierzałem zeszłoroczne ścieżki, oby tegoroczne były równie ekscytujące, bezpieczne i satysfakcjonujące. Wszystkim znajomym w tym roku życzę dużo zdrowia i wytrwałości, jak kręta i stroma będzie tegoroczna ścieżka wiedzcie, że ze szczytu zawsze jest zajebisty widok .. no chyba, że akurat traficie na dupówe :lol: Nie ma się co załamywać w życiu jak w górach, nie zawsze jest warun, ale zawsze jest satysfakcja z pokonanej drogi. W 2021 udało się wejść na około 40 szczytów w tym cztery z Korony Europy, robiąc 30km w pionie. Przebiegłem 400km z biegami górskimi ponad 600km. The Show Must Go On, zobaczymy jakie kawałki zaserwuje nam 2022 :D
Styczeń - Nowy Rok, wbiegamy na Babią Górę na zachód słońca.

Obrazek

Styczeń - wbiegamy na wschód słońca na Skrzyczne, zbiegamy przez Malinowską Skałę i Dolinę Zimnika.

Obrazek

Luty - trawers Kościelca od Kościelcowej Przełęczy.

Obrazek

Luty - wbiegamy na wschód słońca na Pilsko z Przełęczy Glinne.

Obrazek

Luty - Niżne Rysy.

Obrazek

Luty - z Niżnych Rysów przechodzimy na Rysy.

Obrazek

Kwiecień - szkolenie z ratownictwa szczelinowego w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, pogoda nie pozwala nic urobić przed szkoleniem.

Obrazek

Czerwiec - fragment Głównej Grani Tatr Wysokich od Ciemnosmreczyńskiej Turni do Szpiglasowego Wierchu.

Obrazek

Czerwiec - Baltic Coast Run pokonuję kolejny fragment polskiego wybrzeża, Hel-Jastarnia i Władysławowo-Jastarnia, czyli całą Mierzeję Helską.

Obrazek

Czerwiec - bieg na Babią Górę, trasa Krowiarki-Diablak-Brona-Markowe Szczawiny-Krowiarki.

Obrazek

Lipiec - zaczynamy Alpine Expedition 2021 wejściem na Im hinteren Eis.

Obrazek

Lipiec - Weisskugel trzeci szczyt Austrii.

Obrazek

Lipiec - Ortler, piękna wyrypa na wysokim trzytysięczniku.

Obrazek

Lipiec - Cima Garibaldi, spacerkiem z Passo Stelvio.

Obrazek

Lipiec - próba wejścia na Obergabelhorn, kończymy na przedwierzchołku Wellenkuppe.

Obrazek

Lipiec - próba wejścia na Weisshorn, po pokonaniu najtrudniejszej części drogi robimy wycof 400m przed szczytem.

Obrazek

Lipiec - kolejna wizyta w Dolomitach przechodzimy ferraty Giuseppe Di Olivieri na Punta Anna i Astaldi.

Obrazek

Sierpień - kolejna wizyta w Chorwacji, góry Velebit, szczyt Tulove Grede.

Obrazek

Sierpień - najwyższy szczyt Chorwacji, Dinara.

Obrazek

Sierpień - przechodzę spory fragment kanionu rzeki Zrmanja, piękne i bezludne miejsce.

Obrazek

Sierpień - Park Narodowy Kornati, najwyższe wzniesienie wyspy Żaglaw.

Obrazek

Sierpień - dwa najwyższe klify w Parku Kornati.

Obrazek

Sierpień - plażing na wyspie Murter, w klapkach plażowych wychodzę na Veli Vrh, piękne widoki na Kornati i linię brzegową.

Obrazek

Sierpień - Raduć najwyższe wzniesienie wyspy Murter.

Obrazek

Sierpień - powrót w tatrzańskie klimaty, Granaty i przejście fragmentu Orlej Perci do Przełęczy Krzyżne.

Obrazek

Wrzesień - weekendowa wizyta na Dolnym Śląsku, wbiegam na Śnieżkę.

Obrazek

Wrzesień - z Sokolej Przełęczy wbiegam na Wielką Sowę, zbiegam przez Małą Sowę.

Obrazek

Wrzesień - Twierdza Srebrna Góra, szczyty Ostróg i Warowna Góra.

Obrazek

Wrzesień - wizyta w dawno nieodwiedzanej Słowacji, z Doliny Młynickiej wchodzimy na Furkotny Szczyt.

Obrazek

Wrzesień - z Furkota granią na Hruby Szczyt.

Obrazek

Wrzesień - z Hrubego granią na Szczyrbski Szczyt.

Obrazek

Październik - rodzinnie północną ścianą na Diablą Górę.

Obrazek

Październik - Staroleśna przez Granacką Ławkę.

Obrazek

Październik - po raz szósty Gerlach, tym razem przez Walowy Żleb.

Obrazek

Listopad - bieg po Tatrach Zachodznich, trasa Grześ-Rakoń-Wołowiec-Jarząbczy-Kończysty-Starorobociański-Starorobocianska Dolina, 30km, 2100up.

Obrazek

Grudzień - małobeskidzki klasyk, bieg na trasie Rzyki Mydlarze-Leskowiec-Łamana Skała-Chatka pod Potrójną-Potrójna-Rzyki Praciaki-Rzyki Mydlarze, 25km, 1200up, 3h.

Obrazek

Przez cały rok udało się przebiec kilka biegów terenowych w okolicy, dwa razy Grodzisko-Bukowica-Żelatowa oraz Kamionka Mała-Płaska Góra.

Obrazek

Tylko jedna wizyta w skałach Dolina Kobylańska.

Obrazek

Podziękowania dla czytających moje wypociny w zeszłym roku :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 02, 2022 2:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Alpy w 2020 roku były Twoje :mrgreen:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 02, 2022 4:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Do sukcesów warto zaliczyć przypływ weny pisarskiej pod koniec roku ;). Ja w tej dziedzinie zaliczam od jakiegoś czasu zdecydowanie odpływ :lol: .
Gratulacje, mega akcje - dużo, mocno, konkretnie. A Alpy to już w ogóle klasa, nie tylko ze względu na foty 8) ;).

Życzę, oby w 2022 było nie gorzej a może jeszcze lepiej, a kolana aby nie zastrajkowały ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 02, 2022 5:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
saxifraga napisał(a):
przypływ weny pisarskiej

no właśnie, nie dość, że chodzi w superciekawe miejsca (gdzie moja noga nigdy nie postanie), to jeszcze i pisze o tym (więc można sobie z nim trochę "pochodzić") - trzeba hołubić kolegę Damiana, ile wlezie, co niniejszym czynię

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 02, 2022 9:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
kefir napisał(a):
Alpy w 2020 roku były Twoje

Nie no bez przesady, warunki nie siadły, ale liczyłem się z tym, że kiedyś przyjdzie taki wyjazd, że pogoda nie siądzie i suma szczytów nie będzie się zgadzać :lol:

saxifraga napisał(a):
Do sukcesów warto zaliczyć przypływ weny pisarskiej pod koniec roku

Weną bym tego nie nazwał, w sumie nie wiem co się staneło, bo nawet na fejsbukowym profilu nie miałem czasu powrzucać fot z wycieczek, nawet nie wszystkie mam obrobione a przecież, aż tyle razy w tych górach nie byłem :lol:

saxifraga napisał(a):
Życzę, oby w 2022 było nie gorzej a może jeszcze lepiej, a kolana aby nie zastrajkowały

Na razie nic nie strajkuje, powiedziałbym że nawet forma delikatnie rośnie, no za stary jestem na jakiś rewolucyjny progres :eye: Już na zeszłorocznym alpejskim wyjeździe byłem zadowolony z kondycji bo razem z Michałem równo targaliśmy do góry, chociaż porównując to do ludzi którzy częściej operują na większych wysokościach to jesteśmy daleko z tyłu.

anke napisał(a):
trzeba hołubić kolegę Damiana

Ja myślę :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 07, 2023 7:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
W zeszłym roku podsumowywałem 2021 i życzyłem sobie by 2022 był taki sam:
„Miniony rok zawodowo i prywatnie był całkiem niezły, ten mógłby być taki sam, chociaż jak będzie lepszy to się przecież nie pogniewam”
I muszę powiedzieć, że się nie pogniewałem :D
Skończyło się jedno paskudztwo w postaci wirusa celebryty a zaczęło kolejne w postaci realizacji chorych ambicji jednego kacapa. Szczęście w nieszczęściu konflikt zbrojny na wschodzie tylko potwierdził, że u ruskich bez zmian.
Zeszłoroczne ścieżki były „ekscytujące, bezpieczne i satysfakcjonujące” i oby w tej kwestii w 2023 nic się nie zmieniło :D
Zdrowia i spokoju ducha wszystkim, którzy w tym roku będą przemierzać górskie ścieżki.
Zeszły rok to kilka całkiem ciekawych tatrzańskich wyjść, dość mocno improwizowana Alpiniada z uwagi na alpejską suszę, podczas której i tak zrobiliśmy 12km w pionie i 120km w poziomie, wakacyjny czas na pięknym Hvarze, zaliczone kolejne kilometry polskiego wybrzeża, życiówka w półmaratonie. Może ilościowo nie było imponująco, ale jakościowo jak najbardziej. Pięć tatrzańskich szczytów, na których jeszcze nie byliśmy, trzy piękne alpejskie szczyty, półmaraton z czasem 02:07:00 i około 30km wybrzeża pomiędzy Kołobrzegiem a Sarbinowem, całkiem sporo biegania w tygodniu, dla rozruszania po robocie. Oby w 2023 starczyło sił i chęci na wykazanie się :D

W styczniu z Kubą wchodzimy na Świnicę.

Obrazek

Również w styczniu wbiegam na wschód słońca na Babią Górę, pogoda dla koneserów.

Obrazek

Kolejny raz Babia Góra, tym razem wbiegam na zachód słońca.

Obrazek

W końcu Wysoka w zimowych warunkach, piękna lajtowa akcja.

Obrazek

Ostatni dzień kalendarzowej zimy, udana druga próba wejścia na Durny Szczyt.

Obrazek

Okres przejściowy, z Kubą wchodzimy na Szatana i przechodzimy Grań Baszt z zamiarem wejścia na Basztową Igłę, duża ilość śniegu w żlebie zmusza do odpuszczenia.

Obrazek

Przejście fragmentu Głównej Grani Tatr Wysokich od Żłobistego Szczytu do Ganku.

Obrazek

Jedyny raz na wspinie w skałkach, rejon Wzgórza 502, przy okazji zaliczam wschód słońca bo jakoś tak wcześnie byłem.

Obrazek

Bezkres plaż bałtyckich w czerwcu, biegnę fragment od Kołobrzegu do Sarbinowa, około 30km. Wbijam w Sarbinowie na kawkę do kawiarni przy plaży, rodzinka już tam na mnie czeka.

Obrazek

Kolejna ciekawa tatrzańska akcja tuż przed Alpiniadą, przechodzimy grań pomiędzy Żółtą Basztą a Pośrednią Granią.

Obrazek

Startujemy z lipcową Alpiniadą, Południowy Tyrol, masyw Ortler Cevedale, szybka akcja na Cima di Solda.

Obrazek

Kolejny dzień to już wysokie 3k na Monte Cevedale.

Obrazek

Przebazowanie do Doliny Aosty w dolinę Valpalline i wejście na Dent d'Herens.

Obrazek

Powtórka z zeszłego roku, tym razem w super warunkach wchodzimy na trudny i męczący, ale piękny szczyt, Weisshorn.

Obrazek

Szybka akcja dla rozruszania kości w masywie Allalinhornu na Schwarzbergchopf.

Obrazek

Kolejny szczyt 4k, tym razem dość łatwy Lagginhorn.

Obrazek

Ostatni szczyt Alpiniady, najwyższy szczyt Szwajcarii w całości położony na jej terenie, siódmy co do wysokości w Alpach, Dom des Mischabel.

Obrazek

Wakacje rodzinne na Hvarze. Jak człowiek spać nie może to goni po wyspie :D Szybka akcja na wschód słońca, na najwyższy szczyt Hvaru jakim jest Sv.Nicola.

Obrazek

Drugi co do wysokości szczyt Hvaru i przekraczający 600m, Hum, również wbiegam na wschód słońca.

Obrazek

Kolejna wizyta na Sv.Nicoli, tym razem po przebiegnięciu dłuższego dystansu około 16km i zaliczeniu szczytu przy okazji.

Obrazek

Pierwsza wizyta na Wielkiej Fatrze, szybka akcja rozgrzewkowa na Rakytov.

Obrazek

Po wejściu na Rakytov podjeżdżamy pod Dve Veże, są to dwa wapienne ostańca, na których poprowadzono szereg ferrat, to ubezpieczone drogi wspinaczkowe. W niecałą godziną przechodzimy większość ciekawszych dróg.

Obrazek

Październik w Beskidzie Wyspowym, piękna Złota Polska Jesień, biegnę z Mszany Dolnej na Ćwilin, potem Śnieżnica, Lubogoszcz i Mszana Dolna.

Obrazek

Ostatnia tatrzańska akcja, listopad, w ścianie letnie warunki, w trójkę przechodzimy Drogę Motyki na Ostry Szczyt.

Obrazek

Powrót na Wielką Fatrę, tym razem całodniowy trekking, na Ploskę, potem Borisov, Mincol i zejście do Liptovske Revuce.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 10, 2023 3:53 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 19, 2022 8:52 am
Posty: 32
Koniec 2022, 25 grudnia, nie było niestety śniegu, ale widoczki fajne
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 11, 2023 10:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Kolejny mocny rok, gratuluję konsekwentnego podejścia do tematów górskich i życzę niezwalniania tempa w kolejnym! ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2023 6:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Dawaj relację z tej Płoski to chyba nie było. Na najwyższym szczycie Hvaru też byłem :)

Można by zbierać koronę wysp adriatyckich

Kolejny super rok, gratulacje

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2023 11:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Krabul napisał(a):
Dawaj relację z tej Płoski to chyba nie było. Na najwyższym szczycie Hvaru też byłem :)

Można by zbierać koronę wysp adriatyckich

Kolejny super rok, gratulacje


Na Hvarze byłem trzy razy a na Sv.Nicoli pięć razy :D
Licząc te największe to brakuje mi Korculi, Mlijetu i Visu.
Dzięki :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 13, 2023 9:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Ja byłem na najwyższych punktach Hvaru, Braczu, Loszinja i Pagu czyli 3., 4., 5. i 11. największej wyspy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Chorwacji

Właśnie się dokształciłem. Co ciekawe, 2 największe, Cres i Krk mają tę samą powierzchnię z dokładnością do 0,01km2 czyli 1 hektara. Niesamowite

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 13, 2023 8:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Górska pasja w najlepszym wydaniu :salut:

(na samoloty starcza Ci jeszcze czasu?)

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2023 11:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Piękne zdjęcie z Babiej!
Dużo poważnych, prawdziwych gór. Zazdraszczam ;)
W przypadku tego podsumowania, życzę, żeby w przyszłym roku nie było gorzej ;)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 22, 2023 10:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Rambubu napisał(a):
Kolejny mocny rok, gratuluję konsekwentnego podejścia do tematów górskich i życzę niezwalniania tempa w kolejnym!

Plany już się piszą :D
anke napisał(a):
(na samoloty starcza Ci jeszcze czasu?)

Jasne :D W listopadzie byliśmy w Niderlandach na EuroModelShow w Lingen i w tym roku w Hradec Kralove, przy okazji zwiedziliśmy sobie miasto :D Parę wyjazdów jeszcze się w tym roku zrobi, a modele po nocach się robią :lol:
sprocket73 napisał(a):
Piękne zdjęcie z Babiej!
Dużo poważnych, prawdziwych gór. Zazdraszczam ;)
W przypadku tego podsumowania, życzę, żeby w przyszłym roku nie było gorzej ;)

Dzięki.
Jeżeli pogoda i warunki siądą to będzie dobrze :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 25, 2023 9:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Kolejny super rok, gratulacje!

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL