Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 04, 2005 3:07 pm 
Czy ktoś zamiast wjeżdżać kolejką wchodził na Kasprowy Wierch pieszo? Słyszałem, że szlak przez Myślenickie Turnie nie jest specjalnie atrakcyjny.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 04, 2005 10:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Wchodziłem kiedyś na Kasprowy Wierch zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie. Idzie się ponad 3 godziny i choć szlak nie należy do najatrakcyjniejszych w Tatrach to jednak ma też swoje plusy. Nie jest on zbyt uczęszczany, więc nie ma tam tłoku i panuje tam cisza i spokój.
Jeśli ktoś nie chce skorzystać z kolejki to bardziej atrakcyjny pod względem widokowym jest szlak przez Dolinę Gąsienicową. Ale jeśli traktuje się Kasprowy Wierch jako początek wycieczki przez Świnicę na Orlą Perć lub na Czerwone Wierchy to trzeba się zastanowić czy nie wziąć pod uwagę wjazdu na szczyt kolejką. Zaoszczędza się w ten sposób sporo czasu i energii.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 05, 2005 2:35 pm 
Anonymous napisał(a):
Czy ktoś zamiast wjeżdżać kolejką wchodził na Kasprowy Wierch pieszo? Słyszałem, że szlak przez Myślenickie Turnie nie jest specjalnie atrakcyjny.

"Nie jest atrakcyjny" to malo powiedziane. jest moim zdaniem koszmarny.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 12, 2005 5:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ja nie uważam że jest koszmarny, ale niewątpliwie dosyć monotonny i nie dorównuje widokom ze szlaku przez Dolinę Gąsienicową.


Ostatnio edytowano So mar 26, 2005 1:00 pm przez tomek.l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 16, 2005 11:14 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
koszmarny? moze nie, ale ja tez go szczerze nienawidze :wink:

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 17, 2005 11:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ja bym to określił tak: Fajny szlak ale drugi raz to chyba już tam nie wrócę. :wink:
Poprostu jest to szlak który można zaliczyć raz i nie mieć już ochoty na niego więcej wracać.


Ostatnio edytowano So mar 26, 2005 1:01 pm przez tomek.l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 7:44 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
tomek.l napisał(a):
Ja bym to określił tak: Fajny szlak ale drugi raz to chyba już tam nie wrócę. :wink:
Poprostu jest to szlak który można zaliczyć raz i nie mieć już ochoty na niego więcej wracać.

Prosze, jaki dyplomata :D

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2005 11:31 pm 
Ludzie nie straszcie mnie :wink: mam w planach Kasprowy pieszo na maj i teraz nie wiem co zrobić :?: Czemu koszmarny :?: Jakieś alternatywne szlaki na Kasprowy :?:


Góra
  
 
PostNapisane: N kwi 24, 2005 3:15 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Anonymous napisał(a):
Czy ktoś zamiast wjeżdżać kolejką wchodził na Kasprowy Wierch pieszo? Słyszałem, że szlak przez Myślenickie Turnie nie jest specjalnie atrakcyjny.


Na tym forum to raczej powinno sie zadac pytanie "czy ktos zamiast wchodzic 1XX raz na Kasprowy wjechal moze kolejka? <rotfl>"

Szlak pod Kasprowym najmniej ciekawy (ale wbrew pozorom do najnudniejszych "i najbardziej nielubianych" na terenie CAŁYCH TART nie nalezy )

Najciekawsze wejscie jest chyba do Murowanca a potem na Liliowe i przez Beskid do Kasprowego.

Alternatywą bezpośrednio z Murowanca do kasprowego albo od drugiej strony (kondratowa, Czerwone itp)
kazdy cos dla siebie znajdzie
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 24, 2005 7:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Wybierz szlak przez Dolinę Gąsienicową.
Powinieneś być zadowolony.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 24, 2005 10:19 pm 
Dziękujem bardzo :wink:


Góra
  
 
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 8:11 am 
Anonymous napisał(a):
Czy ktoś zamiast wjeżdżać kolejką wchodził na Kasprowy Wierch pieszo? Słyszałem, że szlak przez Myślenickie Turnie nie jest specjalnie atrakcyjny.



Może nie jest zbyt atrakcyjny. Ale jak to tak być w Tatrach i nie wejść pieszo na Kasprowy?


Góra
  
 
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 10:31 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Anonymous napisał(a):
Może nie jest zbyt atrakcyjny. Ale jak to tak być w Tatrach i nie wejść pieszo na Kasprowy?


Tak jak być w Kielcach i nie dostac po gebie :wink:
A tak poważnie - dlaczego nie? Ja nie byłem na Rysach i się nie wybieram - chyba, że zimą. Czy to jest jakiś wyznacznik? Zresztą na Kasprowy nie trzeba wchodzić "pod kolejką"

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2005 9:50 am 
Witaj.
Ja jednym razem wjechałem na Kasprowy kolejką, a innym razem wszedłem.

Moje wrażenia:
IDZ SZLAKIEM !! NAWET GDYBY BYŁ OKROPNY !!

Ja po kilku godzinnym staniu w kolejce do kolejki byłem bardziej zmęczony niż gdy wchodziłem pieszo. Już nigdy nie pojadę kolejką na Kasprowy.


Góra
  
 
PostNapisane: N cze 05, 2005 11:36 am 
zgadzam się z większością.... Szlak na Kasprowy przez Myślenickie Turnie musi odejść!!!!!!!! :D


Góra
  
 
PostNapisane: N cze 05, 2005 11:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
binio napisał(a):
Szlak na Kasprowy przez Myślenickie Turnie musi odejść!!!!!!!! :D
A niech sobie będzie. Jak już znudzą mi się inne szlaki to może tam wróce :wink:

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 05, 2005 9:17 pm 
Ja szłam szlakiem przez Doline Jaworzynki i dalej od Schroniska Murowaniec i ta droga bardzo mi się podobała (chociaż ludzi było pełno), potem jak zjeżdżałam na dół kolejką to mogłam podziwiac widoczki:):)
męczące jest to ze trzeba strasznie długo czekać w kolejce i chyba wyjdzie na to samo jak sie zejdzie pieszo.:):)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 24, 2005 9:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Pierwszy raz wjechałam na Kasprowy, po prostu z ciekawości jak to się jedzie kolejką linową ;) Za drugim razem szłam piechotą szlakiem przez Myślenickie Turnie. Szlak mało męczący, z początku może mało ciekawy, ale potem widoczki są niezłe ;)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 24, 2005 10:12 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:31 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kraków
Ja jak na razie raz wchodziłem tym szlakiem z Kuźnic i dwa razy schodziłem (albo raczej raz schodziłem a raz zbiegałem bo mi się na autobus spieszyło :D), i jakoś nie potwierdzam tego co mówicie. Szlak jak szlak, wcale nie jest taki straszny. Nie wiem co wy od niego chcecie. Może za mało nim chodziłem jeszcze ... :)

A kolejką też raz jechałem, ale to dawno było i nie pamiętam już dokładnie. Wiem że staliśmy w kolejce od wczesnych godzin rannych żeby zdążyć w ogóle wyjechać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 9:12 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Ja rowniez raz wyjechalem i zjechalem na Kasprowy.

A drugi raz poszedlem na Kasprowy z Giewontu a pozniej z Kasprowego do Kuznic.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 9:32 am 
Głupoty gadacie, zlikwidować kolejke na kasprowy, szlak jest zajefajny, szczególnie do zejścia. A jak sie komuś tam nie podoba to niech tamtędy nie łazi


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 10:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Do zejścia z czego? Z Kasprowego?. A kto łazi po Kaasprowym. Co najwyżej skorzystasz z tego szlaku raz góra dwa razy jak sobie zrobisz Czerwone Wierchy aż do Kasprowego. Bo po Orlej to pewnie i tak wszyscy wybiorą zejście do Gąsienicowej. A ze Słowacji od Cichej Doliny póki co przejść na Kasprowy nie można. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 10:49 am 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Hasiomaszkietnik napisał(a):
Głupoty gadacie, zlikwidować kolejke na kasprowy, szlak jest zajefajny, szczególnie do zejścia. A jak sie komuś tam nie podoba to niech tamtędy nie łazi


To może lepiej jak się komuś nie podoba to niech nią nie jeździ, a nie likwiduje? Nie zawsze będzie się młodym i wysportowanym. Ba! Można być młodym i mieć kontuzje i czasem warto oszczędzić np. kolana i sobie zjechać po dojściu do Kasprowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 10:52 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Hasiomaszkietnik napisał(a):
Głupoty gadacie, zlikwidować kolejke na kasprowy, szlak jest zajefajny, szczególnie do zejścia. A jak sie komuś tam nie podoba to niech tamtędy nie łazi



Tez sie niezgodze z Toba. Na przyszla wyprawe planuje zrobic dluga trase. I pierwszym pkt w niej jest wjazd na Kasprowy kolejka. Dalej Swinica 5stawow i dalej.

Wiec chetnie skorzystam z wjazdu oszczedzajac 2h drogi.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 11:32 am 
aaa widzicie, to dlaczego chcecie mi ten szlak zlikwidowac? przecież chyba nikomu z was on nie przeszkadza, hmmm?

a jak będą modernizować kolejkę to co, przez Murowaniec?

z tymi tłumami.... oho, juz mnie bierze na samą myśl, jak widzę te tłumy sunące z kasprowego na gąsienicowa...
naprawde wole złazić zielonka...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 11:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nikt nie chce likwidować tego szlaku :)
A jak będą modernizować kolejkę to nie będzie żadnych tłumów złażących z Kasprowego. Bo kto ich tam wwiezie? Pieszo raczej nie wejdą :)
Pewnie wtedy ten cały tłum przeniesie się na asfalt do Moka lub do Kościeliskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 12:42 pm 
tomek.l napisał(a):
Pewnie wtedy ten cały tłum przeniesie się na asfalt do Moka lub do Kościeliskiej.


no to będzie trzeba pomyśleć nad dwupasmówką..... :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 12:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Hasiomaszkietnik napisał(a):
z tymi tłumami.... oho, juz mnie bierze na samą myśl, jak widzę te tłumy sunące z kasprowego na gąsienicowa...
naprawde wole złazić zielonka...


To super, wtedy "tłum" będzie o jedną osobę mniejszy :twisted:
Skoro idziemy to też stanowimy tłum, a jak nas tam nie ma, to co nam przeszkadza, że inni się tłoczą?

Zigulec, jakby to było tego samego dnia to moglibyśmy sobie pomachać w połowie, bo ja mam w planach szlak przez "piątkę" i zjazd kolejką, żeby oszczędzić kolana dla tras, ktorych jeszcze nie przeszłam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 2:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Armina napisał(a):
Hasiomaszkietnik napisał(a):
z tymi tłumami.... oho, juz mnie bierze na samą myśl, jak widzę te tłumy sunące z kasprowego na gąsienicowa...
naprawde wole złazić zielonka...


To super, wtedy "tłum" będzie o jedną osobę mniejszy :twisted:
Skoro idziemy to też stanowimy tłum, a jak nas tam nie ma, to co nam przeszkadza, że inni się tłoczą?

Zigulec, jakby to było tego samego dnia to moglibyśmy sobie pomachać w połowie, bo ja mam w planach szlak przez "piątkę" i zjazd kolejką, żeby oszczędzić kolana dla tras, ktorych jeszcze nie przeszłam.



mozemy sie ustawic na przyszle wakacje bo w tym roku juz u mnie nic nie wypali. Rozpoczelem rok akademicki. Teraz to trasy w fizjologi bede mial :lol:

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 5:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Hasiomaszkietnik napisał(a):
tomek.l napisał(a):
Pewnie wtedy ten cały tłum przeniesie się na asfalt do Moka lub do Kościeliskiej.


no to będzie trzeba pomyśleć nad dwupasmówką..... :twisted:


Teraz juz jest tam taki tlok, ze szkoda gadac a jak to sie powiekszy oj oj biedne te Taterki...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL