Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świnica
PostNapisane: Śr mar 23, 2005 10:56 am 
Witam
Jakie macie wrażenia ze szlaku na Świnicę? Interesuje mnie przede wszystkim skala trudności szlaku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2005 11:22 am 
szlak jest ciekawy. Trudnosci przede wszystkim przy szczycie - sa one potegowane przede wszystkim przez ilosc osob wchodzacych na Swinice. Dlatego polecam wczesny ranek.
Na szlaku sa lancuchy


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2005 2:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Zagadza sie -nie zaleznie od kierunku i przy wchodzeniu i schodzeniu lancuchy (kilka dluzszych odcinkow bez mozliwosci mijania sie)
Szlak dosc wymagajacy acz bardzo ciekawy (Gdy idziemy od Kasprowego/murowaniec) jesli dalej nie idziemy na Orla ;) zejsc z Zawratu do 5 stawow
pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2005 7:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ja na Świnicę wchodziłem przez Zawrat
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/swinica_zawrat.htm
Jest trochę trudniej, ale za to ciekawiej. Trudności na szlaku są raczej średnie. Trochę łańcuchów, ale jak ktoś się umie nimi posługiwać to nie będzie problemu.
Faktycznie szlak jest dosyć oblegany i zatłoczony. Przed końcowym łańcuchem prowadzącym na szczyt jest zwykle zator.
Często od strony Kasprowego Wierchu wchodzą na Świnicę zupełnie nie przygotowani do tego turyści korzystający wcześniej z kolejki na Kasprowy. Często brak np. odpowiedniego obuwia jest przyczyną zatorów i kolejek przed łańcuchami i trudniejszymi fragmentami.


Ostatnio edytowano Pn maja 02, 2005 2:39 pm przez tomek.l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 12:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 8:30 am
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok
Wycieczkę na Świnicę zaczęłam w Kużnicach i w Kuźnicach zakończyłam. Wchodziłam przez Kasprowy (oczywiście pieszo) a wracałam przez Murowaniec.
Wyprawa była super.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 6:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Cześć ewcik
Wracałaś przez Murowaniec, ale schodziłaś przez Zawrat czy ze Świnickiej Przełęczy?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 7:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Witamy. Właśnie też jestem ciekaw czy przez Zawrat czy Świnicką wracałaś :?: A swoją droga, gdy wchodziłem na Świnice, było to moje pierwsze spotkanie z tatrzańskimi szlakami (opps drugie, bo pierwsze to Morskie Oko, gdzy miałem chyba z 10 lat :lol: ). Szłem od Kużnic, Gąsienicową przez Zawrat i dalej na Kasprowy. Z Kasprowego jednak skorzystałem z usług PKL. Dla mnie wtedy szlak zrobił duze wrażenie (oj minęły te 4 lata). W tym roku napewno będę szedł przez Kasprowy do Piątki, więc nie sposób zahaczyć o Świnice. Zobaczymy czy powrócą wspomnienia z mojego pierwszego razu. :D
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 02, 2005 7:05 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 8:30 am
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok
tomek.l napisał(a):
schodziłaś przez Zawrat czy ze Świnickiej Przełęczy?


Wybrałam ławiejszą drogę i schodziłam ze Świnickiej Przełęczy.

Przez Zawrat szłam kiedyś na Morskie Oko, ciężka i długa wyprawa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 02, 2005 12:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
ewcik napisał(a):
tomek.l napisał(a):
schodziłaś przez Zawrat czy ze Świnickiej Przełęczy?


Wybrałam ławiejszą drogę i schodziłam ze Świnickiej Przełęczy.

Przez Zawrat szłam kiedyś na Morskie Oko, ciężka i długa wyprawa.


Oj przez Zawrat do Moka to jednak calkiem daleko tylko jak dalej przez Szpiglas czy Swistowki?)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 02, 2005 12:29 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 8:30 am
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok
Dalej przez Świstówkę


A w tym roku też szłam na Morskie z buta. Tym razem wędrówka zaczęła się w Jaszczurówce, potem Zazadna - Kapliczka na Wiktorówkach - Rusinowa Polana i dalej na Morskie Oko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 03, 2005 11:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Szlak przez Świstówkę. Świetne widoki. Zwłaszcza z Kępy na Morskie Oko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 12, 2005 11:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2005 11:03 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
Witam, na początku chciałem serdecznie przywitać Wszystkich Forumowiczów - forum przeglądam już od jakiegoś czasu, natomiast to jest dopiero mój pierwszy post . :oops: Mimo iż mam dwadzieścia parę lat w Tatrach dopiero byłem pierwszy raz w zeszłym roku. "Zaliczyłem" trasę Palenica->Dolina Roztoki->Piątka->Szpiglasowa Przełęcz+Wierch->MOko->Palenica. Trochę męczące to było, ale jakoś dałem radę :)

I przejdę do sedna sprawy - chciałem zapytać o porównanie Szlaku na Świnicę (przez Kasprowy pieszo), dalej Zawrat, Piątka, Świstówka, MOko, Palenica do tego co przeszedłem w zeszłym roku. Chodzi mi o porównanie stopnia trudności, odległości i czasu tych dwóch wypraw.

To może przy okazji - żeby nie zakładać nowego wątku - poproszę (jeżeli można) o porównanie mojego zeszłorocznego szlaku ze szlakiem na Rysy :)

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 6:03 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
sebak napisał(a):
"Zaliczyłem" trasę Palenica->Dolina Roztoki->Piątka->Szpiglasowa Przełęcz+Wierch->MOko->Palenica. Trochę męczące to było, ale jakoś dałem radę :)

.... Szlaku na Świnicę (przez Kasprowy pieszo), dalej Zawrat, Piątka, Świstówka, MOko, Palenica do tego co przeszedłem w zeszłym roku. Chodzi mi o porównanie stopnia trudności, odległości i czasu tych dwóch wypraw.

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam


W takim razie - swego czasu na uzytek ludzi z ktorymi jezdzilem zrobilismy skale trudnoci 1(latwa)-6.

Szpiglas:3-3,5

Świnica (w zaleznosci od ktorej strony 4-4,5)

Rysy 4,5-5-w zaleznoci od pogody i humoru i ekipy ;)
pozdro

ps. oczywiscie wszysko zalezy od Twojej kondycji i warunkow-ale to jak zawsze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 7:11 am 
sebak napisał(a):

I przejdę do sedna sprawy - chciałem zapytać o porównanie Szlaku na Świnicę (przez Kasprowy pieszo), dalej Zawrat, Piątka, Świstówka, MOko, Palenica do tego co przeszedłem w zeszłym roku. Chodzi mi o porównanie stopnia trudności, odległości i czasu tych dwóch wypraw.



Chcesz to zrobić jednego dnia?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 7:21 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2005 11:03 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
No tak myślałem - żeby wyjść spokojnie rano, przerwa na Kasprowym, przerwy na Świnicy i Zawracie, przerwa (długa) w Piątce, przerwa na MOku. Ale oczywiście jestem gotów na inne propozycje, narazie tylko planuję, pytam. Ewentualnie myślę że można zejść z Piątki do Palenicy (przynajmniej z góry) :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 8:06 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Sluszna uwaga - jak bys wjechal 1 kolejka na kasprowy - to jest to czywiscie do zrobienia-ale szczegolnie ze bedziesz chcial nocowac w schronisku (jak rozumie) wiec masz jakis plecak ze soba - to jest sens sie tak "kataowac" ?

Ps 5 to cudwne schornisko - wiec naprawda warto sie tam przesapc
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 8:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Witaj Sebak. Mam taką mała sugestie, że o ile nie zależy Ci na przejściu z Piątki do Moka, to polecam zejście przez dolinę Roztoki. Ewentualnie możesz podejść na Kepę(super widok) i zejść z powrotem do Piatki (ze schroniska do Kepy i z powrotem około 1,5 godziny, czyli tyle ile ze schroniska w 5 do Moka). Dolina Roztoki jest o wiele ciekawsza niż te cholerne zejście dziurawą asfaltową drogą, pełną ludzi, z Moka. To tylko taka mała sugestia :wink:

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 8:07 am 
sebak napisał(a):
No tak myślałem - żeby wyjść spokojnie rano, przerwa na Kasprowym, przerwy na Świnicy i Zawracie, przerwa (długa) w Piątce, przerwa na MOku. Ale oczywiście jestem gotów na inne propozycje, narazie tylko planuję, pytam. Ewentualnie myślę że można zejść z Piątki do Palenicy (przynajmniej z góry) :)

Pozdrawiam


nie wiem, w jakiej jestes formie, ale trasa raczej wymaga kondycji :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 8:17 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2005 11:03 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
Dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie. Z kondycją to niestety nie jest rewelacyjnie, musiałbym do lipca ją trochę poprawić :)

A właśnie - wiecie może jak w szybkim czasie (np. miesiąc) poprawić swoją kondycję na górskie wyprawy? Wiem że rower raczej nie jest dobrym i skutercznym rozwiązaniem (tak mi się zdaje):)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 8:38 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
sebak napisał(a):
Wiem że rower raczej nie jest dobrym i skutercznym rozwiązaniem (tak mi się zdaje):)


A dlaczego tak myslisz :?: Przeciez jazda na rowerze poprawia wydolnośc oddechową i krążeniową. Jak najbardziej jest wskazana. Możesz biegać po lesie, ale jest trochę monotonne i po dwóch, trzech dniach ja bym sie zniechecił, wole iść na boisko i pograć z chłopkami w piłe. Na wzmocnienie nóg mam taki patent: do plecaka 5 litrowa butelka wody i przysiady po 100 dziennie. Zobaczysz efekty.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 8:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2005 11:03 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
O z tymi przysiadami to bardzo ciekawe. No rowerem też pojeżdżę, fakt - wydolność oddechową napewno zwiększa. Co prawda w zeszłym roku jeździłem tylko rowerem, grałem trochę w piłkę :) a w górach to właśnie nogi mi najbardziej dokuczały, nawet na podejściu pod Szpiglas od Piątki musiałem się dość często zatrzymywać :) Dzięki za podpowiedź z tymi przysiadami :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 3:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
1. Jeśli chodzi o kondycje to najlepiej robić to przez cały rok. W dwa miesiące trudno będzie to nadgonić. Ja polecam bieganie ( z radiem na uszach nie jest tak monotonnie), rowerek i chodzenie dużo po schodach ( w górę ale też i w dół) - zamiast windy wybrać schody.
2. Jeśli chodzi o szlaki to weź mapę i podlicz sobie czas takiej wycieczki.
sebak napisał(a):
chciałem zapytać o porównanie Szlaku na Świnicę (przez Kasprowy pieszo), dalej Zawrat, Piątka, Świstówka, MOko, Palenica

Według mapy, bez odpoczynków wyszło jakieś 11,5 h plus przerwy - może ci nie starczyć dnia. I po co się tak katować? Może lepiej to podzielić na dwa dni. Najpierw Świnica a na drugi dzień Dolina Pięciu Stawów ( przez Dol. Roztoki) i przez Kępę do Moka
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/kepa.htm
Jeśli masz słabą kondycję to lepiej to podziel na dwa dni.
3. Podejście na Świnicę jest trochę trudniejsze i niż na Szpiglasową.
4.
sebak napisał(a):
To może przy okazji - żeby nie zakładać nowego wątku - poproszę (jeżeli można) o porównanie mojego zeszłorocznego szlaku ze szlakiem na Rysy


Szpiglasowa w porównaniu z Rysami to spacer. Zajrzyj tu
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/rysy.htm
Ogólnie szlak męczący, kondycyjnie wymagający, średnio trudny (z dwa niebezpieczne fragmenty przed szczytem), dużo łańcuchów (rękawiczki), w sezonie szlak oblegany
Ja nie polecam Rys mało doświadczonym. Ale po zdobyciu małego doświadczenia można wchodzić
Polecam ten wątek o Rysach
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=164

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 5:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2005 11:03 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
tomek.l napisał(a):
1. Jeśli chodzi o kondycje to najlepiej robić to przez cały rok. W dwa miesiące trudno będzie to nadgonić. Ja polecam bieganie ( z radiem na uszach nie jest tak monotonnie), rowerek i chodzenie dużo po schodach ( w górę ale też i w dół) - zamiast windy wybrać schody.


Wiadomo sport to zdrowie. Ja już jestem po 1 dniu przysiadów narazie bez obciążenia :) Napewno efekt nie będzie taki dobry jakbym ćwiczył rok, ale coś tam napewno pomoże - taką mam przynajmniej nadzieję :) Zrobi się słoneczniej (a przynajmniej mniej mokro) to rowerek odkurzę i chodu :)

tomek.l napisał(a):
2. Jeśli chodzi o szlaki to weź mapę i podlicz sobie czas takiej wycieczki....Według mapy, bez odpoczynków wyszło jakieś 11,5 h plus przerwy - może ci nie starczyć dnia. I po co się tak katować? Może lepiej to podzielić na dwa dni. Najpierw Świnica a na drugi dzień Dolina Pięciu Stawów ( przez Dol. Roztoki) i przez Kępę do Moka


To dużo, ale pewnie tak będę musiał zrobić. W zeszłym roku spotkałem na Szpiglasowej parę starszych ludzi (może ok 70 lat) szli przez Świnicę, Szpiglasową (+Wierch) do MOka i dalej do Palenicy. Z tym że kolejką wjeżdżali, także dużo sił (i czasu) zaoszczędzili. A swoją drogą to podziwiam takich ludzi. Mogliby być moimi dziadkami, a kondycja taka że hoho!

tomek.l napisał(a):
Ja nie polecam Rys mało doświadczonym. Ale po zdobyciu małego doświadczenia można wchodzić


No właśnie mam zamiar zdobyć przez tydzień małe doświadczenie (możliwe że za małe) i dopiero wtedy spróbować wejść na Rysy. Planuję Giewont, Kasprowy pieszo, Świnicę, Zawrat, może jak wszystko gładko pójdzie będę mógł uznać że mogę spróbować :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 9:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Tylko uważaj, gdy biegasz lub grasz, bo się mozesz niezłych blazów nabawić. Niestety zaufałem swoim butom i się przeliczyłem. Dobrze, że narazie kibluje w domu to się wykuruje, ale jakbym miał jechać na weekend w Taterki.... o zgroza :x

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2005 9:26 pm 
czesc serdecznie pozdrawiam milosnikow tatr a zwlaszcza swinicy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2005 9:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Witaj :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2005 9:47 pm 
BYLEM DWA RAZY NA SWINICY ALE ZAWSZE MIALEM TAKIEGO PECHA ZE GDY DOSZLEM DO SZCZYTU DO WSZYSTKO SIE ZASLONILO MGLA,A PONOC WIDOK ZE SZCZYYTU NALEZY DO JEDNYCH Z NAJPIEKNIEJSZYCH W POLSKICH TATRACH.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 31, 2005 7:51 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
grzechotnik napisał(a):
BYLEM DWA RAZY NA SWINICY ALE ZAWSZE MIALEM TAKIEGO PECHA ZE GDY DOSZLEM DO SZCZYTU DO WSZYSTKO SIE ZASLONILO MGLA,A PONOC WIDOK ZE SZCZYYTU NALEZY DO JEDNYCH Z NAJPIEKNIEJSZYCH W POLSKICH TATRACH.

Prosze, nie krzycz... Wszyscy Cię i tak usłyszą

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 6:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
To nie krzyk, to GRZECHOT, nie słyszysz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 10:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
<rotfl>


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL