Forum portalu turystyka-gorska.pl
https://turystyka-gorska.pl/

Pomoc dla rodziny Piotra Morawskiego Fundacja im. J Kukuczki
https://turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=13&t=7314
Strona 1 z 1

Autor:  tomek.l [ Cz kwi 09, 2009 7:13 pm ]
Tytuł:  Pomoc dla rodziny Piotra Morawskiego Fundacja im. J Kukuczki

Cytuj:
Dnia 8 kwietnia 2009 r., ok. godz. 9. czasu lokalnego w wyniku wypadku na
stokach Dhaulagiri zmarł

PIOTR MORAWSKI
wybitny polski himalaista młodego pokolenia
wiceprezes Polskiego Związku Alpinizmu

Po śmierci Piotra Jego Rodzina znalazła się w wyjątkowo trudnej pod każdym
względem sytuacji. W związku z tym podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu
specjalnej zbiórki pieniędzy na zasadzie dobrowolnych darowizn.
Wpłaty te można przekazywać podając jako cel: "PIOTR MORAWSKI".

Ponadto można przeznaczyć 1% podatku w ramach rozliczeń za 2008 rok na: akcję "Fundusz Berbeki - Piotr Morawski", które również przekażemy Rodzinie Piotra.

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Rada i Zarząd Fundacji.


Dane fundacji (nr konta) są na dole strony
http://www.fundacjakukuczki.pl/
Cytuj:
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
ul. Noakowskiego 10/12 00-666 Warszawa (KRS 0000084062)

Bank Millennium
04 1160 2202 0000 0000 5515 5611


Ogłoszenie ze strony PZA
http://www.pza.org.pl/news.acs?id=313204
Cytuj:

Pomoc Rodzinie Piotra Morawskiego


Polski Związek Alpinizmu zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe Rodziny Piotra Morawskiego.

Wszystkie osoby, którym nie jest obojętny los Rodziny Piotra po Jego tragicznej śmierci pod Dhaulagiri, prosimy o wsparcie finansowe. Pieniądze można wpłacać w ramach Funduszu Berbeki na konto Kredyt Banku S. A. nr 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000, z dopiskiem: „Fundusz Berbeki — Piotr Morawski”.

Jednocześnie informujemy, że Rada i Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki organizuje specjalną zbiórkę pieniędzy na zasadzie dobrowolnych darowizn. Wpłaty te można przekazywać podając jako cel: „Piotr Morawski”.

Rodzinę Piotra można wesprzeć również przekazując 1% podatku w ramach rozliczeń za 2008 rok na konto Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki (KRS 0000084062) na akcję: „Fundusz Berbeki — Piotr Morawski”.

W połowie maja Euromark Polska SA, we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu i Magazynem Góry planuje organizację wernisażu zdjęć Piotra Morawskiego, połączonego z premierą książki o Nim, przygotowywanej przez Magazyn Góry. ”Książka będzie zawierać zdjęcia z wypraw Piotra Morawskiego oraz felietony i inne teksty Piotra, uzupełnione o wspomnienia, napisane przez Jego partnerów wyprawowych, znanych himalaistów. Cały dochód ze sprzedaży książki oraz z biletów wstępu na wernisaż zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe dla Rodziny Piotra Morawskiego”.

Z taternickim pozdrowieniem

Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu

Autor:  Łukasz T [ Cz kwi 09, 2009 7:18 pm ]
Tytuł: 

tomek.l napisał(a):
Ponadto można przeznaczyć 1% podatku w ramach rozliczeń za 2008 rok na: akcję "Fundusz Berbeki - Piotr Morawski", które również przekażemy Rodzinie Piotra.


Tu nie powinno być problemów. Wpisujemy nazwę Fundacji im. Kukuczki, jej nr KRS. A w danych szczegółowych podajemy: "Fundusz Berbeki - Piotr Morawski".

Autor:  Konrad [ Cz kwi 09, 2009 7:44 pm ]
Tytuł: 

9 kwietnia 2009r.
Informacja prasowa

Pomoc dla rodziny Piotra Morawskiego.
Zarząd Euromark Polska SA.

Zarząd Euromark Polska SA, wstrząśnięty tragiczną śmiercią himalaisty Piotra Morawskiego, który był wieloletnim współpracownikiem Spółki i członkiem Alpinus Expedition Team, zapewni długofalowe wsparcie finansowe dla rodziny Piotra. „To nie zwróci Piotra rodzinie, ale mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu wniesie nieco spokoju w planowaniu koniecznych rodzinnych wydatków. Pragniemy wesprzeć Olgę, żonę Piotra, a także ich synów w finansowaniu np.: codziennych zakupów, szkolnych wydatków, wakacji. Pomożemy też w sfinansowaniu pogrzebu i innych działań z tym związanych. Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi Piotra” - Tomasz Kosk, Prezes Zarządu Euromark Polska SA.
W połowie maja we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu (PZA) i Magazynem Góry, Euromark Polska SA planuje organizację wernisażu zdjęć Piotra Morawskiego połączonego z premierą książki o Nim (przygotowywanej przez Magazyn Góry). Książka będzie zawierać zdjęcia z wypraw Piotra Morawskiego, wywiady i wspomnienia o tym wspaniałym himalaiście.
Magazyn Góry przygotuje książkę do druku, a Euromark Polska SA pokryje jego koszty. Cały dochód ze sprzedaży książki oraz z biletów wstępu na wernisaż zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe dla rodziny Piotra Morawskiego.

Piotr Morawski, członek Alpinus Expedition Team, zginął 8 kwietnia 2009 roku, podczas wejścia aklimatyzacyjnego na Dhaulagiri. Piotr spadł w 20-metrową szczelinę na wysokości ok. 5500 m n.p.m.. Celem wyprawy było zdobycie nowej drogi na Manaslu. W wyprawie na ośmiotysięcznik Piotrowi towarzyszył przyjaciel, wielokrotny partner podczas wypraw, Słowak, Peter Hamor. Himalaiści wyruszyli 18 marca 2009. Wyprawa miała zakończyć się 25 maja.
Piotr Morawski – jeden z najlepszych polskich himalaistów młodego pokolenia – był członkiem Alpinus Expedition Team. Elitarną grupę himalaistów i wspinaczy tworzył wspólnie z Kingą Baranowską, Olą Taistrą i Jackiem Kudłatym. Na co dzień był wykładowcą, doktorem na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Wspinał się od 1996 roku. Był w Zarządzie Polskiego Związku Alpinizmu oraz członkiem warszawskiego Klubu Wysokogórskiego. W 2005 roku zdobył „Jedynkę” - najważniejszą nagrodę wspinaczkową w Polsce. Uczestniczył w kilku klubowych wyprawach m.in. na Chan Tegri w Kirgizji i na Pik Pobiedy (7439). Od zmierzenia się z K2, w 2003r., zaczęła się jego wysokogórska droga. Rok później próbował pierwszego zimowego wejścia na Shishę Pangmę (8027). Druga próba, podjęta na przełomie 2004 i 2005r. zakończyła się sukcesem. 14 stycznia 2005 r. stanął na szczycie razem z Włochem Simone Moro. Pierwszy zdobyty przez Morawskiego ośmiotysięcznik to jednocześnie pierwsze w historii wejście w zimie kalendarzowej na tę górę oraz pierwsze wejście zimowe na dziewiczy ośmiotysięcznik od 17 lat. W 2006 r. brał udział w jednym z największych w ostatnich latach wyzwań polskiego himalaizmu - Tryptyku Himalajskim zorganizowanym przez Piotra Pustelnika. Choć nie wszystkie cele wyprawy udało się zrealizować, Morawski stanął na wszystkich trzech wierzchołkach: 24 kwietnia na Cho You razem z Peterem Hamorem, 21 maja na szczycie Annapurny Wschodniej razem z Piotrem Pustelnikiem, 9 lipca na Broad Peak. Annapurny nie udało się zdobyć, bo Morawski i Pustelnik zdecydowali o sprowadzeniu rannego tybetańskiego himalaisty. Broad Peak Piotr Morawski zdobywał samotnie - już z przełęczy (7900 m) zawrócił, by sprowadzić do obozu napotkanego skrajnie wyczerpanego Austriaka. Jego wielką pasją były podróże. Autostopem przejechał prawie całą Europę, wędrował po Azji, zwiedził dużą część Afryki. Wykorzystywał każdą okazję, konferencję, staż naukowy, by zobaczyć choć kawałek kraju, w którym się znalazł. Próbował swoich sił w rajdach przygodowych – w polskim Salomon Adventure Trophy i chorwackim Terra Incognita. W lipcu 2007 r. do swoich osiągnięć w Himalajach dołączył zdobycie szczytu Nanga Parbat; w sierpniu powrócił na K2, która jednak ze względu na ekstremalne warunki pogodowe tym razem odparła atak Piotra. Na Annapurnę Piotr Morawski wrócił w kwietniu 2008 roku, wspólnie z Piotrem Pustelnikiem, Peterem Hamorem i Dariuszem Załuskim. I choć ekipa tuż przed wierzchołkiem była zmuszona zawrócić – to właśnie tę wyprawę Piotr nazywał wyprawą życia. W 2008 roku były jeszcze wyprawy: Gasherbrum I i Gasherbrum II.

Autor:  rekkert [ Cz wrz 17, 2015 4:58 pm ]
Tytuł:  Re: Pomoc dla rodziny Piotra Morawskiego Fundacja im. J Kuku

Temat raczej już do odklejenia.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/