Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum

Teraz jest Wt cze 15, 2021 11:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 198, 199, 200, 201, 202
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 14, 2021 2:55 pm 
Uzależniony ;-)

batmik napisał(a):
Trochę niestety umiera to forum czy mi się zdaje. Od czasu mojego ostatniego posta byłem w Tatrach dwa razy a tu żadnych nowości. Albo nikt się nie chwali tak jak ja, albo nikt o nic nie pyta...

No ale jakie mamy pisać nowości? Nie jeżdżę z miarką, nie sprawdzam, ile śniegu i nie piszę później o tym posta. Poza tym warunki są tak dynamiczne o tej porze roku, że trudno coś wiarygodnego napisać, bo jednego dnia dosypie, drugiego powieje halny i sporo zejdzie a np. teraz znów sypie.
Aktualne warunki śniegowe sprawdzam zaś nie na forum i nie na FB, tylko tu
https://gory.imgw.pl/zakopane
oraz w serwisach TOPR i TPN.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N kwi 18, 2021 4:01 pm 
Stracony

No i wiosenna lawinowa 3

PostNapisane: Pt kwi 23, 2021 2:34 pm 
Przypadek beznadziejny

W niedzielę 25 i poniedziałek 26 kwietnia kolejne opady śniegu ok 5cm w sobotę w Tatrach pochmurno ujemne temperatury do środy po 28 kwietnia izoterma 0* powędruje powyżej 2000m jest 1 lawinowa dziś jeszcze zakopiańskie dachy na kamerach zaśnieżone byly

PostNapisane: Cz kwi 29, 2021 8:33 pm 
Kombatant

Połaziłem wczoraj, cel Zawrat od DPS. Śniegu full , gdzieś tak od 13:00 zacząłem się dość grzebać, ale ogóle pogoda clear. Garstka ludzi rozeszła się, że momentami miałem wrażenie, że sam zostałem :) 12 godzin i potężna dawka lekarstwa, no i uzależnienia :)

PostNapisane: Wt maja 18, 2021 8:24 am 
Przypadek beznadziejny

Na kamerach TOPR widac swiezy opad sniegu bialo na Hali Gasienicowej czy nad Morskim Okiem. Do piatku 21 maja dla Rysow przewiduja ponad 40cm opad sniegu co oznacza ze warunki na raki z czekanem wysoko w Tatrach utrzymaja sie dlugo w tym roku na pewno do 2 polowy czerwca (Orla Rysy pod Chlopkiem itp) izoterma 0* tylko w sobote powedruje powyzej 2000m a tak mrozno juz od 1800 takze w Zachodnich. Nawalne opady deszczu w Beskidach moga wywolac zagrozenie powodziowe a pada juz od weekendu ostatniego. Warunki zle mgla wiatr opady sniegu

PostNapisane: Pn maja 24, 2021 11:16 pm 
Stracony

W Dolinie Pięciu Stawów taka niby wiosna a jakby pełna zima.
Misio łazi po nocy po stawach, dobrze, że chyba umie pływać.
No ale śniegu jednak ubywa, a ten co jest, jak nie ma chmur dość szybko zamienia się w breję.

Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 198, 199, 200, 201, 202

Strefa czasowa: UTC + 1